Далгадар Амон - Част втора

Форумна игра по Аксиом

Модератори: Vilorp, Модератори

Заключена
Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон яну 16, 2006 3:09 am

Кавлор възобнови безстрашното си ... бягство. (т.е ходи с бърз ход напред по тунела...по възможност някой да свети все пак..?)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » вт яну 17, 2006 12:49 am

-Ми май ш са махаме- избоботи Сора.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » вт яну 17, 2006 12:27 pm

-Ох,хайде,като ще бягаме,поне да побързаме,преди да съм размислил(не,че за тях ще има някакво значение).Аз ще остана отзад,поне ако ни догони,аз да го почна.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » вт яну 17, 2006 3:56 pm

- Добре, - каза Исмаил. - Щом толкова искате, да тръгвоме.

И тръгна след останалите.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт яну 17, 2006 5:50 pm

идеята за вър...подтичване начело на груапта значително успокои Кавлор...и на него му стана почти скучно. С бърза крачка подметна
-Ей, Ели, какъв е смисъла да си отзад, като ползваш такъв дълъг клон за бой? Ще върви шс гърба напред ли? Мухаха.

Движеха се по тухления тунал, Даарио бе направил нова сфера от светлина над гравата на Кавлор, който държеше да въви напред, Нао и Владислав все още подържаха свойте (- 1ТВ за Владислав и Нао, -4ТМ за Даарио). Грайл и Угайн трябваше да вървят приведени, за да не стържат глави в тавана отстоящ само на два метра от пода, Нао също се бе леко привела. Виждаха как в голямата зала сферата оставена от Даарио все още осветява входа на тунела, а когато примижа и угасна... там някъде назад се появиха огнени червени и сини очи, но странно защо те не ги последваха, а стояха назад около входа докато поредната чупка на тунела не ги скири напълно. Вследващия миг светлината над главата на Кавлор рязко се срина доземи. Главоно защото бе фиксирана над главата му, а тя се бе забила в настилкта. Джуджето изказа своето мнение за строителите който немогат да направят дори коридора на едно подземие по-равен. Изказа се и за голяма част от родата им, а когато почна да сипе ругатни и за стъпалото в което се бе спънал Грайл го дигна на крака и насочи вниманието му към вратата.
В ляво по коридора наистина имаше врата при това изглеждаше доста масивна, а бравата й бе от ковано желязо, както и стегите дължащи дъските. Пред нея бе разположено малко ниско стъпало в което Кавлор се бе спънал. Тунела от своя страна продължаваше непоколебима напред.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » вт яну 17, 2006 9:04 pm

Угаин приближи врата и внимателно я огледа.
- Изглежда масивна. Струва ми се, че дори с помощта на Грайл и двете джуджета няма да успеем да я съборим. Може да опитаме да я разкъртим с брадви, но ми се струва, че ще отнеме много време.
Изведнъж Угаин се сети нещо. Той почука на вратата с огромните си юмруци, след което решително натисна дръжката надолу. (с тайната надежда, че нещата стават лесно понякога)

За жалост това не бе един от онези моменти в който нещата ставаха лесно, бравата се натисна с усилие и скърцане, но врата не помръдна да се отвори. Макар Угайн да дръпна доста силно.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт яну 17, 2006 10:43 pm

-Джуджетата имат твърди глави!
Извиак Кавлор и се засили към вратата (прескачайки стъпалтоо) и я излумка с глава.
В резултат на което групата се сдоби с две неща:
a) една леко открехната врата
б) едно джудже с кървяща глава и комоцио


В спокото може и да не стана, но аз все още подозирам ч главното и може би единствено предназанчение на джуджетата в Магландиум е да разбиват врати с главите си.Кавлор получава 100 Шокова щета - ще трябва да го носите (влачите ако решите да вървите нанякъде) 6 временна и губи 20 ТЖ
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » ср яну 18, 2006 12:14 pm

-Мо тоз Кавлор си е загубеняк. Не стига че почти ме марази, а сега ще тряа да го влача заради тъпотиите му.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » ср яну 18, 2006 3:11 pm

- Мислех, че "търдоглав" е само метафора, - шеговито каза Исмаил. - След това обаче вещо хвана погледа му. Наведе се и прокара пръст по пода, точно пред вратата.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » ср яну 18, 2006 8:03 pm

Угаин побърза да успокои Сора.
- Е, ще го влача аз, няма проблем. Погледни нещата от добрата страна - сега поне можем да го използваме като таран.
Не разбрах дали вече мога да отворя вратата или наистина ще трябва да я бъхтя с Кавлор.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » ср яну 18, 2006 8:18 pm

Въздържайки се от коментари относно поведението на Кавлор, почти толкова лесно, колкото се бе въздържала да спре илюзиите му, че е жив таран, Нао внимателно огледа какво се виждаше отвъд открехнатата врата.
Открехването бе от порядака на 2-3 пръста и се виждаше главо дзидана стена и мрак.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » ср яну 18, 2006 10:28 pm

-Пфу,джуджета.Мисля си,че колкото са по стари,стават по-глупави.-това Ели каза тихо,а после по-силно:-Е,сега какво правим?Доубиваме Кавлор във вратата,измисляме друг начин,или се връщаме?
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » чет яну 19, 2006 12:28 am

Хоудриц се наведе към Кавлор и го побутна леко с ръка.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет яну 19, 2006 1:49 am

Кавлор не усети, че го побутавт лек ос ръка. Също и не помръдна. И, а, да, нищо и не си мислеше - нито съзнателно, нито задни мисли. Та това правяше кавлор, докато Хоудриц се занимаваше да го опипва.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » чет яну 19, 2006 3:09 pm

Исмаил се изправи.
- Мисля, че не е много умна идея да прибързваме с отварянето на вратата. - Исмаил показа покрития си със сажди показалец. - Нещо е горяло тук с голяма сила и е покрило целия под със сажди.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » чет яну 19, 2006 4:20 pm

Угаин приближи процепа и направи знак на останалите да запазят тишина.
- Не само нещо е горяло. Дочувам някакви звуци. Стаята не е празна. Някакви предложения? - Угаин не обичаше да дава идеи. Не обичаше и да взима решения, които ще поставят и другите в опасност. Затова се отдръпна от вратата и зачака.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет яну 19, 2006 4:58 pm

КАвлор взе да се надига, и да се ориентира в обстановката. Сега беше момента да го изритат в гърба, прекършвайки врата му...или да му подадат ръка.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » чет яну 19, 2006 5:01 pm

- То не само по пода има сажди, по тавана също. Може би би била добра идеята, да оставим смелия Кавлор да провери какво има от другата страна на вратата, а ние да се отдръпнем малко за да не му пречим...
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » чет яну 19, 2006 5:46 pm

Исмаил хвана Кавлор и му помогна да се изправи като го подпря на стената.
- Следващия път, когато решиш да проявиш твърдоглавостта си, направи го в спор с мен или с някой друг, не срещу здрава врата, - му каза той.

След това го остави там и се обърна към останалите.
- Е, какво ще правим? Ще доотворим врата за да разберем какво е прогоряло тунела или ще се върнем към това, от което толкова напирахте да избягаме?
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » чет яну 19, 2006 5:54 pm

Vilorp написа:В ляво по коридора наистина имаше врата при това изглеждаше доста масивна, а бравата й бе от ковано желязо, както и стегите дължащи дъските. Пред нея бе разположено малко ниско стъпало в което Кавлор се бе спънал. Тунела от своя страна продължаваше непоколебима напред.
- Е, бихме могли и просто да я подминем, продължавайки нататък. Но така и така сме тук, можем да я отворим тази врата все пак. Инак на Кавлор болката би била на вятъра.
С тези думи Нао тактично се дръпна малко настрана, за да има по-добра гледка.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » чет яну 19, 2006 6:30 pm

Хоудриц се замисли,какво ли имаше зад тази врата....Най-накрая се реши и извади кинжала си.Приближи се до вратата и я бутна с острието,с цел да я открехне малко повече,че да имат по-голяма видимост.


- Нестава - констатира Хоудриц след като бутна врата леко, а после по-силно с острието на кинжала си.
- Eми тогава... - смутолеви Грайл и подпря с рамо вратата, след което натисна а жилите му се опнаха. Вратата започна да поддава със зловещо скърцене на ръжда трупана от векове. Лека полека под пуфтенето на на гиганта пред групата се разкри нова посока.
- Е, сега ще има ли някой друг да влезе или да хвърлим Кавлор върте? - изпуфтя Грайл щом вратата бе отворана достатъчно за да се промъкне всеки.
От мрака вътре лъхаше на... на застояло, много, много застояло и каточели се дучуваха писъци, но някак приглушени. Мракът зад вратат ги очакваше със същото търпение като този напред и назад по коридора

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет яну 19, 2006 10:55 pm

-Някой магьосник да ме излекива, младежи, и ще определя кой да влезе пръв - изоъчи се Кавлор.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » пет яну 20, 2006 12:01 am

-Ти си си достатъчно издръжлив,така че нека магьосниците си пазят силите за други неща.А аз мисля да мина пръв,щом никой не иска,какато се вижда.
И невъзмутимо тръгна към вратата с пиката насочена напред и разхлабена ножница на меча...за всеки случай.
Владислав въздъхна и премасти своята сфера от светлина зад лявото рамо на Ели.
Уте ще пусна обширен пост за това което изяжда Ели ;) респективно той вижда в стаята или неловкото положение което изпадата ако стаята е празна... ама това утре ;) Сега ако желаето пишете дале влизата след него или чаката да видите какво ще стане... ваша воля
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пет яну 20, 2006 12:45 am

"Дано това, което е вътре е живо. Не обичам немъртвите". Угаин преглътна и последва елфа в тъмнината. Естествено, с брадва в ръка и надеждата, че Ветровете ще го предпазят от всякакви мъртвила.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пет яну 20, 2006 12:46 am

Сора последва Ели.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пет яну 20, 2006 2:33 pm

Исмаил взе лъка си в ръце, свали една стрела, сложи я на тетиват и последва останалите през вратата.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет яну 20, 2006 2:39 pm

Кавлор седна, опря гърба си в стената, бидейки точно срещу вратата, та да му се отваря по-добра гледка, и се приготви да гледа шоуто на тези младежи.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет яну 20, 2006 11:39 pm

СТаята беша в най-добрия случай обикновенна, стените бяха от същите тухли както и тунела. Можеби 4 на 4 метра на срещуположната стена на бронзови куки висяха 4 фенера. В ляво имаше нещо обемисто заемащо почти цалото пространство от пода до тавана и върху му бе матнато прашасало покривало - из под което се чуваха писъците или по скоро писукания. От дясно, на нещо като пейка се намираше едно неописуема съкровище - голяма стъклена дамаджана, пълна с някаква течност и запушена с дебела коркова тапа. А да не забравим и грубата маса по средата на помещението окомпректована с два още по грубо сковани стола, с полирани от употреба седалки. Под масата се забелязваше нещо като кафез.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » съб яну 21, 2006 1:06 am

"E,жалко,няма нищо.Я да видим какво има тук..."С тези мисли Ели се приближи до голямото нещо и с пиката на максимално отдалечено разтояние повдигна покривалото.
И видя това
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » съб яну 21, 2006 12:18 pm

- А! Изродче!
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Заключена