Част първа (все още) - бунаците в Буна!

Форумна игра по Аксиом

Модератори: Vilorp, Модератори

Заключена
Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед юли 24, 2005 9:10 pm

Даарио улови кърпата във въздуха, поклони се в знак на признателност и повтори.
-Да, уточнявай предварително! Не, не вярвам на бабето... защо ли? Като се замисля, все едно защо... ако продължаваме така, след като ни каже каквото искаме, може и по 20 жълтици да ни поиска...
След това завърза кърпата около устата си и се зае с непривичната дейност.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
dragon_destiny
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: пет юни 18, 2004 8:09 am
Контакти:

Мнение от dragon_destiny » пон юли 25, 2005 9:17 am

Мамка му - изръмжа само Грайл преди и той самият да се пльосне на пода.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юли 25, 2005 2:37 pm

Ашли, Сора и Ели пристигнаха на стоянката където се събираха стадата преди да тръгнат, но там нямаше никой. Старците препичащи се на слънце на една близка пейка им казаха, че са ги изтървали с 20-тина минути. Харлампи тръгнал със своето към Самодивските ливади в ляво на разклона, Трумадум повел своите 40 брави на към Лисичина дупка, в дясно на разклона. Гарамадан пък се праил на терикат и най-вероятно е тръгнал към хълма на обречените (тук старчоците започват да се хилят и нищо не може да си изкопчи повече от тях). Тръгвайки по широката добре отъпкана пътека покрита с дръдонки тримата пристигат до кръстопът. Лявата и дясната посока са добре отъпкани и явно не навлизат в дълбоката гора. Средната от своя страна лъкатуши и след първия завой вече не се вижда сред дърветата.

ДУМ глухо прозвуча в кладенеца и масивната плоча поставена за похлупак изчезна отваряйки гладко изрязан отвор в тавана. Тинк надигна глава и попита Базалт:
- Къв беше вятъра днеска?
- Север-североизток 3.5!
- Аха! - кимна джуджето и изприпка до Деа.
- Многоважаема, 5 бихте ли ме придружили, 4 насам моля 3!? А това не се случва често 2, да си кажа 1. - пое ръката й и достатъчно настоятелно я издърпа настрани. Миг по-късно на мястото на което беше Деа се стовари изкорубена като паница металната плоча служеща за похлупак. Забивайки се на половина в добре отъпкания пръстен под.
Базалт също се надигна и коментирайки нещо то рода на: "все по слаби стават тия отвари" се зае да подгрява застиналия метал който ковеше преди това.


А в това време...
...едно нахално джудже използваше "изкуството" на кротоко убеждаване, за да се срещне с кмета. После и нещо, което владееше в пъти по-добре: това на много_силното_винаке.
Беше се насъбрала тълпа зяпачи, защото не се виждаше всеки ден джудже да блъска и крещи пред вратата на кметството. Най сетне превиващата се от смях Петранка му посечи бележката: "В страноприемницата съм, ако некой мъ търси преди обед там щъ да ме намери"


Обора беше 5 на 3 метра и щом влязоха главите им почти опряха в тавана. Нао и Дарио стъпваха по влажно сено и други работи. Захващаки се за работа само след 6 часа и 4 почивки помещението стана с крачка по-високо, а отвън се оформи купчина с внушителна кубатура (8 куб. метра). Бяха плувнали в пот от жегата вътре, бяха се поомазали, щото нямаше как иначе, бяха се вмирисали (времено губите по 3 т. обаяние).
- Ма вии още ли стъ тука!? - появи се на вратата бабека точно когата Даарио се канеше да почука - Айде замиите съ и влизайте вътре! - кимна им тя към бъчвата с вода под улука, след което се прибра оставяйки врата отворена.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » вт юли 26, 2005 12:46 am

Нао погледна ръкавиците си. Здрави бяха, но тази финна кожа не за такива цели бе предвидена, пък и сегашния й отенък на кафяво никак не бе приятен. Същото се отнасяше и за ботушите й. Въпреки че дрехите й покриваха едва ли не цялото тяло, не само с пране щеше да мине, но и едно хубаво къпане за да се отърве от миризмата щеше да й е необходимо. Но това щеше да стане като се върнат в селото.
Изчисти се внимателно до колкото можа с водата от бъчвата, след което престъпи прага на къщата.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт юли 26, 2005 8:45 am

Даарио промърмори "Защо? Тъкмо бях постигнал маскировъчен цвят...", но все пак се насочи към кофаа, за да се ичкичсти. За сметка на това, миризмата щеше да го издава отдалеч, така че все едно...:)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт юли 26, 2005 10:46 am

(Абе вървя с другите за звяра. Нямам време да пиша повече.)
Докато Ашли, Ели и Сора се чудеха на къде да поемат, чуха зловещо пуфтене и трополене, което се приближаваще някъде зад тях. Звучеше, като стадо разярени бизони и се приближаваше и приближаваши и из зад зхрасталака изкочи запъхтяния и потен Ковлор.
- Що, не, ча, ка те, бе! - изпуфтя на пресекулки той - Айде да тепнем добичето, че оръжието ми почва да хваща патина! На къде ще вървим сега?
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Entity
Войн
Мнения: 136
Регистриран на: съб мар 05, 2005 5:06 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Entity » чет юли 28, 2005 5:01 pm

Деа през цялото време гледаше някак объркано. Да, самата тя беше експериментатор, но във всички случаи не бе така смела.. или пък по-скоро неразумна, че да застрашава освен своя така и нечий чужд живот. Откакто едва не бяха отнесли няколко стрели на влизане, а и сега това изпълнение с пробития таван... тя стоеше и се озърташе плахо от къде ще дойде следващия неволен опита за лишаването й от жизнени функции. :)
Е, ако не друго, то поне беше сигурно, че джуджето беше симпатично, а и заниманията му доста приличаха на нейните и явно ще има какво да си кажат, но преди това поне за момент реши да се опита да го откаже от опити, защото все още й се живееше. Тя леко измъкна ръка от тази на джуджето и каза:
- Хоби казваш.. Виждам, че добре се справяш с това и само като хоби. - усмихна се - Дано не ми се удаде възможност да разбера как би се справял като професионалист.. - добави тя гледайки към забитото желязо в пода.
- Драго ми е, аз съм Деа. Нали може да поразгледам наоколо.. Тези странни неща по стените предизвикаха интереса ми.. Ти ли си ги правил всичките и каква е идеята за предназначението им.. ще споделиш ли, колега?;)
Никой не може да ти даде това, което аз мога да ти обещая...
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юли 29, 2005 9:58 pm

- Колега ли? - озадачи се джуджето, но понеже скромноста не присъстваше в характеристиката му веднага замъкна Деа към тъблото с... нещата. Показвайки и Джугофератора правещ студ (и двамата се сдобиха със скруж по веждите), джинджифлюшката която се самозавръзва (Базалт ги разплете), матрахулката биеща през пръстите когато се опиташ да я вземеш (не се опитаха) и разбирасе великия капан за палци. Все още се мъчеха да измъкната Тинк от него, когато Базал тамакна на залегналите гиганти че вече могат да се изправят и ги хокани на по лула пред работилницата.
-Как я карате, от де дойдохте у наше село, какво става по свата? - запита ги Базал припабваш дълга лула с голяма гърло.



Даарио и Нао пристъпиха през прага.
Вътре в къщичката на Илиица бе сумрачно, гореше само една свещ по следата на масивна грубо скована маса. До нея имаше придърпани три различни стола, малко трикрако, табуретка с протрита кожена тапицерия и лачени крака, и доста внушителен стол който може дори да е бил в трапезарията на някой лорд, но в момента под по-късия му крак имаше набутана хартиика, а алакат бе потъмнял. На масата имаше три глинени купички от които излизаше ароматна пара, до тях бяха поставени 2 дървени и една оловна лъжица (пред таборетката). Имаше също по един комат хляб и буца сирене поставено в чиниика по средата на масата. Малка керамична солничка предтавляваща две прасенца едно върху друго и трите глави крумид допълваха трапезата.
Стените сигорно са били варосвани доста одавна, защото бяха потъмнелиу на полицата над малкото огнище имаше няколко папие машета с фигурки в тях. Това което се набиваше на очи бе огромната врата за пеща, в която сигурно можеше да се опече цяло теле. И с това се изчерпваше интериора, а да и стълба водеща към горния етаж, представляваш дупка в тавана.
- К`во зиеете - стресан ги гласът на бабека точно зад тях, седайте да хапнете и да видим с кво мога да ви помегнем аз!

печелите 3 точки престиж и по 1Тр за сила
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » съб юли 30, 2005 3:07 am

Нао се настани пред една от купичките и изпълни ноздри с аромата й (много по-добре от тор миришеше), но преди да се залови със съдаржанието първо й се искаше да получи обещаната информация.
- Кажете ни още за Д'Звера. Струва ми се интересно създание да е, искам по от близо да го разгледам. Другаря ми, Даарио тук, предполагам нещо повече от оглед обаче желае да извърши, имайки предвид как всички са писнали от набезите на този Д'Звер.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб юли 30, 2005 6:44 pm

-Кой, аз?-едва не се задави Даарио.-Моля ви! Само събирам информация, защото лудите глави май са тръгнали да ловят Д'звера... Лично мен ме интересува повече легендата за Джак.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » нед юли 31, 2005 12:21 pm

Угаин нямаше навика да пуши, но не искаше да разочарова своя събесдник. Затова старателно претърси джобовете си и като не намери нищо (защото нямаше как да намери вътре лула) смутолеви с възможно най-тъжно изражение нещо от рода на "май съм си забравил лулата в страноприемницата".
- Как дойдохме до тук ли? Ами, ние сме наемници и в момента служиме като охранители на разглезеното синче на някакъв аристократ от Мидена. - тук Грайл направи кисела гримаса. - Трябваше да го екскортираме до тук и да се грижим нещо да не му се случи по пътя. Да си призная, по едно време съществуваше реална опасност да се провалим, но слава на Ветровете, ето го сега в Буна жив и здрав. - Угаин направи кратка пауза, като мислеше какво може и какво не може да разкрие пред Базалт. Реши за сега да премълчи за легендата за Джак, поне докато не опознае своя събесдник. - Като цяло не се оплаквам, плащат ми добре, а и имах няколко интересни приключения, от които могат да излезнат добри легенди. Аз обичам легендите и винаги съм си мечтал да стана герой в някоя от тях... - погледа му се отнесе замечтано. - Ако искаш, мога довечера в кръчмата да ти разкажа за срещата ни с Мумия... Но стига толкова за мен, кажи ми ти как попадна тук. Гигант с твоите таланти (видях, че можеш и да плетеш много умело) със сигурност може да си намери доходна работа в някой голям град.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед юли 31, 2005 6:42 pm

-Ей, що не съ помолим на някой бог да ни гокара дзвера, ъм? Айди да тръгвъме..
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Entity
Войн
Мнения: 136
Регистриран на: съб мар 05, 2005 5:06 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Entity » пон авг 01, 2005 12:28 am

Деа се поблагодари на съдбата, че й беше предоставила възможност да се учи при такъв виден изобретател, а и имаше усет за тези неща. Поогледа прескрипаните пръсти на Тинк, после внимателно огледа механизма на въпросната джаджа, пипна от тук от там.. и накрая решително я стисна по-здраво през средата. Почувствал се освободен Тинк чевръсто дръпна дебеличките си пръстчета и докато ги разтъркваше с неприятна гримаса, Деа рече:
- Хубави изобретенийца, Тинк! Мисля, че можем да обменим разни идеи.. Напоследък откак сме тук, чухме за чудовището, което Ви тормози. Но всъщност не знаем много подробности. Дали не би могъл да ми разкажеш? Мисълта ми беше.. да измислим с тебе нещичко за това чудовище, та да го хванем.. и да престане да създава проблеми..
Никой не може да ти даде това, което аз мога да ти обещая...
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон авг 01, 2005 9:37 pm

- За Д`звера ли говориш?! - полу риторично Тинк попота Деа - Да знаеш не си е работа да се захващаш с него. Незнам какво е туй животно ама уфчариете от ония дни бяха куповали от мене стоманена верига с е такива дебели бръмки (Тинк си показа палеца) и вчера ми я връщат!
Джуджето се зарови за момент в един ъгъл от който стърчаха най-различни страни неща. След малко домъкна парче скъсана верига, дебелиа метал на бръмките сякаш бе прехапан от доста дебели зъби. Проблемат бе, че това е стоманена верига а не някакъв мек бронз.
- Е на виж - подаде и веригата Тинк - ония викат, че я е прегризала и се е умъкнало у кошарата. И на мен ми раздразни любопитството туй животно!
- Абе ти ТИМ играла ли си? - изведнъж я попита Тинк - имам тук едно колело с мишка в него, а ако вземем котарака на кмета... С две въжета и кофа вода... това верно е идея, требе да намерим само три читави зъбни предавки... - Тинк вече ровеше в купчината страности в ъгъла от който бе измъкнал веригата - А ти какво имаше на ум, щото ако си се справила с ТИМ до утре ще е готов капана?


-Ей, що не съ помолим на някой бог да ни гокара дзвера, ъм? Айди да тръгвъме.. - бяха думите на Кавлор.
В следния миг от гората изкочи нещо, направи още два три скока които напомняха на катерица, но това бе едро можеби колкото лисица или дребно куче. Бе рижо, и дълга пухкава опашка стърчаща нагоре. Спря се на десетнина метра от тях и се видя, че на крачетата си имаше само по 3 пръста всеки завършващ с дебел бял нокът. Взря се в тях, а очите му бяха направо огромни и жълти, толкова наситено жълти,че чак оранжевееха освен това ириса заемаше цялото видимо простравство, а вертикалната зеница го разделяше на две по цялата дължина. Съществото премигна и щракна с челюсти. Егати челюстите имаше, сигурно бяха една пета от цялата му дължина със се опашкта. Плоска глава, а също и широка а от муцуната настърчаха дълги зъби, леко назъбени в контра. А след това каза или каза не е най-подходящата дума, но прозвуча така: "дзвер, дзвер", обърна се и хукна към гората.
Ашли и Сора погледнаха към Ели, който единствен бе виждал Д`звер преди, а той им кимна.
-Ей, що не съ помолим на някой бог да ни пусне торба злато от небето!? - викна Сора и огледа малките бели облачета, които се влачеха мързеливо по небето. Нищо не падна или се появи, така че джуджето хукна след гадинката.
Ели бе сигурен, че точно така изглеждаше и онзи който бе видял навремето но нещо вътре го чегърташе, после сви рамене и подгони Сора който вече бе набрал скорост.
Ашлш и Ковлор няма да им описвам действията поне за сега, тъй като и двамата влизат във форума. Размърдайте се бе! Елфа ще ви го вземе! ;)
Последна промяна от Vilorp на пон авг 01, 2005 10:16 pm, променено общо 2 пъти.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон авг 01, 2005 9:50 pm

Хуквам след Д'звера.щ

Докато тичаше, Ашли се чудеше защо тва зверче е толкова дребно. Егати! ми че то и той сигурно бии могъл да го убие...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон авг 01, 2005 11:25 pm


- М, чи аз тука съм си роден. - сви огромните си рамене Базал и им подаде разпалената лула - Тате ме вика тука да помагам, а мама още от малък ме взимаше при нея докато тъчеше. Ма да знаете старата Кикимора вчера замалко да загуби, видяхте ли колко ми трябваше, за да я изпреваря. Вече е стара и неможе да прови троино обратно преплитане. Незнам дали довечера ще мога да дойда при Невив, мама вчере ми се кара че съм се напил - Базалт изглеждаше искрено натъжен - Да знаета само как ми се кара, а тати добре че беше си сложил шлема...
- Но ако ме пуснат с удоволствие ще чуя историята ти! - живна гигантчето, пък после можи и аз да ти разкажа някоя от наще!?
.

-Още за Д`звера викаш!? Той е силно магично същество, а най-особеното му, е че поглъща магията изпратена към него. Особено опасни са нараняващите магии, щото лупнеш ли го тежко с магия има два вариянта или да видиш как мусколите му наедряват или да нямаш врема да видиш дори това. Елфаната дето от ония дни беше в селото каза, че някакъв неин бивш познайник запратил по Д`звер магия за смаляване... После елфите извадили 50 кила метал от трупа на животното, а острието на стрелата не тежи много ако ме разбираш. ;) - бабека се закиска и двата зъба останали на потъмнелите й венци се разклатиха като за последно.
-Що се отнася до Легендата - обърна се тя към Даарио - Какво си готов да направиш за нея?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » пон авг 01, 2005 11:49 pm

Ели извади малкото си копие и го хвърли към Д'Звера и извика:
-Приятели,не се подлъгвайте по външния му вид,той е много опасен!Ашли,стой зад нас!!
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт авг 02, 2005 1:33 pm

Кавлор тичешком извади "светлинната базука, от джоба си и запопрати копие по целта. Посля я прибра в джоба си (очите му през цялото време бяха заковани на животното, ама той, кой знае защо, не обръщаше никакво внимание какво прави то). После се затича по-бързо, после още по-бързо. Беше протегнал чука така, че ако се удари в дърво, цялото дружде да се плъзне странично да растебието,м вместо да го сгази. Спринтираше и се притесняваше единствено да не вземе да подмине звяра..
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет авг 04, 2005 3:04 pm

Даарио присви светлите си очи.
-Зависи какво искаш да направя... някои неща не бих направил, независимо за какво. Значи- за всичко останало съм съгласен...
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
dragon_destiny
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: пет юни 18, 2004 8:09 am
Контакти:

Мнение от dragon_destiny » пет авг 05, 2005 6:11 pm

- Майстор Тинк, дали случайно не правиш и оръжия? - попита Грайл - Мисля че нещо такова би ми свършило доста работа - гигантът посочи брадвата си - но да е по-леко и качествено.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет авг 05, 2005 6:13 pm

- Е, за това определено няма да си много затруднен, понеж ми изглеждаш доста оправно момче - в погледа и се долавяха хишни пламъчета дакато говореше на Даарио - Ще останаме на саме за половин час и ще ме пооправиш малко! Девойчето сигурно няма да възрази, нали! - последното не бе въпрос, а и Нао вече си дооблизваше купанката.
...

Копието на Ели се заби само на сантиметри зад животинката, която подскочи и подви опашле под себеси. Кавлор между времено пък задобряваше във хвърлянето на копията на гарламбурите. Това, което метна прекърши дръжката на копието на Ели и след това в парабула се забоде в един храст от който изкочиха два заека.
Ашли междувремено бе набрал скорост и сега почти настигаше Кавлор, Ели бе изостанал малко потресен от гледата на прекършеното си копие, което даде възможност на Сора да ускори и да го задмине.
Преследването продължаваше през храстолаци и мужду дървета, докато преследвачите не изкочиха на малка полянка, а това което видяха ги накара да заорът на спирачки...
направете си издръжливоста на 2


Де`Амаг бе излязъл на припек пред страноприемницата "При Кмета" и сега седеше на една пейка и разглеждаше някакви книжа. Владислав пък тренираше Калигула да носи пръчка, но кучето имаше страшна конкуренция в лицето на дузината деца. В другия край на площадчето пред ковачницата трима гиганти си разговаряха и разменяха една лула помежду си.

-Абе момчета - поде отново Базалт - некой от вас помни ли кой победи в надпиването снощи? Аз паднах рано ама вие май поостанахте още? Освен това ще искате ли да помогнете в ковачницата малко сега ще има една голяма пита да се грее и после трябва да се разчука. Кво ще кажете?

-Не се пули така бе момче! - скастри Илиица Даарио - Видиш ли я чикията над огнището вземи я и ела горе да ми изрежеш ноктите на краката, че вече съм стара и немога да се наведа до тях! Моме разчисти тука и замии купанките като свърши момака с мене ще ти кажа какво още искаш да знаеш! - след това бабека се заизкачва нагоре по стълбата, а чикииката която имаше предвид бе 30 сантиметров ловен нож с дръжка от краче на срандак и висеше в кания на кожена връв малко в страни от огнището.
- Ей, казах ли ви, че Д`звера е женски? - се чу от втория етаж.

На полянката имаше три такива същества, две малки като първото и едно с рязмерите на голямо теле. Всъщност на 2 големи телета едно до друго. Големия Д`звер бе 4 метра дълг като 1 бе от пухкавата му опашка и един от главата и челюстите от който стърчаха зъби от пене един юмрук дължина. Също така бе поне два метра на широчина поради едрия си гръб и разкрачената стойка. Всеки един от ноктите на трипръстите му лапи бе най-малко по два юмрука дълъг и изглеждаха спецялно заострени. Ако чевек не беше там сигорно би се засмял на малките кичурчета рижа козина на върховета на ушите му.
Две огромни огнени очи с черни като безленна нощ вертикални зеници се взряха в новопоявилите се. Не със страх, а по скоро с изненада. Междувремено малкото копие на гиганта се свря заедно с другото такова зад него.
Е точно сега в очите на големия започна да се разгаря нещо което не вещаеше нищо добро.


Хоудриц се завърна от крайните къщи и директно се запати към Де`Амаг и запачна оживено да разговаря с него, ръкомахайки и обяснавайки нещо.

повишете престижа със 2 намалете времеразряда с 1-ца
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пет авг 05, 2005 6:36 pm

В този момент един елф застана пред табелата на Буна. "Буна. Дали някой тук се нуждае от стрелец или от друид? Едва ли. Но няма значение. След всички тия вълци имам нужда от едно питие и здрав сън."
Влезе във селото и се запъти към първата голяма сграда, която видя. На входа видя оживения разговор на Хоудриц и Де` Амаг.
- Извинете, - прекъсна ги той,- това ли е страноприемницата?
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пет авг 05, 2005 7:25 pm

- Интересно, но и аз не помня този факт. В групата ни има 2 джуджета, може би те са достигнали до края. Казваш, че след снощното надпиване днес може и да не те пуснат в кръчмата. Жалко, защото много държа ад чуя някоя и друга местна легенда. Хм, какво да направя. Искаш ли да се срещнем някъде другаде?
- Съгласен съм да помогна, стига да няма нови взривове и летящи предмети.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет авг 05, 2005 11:48 pm

В главата на Даарио сигурно сега се води една от най-трудните битки в живота му, помисли си Нао. Но щом досега изтърпя, със сигурност няма сега да се откаже.
- Спокойно, това няма да го споменавам пред другите - подхвърли му тя.
Захващайки се със съдовете, Нао реши, че като приключи с тях не само ще разчисти, но и ще позабърса старателно прахта наоколо, разглеждайки по-внимателно вътрещноста на къщата.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб авг 06, 2005 12:29 pm

-ЪХ! Туй е грозно като джудже! Аре да го убийм! - и Кавлор заотстъпва бързо-бързо назад, като пухтеше, с чука пред себе си. - Ай да гу заведем в гората! Там ще се набучи на някой клон и ща умре!

Кат ми дойде нещо ползвам Зашеметител или , ако е от малките, Избутване (та да се предбие в дърветата).
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб авг 06, 2005 7:48 pm

- Май попаднахме на мачето... - въздъхна Ашли. - Хъм.... не се сещам за нищо приятели, затова айде да хъм... запушете си ушите! - прочисти гърлото си и започна да пее за ужас на околните.(Песен на покоя. Ох, дано поне ТОЯ път да успее....)

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб авг 06, 2005 8:37 pm

- Какво, а да, да това е. Съдържателя е вътре в момента, червендалестия леко оплешивяващ господин. Изглежда сте били доста път, след като си починете и стига да желаете, можеби ще ни разкажете нещо интересно. Ние също сме отседнали тук. - усмивката на стареца бе някак по-вяла от обикновенно, но излъчваше уважение и дори мъничка доза преклонение пред елфа, но по-скоро, за да го поласкае.
- Виж сега Хоудриц, в градчето няма никой, който да разбира достатъчно от билки, за да ти помогне с лекуването на момчето, поне докато не се върне Негодяй няма как да помогнем на Смехурко. А аз не разбирам достатъчно за да ти окажа акуратна помощ. Освен това трябва да намеря стрелец за групата, щото, недай си Орим да стане нещо, ще ни натаралежат като игленик. Ако искаш ходи питай в ковачницата дали имат свободен кон, да ти услужат, щом държиш да ходиш до Далгадар Амон! - обърна се Де`Амаг към Хоудриц който пооклюма и тръгна бавно към ковачницата, където тримата гиганти все още разговаряха.

- Махахахха - засмя се гръмогласно Базалт - това не беше нищо, най-обикновен три нитро тулоен, но едва ли ще има повече гърмове, тотко се разсея като видя спътницата ви. Елате на вътре тогава ще ви дам по един чук и ще разпаля пеща. А между другото, ако мама не ме пусне ще отморим в "При кмета" или направо ще ви поканя у дома.
-Съгласни ли сте? - надигна се Базалт и поде към входа.


Ашли запя и доказа това, коте всички подозираха за него. Под напрежение гласът му изтъняваше и губеше сила. Сора замижа и си запуши ушите си, след което сръга елфа да запуши устата на Ашли. Д`звера между веменно бе отстъпил крачка назад потресен от дън душа. А след това от гърлото му се надигна звук подобен на вятър виещ се мужду стари кости в някои забравини катокомби.
:)))))) неуспех 2 баз да слагам усложниние


зачаквам Даарио и пускам деиствието при Илиица

- Глей са - обясняваше джуджето на Деа а ръката му леко потупваше задника й (можеби бе твъррде ниско зада я сложи на гърба й ;)) - щом кофата се пробие ще почне да изтича и ще стане по лека, от тек ще се издигне нагоре и ше бутне топката, която ще подплаши котарака на кмета и той ще отиде до мишката, която пък ще завърти колелото и от там члез ремачна предавкъ 3-те дъбви колела, които ще спеснат решетката на клетката нодолу и воаля! Ква ш`ъ каиш?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб авг 06, 2005 10:00 pm

Дарио тъкмо мислеше дали да не импровизира с ритуал за призоваване на демони, когато чу Нао. Това го извади от вцепенението му.
-Можеш да разказваш каквото си искаш, стига да е точно това, което се е случило. А сега стой и ме гледай как се правя на маникюрист...
След което посегна към ловджийския нож и със съжаление промърмори нещо, коеот ен се чу добре, но се различаваха думите "лозарска ножица":).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » нед авг 07, 2005 7:20 pm

Елфа почти беше влязъл в страноприемницата, когато чу останалите думи на Де` Амаг. Спря се.
- Значи всички имаме голям късмет, -каза той, когато Хоудриц стана. - Имам голям опит като друид, покрай което съм понаучил доста за билките. Уменията ми с лъка също не са за изхвърляне. Освен това си търся работа. Между другото, името ми Исмаил, син на Гавраил от рода Галадир.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Entity
Войн
Мнения: 136
Регистриран на: съб мар 05, 2005 5:06 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Entity » пон авг 08, 2005 12:11 am

Деа леко подскочи при потупването от страна на мъничката ръчичка с пръстчета приличащи по-скоро на малки кебапчета. После леко объркано продължи:
- Мда, Тинк, мисля, че ми е ясно това, за което говориш. Едно време докато чиракувах се забавлявахме с ТИМ. Верно ти хрумват невероятни идеи. Обаче за да се пробие кофата ще трябва да направим педал, при чието рязко натискане едно шило да пробие кофата, а и трябва да измислим с какво да го подмамим тоз дзвер. Той само живи овце ли яде? И колко е хитър според тебе? Дали ще се хване?
След като явно Тинк се бе поулисал в заниманието си и я слушаше едва с половин ухо, тя хвана ръката му и я отмести от четирибуквието си, след което го погледна сериозно.
Никой не може да ти даде това, което аз мога да ти обещая...
Изображение

Заключена