Далгадар Амон - Част втора

Форумна игра по Аксиом

Модератори: Vilorp, Модератори

Заключена
Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » съб яну 21, 2006 2:42 pm

- Класификацията ти на животните е невероятна Сора, - каза Исмаил с лека усмивка.

След това се приближи към масата и се опита да види какво има в кафеза.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » съб яну 21, 2006 4:29 pm

-Хмм...Какво ли е това?-каза магьосникът,оглеждайки дамаджаната.Приближи се,за да я види по-отблизо.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб яну 21, 2006 7:30 pm

Под покривалто всъщност се криеше доста обемиста клетка в която имаше всичко на всичко 3 малки същества. Не поголеми от свит човешки юмрук те зе взираха в с огромните си жълти очи, разположени на коткообразна главица, в новодошлите. Баха плешиви, като изключим редките дълги косми по телцата им. На главата им стърчаха и чифт още по огромни уши които се въртяха и насочваха към ровещите из стаята. Приличаха на малки човечета но на ръчичките и краченцата им имаше само по 4 пръста при това дълги почти колкото самите ръчички. Отстрани на клетката от ситна бронзова мрежа имаше вратичка, а пред нея от вътрешната страна се белееха кости... много кости, целия под на клеткада бе покрит с кости, а също и с няколко недоизядени трупчета на други такива същества, кое обясняваше с какво са се хранили последните три.
Исмаил измъкна кафеза - той не бе особенно голям, но бе доста добра изработка, пръчките от който бе направен все още бяха здрави, а по дънцето му имаше курешки. Малката вратичка се затваряше с поизгнила връв.
Течноста в дамаджаната бе мътна и жълтеникава, на дъното й се бе събрала утайка.

Отвън Владислав тегли едни шут на Кавлор (1ВЩ)
- Не заспивай бре джудже, в твоето състояние не е безопасно, може и кръвоизлив да си получил.
Даарио само ги изгледа накриво и също влазе вътре да огледа, Грайл стоеше на вратата и мигаше на парцали.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » съб яну 21, 2006 8:19 pm

-Е,не беше каквото очаквах,но никога не трябва да подценяваме врага...ако тея могат да се нарекат така.Но съдейки по костите не мисля,че са много дружелюбни.Я да видим какво ще стане ако направя така... - с тези думи Ели насочи пикато към едното и леко го побутна.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » съб яну 21, 2006 9:05 pm

Нао продължаваше да се удивлява. Тея типове допреди малко си мислеха, че бягат от нещо, а сега - бяха намерили време да ръчкат някакви си плешиви мишки. Не, че животинките не представляваха интерес, просто не сега бе времето.
- Ще продължаваме ли нататък? - попита Нао, защото имаше смътното предчувствие, че ако не го направи, на някой може да хрумне гениалната идея да даде на животинките в кафеза да опитат от течността в "дамаджаната".
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб яну 21, 2006 9:32 pm

Даари о бе свалил едни от фенерите и го разглаждаше, когато Ели като истински елф готвен за друидската профисия ръчна с пиката си едно от мъничетата или по точно се опита защото острието на пиката неможеша да се провре много през дребните дупки на мрежата. Той изпищя пранизително което доведе до разбиването на керамичния фенер който държеше Даарио. Мъничето което все пак беше засегнато скочи от мрежата и се забута сред костите, кото преди това изсъска на елфа разкривайки малки и остри като иглички зъби в устицата си. Грайл пристъпи и опали един по главата на ели (1 ВЩ понеще гиганта неможа да намали достатъчно силата)
- Какво правиш ти бе!? - викна му той, а даарио повдигна другите два фенера висящи на стената и констатира:
- Празни са!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » съб яну 21, 2006 9:52 pm

-Пфу,колко е злобно.Грайл,по леко де!Добре,нагледахме се,айде сега мисля,че е време да си тръгваме.Ако отворя вратата на клетката много ли ще ми се сърдите?
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » съб яну 21, 2006 10:05 pm

- Както си се засилил, защо не пробваш и съдържанието на стъкления съд, та да ни кажеш какво е? - контрира го Нао.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » съб яну 21, 2006 10:09 pm

-Да,може да пробваме да дадем на животинките малко от течността,та да видим,какво точно прави тази течност или е просто някаква тиня.-каза иронично Хоудриц.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » нед яну 22, 2006 12:49 am

- Хм, не е много сигурно, но тази течност май е маслото от фенерите. Ако искате опитайте, аз лично загубих интерес към тази стая. - и след тези думи излезе.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед яну 22, 2006 9:50 pm

Доакто си седя отвънка правя хвърляне за Обоняние. Също напрягам слух си.
- Тия какво се мотаят вътре - запита Владислав излизащия Угайн, кото същевременно гледаше накриво панещото се джудже в каката му.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед яну 22, 2006 10:49 pm

"Зимайте животните, ох че боли, и да тръгваме" се провикна Кавлор към стаята, доакто през това време оглеждаше дали си е одрал ръцете. "И сложете някой младеж най-отпред да ни води".


Нао, Владислав и Даарио намаляват маната с още 1-ца
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » нед яну 22, 2006 11:21 pm

Угаин се учуди, че Негова Светпост го заговори. Затова побърза да отвърне.
- Мотаят се. намериха някакви животни и сега се чудят как да се изгаврят с тях - гигантът направи кисела физиономия. След което се провикна: - Хей, чака ни работа! Да вървим!
След което непохватно се препъна в краката на Кавлор. Измънка нещо и се почеша по главата. Беше забравил неволите на джуджето.
- Кавлор, как ти е главата? Виж, не ме бива много в това, но мога да опитам да помогна. - опит да използвам "Лекуване на лека рани" и остана удивен от крайния резултат. (независимо какъв ще е той)
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пон яну 23, 2006 12:15 am

-Абе това са Тифчета, бе. Помагаха ми в мините, докато бях на задължителния месец миньорство. Леле колко ми беше неприятно. Ама и таквиз имаше там. Сигурно има и други джуджета тук. Ама и аз как не се сетих.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пон яну 23, 2006 12:35 am

Нао въздъхна и остави светлината си да изгасне. Тея скоро нямаше да се организират. А ако нещо наистина се опитваше да ги следва, в което дългокосата малко се съмняваше, щеше да е по-добре да не грее наоколо та да му привлича вниманието.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » пон яну 23, 2006 10:47 am

-Сора,много ли са зли тея тифчета?А много ли са бойни?Ако пусна едно дали ще ни изяде?
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пон яну 23, 2006 10:50 am

- Абе да ти кажа хич не знам. Беше преди толкоз време пък и и общуването нине трая дълго.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон яну 23, 2006 10:54 am

-Взимайте тифчетата и да тръгваме - отгчено додаде КАвлор - ако немерим джуджета ще ги смелим на кайма!
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон яну 23, 2006 1:11 pm

Когато Нао изгаси своята сфера в тунела отвън настъпи почти пълен мрак, понеже сферата на Владислав се още беше при Ели който си играеше с Тифчетата, а Даарио бе приближил своята до себеси, за да разгледа фенерите. Това позволи всички в коридора да видят впечатляващия завършек на магията на Угайн - една синя магическа искра, която опърли лицето на Кавлор (-4ТЖ), а наоколо се разне острият аромат на пърлено.
Владислав бързо придърпа сферата към себеси и оглада джуджето - бузуте му бяха зачервени, носът се лющеше, а веждите му още димяха.
- Никога повече не прави това! - бе строгия коментара на Владислав към Угаин.

Даарио помеждувеменно бе отворил стъкления съд, от който се чу тухо свистине преминало почни мигновено, разклети го и подуши:
- Или е гранясало олио, или някаква друга смес, но найстина най-вероятно е гориво за фенерите. Угаин ще ми помогнеш ли да напълним един, ако вобще искате да вземаме фенер!? И без това тук не се вижда друго ценно нещо!?
- Можем да пуснем... тифчетата!? - предложи Грайл - неизгреждат опасни, а и са почнали да се самоизяждат!
Угаин намалава маната си с 4
Последна промяна от Vilorp на вт яну 24, 2006 12:31 pm, променено общо 2 пъти.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пон яну 23, 2006 3:01 pm

- Можем да ги вземем в клетката, - каза Исмаил повдигайки клетката, която беше измъкнал изпод масата. - Но не бих пуснал нищо на свобода, колкото и да е дребно.Бих могъл да ви разкажа какво стана, когато освободих Пухкавите Розови Котенца от един капан в Оплетената дъбрава, но няма време.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон яну 23, 2006 5:52 pm

Калвор беше убеден, че притежава не по-малки некадърномагьоснически дарби от тоя пред него, дето приличаше на огромно противно джудже...ама се сдържа да не го "излекува" и той. "Угайн, научи се на обноски" беше смъмрянето му После, възстановил увереност в силите си, понечи пак да застане на чело на груапта, която все още не тръгваше!?
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » пон яну 23, 2006 7:05 pm

Хайде,наистина.Да тръгваме,че изглежда няма,какво да правим тук.-предложи Хоудриц.Приближи се до Кавлор и го попита-Искаш ли още един опит за лекуване?

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон яну 23, 2006 7:10 pm

-От тебе може. КАк иначе ще поведа вас, банда хлапета, към заветната ни цел?
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пон яну 23, 2006 9:52 pm

- Кво викаш малчо?!
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт яну 24, 2006 1:08 am

-Джуджето можело и да говори!? Сега ако каже и нещо смислено, охчемногоболи, припадам на място!
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » вт яну 24, 2006 12:32 pm

Магьосника се приближи до нараненото джудже и положи ръце на главата му.Изрече заклинанието,за да го излекува...

Сега,като го знам нашия разказвач,ще направи така,че да не стане :).

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » вт яну 24, 2006 2:28 pm

Угаин, който все още беше поразен от крайния резултат на магията си, реши, че е нанесъл дастатъчно щети за един ден. Затова се опита да се изниже незабелязано (опит, който остана безуспешен) през вратата, за да помгне на Даарио (защото в противен случай трябваше да опита магията за светлина, а не искаше и да си помисли за страничните и ефекти.)
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » вт яну 24, 2006 6:58 pm

- Бе ти кат те гледам и без това ш си припаднеш. Ако щеш мога да ти помогна.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт яну 24, 2006 9:39 pm

Хоудриц реши да демонстрира завидно по-добрите си магически способности от тези на гиганта. Коленичи, обхвана главата на дждето с ръце и започна да нарежда думите на лечебната магия. В резултат очите на Кавлор се опитаха да избягат от главата му. Лявото през ухото, а дясното през носа. Веждите които бяха спрели да димят отново бяха обгърнати от дим, а косата му се накдри. 1 3 2 метнах, Хоудриц губи 4ТМ
- Ъъъ май нестана, да опитам ли пак? - малко скунфузено запита той
- Оу да, задължително - бе коментра на Владислав - а след това е рад на Сора и другото добиче.

Междувремменно Угайн и Даарио успяха да напълнят едни от фенерите като почти не разляха. Даарио пое дъх задържа го за малко и докосна фитила. Той лумна с ярка жълта светлина след което пламъка се сви до нормални размери.
- Добре само този фенер е читав, а и ще ни спести малко мана. Ако ще зимате някое от животинчетата взимате ги и да вървим - обяви Даарио, след което изгаси своята сфера и подаде фенера на Грайл, който стоеше на вратат и незнайно защо си разтриваше кокалчетата на умруците си.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » вт яну 24, 2006 9:54 pm

- Да бе! Аз на тоз тука да помагам? Ха! Ако ще някой елф да му даде от своята жизненост.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Заключена