Въпроси и Отговори

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср окт 04, 2006 9:25 pm

ПРочетох, няма такова нещо като обхват. За това гледам се допитам и тука. ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет окт 05, 2006 11:53 am

Бих сложил същия обхват като на бойния вик на Лидера - мисля, че има логика "чуваемостта" да зависи от умението по този начин. Иначе бойното поле - прекалено разтегливо понятие :? - ако гониш някой страхлив гоблин, или ти си смел гоблин борещ се за живота си :wink: , бойното поле може да е целият Колос, Магландиум, Антила, Титания, и т.н. :) Едва ли има на света толкоз гръмогласен певец :lol: .

П.П. Това с гоблина се е случвало - гонихме го не чак през целия Колос, но обходихме заедно една доволна част от планината :lol: .
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет окт 05, 2006 7:44 pm

Логично е, обхватът да е в разумни граници - да кажем 10-20 метра (преценка на Разказвача, но е добре да го сподели предварително с играчите, в специалната ситуация, за да знаят). Наистина не е упоменат специално, но в момента не мога да се сетя да сме имали нещо друго предвид, когато сме правили умението.
Изисква да има възможност песента да се чува, така че преграда, като стена, би следвало да премахва ефекта.

ПП: За тези, които искат да си втежняват живота, но да са по-прецизни, могат да ползват за допустим радиус, прецизността на всеки един участник (или 2*ПР, че иначе е много малко). Но това води до допълнителни сметки, тъй като прави радиусът различен за всеки участник в битката.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет окт 05, 2006 8:46 pm

А ако като обхвата се приеме двапъти СУ-то?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет окт 05, 2006 9:11 pm

Ще получиш почти същия ефект, който се получава и ако се приеме за твърдо 20 метра, тъй като ефективността на песента, така и така вече зависи от степента на (СУ). В крайна сметка е въпрос на избор, но е странно да кажеш на някого, че понеже певецът е по-куц, той не го чува на 12 метра от него, а когато стане по-добър, започва да го чува. Смисъла на Лидерския вик е нещо различно от песента на певеца. Лидерът има аура на обаянието си, което, колкото е по-добър му помага да се забелязва и откроява в тълпата по-лесно, та затова радиусът на ефекта му е свързан пряко със степента на СУ, докато за певецът е по-важно умението му докато пее, а иначе така и така ще си го чуват, но ако той не пее добре, то песента му няма да има нужния ефект.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет окт 05, 2006 9:19 pm

В такъв случай „чуваемоста“ зависи от терена и обстановката (стени, шум, огромни дунапренени кубчета...). Може да се приеме че обхвата е 20 метра и ако притивника е зад стена или има сирене в ушите не чува. ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет окт 05, 2006 9:21 pm

Точно така, ако не могат да те чуят, не се омайват от песента ти! Важи и за глухите джуджета от собственото ти парти ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет окт 05, 2006 9:28 pm

Споменаха ми на няколко пъти, че имаш афинитет към джуджетата..., но за жалост партито е само от хора ксенофоби и грозни елфи отворени за света ;). Кьораво джудже нямаме, не само глухо :)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

AngraHfar
Калфа
Мнения: 42
Регистриран на: пет апр 07, 2006 6:24 pm

Мнение от AngraHfar » съб окт 07, 2006 5:12 pm

Имам въпроси относно света, тъй като сега като станах разказвач ми трябва повече информация отпреди.
1. Реката на мълниите. Как стои въпроса с пресичането й? Възможно ли е, или си е абсолютна бариера за всекиго?
Елфите поне би трябвало да знаят как да я пресичат. Какво точно става ако някой се опита да мине?
2. Църквата на Орим. Как е устроена? Какво са инквизиторите? Просто пълководци? С какво се занимават? Някакви униформи?
3. Орденът на Нечестивия. Доколко тайна е тази организация? Изглежда всеки знае къде се намира храмът им. Защо никой не си е направил труда да ги изтрепе всичките. Тези от Брил да речем, или от Централния съюз или пък някой друг-имат си предостатъчно врагове, самата им религия е забранена.
4. Не ми е ясно какви точно са жреците и монасите. Не са магьосници, предполагам. Може би са просто обикновени хора с познание Религия? Имат ли някакви специални умения?
5. Шаман=магьосник, нали?
6. Безименния остров. Казват, че имало пирати там, което означава че трябва да минават все някакви кораби. Откъде закъде?
7. Търговски взаимоотношения м/у човешките съюзи има ли (особено м/у западния и централния)?
8. Джуджетата нали нямат нищо против да пътуваш през планините им, нали? Само галериите им са забранени.
9. Някакви гербове и знамена, поне на по-важните съюзи, родове, кланове и т.н.? (Тези мога и сам да си ги измисля :) )
10. На щархите забранено ли им е да носят брони или забраната не важи за тях?

Знам, че въпросите са множко, но за никъде не бързам.
(Играчите ми да не си мислят, че вече знаят къде ще ги отведат приключенията!)

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб окт 07, 2006 6:46 pm

AngraHfar написа:Имам въпроси относно света, тъй като сега като станах разказвач ми трябва повече информация отпреди.
1. Реката на мълниите. Как стои въпроса с пресичането й? Възможно ли е, или си е абсолютна бариера за всекиго?
Издигната е като абсоюятна бариера, тъй че да неможе да се преминава - двете места за преминаване са над Извора, през териториите на гигантите, тъмните елфи и гоблините, а втория е фериботния маршрут при устието й, между Магикон и Източния съюз.
Елфите поне би трябвало да знаят как да я пресичат. И да знаят, на тях не им трябва, ти или неискат да имат нищо общо със външния свят или търгуват само с Източния съюз.Какво точно става ако някой се опита да мине? 10 000 волта минават през телцето му. Или 3 зара пъти върху му се стоварва мълния направена от маг с МА 30 и МУ90 - сам си сметни щетите, но е възможно дори така да се премине ;)
2. Църквата на Орим. Как е устроена? Доколкото аз го разбирам устройството й е като папската институцияКакво са инквизиторите? Просто пълководци? С какво се занимават? Някакви униформи? Инквизиторите не са просто пълководци, а най-добрите от най-добрите от най-добрити от по-по-най-гъразските служители на Църквата. С една дума Паладин или Кръстоносец, в идеаризирания им вариант. Занимават се с клъсически неща - пост, молитва, заговори за издигане в епархията, избиване на купища немъртви гадове и още повече неверници. Разбирасе също така са еродити с феноменални способности в коворството, убуждаването и политиката. Искренно вярващи та даже до фанатизъм. Униформите които аз съм ползвал поне са бели туники със 17-лъчото слънце на Орим извезано със затно ламе на гърдите им. Пълководците закопчават белите си наметала със златна брошка изобразяваща същото това слънце. Разбирасе това са офицялни униформи. Различните санове в църквата варират от Волетово на жълти раиета до, кърваво червено съ стилно черно.
3. Орденът на Нечестивия. Доколко тайна е тази организация? Тайна е дотолкова че всички знаят за нея, но си траят, за да не реши комшията че си неин член и знаеш твърде многоИзглежда всеки знае къде се намира храмът им. Защо никой не си е направил труда да ги изтрепе всичките. Тези от Брил да речем, или от Централния съюз или пък някой друг-имат си предостатъчно врагове, самата им религия е забранена.Ами да, всички знаят, че храма им се намира нейде в Ольова, ама досега явно никой не се е върнал та да каже къде точно се намират. Също така защо му е на централния съюз да се занимава с този орден, като той се намира в „свободните“ човешки територии - техен си проблем, нас ни притесняват Западния Съюз. Брил - отвереме на време пращаме пътрули натам колкота да разгоним чернодрешковците. Може да са луди, ама не са чак толкова опасни. Други врагове - виж началото на отговоро, по конкретно, че никой от другите не се е върнал.
4. Не ми е ясно какви точно са жреците и монасите. Не са магьосници, предполагам. Може би са просто обикновени хора с познание Религия? Имат ли някакви специални умения?
За сега поне са обикновени хора с познания в религията, бяха ни обещали че ще им дадът и на тях специалните умения, ама дали ще е приди или след излизането на Дюк Форевър...ъъъ Аксиом Класик де... ;)
5. Шаман=магьосник, нали?В общи линии.
6. Безименния остров. Казват, че имало пирати там, което означава че трябва да минават все някакви кораби. Откъде закъде?Виж оцветената карта, там има търговски маршрути на корабите, в розово, ако не се лъжа. Та пиратите нападат тях, а освет нях и крайморските салца и градове. Щото само с нападение над кораби не се живее ;)
7. Търговски взаимоотношения м/у човешките съюзи има ли (особено м/у западния и централния)? Търговия винаги е имало, има и ще има. Ако не официално то от предприемчиви търговци и контрабандисти.
8. Джуджетата нали нямат нищо против да пътуваш през планините им, нали? Само галериите им са забранени.Нямат нищо против докато не те спипат че пикаеш в отвора ня някоя вентилационна шахта примерно. ;)
9. Някакви гербове и знамена, поне на по-важните съюзи, родове, кланове и т.н.? (Тези мога и сам да си ги измисля :) )Това е една хубава идея, надраскай няколко проекта, качи ги някъде и дай линк насам. Или ще те опюем или ще то похвалим тиха и зад кадър ;)
10. На щархите забранено ли им е да носят брони или забраната не важи за тях? „Забранено“ им е от страна на технити жреци, и не не броня вобще, а на метална такава. Имаше там причина някава. Нищо не пречи на играча да облицова водената от него щраха в кована броня, но ще е добре вътре игрово да си има причина поради която Гущера е пренобрегнал съветите на своите жреци набивана му в малката главица от както се е излюпил. ;)
Знам, че въпросите са множко, но за никъде не бързам.
(Играчите ми да не си мислят, че вече знаят къде ще ги отведат приключенията
!)
Надявам се се да съм помогнал с нещо, ако имш още въпроси, насреща съм.

пп. Имаше една тема за нипове, където бях поснал един капитан от Църквата.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед окт 08, 2006 12:41 pm

Първо да кажа, че Вилорп се е справил доста добре с интерпретацията си по въпросите и е напълно ОК да караш и само по неговата информация. Това ще ми спести на мен по-дълги обяснения и ще мога да отговоря по-кратко. Все пак ще дам "официалната версия", с уговорката, че казаното от Вилорп е напълно логично и е ОК да се възприема за вярно.

1. Реката на мълниите. Как стои въпроса с пресичането й? Възможно ли е, или си е абсолютна бариера за всекиго?
Елфите поне би трябвало да знаят как да я пресичат. Какво точно става ако някой се опита да мине?
- Бариерата си е абсолютна, но самата тя има пробиви под формата на коридори, през които може да се мине. Това, освен един-два официално обявени брода (там към Магикон и другите близки градове си има такива). Малките "проходи" са си живи лабиринти и не се откриват никак лесно, така че трябва да имате водач (обикновено елф), за да успеете да минете безнаказано. Щетите са смътртоносни, но все пак могат да се намаляват от заклинания за защита от въздух, но като цяло е много съмнително, че ще издържи достатъчно, че да преминат с лодка от единия край до другия. Излишно е да казвам, че "проходите" се наблюдавата от елфите. В добавка да кажа,ч е подобни "проходи" възникват и спонтанно, но за кратко. Така все пак може да се намери начин да се мине през реката по неизвестен маршрут, но шансовете за успех за много малки.

2. Църквата на Орим. Как е устроена? Какво са инквизиторите? Просто пълководци? С какво се занимават? Някакви униформи?
- Като цяло, отговорът на Вилорп е достатъчен тук. Инквизиторите са аналог на историческите Инквизитори + пълководци на фанатизираната църковна войска. С две думи фанатици са си и можеш да импровизираш, както намериш за добре.

3. Орденът на Нечестивия. Доколко тайна е тази организация? Изглежда всеки знае къде се намира храмът им. Защо никой не си е направил труда да ги изтрепе всичките. Тези от Брил да речем, или от Централния съюз или пък някой друг-имат си предостатъчно врагове, самата им религия е забранена.
- Отново, версията на вилорп е много близко до истината. Храмът е по-скоро мит, отколкото реално да се знае местоположението му. Самата област, в която се намира е злокобна и малко хора биха искали да проверят дали слуховете са верни.

4. Не ми е ясно какви точно са жреците и монасите. Не са магьосници, предполагам. Може би са просто обикновени хора с познание Религия? Имат ли някакви специални умения?
- Могат да имат и магически сили, но не е като общо правило. В моменат боговете на Титания са далеч от нея, така че всички "магически способности" на вярващите са абсолютно слаби и незначителни. (Това ни дава удобно време да им ги нагласим, докато богвете се върнат ;) и когато Дюк Нюкем излезе, ще ги пуснем ;) )

5. Шаман=магьосник, нали?
- Почти. Идеята беше, че шаманите ще имат леко променени способности. Предполага се да имат своя сопбствена магия, но тя не е широко разпространена, така че не може да се учи от героите - поне засега (когато Дюк излезе, може и нещата да се променят :) )

6. Безименния остров. Казват, че имало пирати там, което означава че трябва да минават все някакви кораби. Откъде закъде?
- Това е отдалечената база на пиратите и тя е над корабните маршрути. Иначе корабите се движат предимно в долната част на континента. Само малцина пробват пътешествия в търсене на нови земи. Всъщност от там минава маршрута за един от другите континенти и пиратите са една от причините, той все още да е неизвестен за жителите на Магландиум (това наистина ще се появи след време, но разработката на цял континент е сериозна работа).

7. Търговски взаимоотношения м/у човешките съюзи има ли (особено м/у западния и централния)?
- Има си нормални търговски взаимоотношения - никой не изтърва келипира, а войната между тях е неявна, поне на този етап.

8. Джуджетата нали нямат нищо против да пътуваш през планините им, нали? Само галериите им са забранени.
- Допускат навлизане на малки групи, като пазителите им ги държат под постоянно наблюдение. Да не забравяме, че в планината има и долина с джуджешкия дворец (непристъпна е от повърхността, но все пак никой не иска тя да бъде разкрита).

9. Някакви гербове и знамена, поне на по-важните съюзи, родове, кланове и т.н.? (Тези мога и сам да си ги измисля)
- Идеята ти е прекрасна, ако сътвориш нещо, просто ни го прати и ще се появи на сайта ни (най-вероятно);

10. На щархите забранено ли им е да носят брони или забраната не важи за тях?
- В момента не се сещам да има официална забрана за това, но предвид, че живеят в блатата, не е най-добрия вариант да плуваш в пълна кована броня.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

AngraHfar
Калфа
Мнения: 42
Регистриран на: пет апр 07, 2006 6:24 pm

Мнение от AngraHfar » нед окт 08, 2006 9:34 pm

Благодаря много за отговорите. За жалост има вероятност скоро да ви залея с още някоя камара досадни въпроси, тъй като се чувствам неприятно да измислям разни неща по света, които може впоследствие да се окажат грешни.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед окт 08, 2006 10:25 pm

Действай смело! Въпросите ти ще донесат полезна информация за всички посетотели на форума. Дори като се понасъберат въпроси и отговори за света ще взема да ги обединя в един пост,ч е да се четат по-лесно.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср окт 11, 2006 10:04 am

Имам чисто теоретичен въпрос.
Герой със защита от Хаос е атакуван със заклинанието "чук на бога", подсилен от "тройно или нищо". За защитата си от Хаос персонажът е платил със съответно развитие, но идва момента как да третираме комбинацията от чук на бога и тройно или нищо.

Логиката ми е, че тройно или нищо налива в първото заклинание от енергията от хаоса. Това може да доведе до развалянето на вече успешно активираното първо заклинание, но може и да го подсили чрез въпросното наливане на хаотична енергия. Тя се влага и именно срещу нея, срещу тази допълнителна сила, се задейства защитата от хаос.
Тоест защитата от хаос ще "позволи" заклинанието "чук на бога" да бъде подсилено само с 150%, а не със 300%.
Това е моето разбиране - мисля така заради чистата логика, а и за да НЕ се получи вътрешносистемно заобикаляне на защита, за която си платил (за да я имаш). Искам да знам дали мислите като мен.

Втори въпрос, свързан със популацията на елфите. Ако елфаните раждат до две деца ( третото ги убивало почти сигурно) и съществуват в доживотна моногамия, то рано или късно ще изчезнат като вид.
Възможно е един вид да оцелее и когато женската ражда до две малки за целия си живот - но само ако процента на момичетата е над 50% от всички родени. Примерно комуна от три елфини и два елфа при правилото за до две деца на майка, ще създадат шест деца. Това би позволило стабилен прираст от +20% на всеки... петстотин години.
Проблемите са два - Първият е, че ако жените са повече от мъжете, браковете не може да са доживот, освен ако обществото не разреши самотното майчинство ( в смисъл не го осъжда). При безумно високия стандарт, в който живеят елфите от Вечната гора, това не би било проблем. Но брака като социален договор няма да съществува... всъщност никъде в книгата не се казва, че елфите сключват бракове, но аз да попитам.
Вторият проблем е, че при прираст от +20 процента на всеки петстотин години ( по голяма част от който е от момичета), всяка голяма война със взаимни жертви ще срути елфическия вид на колене за цели епохи. Възможно е елфаните да раждат трето дете към края на живота си, понеже запазват младостта и детеродната си способност до последния миг на своя живот - но това си е вид самоубийство в ползу роду и някак не ми се вързва с представата за магландиумските елфи, които са крайно уравновесени същества. Най-малкото не го виждам да стане масово явление. Но може и да бъркам, да?
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » ср окт 11, 2006 7:19 pm

За първия въпрос уцелил си точно начина Хаос ЗА ти дава 50% намаление следователно 150% от магията. Прибавяш ги към чука и готово. За втория не мога да помогна. Рядко се задълбавам в неща като прираст на население при иначе високия стандарт на елфите (:
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср окт 11, 2006 7:55 pm

Много интересни въпроси, Черно слънце!
За първи, тълкованието ти е вярно, но по-скоро би следвало да намали наполовина само ефектът даван от хаос заклинанието, а при положение, че той е 300%, то реално дадените от него щети ще са +200%, или при намаляване би следвало да е само +100% или удвояване на щетата. Въпрос на тълкуване, което аз бих тълкувал така. От друга страна, ако се счита, че с наслагване на заклинанието "Тройно или нищо", всяко повлияно заклинание става автоматично от школата н аХаоса, то би следвало целият краен ефект да се намали наполовина (или 150%, точко както ти предлагаш). Интересно ми е как по-лесно се възприема процесът от играчите, затова, ще копирам въпроса ти, заедно с двете становища за отговор в отделна тема, в която да се дискутира. В крайна сметка няма официална версия, тъй като досега не себях замислял и ми е интересно, кой вариан ще допадне повече на играчите.
На първи прочит, ми се струва, че да се приема, всяко едно заклинание, което е повлияно от друго за заклиание от школата на последното е напълно ОК (което прави твоята версия, по-вярна от моята), но ще се вслушам във всякакви съвети, преди да обявя официално правило за подобни ситуации.
Колкото до втория въпрос, раждаемостта на елфите е такава в сегашната ера - след втората война на боговете - и поради дългия си живот, те още не са усетили негативността на подобна ниска раждаемост, но това е проблем, с който те ще трябва д асе преборят. Наистина, в момента е рядкост някоя елфана да се престраши да роди трето дете, тъй като има висок процент смъртност. За семействата и свободния секс, това е въпрос, който е останал в страни при първоначалното им описание, но предвид, че те са елитарно общество, те гледат на обществото си като нещо, което е над семейството, така че не е прието зле, ако някоя елфана има дете без да има съпруг.

ПП: Съответния проблемс лошия прираст е идеална тема за приключения - търсене на свещените билки за плодовитост и т.н. :)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср окт 11, 2006 8:05 pm

предвид, че те са елитарно общество, те гледат на обществото си като нещо, което е над семейството, така че не е прието зле, ако някоя елфана има дете без да има съпруг
Я обясни малко по-подробно как става тая работа?

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср окт 11, 2006 8:10 pm

По-подробното обяснение си изисква малко повече писане. Ще го направя, защото наистина, проблемът е интересен, но няма да е днес (или дори утре), щото сега имам само още 10-мин за преглеждане на форума. Но темата си струва доописване - най-вероятно ще е под формата на статии, които ще се появят първо тук на форума, а след това и на сайта (там, знаете, че сме по-мудни).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет окт 12, 2006 8:45 pm

Въпрос: Къде и на кой да пратя политическата карта на магландиум?
Въпрос 2: да и допиша ли разните там мини за добив на метали и други благинки, защото малко посна ми стои така?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет окт 13, 2006 8:04 am

Вилропе, за въпрос 2 мисля, че задаваш отговорите :lol: - както е казал Мечо Пух,
Алън Милн написа: колкото повече [...], толкова повече [...].
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет окт 13, 2006 8:08 pm

Прати я на мен - на един от посовените в сайта адреси ;)
А ако добавиш и повече информация, нама лошо.

П: Запазвам си правото да редактирам преди да я кача на сайта, ако има неточности.
Последна промяна от BatGojko на съб окт 14, 2006 10:26 pm, променено общо 1 път.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » пет окт 13, 2006 10:54 pm

Въпрос:
Вчера правя едно от поредните npc-та. Реших да е лидер. Добре, сложих му висок интелект, войн, точен удар, лидер и за последния скил исках висока специализация (4-6) в оръжия за специални атаки. Викам си трябва му сабя на тоя човек. Така ще изглежда съвсем готин найстина като лидер... Пиша сабя и гледам в книжката няма такова нещо. Аз ли съм индианец или да сложа характеристиките на рапира. Обаче от друга страна специалните атаки ми се виждат абсурдни като сравня едното с другото, а беглите ми познания в областта на оръжията не ми позволяват да си ги измисля сам. Помогнете ми да си направя сабя за сега предложенията ми са такива : Ин,Ло, 6ТД, 4д6, а за специалните атаки, може би като на обикновен меч ???
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет окт 13, 2006 11:15 pm

blade master написа:Въпрос:
Вчера правя едно от поредните npc-та. Реших да е лидер. Добре, сложих му висок интелект, войн, точен удар, лидер и за последния скил исках висока специализация (4-6) в оръжия за специални атаки. Викам си трябва му сабя на тоя човек. Така ще изглежда съвсем готин найстина като лидер... Пиша сабя и гледам в книжката няма такова нещо. Аз ли съм индианец или да сложа характеристиките на рапира. Обаче от друга страна специалните атаки ми се виждат абсурдни като сравня едното с другото, а беглите ми познания в областта на оръжията не ми позволяват да си ги измисля сам. Помогнете ми да си направя сабя за сега предложенията ми са такива : Ин,Ло, 6ТД, 4д6, а за специалните атаки, може би като на обикновен меч ???
За сабя - ползваш Ятагана.

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » пет окт 13, 2006 11:24 pm

Обмислил го бях и тоя вариант ама ятагана е Ло ; Пр доколкото помня... Според мен сабята е редно да е Ло:Ин. Все едно ще я направя както бях замислил благодаря се пак за съвета (:
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пет окт 13, 2006 11:52 pm

Откъде накъде "сабя" ще е с Интелект? Баш ятаган си е. А защо реши, че лидера ти трябва да е със сабя? Това би бил само някой доста модерен армейски офицер. Много по-"логично" е да е с меч. Или ако е джудже - с брадва или чук. Но за човек или елф - меч му е майката. И копие може, според кулурата на съответния народ. Но меча винаги е бил оръжието на елита.
Хем си казваш, че не разбираш от оръжия, ама пак настояваш да си го правиш както си знаеш... :?

ПП Защо все още има хора, които пишейки за Аксиом ползват думички като "левел", "скил", "NPC" и прочие?

ППП Найстина?!?!? :shock:
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб окт 14, 2006 8:44 am

За оръжията - няма нито едно оръжие ползващо интелект като първичен показател, и колкото и да ми е неприятно (героя ми е с Ин на максимум ;)), немога и да се сетя за такова което би изисквало Ин като първичен показател.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » съб окт 14, 2006 11:12 am

Оръдие, требушет, други искаш ли?

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб окт 14, 2006 3:51 pm

Винаги съм си мислел, че под уръжия в РИ се разбира нещо, което можеш да натъкмиш на колана си, в краен случай да набуташ в някакво торбе, и да са ти нужни не повече от двама души да го носиш насам-натам. Забелязал съм, че наличието на трибушети, катапулти, уръдия, атомни оръжия и прочие чудеса на техниката изискват нова механика за тяхното ползване. Такава за Аксиом 16 още няма, а не виждам и за нужно наличието й.

Но ти, ако искаш, можеш да опишеш статистиките на трибушета: да zaпочнем с МР, да продължим с щетите, да завършим с ТД за ползване и презареждане...
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб окт 14, 2006 4:15 pm

Andras написа:Оръдие, требушет, други искаш ли?
За тез ти трабва интелект колкото веднъж да разбереш как действат. В случай с оръдието при първия истрел и да не си от грешната страна ;). След това всичко си опира пак до ПРецизност (насочване и прицел) и ловкаст, евентуарно сила ако ти се пада сам да зареждаш на трибучета „гюлетата“ ;).
Нямаше ли някаква тема със систамно описание на обсадните машини!?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб окт 14, 2006 4:18 pm

Има пушки, а няма требучети? мммм :wink:
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Отговори