А уж, беше само цирк.

Форумна игра по Аксиом

Модератори: Vilorp, Модератори

Отговори
Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Мнение от Lord Anomander Rake » нед юни 05, 2011 5:28 pm

- ЙЪЪЪЪЪЛ! Ама тея са най-гадните бе! И защо по дяволите ще се къпе човек ... в кръчма. - Добави гоблинът, когато се усети какво пита.
Изображение

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » нед юни 05, 2011 5:44 pm

Здравка любопитно подуши въздуха. Макар и алхимическият облак да беше далече от тях, миризмите от многобройните алхимически работилници в града не можеха да се сбъркат с нищо друго.
- На-на-нали щя-щяхме пъ-просо дъ-да нае-наемем ка-ка-карети? - подхвърли тя към приключенците, които все още оглеждаха мястото с изучаващи погледи. - А-ако о-обявата зъ-за гла-главите ни е до-достигнала и тук, щъ-ще съ-се и-изложим на о-о-пасност. Нъ-не е лъ-ли по-по-до-добре дъ-да пъ-пратим нъ-някой дъ-да ра-ра-разузнае?

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср юни 08, 2011 12:55 pm

- Аз съм доброволка? - усмихна се сладко Амелия - Обещавам да огледам внимателно по-хубавите и дискретни страноприемници.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср юни 08, 2011 4:17 pm

Съвестта на Здравка беше поставена на тревожно изпитание. Вярно че Амелия се държеше като закоравял убиец.. но от друга страна продължаваше инатливо да изглежда като малко момиче. Ако в града наистина беше обявена награда за главите на освободителите, последното нещо, което едно порядъчно джудже можеше да допусне беше да остави невръстните да вършат работата на възрастните.
- Шъ-ще дъ-дойда с тъ-теб, - изпелтечи тя и решително пристегна раницата на гърба си. - А-а-ако въ-въ-всичко е нъ-нъ-наред, шъ-ще съ-се въ-въ-върнем и шъ-ще до-до-доведем о-останалите.

Потребителски аватар
Mordekai
Работник
Мнения: 117
Регистриран на: съб дек 25, 2010 8:49 pm
Местоположение: 5 Chalk Road, Winehall, The Shire Homesteads
Контакти:

Мнение от Mordekai » ср юни 08, 2011 8:18 pm

- Аз оставам тук - рече Безкирка, и се разрови за кесията си. - Здравке, ако бъдеш така добра да ми вземеш бутилка бира? Прическата ми съвсем изгуби форма... - сината мрачно прокара пръсти през сплъстената рижа растителност на главата си. - Бих дошла с вас, но... ако репутацията ми на "пие без да плаща" е стигнала тук ще си имаме неприятности. Рестото е за теб - с тези думи Безкирка подаде на Здравка монета от пет медника.
Изображение

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср юни 08, 2011 8:31 pm

Здравка мълчаливо прибра медниците. После се сети, че катеричата опашка вече беше готова за носене, след като няколко дни се бе осолявала. Реши, че няма да е зле да освободи малко място в раницата си, затова връчи кожата на Безкирка и очаквателно изгледа останалите си спътници.
- Дъ-дъ-други по-по-поръчки?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет юни 09, 2011 9:09 am

Гражданиете:
Микаел, Амелия и Здравка запретнаха ръкави, образно, и потеглиха към градските стени.

Горските:
Фладур пак преброи тулварите, два то които бе дал на Микаел и се захвана да заравя останалите, за по-сигурно.
Когато спътниците им достигнаха градските стени разхлаждащия ветрец вече бе придобил неприятна сила, а облаците идещи из зад върховете на планината бяха оловно сиви, кълбести и просветкваха злокобно. Върховете на дърветаат се извиваха под напора на засилващия се вятър набрал скорост от върхарите на планината и групичката направо можеше да усети гадната му усмивка. Когато първата дъждавна капка удари между краката на сульо и остави кратер в прахта широк два палеца чуха зад себе си гласът:
- Мирише ми на градушка! - каза престарелия кон, защото дважди престарелият ездач явно спеше на седлото му.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет юни 09, 2011 3:23 pm

Дъждовните облаци се скупчиха над града и обещаха изобилие от кал.
- Искате ли по-бързичко да намерим страноприемница? - Амелия се прилепи към лявата страна на Микаел, под високо вдигнатия му щит. Войнът въздъхна и намести импровизирания дъждобран над нейната глава. В темето му се разбиха първите капки - имаха размерите на банкерски сълзи и бяха също толкова студени.
- Малката, не познаваме града. Ще се забием в някоя дупка.
- Нека попитаме стражите, те ще ни упътят.
- Стражите? - боецът изсумтя - май си забравила последните стражи, с които си имаше работа?
- Онези двамата ли? - изящното лице на елфанката някак изрази първична омраза - Никога няма да ги забравя. Някой ден ще се върна там специално за тях.
- Знам, ма - въздъхна отегчено Микаел - Знам, че ще се върнеш за тях. Ама поне тоя път не се заяждай с куките, става ли?
- Но защо? Аз винаги съм любезна и мила.
- Тъй си е, ама го правиш някак вбесяващо. Пробвай да си незабележима! Става ли?
- Ще се опитам - обеща му тя съвсем искренно.
Последна промяна от cherno_slance на чет юни 09, 2011 5:23 pm, променено общо 1 път.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет юни 09, 2011 4:59 pm

Градът явно има мания по високи строежи, при това монолитни, къщите са на два три етажа в доста случай на четири-пет, а някой се извисяват на седем или дори девет. Почти всяка има и кръгла кула към нея добавяща още един два етажа височина. Покривите са с каменни плочи, а тези на кулите с дървени плочки. Главната улица е покрита с драбни павета, а страничните с калдаръм. Навсякъде се мотаят разни типове с отнесен поглед и дълги бради, както и такава с физиономия на гладна лисица. Карети и талиги тракат по настилката и бързат да се приберат преди да е завалял кажи речи сигурния дъжд.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mordekai
Работник
Мнения: 117
Регистриран на: съб дек 25, 2010 8:49 pm
Местоположение: 5 Chalk Road, Winehall, The Shire Homesteads
Контакти:

Мнение от Mordekai » чет юни 09, 2011 9:30 pm

- Tи пък откъде се взе! - Безкирка подскочи стреснато, неведома сила я накара да стисне ръката на стоящия до нея Сульо. В следващия момент сината се усети, пусна гнома и припряно забърса дланта си в панталона. - Тъй де. Бива ли така да се промъкваш зад гърбовете на група почтени приключенци?
Изображение

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » чет юни 09, 2011 10:04 pm

- Ми-ми-мисля, чъ-че пъ-първо тъ-трябва дъ-да съ-се у-у-уверим, чъ-че нъ-никой нъ-не ни -тъ-търси, - възрази Здравка когато чу предложението на Амелия. - А-ако и-има на-награда зъ-за гъ-главите ни, ня-ня-няма дъ-да хо-хо-подим ни-ни-никъде.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юни 10, 2011 9:42 am

- Бива ли „почтените” приключенци да се стряскат то всеки който ги заговори? - контрира я кафявия кон, като май вложи друг смисъл в думата „почтени”. Ездачът му, хърбав старец по чиято фигура можеше спокойно да се учи анатомия или поне травматология промърмори нещо в съня си. Облеклото му се състоеше само в кожена препаска и ремък минаващ през гърдите, а на гърба му висеше въздълъг меч с острие като на зле поддържан трион.

Групичката се доближи до таблото с обявите, каквото имаше във всеки град, това конкретно представляваше огромен хаус от наковани папурусчета изписани още по хаотични шрифтове. Задачките варираха от: „Търса три нитро тулол за полеви тестове” през „Изкупувам идеи за скрипци” и се стигне до „Допускате я в кръчмата си на своя отговорност”. Последното беше придружено с илюстрация на джудже, което можеше да прилича както на Безкирка така и на всяко друго джудже.
Обявите за разни глави не бяха повече то три четри и след тях за момента не се виждаше нищо за обирджии на циркове. Това обаче не бе гаранция, защото както навсякъде другаде масовката приключенци* проверяваш цифрите под обявата и откъсваше въпросната щом си харесаше някоя.
Зад гърба им се дочуха сочни ругатни, което идеше да покаже че са близо до коларския двор.


*масовката приключенци можеше да чете единствено цифри, защото все пак те бяха нужни, докато руните можеше да им прочете всеки писар стига да разполагаш със сумата то цифрите. Да не говорим, че руните бяха три пъти повече то цифрите.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет юни 10, 2011 10:54 am

- Како Здравке, - понесе се мелодичното гласче на Амелия - Може ли вече да потърсим страноприемница? Или поне алхимически магазин. В него ще пазаруваш, а ние с Микаел ще те чакаме на завет.
- Ти и сега си на завет, ма! - протестира войнът и намести щита си над главата й. Него, така или иначе, дъжът вече го валеше.
- Даааа, така еее. Но аз мисля и за теб! - Тя грациозно се облегна на боеца и обви левия му лакът с мъничките си длани.
- Тежиш ми на ръката! - изропта той. После кимна на другата си спътница:
- Здравке, дай наистина да намерим някое сухо място.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Mordekai
Работник
Мнения: 117
Регистриран на: съб дек 25, 2010 8:49 pm
Местоположение: 5 Chalk Road, Winehall, The Shire Homesteads
Контакти:

Мнение от Mordekai » пет юни 10, 2011 10:48 pm

Безкирка повдигна вежда. Светът съвсем се беше побъркал. Да гони избягали зелеви градини, да тараши кораби и да търси изгубени порти към древни светове вече беше станало част от ежедневието й, но саркастичните, промъкващи се коне вече й идваха малко вповече.
- Виж какво... ние... а, така де! Искам да кажа... и светец ще подскочи като му изпълзиш изодзадзе. Просто се стреснах, ясно! И си запази саркастичния тон за след като ми донесат бирата. Това че си кон не ти дава право да се държиш грубо с по-възрастните от тебе!
Изображение

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » нед юни 12, 2011 9:34 pm

Здравка измери Амелия с несигурен поглед. Склонноста и да кара хората да правят разни неща беше плашеща, но сега не беше особено подходящ момент да го анализира. Тя се огледа във всички посоки и се опита да обмисли къде биха могли да намерят необходимите им алхимически реактиви. Веществата им трябваха, но не искаше да им отрежат главата.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юни 13, 2011 11:47 am

- Добре, извинявам се - извини се коня, - ще помоля само малко по тихо да не събудим Пък, дразни се когато не е доспал или когато се събуди неочаквано... или ако го погледнеш на криво, ползваш дълги думи, твърде много жестикулираш, говориш бързо, говориш бавно, усмихваш се със зъби, пускаш шегички, не говориш буквално... аба схващаш ми мисълта. мисля че от възрастта - додаде съучастнически коня, като вметна и че е докачлив на тази и доста други теми.
Чак тогава Флодур успя да се включи.
- Пък, имаш предвид Пък Хорис?! Легендарния герой!?!? Единствения който е роден от лея си!?!?!? - в гласът на библиотекаря се долавяше присъствието на твърде много възклицателни знаци.
- Да - простичко отговори коня и додаде - и на тая тема е докачлив.
- Ма тоя не прилича на пък - смутолеви Три скали - когато бях малък мама ми разказваше, че той е могъщ герой риташ задници и раздаващ правосъдие и...
- Именно, когато си бил малък - обобщи конят.
- Как така роден от леля си - не разбра Сульо което не беше първия път да не разбере нещо.
- Ами легендите разказват, че никой не е посмял да... тъй де майка му!!!! - Обясни Флудор , а възклицателните граничеха с пълна лудост. Да не говорим, че на лицето му под цялата самара рижа брада се бе изписала глупашка усмивка, като на болен фен в присъствието на кумира си.
Започна да пръска с обещание да се превърне в потоп, а вятъра осезателно се усили. Стареца на седлото потрепера, но продължи да спи.
- Да имате заслон наоколо? - попита коня - Пък не си пада по мокрото, казва че се просмуква в костите му.


Не далеч от таблото за обяви на отсрещната страна на главната улицата висеше табела с изрисувана на нея димяща колба с надпис Fumo Mixta*, само през две врати друга табела също с колба но вълбукаща гласеше: Praeparata hippomanes alchemical**. Всъщност като се загледаше зад коларския площад се виждаше и една мъничка табелка с газена лампа на нея и стрелка сочеща към малка пряка навътре между сградите, на стрелката пишеше „ЕЛА!”.
Докато групичката се чудеше какво да прави ръмежът се превърна в дъжд заплашващ да премине всеки момент в потоп. Коларите трескаво започнаха да разпрягат животните и да ги водят към грубите заслони покрай площада.

*Източно Сюзнически - Димящи смеси - бел. а.
**Източно Сюзнически - Алхимически отвари и заготовки -бел. а.
***Източно Сюзнически - Experimenters liberi Association - бел. а.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон юни 13, 2011 12:21 pm

- Виждате ли онази нарисувана лампа? - елфанката вирна изящната си брадичка през рамо. По посока на табелата отвъд коларския площад.
- Пише "Ела". - коментира Микаел не особено ентусиазирано. След кратък размисъл добави:
- Все едно неприятностите ни канят. Такова значи, сами да отидем при тях. Ама трябва да си много тъп, за да отидеш. Или нахакан като тебе, малката!
- Прав си, но не устоявам на изкушението! - Амелия пъхна бялата си ръчичка през пролуката на полата. Усмивката и разположението на лакътя подсказаха на останалите, че тънките й пръстчета са обхванали дръжката на бойния й нож. На единия от бойните й ножове.
- Малката, който си търси белята, я намира.
- Същото важи и за този, който я кани! - устничките на момичето се извиха в разкошна, съблазнителна усмивка. В красивите й, големи очи заблестяха весели искрици:
- Хайде да отидем. Сигурно ще стане интересно!
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » пон юни 13, 2011 3:52 pm

- Мъ-мъ-мисля, чъ-че тъ-трябва дъ-да зъ-започнем о-от тъ-тук, - каза Здравка, като пропусна три други реплики, които напираха на устните и, а после посочи табелата "Praeparata hippomanes alchemical". - Щъ-ще пъ-пъ-проверим нъ-навсякъде къ-какво пъ-предлагат и щъ-ще и-изберем нъ-най-и-изгодния въ-вариант.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет юни 16, 2011 10:25 pm

Табелата с вълбукащата колба се поклати когато първото парче лед се удари в нея миг след като малката групичка се шмугна в помещението и затвори вратата след себе си. Самото помещение беше нещо средно между склад и окулматско сборище. За първото свидетестваше това, че стените не се виждаха, главно зароди това че бяха изцяло покрити от рафтове и рафтчета запълнени със всевъзможни шишета, колби, бутилки, панички, чинийки, гърнета, котлета, казанчета, кесийки, торбички, вързоп чета и чувалчета. Ако се съди по това което се виждаше в прозрачните, човек или дори джудже би си помислил, че не иска да знае какво се крие от очите му в останалите. Окулмантската атмосфера идваше от стотичите малки капещи черни свещи нацвъкани на мястото не заето от съдове, които въпреки бройката си не можеха да докарат читаво осветление, или въпреки това. Сенкити играеха своите странни игри и докарваха усещането че все едно са живи. Висящият от тавана препариран крокодил и разчертания на пода септограм* в който бяха стъпили при влизанато в помещението също създаваха такова чувство, особено септограмът. Тъй де всеки септограм създаваше чувство на обреченост да речем, но очертанията на този светеха в неприятна червена светлина.
- Оооо, покварени! - възкликна гномът излязъл из зад... нека от благоприличие го наречем голямо розово стърчащо нещо с две издутини. - С какво да ви помагна, там е ценорасписа, а и винаги съм отворен за нови предложения!
Самия гном бе с ръста на всеки гном, сиреч около десет юмрука, но освен хитрия поглед имаше и кожено елече и туника от пурпур с петна от изгаряния и мастило. Здрави кожени ботуши и кожен шлем с изгасено парче свещ на челото.

[sblock="Ценоразпис"]
Цена за компоненти: (сила на съставката*10)+20 медника
Цена на отвара: (сила на отварата*20 медника)+1 сребърник
Колби +10% на стандартната цена
нещо друго по договорка с водещия.
[/sblock]

*Седемлъча звезда използвана за призоваване на различни ефирни създания, като се почне от демони и се стигне до малки богове - бел. ав.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » пет юни 17, 2011 3:45 pm

- Нъ-нъ-ние нъ-не съ-сме по-по-покварени, - учудено отвърна Здравка на поздрава му, след като с един поглед успя да прочете не особено дългия ценоразпис. - Нъ-нъ-ние съ-сме къ-клиенти.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юни 17, 2011 4:18 pm

- Ами то се разбира че сте клиенти, тия дето не купуват Павлек ги изритва скоропостижно - усмихна се гномът и като се приведе леко към Здравка добави - Имах в предвид, че сте белязани от бог, но наистина не бе тактично от моя страна да го споменавам. Моля Кажете с какво бих могъл да ви помогна?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » пет юни 17, 2011 8:09 pm

Учудването на Здравка стана още по-голямо.
- Бъ-бъ-бог ли? - тя огледа ръцете, краката и дори направи опит да огледа дупето си. - Къ-къ-къде съ-сме бъ-бъ-белязани?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юни 17, 2011 9:17 pm

- ооо, в най общ смисъл - махна с ръка гномът, - септаграмата мига понякога и за свещеници. Вероятно е нещо от тоя род, но ако желаете мога да ви продам червен тебешир и кесия призоваващ прах за да си тествате. Имам също така достатъчно количество капещи свещи..., а за какво всъщност дойдохте при мен?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » нед юни 19, 2011 1:40 pm

- Съ-съ-само о-о-оглеждаме, - предпазливо отвърна Здравка. Още не се беше отказала от идеята да сравни цените в трите магазинчета и да избере най-доброто съотношение качество/цена. - Дъ-дъ-давате лъ-ли о-о-отстъпки за го-големи ко-количества?

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » нед юни 19, 2011 8:33 pm

- Моля, вежливи продавачо, ласкаете ме премного. - усмихна се обезоръжаващо Амелия - Моята вяра в родния ми бог е силна, но не смея да се нарека негова жрица.
Погледна го очарователно, но изведнъж нацупи мъничката си уста. Вирна носле по посока на спътниците си:
- По вас има белези? - появи се изненадваща хлад в огромните й, прекрасни очи - Дали е това, което си мисля? Единствена аз се съпротивлявах на онзи самозван нещастник с мания за величие...
Ирисите ѝ добиха наситения цвят на червен кехлибар:
- Разочарована съм от вас, но сте мои другари и ви приемам каквито сте - обърна се през рамо към домакина - Вие сте дискретен господин и все пак нека уточним. Ще забравите за нас още при излизането от тук... нали?
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 21, 2011 9:25 am

- Никакви белези няма по мене Амелия - благо ѝ се усмихна микаел, защото си знаеше, че момичето е малко чалнато. - Спокойно. И идея си нямам иначе за какво плещиш.
Гномът изгледа подозрително Микаел и Амалия, но в него надделя търговския нюх затова бързо вметна:
- Както кажете уважаеми господа не сте били тук и не сте похарчили повече от 5 сребърника в магазина ми. В същност като се замисля и за не съм ви прадлагал идей втора ръка на половин цена... - с тези думи гномът се намъкна зад тезгяха и след кратко ровене извади кръгла кутия от която стърчаха десетина свитъка.

[sblock="Идеи Втора ръка"]
Базова схема за голем на Дантон - 3 златника
Допълнителна схема за секач към голем - 2 сребърника
Походова конструкция за гомем 1-во ниво - 2 сребърника
Походова конструкция за гомем 2-ро ниво - 3 сребърника
Походова конструкция за гомем 3-то ниво - 4 сребърника
Основи на нитовете съкратен дисертат - 50 медника
Епоксидната смола моя приятел - 1 сребърник
Направи си сам - Гърмяща пръчка - 2 сребърника
4 Заряден арбалет за начинаещи - 3 сребърника
Наръчник: Окулмантика за идиоти - 30 медника

[/sblock]


Точното когато групичката се навря под един клонест бор и първото парче град с размер на кокоше яйце се разби в земята старецът се събуди. Присви гурелясали очи и попита с с глад определено отговарящ на вида му:
- Куй ваштъ кша ште вии?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » вт юни 21, 2011 3:18 pm

Здравка усети изкушението от втория списък като леко потръпване в пръстите на ръцете си, които неудържимо започваха да се разтварят с намерението да изсипят всичките налични пари на тезгяха на продавача. Изчервена и задъхана, тя сви дланта си в потреперващ юмрук и бързо дръпна Амелия към изхода.
- Дъ-дъ-да ви-ви-видим и дъ-дъ-другите, - измърмори тя и изскочи навън.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт юни 21, 2011 3:26 pm

Навън ги посрещна бурята. Амелия погледна тъжно към сина-та и тя й кимна сговорчиво. Двете единодушно свърнаха в обратна посока.
Последна промяна от cherno_slance на вт юни 21, 2011 4:59 pm, променено общо 3 пъти.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 21, 2011 3:54 pm

И Здравка и Амелия се върнаха при Микаел почти веднага след като бяха решили да излизат. На вън падаше градушка с размерите на кокиши яйца и като чели някой от плочите на калдаръма току що се пукнаха.
- Добре дошли отново - усмихна им се Микаел, а гномът го изгледа лошо из под вежди, явно му бяха отнели репликата.
- Мога да ви предложа чаша горещ чай докато изчакате да премине бурьта и си купите нещо то стаката ми - мило им предложи гномчето.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » вт юни 21, 2011 4:34 pm

- Бъ-бъ-благодаря, - признателно се съгласи Здравка и се замисли колко ли пари всъщност имаха. Едва ли щяха да стигнат за да изкупят всички Идеи втора ръка, барабар с алхимически запаси.

Отговори