Въпроси коментари и оплаквания

Форумна игра по Аксиом

Модератори: Vilorp, Модератори

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юли 19, 2011 12:52 pm

Дам, така е станало, но за да не преправяш ти преместих моя след твоя и леко преправих, твоя за да са точно събитията и персонажите.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » вт юли 19, 2011 1:57 pm

И кой е този човек с робата и познатите бакенбарди? :shock:

Спасе, иначе моля те, не ми променяй постовете, освен ако не е абсолютно необходимо да се напасне последователността на действията. В промените, които си направил на моя пост изобщо не видях такава необходимост. За сметка на това си нацвъкал на две-три места разни стилистични добавки като "по-често второто", "по-вероятно второто", които не само, че не добавят никаква информация към поста, но даже излишно натоварват изречението. :? Хайде да си имаме уважението - в твоите постове си се развихряй колкото искаш, но нашите не закачай.
А що се отнася до Амелия, ок, може да държи парцаливия вързоп, макар че според мен трябва да оставиш Антон сам да реши как да пее героинята му. Ти достатъчно се потруди за смешния оттенък на ситуацията като я накара да пее такава песен, но айде не прекалявай с режисурата - решението дали парцалът е в ръцете и или на земята, дали се усмихва на минувачите или очите и са насълзени е на играча, не на водещия.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юли 19, 2011 4:43 pm

Освен стилилистичните, които всъщност казват че повечето сергии са струпани в калта гевреци отколкото масички с покривчици - то е информативното. Та освен това съм лепнал вързопът в ръцете - съгласувано с антон и с постовете преди това.
Махнал съм и Микаел, който отиде да „помисли” след като каза на малката че тука бесят за кражба,а та се намуси и му отвърна: добре де, заклах го оня като куче, ама те ми взеха ножниците напълно несправедливо.

Та всичко е с мярка.

В групата ви има само един дено носи пълна роба, Здравка познава само Двама с бакембарди наоколо - Безкирка и Флодур, като зачетеш общодостъпния пост в черно ще разбереш че се говори за Сульо и Безкирка.

пп. Черното го четат всички, цветовете само избраниците. =)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » вт юли 19, 2011 5:37 pm

Fobos написа:Въпреки сеното, в плевнята си беше доста студено и Здравка няколко пъти се събуждаше трепереща посред нощ, мислейки си ядно дали е по-добре да умреш от студ или от глад. Когато навън най-сетне започна да се развиделява, тя нетърпеливо се измъкна от леговището, разтривайки изтръпналите си крайници. Магарето гледаше с тъжни очи купчинката измачкано сено. Ако хората в Костените Кули бяха толкова ранобудни като тези от Брил, скоро щеше да се появи някой, за да го нахрани или впрегне на работа, по вероятно второто. Здравка избута сеното към животното и се измъкна бързо навън, махайки сламки от косата и бакенбардите си.
Опитвайки се да открие пътя към градската порта, тя започна да завива в улиците, из които вече се срещаха хора. Надяваше се да попадне на обичайния поток от заминаващи пътници, които да я изведат навън. Сред шумовете на разбудени коне, магарета и петли се чуваше и все по-силна човешка глъчка. Накрая Здравка се оказа на широко място, обградено от кирпичени къщички, където продавачи на разнообразни ядива бързаха да наредят стоката си на ниски дървени поставки или направо на земята, по често второто.
Джуджето тръгна в предпазлива обиколка на пазара, опитвайки се да определи посоката, в която беше най-вероятно да се намира портата, когато зад гърба и се разнесе висок, ясен и неприятно познат глас. Здравка подскочи и се обърна. Амелия беше застанала върху бала загнила слама в противоположния край на пазара, до сами градските порти и подпяваше нещо, прочувствено притиснала с ръце към гърдите си някакъв мръсен вързоп. Неколцина млади мъже бяха уловени в капана ѝ още с първите звуци и вече се виждаше как слушат с извит врат, вместо да разтоварват каруците си. Някакво момче беше седнало до една кирпичена стена наблизо, а до него имаше малка ръчна количка, с големи торби в нея от които се подаваха подозрително познати части.
Роклята на Амелия все още носеше следи от нещо червено... но отдалече това можеше да мине и за остатъци от домати, надяваше се, силно. Здравка неволно се изкиска, като си представи как Амелия се опитва да даде урок по изисканост на невежествените селяндури от пазара, а те оценяват усилията и с развалени зеленчуци. Въпреки, че засега нямаше изгледи това да се случи наистина, Здравка се почувства ободрена и малко по-уверена в намеренията си да сключи делова сделка с групата. Щеше да говори първо с Микаел, той беше разбран човек, а Амелия можеше да си пее колкото си иска. Смяната на оригиналните думи на форклорната песен с нейни си измислици не можеше да промени това, което беше направила вчера. Всъщност къде ли се беше дянал Микаел? Погледът ѝ неволно попадна тоново на торбите в количката, там също имаше петна от... домати?
:?
Черното е моето, червеното е твоето. Изглежда ли ти като недоловима редакция, целяща само да координира последователността на действията? На мен не.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт юли 19, 2011 6:14 pm

Абе нали момчето си даде ризката, за да може Амелия да увие ножовете във вързоп.
Кога стана мръцен парцал?
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср юли 20, 2011 9:50 am

Оправих си поста, така както трябваше да бъде. Отсега нататък забранявам да ми се пипат постовете ако предварително не е съгласувано с мен какво точно ще бъде променено и не съм дала изричното си съгласие. :?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср юли 20, 2011 11:04 am

Fobos написа:
Fobos написа:Въпреки сеното, в плевнята си беше доста студено и Здравка няколко пъти се събуждаше трепереща посред нощ, мислейки си ядно дали е по-добре да умреш от студ или от глад. Когато навън най-сетне започна да се развиделява, тя нетърпеливо се измъкна от леговището, разтривайки изтръпналите си крайници. Магарето гледаше с тъжни очи купчинката измачкано сено. Ако хората в Костените Кули бяха толкова ранобудни като тези от Брил, скоро щеше да се появи някой, за да го нахрани или впрегне на работа, по вероятно второто. Здравка избута сеното към животното и се измъкна бързо навън, махайки сламки от косата и бакенбардите си.
Опитвайки се да открие пътя към градската порта, тя започна да завива в улиците, из които вече се срещаха хора. Надяваше се да попадне на обичайния поток от заминаващи пътници, които да я изведат навън. Сред шумовете на разбудени коне, магарета и петли се чуваше и все по-силна човешка глъчка. Накрая Здравка се оказа на широко място, обградено от кирпичени къщички, където продавачи на разнообразни ядива бързаха да наредят стоката си на ниски дървени поставки или направо на земята, по често второто.
Джуджето тръгна в предпазлива обиколка на пазара, опитвайки се да определи посоката, в която беше най-вероятно да се намира портата, когато зад гърба и се разнесе висок, ясен и неприятно познат глас. Здравка подскочи и се обърна. Амелия беше застанала върху бала загнила слама в противоположния край на пазара, до сами градските порти и подпяваше нещо, прочувствено притиснала с ръце към гърдите си някакъв мръсен вързоп. Неколцина млади мъже бяха уловени в капана ѝ още с първите звуци и вече се виждаше как слушат с извит врат, вместо да разтоварват каруците си. Някакво момче беше седнало до една кирпичена стена наблизо, а до него имаше малка ръчна количка, с големи торби в нея от които се подаваха подозрително познати части.
Роклята на Амелия все още носеше следи от нещо червено... но отдалече това можеше да мине и за остатъци от домати, надяваше се, силно. Здравка неволно се изкиска, като си представи как Амелия се опитва да даде урок по изисканост на невежествените селяндури от пазара, а те оценяват усилията и с развалени зеленчуци. Въпреки, че засега нямаше изгледи това да се случи наистина, Здравка се почувства ободрена и малко по-уверена в намеренията си да сключи делова сделка с групата. Щеше да говори първо с Микаел, той беше разбран човек, а Амелия можеше да си пее колкото си иска. Смяната на оригиналните думи на форклорната песен с нейни си измислици не можеше да промени това, което беше направила вчера. Всъщност къде ли се беше дянал Микаел? Погледът ѝ неволно попадна тоново на торбите в количката, там също имаше петна от... домати?
:?
Черното е моето, червеното е твоето. Изглежда ли ти като недоловима редакция, целяща само да координира последователността на действията? На мен не.
По ред:
по вероятно второто - именно това ще стане и е ставало, животните не се хранят сутрин, сутрин се впрягат да вършат работа и по обед им даваш нещо, както и вечерта след като са свършили втората порция работа
по често второто. - описва че повечето търговци просто си редят стоката на зумята.
бала загнила слама - щайги в средновековието няма, затова го смених с нещо по достоверно, това си е чисто редакторска намеса
до сами градските порти - конкретизира се къде пее, защото отдавна спря да пее на пазара и се премести до портата. Това е свързано с постовете на останалите и историята.
притиснала с ръце към гърдите си някакъв мръсен вързоп. - същата работа като горното. Относно питането на Антон - да ризата на момчето е мръсна и като я увиеш става на мръсен вързоп, защото не се вижда че е риза.
ѝ - конкретизиране, пак редакторска намеса
Някакво момче беше седнало до една кирпичена стена наблизо, а до него имаше малка ръчна количка, с големи торби в нея от които се подаваха подозрително познати части. - доста променена част именно за да се върже с постовете до тук и да е вярно със събитията.
надяваше се, силно. - тук съм си позволил волност признавам и се извинявам
пее колкото си иска. - това си си го писала ти, аз не съм пипал тук
нейни си измислици не можеше - също като горното
Всъщност къде ли се беше дянал Микаел? - в опит да запазя смисъла на поста, където Здравка едвали не тръгва да говори с Микаел, който въобще го няма.
Погледът ѝ неволно попадна тоново на торбите в количката, там също имаше петна от... домати? - това е информативно и единствено домати е волност от моя страна, за което също се извинявам.

пп. Мненията ти няма да ги пипам в коментарната тема ще казвам какво трябва да се промени, ако е наложително.

Добавено: След като прочетох наново преправения пост, ще те помоля единствено да коригираш щайгата.

Дописка 2: Макар да прилича на неретивен контрол вторият глас в монолога на Сульо не е негов и си има обяснение за това.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср юли 20, 2011 12:34 pm

Спасе, махнах щайгата, ама сламата е също толкова неправдоподобно, щото първо върху нея не може да се стои стабилно и второ, едва ли добитъка който минава през пазара ще я остави да се валя ей така. Оставих Амелия просто да пее в другия край на пазара без да се уточнява върху какво е стъпила. :lol:

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » пет юли 22, 2011 1:49 pm

Значи, доколкото схващам, пътят ни е препречен от 70 пияни войници, търсещи девици, а зад нас тича тълпата от пазара, която е решила да ни залови и предаде срещу възнаграждение. Ние сме по средата (винаги се оказваме по средата, независимо кой кога и накъде е тръгнал да тича) и гостилници наоколо няма, нито врати на къщи, нито дървета - изобщо никакво прикритие, което да може да се използва за да се измъкнеш от зоната. Събираме се в центъра на мелето като последните орки пред вратите на разрушения от земетресението Мордор. :lol:
Нашата е ясна, защото няма накъде да избягаме (виж горния ред). Признавам, че изпитвам известно злорадо нетърпение да видя какво ще направи Спас, за да ни спаси от двете тълпи. 8)

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юли 22, 2011 2:58 pm

Тълпата която ви гони е 12 души, от тях 7 гонят гърбушкото и 5 са кибици.
Стражите просто се прибират в къщи. Сульо крещи за девици, понеже е изобретателен по свой си начин и според него. =)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Мнение от Lord Anomander Rake » пет юли 22, 2011 11:36 pm

Vilorp написа: понеже е изобретателен по свой си начин и според него. =)
Ти просто си недоволен, че ти прецаках всички опити да ми спреш кражбата! :lol:
Изображение

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт юли 26, 2011 6:01 pm

Амелия с 15-ТМ под максимума си.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » нед сеп 11, 2011 11:52 pm

Сори - много неща ми се струпаха.
Професионални ангажименти, лични проблеми и т.н
Плюс ходене до Булгакон-а, последвано от няколкодневно боледуване.

П.П. Да се похваля - "Курбан" са ми го класирали на четвърто място на "Златния Кан".
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Manus
Чирак
Мнения: 30
Регистриран на: чет авг 04, 2011 3:57 pm

Мнение от Manus » пон сеп 12, 2011 8:05 am

1во честито :Д и 2ро пребихме демона :Д и това е :) а да и един джин преби мене :П

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пон сеп 12, 2011 7:26 pm

И Здравка е в буркан от лютеница.

Manus
Чирак
Мнения: 30
Регистриран на: чет авг 04, 2011 3:57 pm

Мнение от Manus » пон сеп 12, 2011 9:09 pm

a da i tova hahaah :twisted:

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон сеп 12, 2011 10:04 pm

Значи партито е в боен режим - влиза в мига, в който оня тип прецака сина Здравка.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет окт 07, 2011 11:37 pm

Игор да си добави умението: Знания за джиновете на 12-та степен.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср окт 12, 2011 8:06 pm

Тонка ти хубаво си метнал ама какво правиш все пак?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср окт 12, 2011 9:49 pm

Рол на психология.
Вътреигрово основание - малко е странно Игор да даде буркана с Джина точно на Бран. Който е доста импулсивен и агресивен.

Едит: слагам тук резултата от рол-а.
http://invisiblecastle.com/roller/view/3218366/

18+7=25, успех 9 над стандартно затруднение
Последна промяна от cherno_slance на пет окт 14, 2011 7:10 pm, променено общо 1 път.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср окт 12, 2011 9:57 pm

Игор има користни цели някакви познава се по тика и по треперещия глас. Вероятно го е страх че ако не мине нобера ще го бият като маче у дирек.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » нед ное 20, 2011 1:23 am

`Айде бе хора, да мръднем малко действието, че да приключим.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Mordekai
Работник
Мнения: 117
Регистриран на: съб дек 25, 2010 8:49 pm
Местоположение: 5 Chalk Road, Winehall, The Shire Homesteads
Контакти:

Мнение от Mordekai » нед ное 27, 2011 8:03 pm

Нямам нет, така че ще отсъствам за няколко дни.
Изображение

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср яну 18, 2012 4:45 pm

Откога елфическото наречие куеня е оркски език?
Заради тебе Толкин ще се обърне в гроба! :P


Сетих се как може да постигнем търсения от теб "терипратчетов" ефект. Наистина има начин, но трябва да поговорим на лична. Нека не спамим тук.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср яну 18, 2012 8:05 pm

Това дето си писал ти е горнонапевен оркски, все още го говорят лудите джуджета, гоблинските жреци и племето на черните вълци.

Толкин не го знам къде се обръща, това си е негова работа.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср яну 18, 2012 11:42 pm

Сваляш гарда, Спасе, стегни се!

В твоя личен, разказвачески вариант на Магландиум... Толкин не се обръща в гроба, защото изобщо не съществува. :wink:
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет яну 19, 2012 11:20 am

Ааа съществува си, продава зарзават в Буна всеки Четвъртък и Осмък от седмицата.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mordekai
Работник
Мнения: 117
Регистриран на: съб дек 25, 2010 8:49 pm
Местоположение: 5 Chalk Road, Winehall, The Shire Homesteads
Контакти:

Мнение от Mordekai » съб фев 11, 2012 11:33 pm

Нещо изпуснах, работниците кога разбраха какво наистина пише в писмото?
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон фев 13, 2012 9:59 am

Когато Амелия им го прочете.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори