Коментарна тема по приключението

Форумна игра по Аксиом

Модератори: Vilorp, Модератори

Заключена
Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт апр 17, 2007 11:10 pm

Аз си запазвам венчелистче;).
А сега да се разберем за плащането, че това ще е проблем:). Аз отпускам до 70 медника, съберете останалите:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср апр 18, 2007 6:49 am

Ако видя, че сте притеснени с парите, мога да ви дам на заем (имам 40 медника), но по принцип гущерът яде сладки неща много избирателно - плодове да, някои млечни кремове също може, но със сигурност не всичко което му се мерне пред очите. Т.е. от шоколада аз ще хапна само малко парченце, отчупено от ъгъла, колкото да опитам това чудо на чудесата. Така че някой друг може да почва да описва как започва да яде своето парчето. ;) (струва ми се че първо трябва да минем през тази ситуация и едва тогава да почнем да се бъркаме за парите. Въпросът ще е обаче дали изобщо имаме толкова пари че да го платим? Доколкото схванах от инвентара ви, ще трябва да си съберем всичките стотинки :) )

Потребителски аватар
Alia
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: ср май 31, 2006 3:01 pm
Местоположение: София, някъде наоколо

Мнение от Alia » ср апр 18, 2007 9:47 am

Аз имам само 30 медника. Малко трудно ще съберем толкова пари. Ама нали тази Чери каза, че тя щяла да ни черпи:)

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср апр 18, 2007 1:46 pm

Alia написа: "Е, сега вярвате ли ни? Заповядайте при нас и ни позволете ви почерпим."
Vilorp написа: Сребърник цветчето! Но понеже днес имаме „фокусници“ 20 медника венчелистчето, да видите, че съм добра душа и разбирам шегите на младите.
и всучай че сте останели с грешно впечатление за размера на розовите цветове от Ш`Око Лад - те са по 25 грама с 5 венчелисчета приблизетелно еднакви по големина. Цялото цветче не е по-голямо от орех.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср апр 18, 2007 1:55 pm

Аз давам 15 медника. Ако гущера ми отпусне пет на заем, давам 20 :)

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср апр 18, 2007 4:53 pm

За толкова пари, изобщо не ти се полага да ядеш повече от половин венчелистче;).
Хайде малко по-сериозно, дотук сме на 155 медника, сега остава и да не можем да си платим! Сериозно ще ми е интересно каква ще я свършим тогава:)!.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср апр 18, 2007 4:57 pm

Не знам дали схванахте тайната мисъл на разказвача, но тя е ние наистина да не можем да платим ;) За да може да ни пусне куеста. Просто той избърза малко с цената - трябваше да ни остави първо да опишем как се омазваме (омазвате, тоест ;) ) с шоколад до ушите и едва след това да ни сервира цената, която не можем да платим ;)

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср апр 18, 2007 5:45 pm

Тайната му мисъл не я знам, но ако си изтръскам кесията и съберете още 15 медника, си плащаме:). А куестът ще го вземем в полунощ, заеднмо с още един член на екипа, и предлагам да скипнем малко времето дотогава:).
Хайде, Хам, жертвай се малко:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср апр 18, 2007 5:50 pm

Е, хубаво, може и да не е била това тайната мисъл наразказвача - да ни разори и посля леля Чери да разполага с нас като с роби поради неплатените ни дългове :lol: Въпреки това не искам да скипваме времето до полунощ, защото аз смятам да посетя Камелот още през деня - Шакти е в града точно с тази цел и не виждам причина да се мотая чак до полунощ, независимо от обележката.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср апр 18, 2007 5:53 pm

Ок, ще му се изтресем всички тогава:)!
А иначе, на зомбита ни направи с това описание, гущер с гущер:)! Спомени по някое време учителя си, че аз в момента и без това го търсех:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср апр 18, 2007 5:55 pm

За ефекта на шоколада обвинявай разказвача, не мен 8) А до учителя ще стигнем, спокойно. Впрочем, останалите може би имат други планове за прекарване на деня, така че не бързай да говориш от тяхно име.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср апр 18, 2007 6:50 pm

Аз говоря от свое име, без да споменавам, че това е планът ми, ако не изникне нещо:).
Ок, чакаме включване от останалите. Сега сериозно трябва да описвам как се тъпча със шоколад, но си запазвам едно венчелистче, ако обаче някой го опише преди мен, да включи това в описанието си:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср апр 18, 2007 9:09 pm

бел. р. Трудно ще се тъпчеш с онази субстаниция дето ви редлага Чери като се има в предвид че ви се пада по една кафеена лъжичка.
А иначе го мислех за изненада, ама ако не съберете парите на случаен принцип ви изтривам един предмет от инвентара, освен на Роши, която хутрушата, няма такъв! =)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср апр 18, 2007 11:23 pm

Не знам тъпчат ли се, или не, ама грабеха с оцъклен поглед, хиените:)!
Не се притеснявай за моя инвентар, вече съм платил повече венчелистчета, отколкото използвах:)! Евентуално, можеш да ми считаш за предмет сребърника, който оставих на масата:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет апр 19, 2007 12:55 pm

Хам да пише че доплаща останалите 30 медника и може да се изнасяте, че вече се свечерява =)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет апр 19, 2007 1:56 pm

Време му беше да се свечери:). Хайде сега всички под строй към "Зигмундфройд 69", като доплати Хам:).
А Чери ще я взема за финансов съветник, ако забогатея някой ден и успея да се удържа далеч от сладкарници и ресторанти, за да не обеднея още преди свечеряване:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » чет апр 19, 2007 6:47 pm

Ааа, стига де! Когато влязох в града беше ранна утрин, веднага се натъкнах на хлапетата и после отидохме с Грегор на сладкарница! Нали не искате да ми кажете, че гущерът е пила две чаши мляко и е гледал как Роши нагъва сладки цял ден?

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет апр 19, 2007 7:17 pm

Направо можем да почваме с разследването къде ти се губи част от времето8)!
Иначе имах предвид, че сюжетно е време да се насочим към къщата:). Време като такова не бях отчита, признавам си:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет апр 19, 2007 9:50 pm

Мамка му, човек се разболее малко и го набутвате - сега съм ептен без пари.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет апр 20, 2007 1:14 am

Не се притеснявай, не си само ти, аз така си започнах играта, по префценка на Разказвача. Май в момента само аз имам някой и друг медник, ама след като се оръсих с цqл сребърник, за което нищо не казвам:). В крайна сметка, това е игра, просто сега ще трябва да приемем предложението на Камелот, който аз още не знам, че е изпратил бележките, но се надявам някой скоро да ме осветли:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » пет апр 20, 2007 5:15 pm

Знаеш, знаеш :lol:
Entity написа:Тя тупна малкото си пръстче върху едното листче, посочвайки 69 и каза:
- Ей т'ва и Камелот го има. Там на вратата му е нарисувано. Виждала съм го.
Fobos написа:- Колекционерът на книги ли?! Сигурна ли си? - Шакти погледна момиченцето над ръба на чашата си. - Знаеш ли как се казва улицата, на която живее той?
Страница 4, в долния край.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет апр 20, 2007 6:10 pm

Правилно, но си мислех, че по това време Сикар е убеждавал Естел да се присъедини към маса, на която стои гущероид, както знаеш, нищо лично:)!
Коригирах си поста. Сега е моментът да споменте кой е Камелот все пак:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб апр 21, 2007 8:46 am

И астрономическото време е коригирано от късния на ранния следобяд
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » съб апр 21, 2007 10:18 pm

Асене, не е ли малко ранко да искаш вдигане на нивото или точки за развитие? :P Иначе аз не мога да постна, докато водещият не ми каже на ЛС или по кюто какво знам за Камелот.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб апр 21, 2007 11:41 pm

Fobos написа:Асене, не е ли малко ранко да искаш вдигане на нивото или точки за развитие? :P Иначе аз не мога да постна, докато водещият не ми каже на ЛС или по кюто какво знам за Камелот.
А аз къде съм отправил такова искане:)? Нещо нямам такъв спомен, а по принцип си помня постовете във форумните игри!
Споко, ще те изчакаме, колкото трябва, но най-вече ме интересува да споменше кой ти е учителят, който те праща при Камелот:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » вт апр 24, 2007 10:22 pm

Йо, извинявайте, че така запекохме играта в лични разговори - не е нарочно :). За вас не е задължително да ни слушане мълчаливо - вие също можете да правите/говорите нещо помежду си, особено ако разговора между гущера и Сикар вече ви отегчава! :) :lol:

Потребителски аватар
Entity
Войн
Мнения: 136
Регистриран на: съб мар 05, 2005 5:06 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Entity » вт апр 24, 2007 10:39 pm

Entity написа:- Ай, да те водя при Камелот. - погледа й за миг се спря върху останалите, после сви рамене и добави с тон, в който личеше, че й е абсолютно все едно. - Ако сте навитак може и вие да дойдете.
Entity написа:Роши прекрачи прага и уверено закрачи по китната калдаръмена пътечка...
Асен написа:Сега, мисля, че се бяхме запътили да навестим Камелот. Роши, ще ни заведеш ли?
Асене, като те интересуват действията на героинята ми, поне прочети по-внимателно последния й пост. Роши отдавна не е при вас, да Ви слуша учителските истории..
Никой не може да ти даде това, което аз мога да ти обещая...
Изображение

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » вт апр 24, 2007 10:53 pm

Кво? А? :shock: Как така Роши си е тръгнала без нас? :shock: Трябваше да ни изчака, дори да и е ужасно скучно!!! (а аз подозирам, че е така)

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт апр 24, 2007 11:58 pm

Абе, защо и аз разбрах, че е спряла, като спря гущера? Същото като Фобос, съжалявам много, че не съм те разбрал, просто съм приел, че няма да се цепиш от групата:)! Както и да е, виждам, че сте коригирали това, продължаваме нататък и по възможност, избягвайте да ми реагирате на размишленията:)!

Специално за Фобос напомням нещо, което би трябвало да го знае, изяснихме, че познава учителя ми по фехтовка:). Майсторът има много имена, повечето от които са съкратени, понеже никой не иска да се занимава да произнася пълните им форми:). А, освен това изглежда европеидно, макар че вероятно е поскитал навремето, пасва му на образа, но повече не е споменавал пред никого от нас:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср апр 25, 2007 5:12 pm

Ок, ок, ще имам предвид. Между другото, защо непрекъснато искаш да ти се хвърля УФУД за психология на гущера? :) Оставам с впечатлението, че едва ли не очакваш да четеш мисли! :lol:

Заключена