Въпроси и Отговори

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон апр 14, 2008 10:01 am

Ти на няколко пъти каза протягане - протягането е с ръце. Струва ми се че Айн го е казал коректно, това си е малко по-дълга атака.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон апр 14, 2008 11:48 am

В книгата е написано, че става дума за правене на крачка. По-късно днес ще дам и точен цитат.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон апр 14, 2008 4:52 pm

И на мне ми се струва, че за да се удари през едно поле (2 метра) са нужни (няколко) стъпчици, фехтовачески или техен аналог. Най-малкото при замахване с оръжие ръката по дефалт се изпъва почтти на максимум!
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон апр 14, 2008 5:37 pm

Обещяния цитат:
Всяко едно оръжие за ръкопашен бой (но не и стрелкови) може да повиши своя обсег с +1, като добави +1ТД към времето си за атака. Това изразява времето за допълнителната крачка и разтягане на героя при неговата атака. Така оръжия с обсег 2, могат да атакуват по диагонал, но за 1ТД повече.
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт апр 15, 2008 12:31 am

Тази крачка е част от атаката и не е реално придвижване по смисъла на това, което е в Бързия Джо, така че не може да се изплзва по нито един от посочените начини.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт апр 15, 2008 8:43 am

Бат Гойко да си отбележи тази кръпка към правилата и когато може да се качи един сървиз пак на сайта, включително и онова за баншито.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт апр 15, 2008 11:45 pm

А не, това не е кръпка. Тази крачка си е описана като специално действие и няма нищо общо с нормалното придвижване. Принципно при всяка една атака се предполага, че се извършва и движение с краката, но о не се споменава никъде като отделно действие, защото не е такова. Все пак атаката се извършва в рамките на поле 2х2 метра, което очевидно изисква придвижвания.
А кое за баншито тярбва да включвам в офицялната ерата? (не ми се рови навътре, а явно съм го забравил вече, така че ако ми пратиш линк на ЛС или просто минапомниш за какво иде реч, може и да го включа).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср апр 16, 2008 8:59 am

Магията банши е ужасно неефективна, при това в книгата е описана като еднократна, ако трябва да те цитирам не особенно точно: „готово промених го това в книгата, магията става с потдържане” Стефан: „кога успя бе, книгата си беше в мене...”

нещо такова беше, ще ровна залинк ако не забравя.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет апр 18, 2008 11:35 pm

Потвърждавам, че е променено:

Банши
Валидни цели: Магьосника
Цена за свитък: 3 ср
За запаметяване: 2 ТР
Точки Мана: 22 за произнасяне + 6 за рунд
Време за действие: по желание
Разстояние: МУ метра
Описание: Магьосникът извиква силите на мрака, за да призове банши. Духът се явява над главата му и всява страх в сърцата на враговете му в радиус от (МУ) в метри. Страхът, който всява създанието е равен на: (6+(МУ/3). Успехът на страхът:
Страх + 3 зара > 16 + ПсУ/2
Нанася такова количество шокова щета в момента на произнасянето и в началото на всеки боен рунд, за който се заплати цената за поддръжка. Ефектът (в УФУД) се изчислява еднократно, веднага след успеха на заклинанието и е различен за всяко едно създание според неговата ПсУ.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб апр 19, 2008 2:41 pm

Към монета има ли някаква официална, или поне полу-официална версия на СУ Лечител или поне познание Лечител?

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед апр 20, 2008 10:42 pm

Само това, което е на форума.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Night_Watch
Заек
Мнения: 3
Регистриран на: чет юни 23, 2005 2:23 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Night_Watch » чет май 01, 2008 2:24 pm

Имам два въпроса относно магическите школи:
1. Можеш ли да вземеш заклинание от дадена школа, ако имаш МУ за него, но нямаш СУ "Специалист в еди-коя-си-школа"? (знам че въпросът е глупав и че примерът към СУ Магьосник показва че можеш, но в моята група има хора които не са убедени в това и твърдят че на вездесъщите форуми било написано друго, така че ще съм благодарен ако Бат Гойко даде мнение).
2. Можеш ли да вземеш СУ "Специалист в школа" за две противоположни школи (мрак и светлина примерно)? Знам че няма голям смисъл от цялото упражнение, но ме интересува възможно ли е по принцип (все пак досега в системата не съм видял категорична забрана за взимане на умение от когото и да било).
The past is a ghost which haunts you from the moment it exists to the moment you don't...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет май 01, 2008 10:35 pm

1. Да
2. Да

Разписано: малко е трудно да вземаш по-виша магия ако нямаш специалист в дадената школа, но все пак е възможно и не е забранено стига да отговаряш на следните условия:
- имаш нужно МУ за да я научиш
- имаш нужните ТР за да я запомниш
- имаш нужните пари да я платиш
- имаш свитъка с магията

За втория въпрос: няма особен смисъл но няма и забрана никаква.

Поздрави!

Edit: BatGojko потвърждава ;)!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет май 02, 2008 7:03 pm

Vilorp написа: - имаш нужните пари да я платиш
- имаш свитъка с магията
Защо си мисля, че и едно от двете е достатъчно :)

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет май 02, 2008 8:05 pm

Те са последователни но не задължително. Ако имаш парите от едното следва втророто, но може да придобиеш магията и без да я плащаш...

*избърсва си жеза в робата на сгърчения от конвулси на смъртна агония в краката му маг*
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
The Raptor
Шампион
Мнения: 176
Регистриран на: чет мар 13, 2008 12:08 am

Мнение от The Raptor » пет май 02, 2008 8:53 pm

може да получиш свитък ,ако си помогнал на някой маг или нещо такова ,а дори да имаш парите ,ако си в някоя пустиня от къде ще вземеш свитък
който се смее последен...бавно загрява

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет май 02, 2008 11:10 pm

Прави сте - свитъкът е по-важен от парите ;)
И стига сте флудили темата, че и без това е сложно да се прегледа темата с въпростите.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет май 02, 2008 11:38 pm

Ти за въпросите не се грижи, вече имаш достоини замесници и сме ти иззели функциите тука (;

BatGojko: Намирисва ми на преврат нещо, а ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет май 08, 2008 4:20 pm

О, тъкмо имах да изпотявам заместниците. Муахахахахха!

Търсим показатели за Сай/фехтовален кинжал за лявата ръка. Като отделна тема ли да го пускам, или?

Предлагам за одобрение правилото, че при добро описание на дадено действие, получаваш +1 към успеха му, а при много добро описание, от типа "цялата маса го запомни и след като свърши сесията има да го коемнтираме"-+2. Желтаелно е да отговаря на следните условия: 1) кракост и 2) яснота 3) достоверност (Описанието, как гигант с 8 Ловкост прави задно салто на ямсто, за да избегне атака и д аконтрира, си го запазете за себе си, молим!) и 4) По възможност-зрелищност.
Проверено и доказано-с това правило играта става доста по-концентрирана вътреигрово, без да се налага Водещият да прибягва до "дисциплинарни мерки". така че, ще го пусна като отделна тема. Всъщност, мога да пусна тема "предложенията на Асен", като се замисля.

-Търсим официално правило за действия срещу зашеметен противник. Под "зашеметен
" имам предвид "с шокова щета за рунда, повече от ТД общо". Наказания към защита, възможност за свободно обезоръжаване и други подобни ми се въртят из главата-това си е боксьор в нокдаун, но още не е в нокаут.

-Търсим опционално правилоза трансформиране на временна щета в реална, когато се натрупа повечко.

-Търсим и правило за завличане на някого нанякъде чрез борба.

-Както и правило за анвличане на торба на глаата, поставяне на окови или запушване на устата. Понякога се налага.

Хайде сега, вие сте :twisted: !
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет май 08, 2008 7:13 pm

Асен написа:О, тъкмо имах да изпотявам заместниците. Муахахахахха!

Код: Избери всички

Търсим показатели за Сай/фехтовален кинжал за лявата ръка. Като отделна тема ли да го пускам, или?
Ползвай си показателите на кинжала, като тоя който го ползва има водеща лява, а не дясна ръка.

Код: Избери всички

Предлагам за одобрение правилото, че при добро описание на дадено действие, получаваш +1 към успеха му, а при много добро описание, от типа "цялата маса го запомни и след като свърши сесията има да го коемнтираме"-+2. Желтаелно е да отговаря на следните условия: 1) кракост и 2) яснота 3) достоверност (Описанието, как гигант с 8 Ловкост прави задно салто на ямсто, за да избегне атака и д аконтрира, си го запазете за себе си, молим!) и 4) По възможност-зрелищност.
Проверено и доказано-с това правило играта става доста по-концентрирана вътреигрово, без да се налага Водещият да прибягва до "дисциплинарни мерки". така че, ще го пусна като отделна тема. Всъщност, мога да пусна тема "предложенията на Асен", като се замисля.
Това си е по решение на водещия и дори в книжката е казано че при добро зариграване може да си присъди успех на действието.

Код: Избери всички

-Търсим официално правило за действия срещу зашеметен противник. Под "зашеметен
" имам предвид "с шокова щета за рунда, повече от ТД общо". Наказания към защита, възможност за свободно обезоръжаване и други подобни ми се въртят из главата-това си е боксьор в нокдаун, но още не е в нокаут.
Това че не може да направи никакво активно действие не ти ли стига?

Код: Избери всички

-Търсим опционално правилоза трансформиране на временна щета в реална, когато се натрупа повечко.
Когато се натрупа повече и достигне прага на текущите ТЖ героя изпада в безсъзнаие - нокаут един вид.

Код: Избери всички

-Търсим и правило за завличане на някого нанякъде чрез борба.
Носене/Пренасяне са казва действието и дори не е специлен борцов похвах, а общ такъв.

Код: Избери всички

-Както и правило за анвличане на торба на глаата, поставяне на окови или запушване на устата. Понякога се налага.
Атака към главата, ако е обездвижен противника (държат го двама души) скрито мятане от играча със гарантиран успех. За оковите ти трябва ковач, но пранги се слагат сравнително лесно и ако не се дърпа много можеш да ползваш горното.

Хайде сега, вие сте :twisted: !
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет май 08, 2008 9:12 pm

А подобрената защита при париране и обезоръжаването със странични остриета как ги отразяваме системно?

В този си вариант се ползва рядко. Повишаването на шанса за успех,без да е абсолютен успех, според мен води до по-честото му ползване от Водещите. Ако играчът пък има правила кога какво получава, това води до по-често използване от страна на играчите. Проверих.


Не ми стига. След като опонентът е толкова омотан от удари, че ме вижда двоен и гледа към онзи отляво, как си представяш да пропусна удар, защото той имал висока ловкост? Или още по-хубавото, не успяваме да го обезоръжим, понеже това е атака от борбата, а ние сме развивали прецизност, за да постигнем този ефект.
Специално за тези трите сятам да пусан отделна тема.

Това го знам и ти знаеш, че аз го знам;). Въпросът е, че герой3-о ниво, получил 40 щета може след 15 минути да спечели следващата си битка, а този, получил 40 Времемнна щета няма шанс в същата ситуация.

Тук не сме се разбрали. Не говоря за вдигането, което изисква сила, а хващан за ръката и отвеждане или избутване в съседна пропаст/яма със скорпиони-което е, да кажем, по-малко енергоемко.

Атаката към главата обаче е поти невъзможна на по-ниските нива. Търсим правило, което позволява въпросното действие и на герой 0-во ниво. Ако не беше този факт, нямаше да търсим модификация на правилата. Аз също съм на мнение, че колкото по-малко специални правила, толкова по-добре, но понякога се налага.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пет май 09, 2008 2:31 pm

Добре-аз също имам въпрос.Не разбирам особено значението на видовете щети-тъпи,остри,пробиващи.Значат ли нещо по-особено-или просто мечът си те разсича,а стрелата пробива?Интересно ми е човек кърви ли,след като е жестоко прорязан,но е спечелил битката?
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет май 09, 2008 2:46 pm

Значат. Да те перне боздуган след прицелен удар е едно, да те перне стрела - друго, а меч - съвсем различно.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет май 09, 2008 3:11 pm

Има специален удар, който предизвиква продължително кървене. В този случай, пак кървиш, ако са ти го оставили "за спомен". В противен случай се приема, че понесената щета отразява и кървенето.

А видовете щета Хамелеона ти ги е обяснил, макар че при стандартна атака почти няма разлика (освен, че при тъпа атака част от щетата е временна). След прицелена атака, обаче, в зависимост от мястото на прицелване... :twisted:
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон май 12, 2008 6:44 pm

Тъй - да разчовъркам аз една стара рана... за възстановяването на мана чрез Ветровете на Етера.

Приехме, че не може да се стаква с тройно или нищо или с двоен удар, но господата пак му намериха цаката - правят го в комбинация с Обща Мана, а в партито има достатъчно герои, за да идват магиите и поддръжката им почти или напълно безплатно. Правят и друга хитрина - мултиплицират се с магически двойник, след което, като станат достатъчно на брой, си правят Ветровете на Етера и Обща мана.

Имаше спор и по въпроса дали магиите бъфове или дебъфове, които могат да се казват повече от един път на една мишена, обединяват цената си, или за всяко се плаща поотделно. При пет забързвания не е все едно дали плащаш 5х1ТМ или 1х5ТМ, с оглед на комбото Ветрове на Етера и Обща мана. Във втория случай, всеки получава по 1ТМ за всяка 1ТМ, дадена от един от тях за едно забързване....

Въпросът е, че балансът между различните направления за развитие и без това е достатъчно тънък, нужно ли е магьосниците да получават частична или пълна безплатност за магиите си. Дефиницията за магьосник в повечето игри е същество, което от време на време, при нужда, може да прояви огромна мощ... става така обаче, че те престават да бъдат напълно зависими от другите "класове". Губи се идеята на принципа, че магьосникът има определен брой пъти (за даден период от време), в които може и е наложително да действа вместо войните, стрелците и прочие.

Друго - Магически двойник с тройно или нищо - какъв точно е резултатът... Изобщо стакването на магии в даден момент може да оплеска много нещата, защото Аксиом е система, в която магиите по принцип се използват самостоятелно и те са достатъчно силни, за да действат така... Стакването в някой случай кара системата да излиза в неплатен отпуск. Може ли да се направи някакъв компенсиращ механизъм. Примерно независимо от маната, прекомерното използване на заклинания да намаля и ПСУ-то за даден период от време или нещо подобно.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт май 13, 2008 2:22 am

Много интересно повдигане на въпрос ;)
Сега много внимателно изчетох описанието на Ветровете на етера и виждам, че има основания за притеснение. Принципно, аз не възприемам маната за поддръжка, за даваща мана при ветровете, но не съм го формулирал така в описанието. Идеята е, че магията трябва да прави произнасянето на заклинания удачно за магьосника, като тук съм искал да ключа и нанасянето на специални атаки, за да разширя диапазаона на заклинаието. Това, което се е получило е, че съм включил, (чрез неточно описание) и маната за поддръжка.
Ще я изключа при следващото допълнение, така че може да го приемете за вярно! Останалото касаещо Ветровете си е ОК.
Маната за наслагани еднакви заклинания се заплаща наведнъж - сиреч 1х5 - макар че това може би няма отношение към нито една магия, предив, че и Ветровете не бяха предвидени да го обхващат.
За дефиницията на магьосника нямам коментар. В А16, магът става неудържимо силен чак след 10 ниво, а и дори и тогава има начини да се усмири и не е ултимативния избор. А и в една РИ остава и факторът просто да те кефи героя ти, така че не е особен проблем за да се реже изкуствено. Виж за стакването на магиите ще трябва да се прегедат отново дефинициите им, за да няма други разногласия с основните им идеи. По начален замисъл магиите трябва да се комбинират и стакват, за да са наистина силни.
За въпроса за ефекта на Тройно или нищо върху Магически двойник е малко сложно да отговоря на ймига. Най-лесно е да кажа, че няма ефект, тъй като това не е заклинание с ефект, а за създаване на предмет/създание и следователно не би следвало да се влияе от Тройно или нищо, това обаче би било частично измъкване от ситуация. Тройно или нищо съшо е от заклинанията, които имат нужда от ясно и точно описание. Най-вероятно именно това ще е ефекта в случая, тъй като Двойника ще попадне в групата на абстрактните заклинания с неясен ефект, но ще ми трябва време за да съм съвсем точен. За момента е в ръцете на Разказвачът дали да позволи пшоявата на трима двойника, всеки с по 7 ТМ издръжка. Ефектът не е толкова различен - пестят се само 36 точки мана, а се поема риск (Трима двойнка са 3х33 ТМ за произнасяне, а с Тройно или нищо, ценат аим става 63 ТМ, но на цената на риск да загубиш и предходните...)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пон май 19, 2008 6:47 pm

Тъй като последният ми герой ще е сляп искам да попитам дали точно съм разбрал ефекта на четирите магически взора върху слепец:
-Магическо зрение - позволява нормално зрение и способността да се виждат невидими същества
-Топлинно зрение - тук не съм сигурен: като инфрачервена камера или се виждат само съществата над 25 градуса?
-Магически взор - позволява нормално зрение
-Духовно зрение - позволява нормално зрение и способността да се виждат невидими същества

Ако е така защо "Духовно зрение" и "Магическо зрение" имат еднакъв ефект, а пък са различни нива на сложност (едното 5то, другото 3то)?

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт май 20, 2008 12:20 am

Защото са в различни школи и сложността имсъответно е различна.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » вт май 20, 2008 4:54 pm

Мерси за отговора. Подозирах, че е нещо такова. А "Топлинното зрение" все пак какво е? Вижда се температурата на всичко в околната среда или само неща, които са над 25 градуса?

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » вт май 20, 2008 6:17 pm

То там си пише, че само от 25 градуса нагоре.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Отговори