Въпроси и Отговори

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет юли 05, 2007 9:21 pm

Как човек може да стане член на дадена група?(съжелявам ако въпросът ми не трябва да е тук,но друго не успях да открия :lol: )
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » чет юли 05, 2007 9:58 pm

Начини много... срещат го случайно по пътя и садбите им "случайно" се събират... трябва за задачата *Хора от групата + 1* човека и така почва да се търси нов член, който случайно е новодошлия... Някой НИП, който досега е бил в близост до групата, се настройва за игра и се поема от играча и още много, за които в момента ме мързи да мисля, но обезателно има !

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед юли 08, 2007 2:29 pm

Как седи въпроса с четене на магии от свитъци и магьоснически книги? Възможно ли е, не е ли?

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » нед юли 08, 2007 4:41 pm

възможно е. Може да се кастнат директно с прочит. Може и да ги учиш от там, стига да имаш свободни ТР. И в двата случая след прочита свитъкът изчезва (поне така си спомням).
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » нед юли 08, 2007 7:22 pm

Ами след каго прочетеш свитъка,то магията не се проверява по формулата,а директно се призовава,така ли?
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон юли 09, 2007 7:22 am

не
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Alia
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: ср май 31, 2006 3:01 pm
Местоположение: София, някъде наоколо

Мнение от Alia » пон юли 09, 2007 9:47 am

След като прочетеш магията от свитъка, тя си се проверява за успех по обичайния начин, просто независимо от успеха, свитъка изгаря и не можеш повече да го използваш. Затова е най-добре ако имаш необходимото МУ за съответното ниво магия в дадената школа, да отделиш нужните ТР-та, за да си я научиш.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон юли 09, 2007 2:46 pm

Ясно. 8) Мерси.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср авг 01, 2007 10:48 am

Може ли да ми кажете началните и максималните статистики на фелините, както и расовите им умения? Не бих отказал и информация за общите черти на характера им.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Reksar
Чирак
Мнения: 26
Регистриран на: съб май 19, 2007 10:36 am
Местоположение: БУРГАС

Мнение от Reksar » чет авг 02, 2007 12:24 am

http://www.maglandium.hit.bg/RASI/Felini.htm в ето този фен сайт ги има

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет авг 03, 2007 1:00 am

По принцип, за нрав и особени белези последна дума има Мистрал (май не се е вясвал скоро към форума, но го преглежда чат-пат). Показателите им не са уточнени със 100% сигурност и подлежат на преразглеждане след като расата се оформи окончателно.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пет авг 17, 2007 2:39 pm

Каква е разликата между пустинния лъв и съблезъбия тигър в Маглндиум? И преди да ме обвините, че съм много зле по биология, ще кажа, че според стр. 273 (дъното) те са едно и също животно, макар на всички други места да се създава друго впечатление.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет авг 17, 2007 2:50 pm

Аз бих цитирал стр. 274, най-горе ;) . И аз си мислех, че става дума за едно и също животно. А мен да ме обвинявате и да не ме обвинявате, че съм зле по биология, аз това си го знам :P .
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет авг 17, 2007 3:52 pm

Цитат от описанието за Пустошта:
"Никога не ми се е налагало да се бия със саблезъб тигър, но съм чувал, че е изключително опасен и силен противник. Сред северните племена съществува поверие, че зъбите му носят сила. Дали е така, не мога да кажа. Но знам, че са много рядък вид. Легендите разказват, че са дошли от Бездната и са надарени с магическа мощ. За сметка на това съм се бил с лъвове."
Това разграничава двете животни, като отделни видове!
От друга страна, следващият цитат ги определя като едно животно:
"Пустинен лъв - голям хищник от рода на котките, за който се носят легенди, че бил дошъл от Бездната и притежава магически сили. Характерно е кучешките му зъби да са по-големи от тези на обикновените хищници и да са извити надолу като лопати. Щом с тях захапе своята плячка, няма изпускане. Говори се, че силата му е толкова голяма, че в устата си можел да носи цял бизон. Известен е още като саблезъб тигър."
Но в крайна сметка не са. Просто си приличат висуално, но саблезъбият тигър наистина е от бездната и притежава демонични сили, докато лъва си е просто много голям хищник ;)
Съвсем легитимо е в приключенията НИП да се объркват и да назовават и двете животни саблезъби тигри, но пък изненадата е за сметка на приключенцият ако попаднат наистина на такъв.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср авг 22, 2007 10:00 pm

1)
По въпроса за хамелеонската кожа – това расово умение ли е, ако да защо го няма при всички гущери и дали може да се вземе срещу някаква цена.
Ако се плаща с ТР, към отделно СУ ли се дават тези ТР, или се плащат при започването на играта.
2)
Възникна следния въпрос в партито: Са Допълнение позволява атаката да се прави за 3 ТД средно, като изискването е да има предишна успешна атака. Въпросът е, дали между първата и втората атака (която е с допълнение ), противникът може да направи контрадействие. Личното ми мнение е, че може, защото това са две отделни атаки.
3)
Бонусът от СУ/3 към кинжали на СУ Певец как се схожда с бонуса от СУ/2 към меле оръжия на СУ Войн. Ако се спазва стандартната формула за стакване на умения, то на 12 то ниво Певецът реално ще дава +2 към атака. Лошо няма, защото това е предимно социално умение, но поражда сходни въпроси по отношение на стакването между СУ маг и СУ спец. В маг. Школа относно покачването на МУ. При спазване на формулата за стакване на умения с еднакъв ефект, Су Маг ще повиши МУ то със СУ, а СУ спец. В маг. Школа, ще го повиши реално със СУ/2, а пък Певец със СУ/3.
Пак по тази логика при париране имаме Атака на оръжието+3хЗар>=< сумарната атака на противника. В този случай Су Войн дава първи бонус, а СУ Спец. В защита втори бонус и следователно неговото +СУ/3 към париране трябва да бъде разделено на две като краен ефект.
... Сега или аз съм играл грешно през цялото време или идеята на авторите е била тези умения да се наслагват целите. Чакам отговор от Бат Гойко.
4)
Носкоро при внимателен прочит на СА Отклоняване открих, че тя е може би контрата на Избиване и Разтърсване. Основанията за това са две.
А) Строго формалното тълкуване на правилата гласи, че Отлоняването се прави наместо париране, а в същото време Разтърсването се прави само срещу Париране. В подкрепа на подобно тълкуване е и факта, че Разтърсването може да се обяви във всеки един момент, докато Отклоняването има висока цена и трябва да се заяви предваритено – тоест идва по-скъпо от Разтърсването е логично да е негова контра – даже не контра, а да не позволява воъбще да се направи разтърсване – защото последното се прави само срещу Париране.
Б) Логическото тълкуване, тоест основаното на житейския опит, също е в подкрепа на идеята, че не може да вложиш тласък през своето острие/крайник в това на противника, ако той не ти прави твърд блок, а те отвежда – точно каквото всъщност е Отклоняването. Да отрече тази идея, означава да си затворим очите за съществуването на всички бойни изкуства от рода на ай ки до и тай дзи.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет авг 23, 2007 11:15 am

1) Расово умение е и се придобива чрез някакъв допълнителен ритуал в занатънтените крайчета на блатото (ей ти основа за приключение =)), няма да ти трябват ТР за него защото чрез ритуала просто се отключва допълнителна способност на твоя гущер (нещо като бонус ниво да речем =))

2)Може да се противодейства на допълнението стига въпросното противодествие да се включи в тия 3 ТД които гълта допълнението (това си е отклон за 1 или париране с кинжал).

3)Доколкото си спомням боносите от СУ-тата се нтарупват цели. Войн ти дава 6 и певец ти дава 3 = 9 бонус към атаката (ако напомпаш мнооого певеца, ей так за спорта) и бонусети станат съответно 6 и 7 (от певеца) общия ще е 13.
Ако използаш познание и умения те са нтарупват с намаляване: А+Б/2+В/3+Г/4..., като сепочва от най-голямото. Да речем варенето на товари от двама души (първия с билкарство 12 втория с 7), получава се 12+7/2=12+3=15

4)Ами да тъй си е, ако си видял как противника избива оръжието на другарчетото преди да го разпори като пастърва или му е потрошил оръжието, а ти неискаш това да се случи натеб си ползваш отклоняване вместо париране, но е пропоръчително да си или акробат или спец в защита, защото иначе шанса не е много голям.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет авг 23, 2007 11:29 am

Не си ме разбрал за последното - говоря за СА Отклоняване - последната атака на обикновенния меч. Приложена върху прот. оръжие, причинява това, което в тай дзи, пък и в ай ки до се нарича "отвеждане".
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет авг 23, 2007 11:36 am

Отклоняване
Цена: 8 точки Мана (изисква париране);
Описание: Ефект към париране. Заявява се преди извършване на самото париране. Ползвайки част от своята магическа енергия, героят се опитва да отклони, чрез стандартно париране, отправена към него атака, като насочи оръжието или стрелата (може и хвърлен предмет, но не и съчми от прашка или огнестрелно оръжие) в желана от него посока. При успех героят успява да промени траекторията на атаката/изстрела с до 45 градуса, като така може да избере нова мишена, която е в обсега на оръжието (не може да я насочи обратно към атакуващия - това би довело до отклонение от 180 градуса).
За да извърши Отклоняване, играчът заявява това си действие наместо париране. Успеха на Отклоняването се изчислява като при нормално париране със съответното оръжие. При успех избира нова мишена за атаката/стрелбата и оръжието/стрелата/предмета се насочва в тази посока.
Новата сила на Атаката (към новата мишена) е равна по сила на Парирането на героя с наказание от -6. При попадение в новата мишена, атаката/стрелбата нанася щета, според първоначалните си показатели (така, както би нанесла на героя).
Ефект: Отклонява (с не повече от 45 градуса) насочено към него оръжие и го насочва към нова цел.
Ми, то си го пише, ама нещо май не си разбрал или не си чел внимателно. (забележи какво съм удебелил). И си спомни, че стрелите са амнониции, а метнатата кама се води хвърлен предмет...

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет авг 23, 2007 12:22 pm

Спор няма - стрелата се води амуниция. Но за стрелите и съчмите е въпроса.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет авг 23, 2007 12:25 pm

А, да, моя грешка. Казвам да покажем среден пръст на ай ки до и подобните. Забравяш най-важната част от СА - цена в мана. Приеми я като магия.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет авг 23, 2007 12:36 pm

Добре, понатрупали са се цяла серия въпроси.
Вече е отговорено, но нека да обобщя, за по-точно.

1) По въпроса за хамелеонската кожа...
- Както се каза, това е специално умение, което се придобива при специални условия. Не е дадено в книгата, тъй като не е предвидено да се умее от героите на играчите, но е напълно допустимо да се владе от техен противник. Умението е изключително силно и е рядкост - не всеки гущер го достига.


2) Възникна следния въпрос в партито: СА Допълнение ...
- В описанието на СА съм пропуснал да отбележа, че това е мигновено действие и за него важат всички правила за мигновени действия. Следователно, то не изчаква контраатаката на противника, а протича едновременно с нея.

3) Бонусът от СУ/3 към кинжали на СУ Певец как се схожда с бонуса от СУ/2 към меле оръжия на СУ Войн. Ако се спазва стандартната формула за стакване на умения...
- Тази формула касае само АКТИВНИТЕ умения и бонуси, тези, които трябва да се заявят, че се ползват, за да са в сила. Бонуса върху атаката и МУ е ПАСИВЕН и следователно се включва целия. Мисля, че в цялата игра няма никъде изключение от това правило, но все пак се оглеждайте и ако видите друго неясно, пак питайте.

3.1) Пак по тази логика при париране имаме Атака на оръжието+3хЗар>=< сумарната атака на противника. В този случай Су Войн дава първи бонус, а СУ Спец. В защита втори бонус и следователно неговото +СУ/3 към париране трябва да бъде разделено на две като краен ефект.
- Отново важи правилото за ПАСИВНИЯ бонус, а и двата бонуса са ралзични, освен всичко друго - единият екъм Атака по принцип, а другият е само към Париране.

... Сега или аз съм играл грешно през цялото време или идеята на авторите е била тези умения да се наслагват целите. Чакам отговор от Бат Гойко.
- Така е била идеята ;)

4) Носкоро при внимателен прочит на СА Отклоняване открих, че тя е може би контрата на Избиване и Разтърсване...
- Можеш да я възприемеш и така. Разсъжденията ти са верни, като тук има няколко ключови думи в описанията на действията Отклоняване и Разтърсване.
Отклоняването е вид париране и като такова, на пръв поглед следва да може да се прилага Разтърсване, но в описанието на Разтърсване пише, че то се прилага, когато "Ако бъде спрян чрез париране или блок...". По силата на описанието на Отклоняването не се спир, а се пренасочва, което пък прави Разтърсването невъзможно.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет авг 23, 2007 12:40 pm

Абе, не е ли цялата идея на разтърсването да разтърси това, което докосне? :evileye: Ако не за друго, Слънцето е прав, че да го направиш по немагичен начин май е невъзможно.

Освен това, няма как да контрираш разтърсване, преди да е заявено :)

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет авг 23, 2007 12:53 pm

Не, идеята на Разтърсването е да разтърсва най-вече щитове, а не да унищожава ефекти на СА.
И двете СА изискват доволно количество мана, за да се ползват постоянно, а и Отклоняването се заявява преди самото Разтърсване, така че не е чак толкова сино противодействие.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон сеп 10, 2007 7:15 pm

Въпрос:
Казано е, че броните не помагат срещу атаката с тяло, когато целта е да се влезе в борба. Вместо това като допълнително усложнение се отчита МРх2.
Това е крайно неприятно, защото успешното влизане на борба влияе на боя много повече отколкото понасянето на един отделен удар(стига въпросният удар да не е в главата и да нанася Тъпа Щета, защото тогава се намесва друг фактор, съврем различен от въпроса за ТЖ).

От друга страна е реалистично - броните сами по себе си наистина не пречат когато някой се опитва да те захване за борба - в същото време обаче доспехите би трябвало да увеличават с 0р5х2 МР на атакувания - разбирай единица, може би две към усложнението на УФУД за влизане на борба. Причината е, че те реално увеличават отвсякъде с по малко размерите на използващия ги.

Също така не разбирам защо няма активна защита срещу влизащия на борба - с изключение на Увличане, което обаче чисто борцов похват. Защо все ми се струва, че в реалността оръжието в ръката ти ефективно може да пречи на бореца да стигне до теб - дори и само за да удариш ръката/ръцете му или за да я бутнеш нагоре, надолу или настрани. Все пак умелата отбрана може да попречи дори и на толкова сигурна атака като "загребването" на някого в мечешка прегръдка.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон сеп 10, 2007 11:04 pm

Мисля, че влизането в борба се смята за атака - следователно, може да се контраатакува :)

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт сеп 11, 2007 2:34 am

Първо бронята помага срещу атака с тяло - ако атакувания носи броня, то щетата се смята като удар в бронята, без значение каква е атаката.
Когато касае борба бронята няма никакво значение (изключвам лъскавата и прекалено гладка пълна броня).
ОСвен това, когато някой бъде атакуван с опит за влизане в борба има промяна и създанието има право на мигновенно действие "контраатака", която би могла да попречи малко или много на бореца. Да не говорим, че влизането в борба се извършва за 6ТД, което означава +3 отклон (6ТД), ако го желаеш или действие "освобождаване" за 6ТД отново.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон сеп 17, 2007 11:21 am

Само да поправя, че не позволява контраатака, а "предизвикана атака" което е почти същото, но не съвсем. И като се има предвид, че при тази атака, "борецът" няма да може да ползва активни защити, аз си мисля, че е достатъчно добро контриране.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет окт 26, 2007 11:48 pm

Много съм отнесен, но базата се ПРИБАВЯ към бонусите за способностите убеждаване и т.н., нали? А бонуса от Лидер е пасивен и също е цял, нали? И не е грешка, че имам 19 Убеждаване при Обаяние 15, 6 начално и Лидер 12, нали?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед окт 28, 2007 10:42 pm

Да с натрупване е, но като усложнение влиза цялото ПсУ примерно което варира от 8 до 12 обикновенно.
Така примерно можеш да имаш разпознаване на Маг. предмети на 12 + 12 от маг + 12/3 от алхимик = 28
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед дек 02, 2007 3:22 pm

Няколко въпроса за луните:
-Как изглеждат? Приличат ли на нашата луна или са нещо като светещи цветни петна на небето?
-Колко са големи (по време на техния месец) горе-долу?
-Има ли затъмнения? Светилни ;), лунни?
-(това е почти очевидно, но да си го задам) Предполагам и тези луни причиняват приливи/отливи?
-Имат ли фази?

Това е, за което се сещам засега, но може и да изникне и друго нещо с времето.
シャマョツィ

Отговори