Коментарна тема по приключението

Форумна игра по Аксиом

Модератори: Vilorp, Модератори

Заключена
Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » нед май 06, 2007 1:56 pm

Ама нали Лиу-Крис е в двора на къщата на Камелот, откъдето през отворената врата вижда трупа и прочие? :shock: А ти ходеше по улицата когато видя сянката и хукна след нея? Аз поне това си представих от описанието.

Що се отнася до Грегор, приемам, че е излязъл навън (той стоеше на вратата през цялото време), дори нищо да не е видял (т.е. дори да не е видял Сикар и Крис преди да излезе). Предполагам, че Хамелеона просто ще трябва да промени поста си и да опише първо излизането и едва тогава как вижда Сикар и говори с него.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед май 06, 2007 1:58 pm

аз седя пред вратата. Нали се показах навън да им извикам?

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед май 06, 2007 4:31 pm

Fobos написа:Ама нали Лиу-Крис е в двора на къщата на Камелот, откъдето през отворената врата вижда трупа и прочие? :shock: А ти ходеше по улицата когато видя сянката и хукна след нея? Аз поне това си представих от описанието.
Не знам, обяснявайте се с Разказвача, той ми обясни какво виждам и каза да го напиша:)! Аз лично не виждам противоречия след като сянката мине покрай Крис, връчи му много къс меч и се скрие в сенките, Сикар да стигне до Крис и да види човек с кърваво оръжие. Все пак, персонажът ми няма такъв житейски опит, така че е напълно приемливо да се хване на номера:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед май 06, 2007 9:27 pm

пред Крис сме двама!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед май 06, 2007 11:24 pm

Ако сложим и Естел, сме трима, ама аз говорех за времето преди да пристигнете:). Все пак това едва ли ще е фактор, ако успея да си направя магията. Няма къде да ходи с този светещ меч в ръцете, а ако докараме гущероида, ще го надушва по кръвта:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон май 07, 2007 10:52 am

Обяснявка:
За Сикар и всеки който реши да погледне - не, не си мъртав, кинжала наистина е минал през бронята но се е плъзнал в страни и ти понасяш едва 4 щета(слид редуцирането) + 20 шок ;), Имаш 1-ца нараняване и на бронята.
За Крис - доста е тъмно, но определено е възрастен човек, едниственото което би го различило от обикновен „дядо“ са държките на два двуръчини меча подаващи се над гърба му.
За Роши и Шакти - май казах всичко, но ако решеш да визмаш онзи кървав парцал то той се оказва калъф, празен на пръв поглед. ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон май 07, 2007 12:35 pm

Vilorp написа:Обяснявка:
За Сикар и всеки който реши да погледне - не, не си мъртав, кинжала наистина е минал през бронята но се е плъзнал в страни и ти понасяш едва 4 щета(слид редуцирането) + 20 шок ;), Имаш 1-ца нараняване и на бронята.
Не, че по система е точно така, но да речем:)! Само едно не разбрах, тоя кинжал наистина ли е надхвърлил БЗ30, което в този случай се постига само с АУ:)? Ако някой се чуди:), БЗ 30 се постига с БЗ+щит +3 БЗ+1 БЗ от отклоняване за още 2 ТД, което е позволено срещу хвърлени оръжия по правилата. И без тях, атаката е изваждане на оръжие с незабавна атака, което носи още 3 точки наказание към атаката и Крис няма добри шансове с тази атака 15 за метателни оръжия, редуцирана на 12, знам, че за някои говоря на сарацински:)!
Както и да е, възразявам само срещу шоковата щета, най-вече като количество. Според правилата с чук трудно се вкарва толкова:)!
Всичко това го изписах, за да дам пример за правилата на хората, които не са ги чели. Лично на мен развитието на действието ми харесва повече така:), макар че може би Крис е чувал кой е добрият непохватен старец:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон май 07, 2007 1:30 pm

Ами БЗ-то ти е 26, щит не си дигнал заштото в едната ръка имаш меч, а с другата пражиш заклинанието :) . Не си се отклонил зщото се мислиш за терикат и опита да парираш :) . Шока е толкожа защото си шокиран, а не заради щетата. :lol: И понеге нямам кирирлица туака пиша така.

пп Раджам се че ти харесжа, чакам реакцията на рали :twisted:
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон май 07, 2007 4:30 pm

Vilorp написа:Ами БЗ-то ти е 26, щит не си дигнал заштото в едната ръка имаш меч, а с другата пражиш заклинанието :) . Не си се отклонил зщото се мислиш за терикат и опита да парираш :) . Шока е толкожа защото си шокиран, а не заради щетата. :lol: И понеге нямам кирирлица туака пиша така.

пп Раджам се че ти харесжа, чакам реакцията на рали :twisted:
Не, че нещо, ама имам всички шансове да парирам летящ кинжал, ако изобщо това е възможно според правилата.
Все едно, теоретичният спор няма смисъл в момента, просто трябва да питаме БатГойко може ли да се парират хвърлени оръжия, примерно ножове, копия или каквото там метне някой. В играта си продължаваме така, Рали е отговорила!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон май 07, 2007 6:22 pm

директно мога да те опровергая Асене. Разказвача казва - ударен си. Значи си! :)

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » пон май 07, 2007 7:09 pm

мрън, предпочитам да пеех фалшиво вместо да съскам...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон май 07, 2007 7:45 pm

hameleona написа:директно мога да те опровергая Асене. Разказвача казва - ударен си. Значи си! :)
Това щеше да е вярно, ако спорех с Разказвача, в случая няма какво да опровергаваш, аз съм вече на ситуацията след случката:)!
Хам, какви бяха тия нокти не разбрах само, това, че ми е пуснал малко кръвчица не е повод да го убиваме с мъчения, виж, за дуел може да се помисли:)!
Рали, ходи да спасяваш гущера и не се притеснявай, знам колко странно звучи молбата ми:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » вт май 08, 2007 10:28 pm

Хамелеоне, цветът за присъстващите в къщата е индигов, точно над розовото в падащото меню :lol:

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » вт май 08, 2007 11:10 pm

Вилорпе, забравил си да сложиш кавичките в ес-блока и сега всички видяхме какво пише в него :lol: Освен това, Роши е вече навън и няма как надничаща през вратата джуджешка глава да и намига, поне няма как ние да видим това:
Entity, от името на разказвача написа:- Успокой се сега! - потупа я малко неловко по гърба младежа и се провикна някъде навън към тъмния заден двор. - Погрежете са за малката, а аз ще си "поговоря" с това животно.
Бронирания я избута в тъмнината навън и положи ръка на рапирата си като пристъпи към гущероида.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » вт май 08, 2007 11:14 pm

Айде лека ви нощ, утре ще пиша ако стигнете до момент, в който пак идва моя ред да правя нещо.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт май 08, 2007 11:18 pm

Ами той я избетва до прага, пък тя ко прави си е нейн въпрос, немчога я метна в тъмното пре 5-ма загорели наемници я =Р
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср май 09, 2007 10:03 am

Две неща:
1 Коригирах поста на Рали с внасаяне на още малко емоция.
2 Фобосче, понеже не сте в боен режим мръдне ли на някъде момчето „концентрацията“ (прицилването) ти се нулира веднага. Друг е въпроса, че пред теб е Естел и Грегор, а сега май и Сикар, допълни в поста си, че се приближаваш на дистанция за удар и откриваш (излизаш из зад гърбовете на всички горепосочени).

бел. а.: понеже Влад има малко по-различен изказ, моля никой да не му се засяга от думите му.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср май 09, 2007 1:44 pm

Vilorp написа:Фобосче, понеже не сте в боен режим мръдне ли на някъде момчето „концентрацията“ (прицилването) ти се нулира веднага. Друг е въпроса, че пред теб е Естел и Грегор, а сега май и Сикар, допълни в поста си, че се приближаваш на дистанция за удар и откриваш (излизаш из зад гърбовете на всички горепосочени).
Не те съветвам да правиш такива корекции, или да се биеш изобшо, ама ти си знаеш:)!
Напомням само, че Владимир и групата му имат леко числено превъзходство. Приблизително двукратно, ако Крис е на тяхна страна, но проблемът е, че на тяхна страна е Де'Амаг, който просто не ни е на нивото или по-скоро ние не сме на неговото:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср май 09, 2007 5:52 pm

Значи, поправете ме ако греша, но групата от шестима човека на Влад все още е навън, а Де`Амаг за последно следваше Сикар с Крис (без да се уточнява дали е влязъл в къщата или е още на улицата)? Т.е. ако в къщата, в нашето помещение, е влязъл още някой освен Влад, може ли да ми посочите точно къде е написано?

За това кой къде стои понястоящем очаквам или всеки изрично да каже къде е застанал след като е влязъл обратно в къщата или разказвача да ни подреди отново на картата и да я постне пак с новото разпределение на действащите лица.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср май 09, 2007 6:56 pm

аа, видях! Промененият пост на Алия. :?

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » съб май 12, 2007 7:05 am

Лю, ще те убия :lol: Ужасно си подъл :lol: .

Liu
Вълк
Мнения: 14
Регистриран на: нед апр 08, 2007 11:13 pm

Мнение от Liu » съб май 12, 2007 7:35 am

Хахахаха.Ъъъъъ подла само да поясня^^^

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб май 12, 2007 6:55 pm

Знам кого да поканя, както виждате:)! Иначе Сикар може да свидетелства, че онова не е гущероид, така че няма проблем, героите да си изясняват отношенията помежду си:)!
Като странична забележка, ако изровя обсъждането много ли, малко ли жени играели Ролеви Игри, мога да пусна линк към тази форумна:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » вт май 15, 2007 6:53 am

Предлагам всеки да напише по една реминисценция на героя си, докато чакаме разказвача да побутне действието. Хем ще имаме над какво да мислим, хем някак ще поддържаме играта, хем ще можем да задълбочим образите на героите чрез заравяне в спомените им. Моментът наистина е малко неподходящ за реминисценции, но пък понякога дори в най-неочаквани ситуации можеш да си спомниш нещо - паметта не се подчинява на заповеди.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт май 15, 2007 2:36 pm

Хам написа:Грегор се надигна и се изплю жлъчно на пода. Поражението го бе наранило дълбоко, но в очите му се четеше смях. Иплю се отново и после махвайки леко с ръка към Де'Амаг за да отложи отговора падна на едно коляни и сведе глава пред Влад:
- Признавам ви за победител милорд. Вие определено сте по-добър боец от мен. - после се изправи прибра меча си и заяви обърнат с гръб към Влад, с онзи особен шепот, който всички чуват - Все пак доказах тезата си, Влад може и да има благородническа кръв, но има още какво да учи за обноски. - После се обърна към Де'Амаг и заяви доста високомерно - Драги ми Де'Амаг, трудно се представя такова доказателство. Особено, когато родът мии е западнал. Ако искате пратете някой до родното ми село, но ви предупреждавам, че то е чак в близост до Мелион. Също така заявявам, че нямам никаква причина да се правя на благородник, просто защото съм. Може би поочукан... даже в момента доста поочукан... но все пак във вените ми тече синя кръв. Пълното ми име е Грегор фон Делхов и съм потомак на някога могъщия барон Илия фон Делхов, загинал във Войната с гущероидите. От тогава родът ни запада и е преследван от какво ли не, да не споменавам, че пра-дядо ми и жена му са брат и сестра - той отново се изплю, но този път лицето му бе изкривено от болка - Какво да се прави, трябвало е да запазят синята кръв на рода ни. - физиономията му беше доста насмешлива - мога да ви дам в доказателство само думата си и нищо друго. А сега ме извинете, но трябва да се погрижа за това - той посочи раата си и се запъти с наведена глава към ъгъла на стаята. Всеки, който бе наблюдавал дествията му внимателно, абеляза навлажнените му очи (Без Влад, към който съм с гръб.)
Затова е редна да вметна, че текста в курсива е спомен на Влад и не се отнася до текущите събития. Едно малко по дълбоко зачитане в текста може и да ви го подскаже, но не съм го направил лесно достъпно.

За Хам - мога да нагодя поста ти към историята или ти след като знаеш за какво става въпрос сам да си го праправиш ;). Ще чакам до довечера (ако ми се оправи машината) или до утре (от служабната).
Дай скайпа бре! Или направо ме намери - Вилорп съм там.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт май 15, 2007 3:14 pm

я виж сега...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт май 15, 2007 3:20 pm

Тъй по-добре ;).
Мъжът в спомена на Влад е мъртъв помеждудругото и незнам защо бе решил, че ако си ти си жив ;).
А иначе намери ме на скайпат адовечера или направо дай твойта на лично. ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт май 15, 2007 9:25 pm

Изразявам официален протест, освен ако не сте се разбрали с Хамелеона на Лс, че ти отстъпва избора на оръжие през главата на секунданта си. Аз щях да наложа стандартните правила и да избера мечовете като оръжие. Правото на избор е на предизвикания, както се сещаш, така че някой губеше много зловещо.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Liu
Вълк
Мнения: 14
Регистриран на: нед апр 08, 2007 11:13 pm

Мнение от Liu » вт май 15, 2007 9:38 pm

Въпрос:Как стария ме кара да разпознавам убиеца(т.е. Шакти),когато той отсъства?

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » вт май 15, 2007 9:58 pm

Аз съм там! Просто съм в другия край на стаята. Разгледай картата от страница 8 на приключението - в десния и край ще видиш стълба, която сочи към незапълнено правоъгълниче. Лилавата точка е Артур, ако имаше актуализирана карта на разположението на персонажите в помещението в момента, до него трябваше да стои една зелена точка, която съм аз.

Заключена