Далгадар Амон - Част втора

Форумна игра по Аксиом

Модератори: Vilorp, Модератори

Заключена
Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср яну 04, 2006 9:57 pm

Групата вървеше в тягосна тишина напред по канала, ако неброим сквернословията на благордника в нея (дори Мелионските каруцари не използваха такъв език пред тамошните шивачки), мрънканията на джуджетата, че гигантите скривали светлината, мрънканията на гигантите че трябвало да вървят прегърбени и вобще задушевна картинка. Даарио напрви още една свфера от светлина и я положи на главата на Кавлор морим млъкне замомент.
- Някой ще ми обясни ли какво стана все пак? - запита неопределено Исмаил, Даарио изпухтя избърса нещо лепкаво което бе капнало на лицето му от тавана и започна:
- Ми тъкмо щяхме да лягаме когато се чу взрива, а малко по-късно довтасаха белоплащковците. Нао май успя да грабне нещо от багажа си, а аз и това неможах. На вратата се сбълскахме с гуляджиите, и докато се опомнят стрежите подбраха и тях. Имало атентат и щели да затворят портите до второ нареждане... нещо от сорта ни излаяха. После ти притича от гората и затова сега газиш... в това което газиш. Какво непрекъснато ми капе по главата!!!?
Бяха вървяли доста време (-7ТМ за Нао и -6ТМ за Даарио), в този миг гиганта, май беше Угаин изчезна както си вървеше напред. Последва звучно "Пляс!" и вълна от "течноста" ги заля чак до коленете. Когато светлинката на Нао излезе напред тя освети доста голямо помещение, а канала свършваше на половин метър над повърхноста на нещо като езеро от бълвоч покриващо "пода", Угайн бе затънал до гърдите в него и неизглеждаше щастлив. Затова пък настроението на ВлАдислав се пооправи. Около езерото имаше нещо като пътечка, която не бе напълно залята от течноста, но краищата й се губеха в мрака наляво и на дясно.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » ср яну 04, 2006 10:13 pm

Сора безмълвно хвана ръката на Угаин и се опита да го измъкне.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср яну 04, 2006 10:52 pm

С помаща на джуджето Угаин изпълзя на пътечката, макар едва да се побираше на нея.
- А сега накаде мъдри ми водачо!? - запита го Куладра некриейки сърказма си - Може някой друг да реши да провери дали няма таен подземен коридор? - въпроса бе отправен към Граил.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » ср яну 04, 2006 11:22 pm

- Следваме указанията на Беневан и толкоз - подхвърли Нао. - Ако тръгнем тук да се мотаем на самотек, може и да не видим повече светлината на деня. Ще ви помоля и доколкото ви е възможно тишина да пазите. По-добре ние да можем да можем нещо да чуем, преди то да чуе нас.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср яну 04, 2006 11:29 pm

Това в коя посока ще рече, ляво дясно или през бълвоча? - озоби й се ВлАдислав - Щото това не ми прилича на вододел!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » ср яну 04, 2006 11:39 pm

- Кат знаеш толкова, що то не ни поведеш?
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет яну 05, 2006 12:38 am

- Щото само джуджетат се по глупави от гигантиге! - просъска и на него Владислав - Вобще нетрябваше да приемате офертат на Беневан! Щял да ви даде Легендата ако му домъкнете "Орим"!!! И представа си нямаш какви гадости мож си лепна в тия катакомби, да неговорим че освен това Далкадар е едниствиния град позващ канализацията си! И познай къде се намирам ние!? Да в отходните води, свещените отходни води! Чудно само как Де`Амаг неможа да намери навреме Грозньото та да го видя той как щеше да гази тука! - збълва жлъчта си Куладра изпефтя и разблъсквайки тези пред него пое наляво по пътечката като си напрви собствена сферо от свтлина на около метър пред него.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » чет яну 05, 2006 3:37 am

- Ой, Куладра - подвикна Нао след него. - В дясно май трябваше да се придържаме.

Куладра само направи един всеизвестен на всички езици жест, дори без да се обърне и продължи в избраната посока, а светлината от сферата му бързо се топеше в вепоглъщащия мрак на канализацията.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » чет яну 05, 2006 9:30 pm

Исмаил вече имаше време да обмисли ситуацията и го направи. Обикновено не мислеше на глас, но само така можеше да внесе ред в мислите си.

- Така. Значи търсим Орим из... подземията за да ни даде Беневан Легендата. Инструкциите ни са "третата тръба при вододела", доколкото помня. Но не виждам нито вододел, нито тръби. НАкъде трябва да вървим?
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » чет яну 05, 2006 9:38 pm

- Където и да вървим, глезльото ме можем да го оставим сам а си размотава задника. Угайн, Грайл, предлагам ад го докараме обратно - каза Нао и тръгна да догони отцепника.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » чет яну 05, 2006 10:13 pm

- Наистина ли е необходимо? - попита Угаин вяло и със задоволство си представи как два големи, озверели от глад какнални плъха разкъсват благородническата плът. Въпреки това, той последва Нао и си наложи занапред да не се разсейва, а да мисли за по-належащи неща.
Пробвам с пзнание религия да разкрия дали нещо не се крие зад думите "Орим ще ви покаже пътя"
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет яну 05, 2006 10:27 pm

Тъкмо когато Нао настигна Владислав той се закова на масто и тя едва не се блъсна в него.
- Готво, добре че съм аз иначе ще поросто пасмина лутащи се гадинки - подигравателно изрече той и посочи големия тунел започваш малко над нивото на "езерото". Перфектвия му кръг бе обримчен със черепите на хора гиганти и джуджета, а навътре продължаваше каточели изграден от бедрени кости.
Три надписа изчеръгтани върху костите гласяха:
първия с клиновидните знаци напомнящи различни възли
[sblock="За тези с Галаса над 12"] Аз додох тука и изпотроших кокаляците![/sblock]
втория с елфически букви
[sblock="За тези с елафи от 12 нагоре и общ език поне на 14"]Трима дойдохме, трима победихме, трима изучихме туй що се ненаучава от смъртни![/sblock]
третия бе ниски доли с джуджешки руни
[sblock="за джуджешки над 12"]Да бе и аз бех тук![/sblock]

- Ей добиче, можеш ли да прчетеш поне словата на собствения си език? - подвикна хапливо Bладислав към Угайн, който беше точно зад Нао.
Последна промяна от Vilorp на пет яну 06, 2006 1:38 am, променено общо 1 път.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » чет яну 05, 2006 11:48 pm

-Да, бе! " И аз бех тук"?
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пет яну 06, 2006 2:07 am

Исмаил напрегна очи. Буквите бяха елфически и езика изглеждаше като Еллафи, но беше неясен.
- Трима... ела... не, дойдох, трима... победа, трима учех... ненаучава. "Трима дойдохме, трима победа, учех ненаучава". Не ми е ясно, но тпима души са победили нещо и са научили нещо. Някой друг може ли да чете Еллафи? Не мога да разчета надписа правилно.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » пет яну 06, 2006 10:39 am

-Нека аз да опитам!
Ели се прближи ди надписа и се опита да го прочете.Досега през цялото време мълчеше и газеше в гадостите без да се оплаква.

Аз нямам над 12,но ми е роден език и го имам на 9(май) и би трябвало да мога да го прочета...
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пет яну 06, 2006 1:53 pm

- Да видим... - Угаин присви очи и се концентрира над надписа. Може би не си личеше в сумрака, но на лицето му се изписваха напрежение и притеснение.
ИН: 10. Може би ще мога да го прочета при успешна проверка по УФУД.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет яну 06, 2006 1:54 pm

- Е доволни ли сте? Намерих ви пътя без да слушаме инструкциите на съмнителни топове... - Владислав дигна сферата от синкава светлина нагоре и освети зеленясала месингова табела над входа. Там все още личеше надписа:
"Северен Вододел"

Не се разбра кой го забеляза пръв, но определено върху гладко полирания, от стичашата се гнус, череп на едно джудже бяха издълбани три имена: Дажак, Джако, Джеки - соътветно на възлообразната Галаса, на Общия език с букви прилични на елфически и три джуджешки руни.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пет яну 06, 2006 3:53 pm

- "Джако". И на другите ли пише имена? Джак, Джако и Джеки са героите от легендата, нали така беше? - Исмаил се огледа. - Те ли са убили всички тук?

Сред това погледна и месинговия надпис.
- "Северен вододел". Значи момчего имало и други възможности освен да мрънка непрестанно. Браво.

Не искаше да обиди Владислав с това, а само да го закачи, но забравяше, че става дума за благородник, които не знае, че елфите никога не обиждат сериозно.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пет яну 06, 2006 5:42 pm

- Ооо, Джеки.... Ама че воня и... и какво беше това.
Сора се приближи към мястото от където видя блясъка.

Тъй като сферити със светлина бяха само три и нито една не бе подръка на Сора дори с помаша на своето зрение той неможа да различи нищо повече от... вход на друг тунел!?
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » пет яну 06, 2006 7:12 pm

Ели разбра,че не може да разбере какво пише на надписа.Беше на елфически,но думите сякаш нямаха смисъл.Странно...След това се премести към другия надпис и там доколкото можа да предполага пише име:Джако.Още по-странно...
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пет яну 06, 2006 8:27 pm

- Абе, мойте ли докара една сфера тука. Пфу! На вас не ви ли вони на мокро зомби. Ужас, каква смрад - избоботи гласа на Сора някеде в дясно, спрамо тунела около който се мотаеше групата, по периферията на "езерото"
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » съб яну 07, 2006 1:12 am

- "Аз додох тука и изпотроших кокаляците". - прочете Угаин с облекчение. - Но да не се задържаме тук - струва ми се, че нивото на тинята се покачва.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » съб яну 07, 2006 2:25 am

- Това е вододела, нали? Значи трябва да поемаме по третия тунел вдясно. Остава да разберем по-бързо точно кой е третия вдясно.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » съб яну 07, 2006 12:14 pm

- Абе докарайте една сфера тука бе!
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб яну 07, 2006 1:28 pm

Даарио се бе взирал във трите надписа изписани на стената на тунела доста време, но втория вик на Сора сякаш го изкара от транса. Той си запробива път покрай лепкавата стана джвакайки в "езерните води" които вече покриваха пътеката.
- О мерси, сети се все пак, я дигни тука нагоре - подръчна го Сора щом Даарио донесе сферата синкава светлина. Той я недигна натам където сочеше джуджето и бледата светлина освети табела подобна на предишната, само че някой бе свалил голяма цаст от патинат по нея и надписа се четеше по лесно:
"Източен Вододел"
- Тука верно вони на мърша - затисна си носа Даарио докато смъкваше сферата надоло и я подкара напред , а нейната светлина освети втори вход подобен на предишния. И входа на този бе декориран с черепи, но тези изглеждаха... по пресни, ако това е възможно. Един заблуден лъч успя да проникне навътре в тунела и двамата другари забелязаха две проблясващи светлинки, горе доло на човешки бой. От там долетя гъгнене и дращене последвано от поредната вълна с аромат на гниеща плът.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » съб яну 07, 2006 1:31 pm

- Каквото и да е това, имам чувството че има нещо общо с черепите и миризмата. А и имам чувството че съвсем скоро ще разберем какво е то.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » съб яну 07, 2006 1:46 pm

Исмаил се беше приближил към двамата и тъкмо щеше да ги пита какво са открили, когато видя светлинките. Стисна нос и каза:

- Обяснете ми пак защо сме тук? Какво прави Орим или който е там в тези подземия? И какво е това в тунела?
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » съб яну 07, 2006 1:50 pm

- Аз самият не знам отговорът, пък вярвам и Даарио не знае. Просто ми се стори че нещо проблясна и дойдох тук.
Междувременно Даарио оперираше със сферата като я пускаше плавно навътре в тунела, спря замалко, за да отговори на Исмаил.
- Тук сме защото много уважаемия капитан Беневан ни обеща да даде втората част на Легендата, която пък ни поръча Де`Амаг. В замяна иска нещо от рода на медаьон, ама по-едър, който бил някъде в катакомбите на Далгадар един от чиито вход сме застанали, а това в тунела е... - обърна се Даарио да погледна какво осветява сфера и изпищя здържано доколкото можа при тази гледка. Сора и Исмаил незакъсняха с пригласяването, като джеджето залитна от ръба над "езерото" и беше във висящо полужение размахвайки ръчички за равновесие
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » съб яну 07, 2006 4:20 pm

[sblock="за Исмаил Даарио и Сора - другите да го прочетат ако решат да се домъкнат насам ;)"]Светлинката бе попаднала пред едно лице или по скоро нещо което навремето е било лице, а сега бе раздрана гниеща плът. И това едва ли би стреснало някой, ако двете гноясали жълти очи не са завътяха към вас, а от устата с изгнили устни в който пъплеха малки бели ларви не се бе надигнало ново стенание.
[/sblock]

Исмаил знаеше, че трябва да действа бързо. Спря да мисли и остави тренираното му тяло да свърши работата. Хвана джуджето за ръката и го дръпна силно, докато с другата ръка хвана лъка на гърба си. В след ващия миг една стрела беше на тетивата и започваше да се опъва.

- Всички да дойдат тук! - извика Исмаил. - Някой от "кокаляците" още е жив! Горе-долу.

Исмаил се стараеше да не фокусира върху зомбито, докато се целеше в него. Реши да изчака да види какво ще направи то, а и за да имат време да дойдат всички.

Сора успя да се стабилизира и да не падне в Гнусто подвизаваща се, като "езерна вода" не без помаща на Исмаил. Но при това пред него едва ли бе особено добър вариянт.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » съб яну 07, 2006 7:55 pm

"Ха,време беше за малко действие.Толкова време бездействах,че може да съм забравил как да се бия..."
Ели въодушевено взе пиката(не че я беше оставял де) и тръгна към отвора.Бутна Исмаил зад себе си,насочи пиката напред и зачака действието на съществот.Не го интересуваше особено външността му,макар че миризмата го притесняваше.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Заключена