Въпроси и Отговори

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Arcador
Заек
Мнения: 3
Регистриран на: чет яну 17, 2002 8:35 pm
Местоположение: Varna
Контакти:

Мнение от Arcador » ср дек 29, 2004 2:18 pm

Такива случки много. Единият хвърля 18, другият 3, после за щети единият 5 шестици и 2 петици (7 зара) и другият...умира.
пълен размер на гущера
http://info.datacom.bg/arcador/lizardman2.jpg

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет дек 30, 2004 4:28 am

The Dark One, въпросът ти явно е уловка - шансът това да се случи е НУЛА! Късметът е число между 3 и 8 :)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет дек 30, 2004 1:15 pm

Chimera написа: TheDarkOne след дълги изчиаления достигнах до извода че шанса да стане въпросната ситуация е около 1 на Много Много :). Първо 1:1:1 има шанс 0.4629% после 34 с 6 зара е около 0.05144%, дори тази груба сметка означава 1 на 419 964, кажи го 1 на половин мильон :).
BatGojko написа:The Dark One, въпросът ти явно е уловка - шансът това да се случи е НУЛА! Късметът е число между 3 и 8 :)
Значи шанс (1: 500 000)* (шанс героят да е прокълнат)... 8)
И в тази връзка, ако не вляза тук утре-Честита Нова Годиан на всички! :)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Headless
Калфа
Мнения: 39
Регистриран на: ср мар 13, 2002 8:15 pm
Местоположение: TaM npu PeKaTa

Мнение от Headless » нед яну 02, 2005 10:16 pm

Здравеите всички отдавна не се бях вясвал (толкова по официалната част)

Имам два въпроса един тъп и един не чак толкова тъп (не сам споменал умен)

1. Има ли ако е така каде (на коя страница) мога да намеря Опита за дигане на нивата просто видях само че 1 ниво се вдига на 1000 опит а от там нататъка ?

2. Има твърде малко същества в А16 това че можем да си ги обогатим сами с харектеристики ми е ясно ,но какво е мнението ви за фенско увеличаване на графата чудовища ?

Хмм нещо което не е савсем въпрос а по скоро констатация висчко се измерва в килограми обаче герой примерно с 10 сила може да дигне 20 кг (допустимо тегло) това го разбирам носещ по него толкова килограми. Значи реално погледнато 10 сила е над средното и се води добър показател тогава как така само 20 кила при положение ,че един войник 30 кг са му нормалното въоражение (знам на война не сме тръгнали за да сме подготвени за нея но говоря принципно) и то се води олекотено поради съвременни материали и тн. глупости. Струва ми се малко особенно като сметнем ДТ*2 за две ръце неща който можем да дигнем над главата си. Амии 60 кг. щангисти как ги дигат онези 180 кг. над главата си дори да имат 14-16 сила не са гиганти ( не дай си боже джудета може да са каквито са тапишонки ).
Слепия вижда ,това което иска Зрящия ,това което мрази а Mечтателят това за което бленува. Реалноста не е за човечеството

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » нед яну 02, 2005 10:37 pm

Ще си позволя нахалството да отговоря на въпросите ти (поне на първите два), макар още да не съм чел книгата.

1. Сигурно има. Къде точно - не знам. Но, ако не се лъжа, нещата стоят така: за всяко следващо ниво са ти необходими (нивото дет ще стигнеш)*1000 точки опит да добиеш. Иначе казано: 1-во се качва на 1000, 2-ро като станеш на общо 3000, 3то - 6000, 4-то 10000 и така нататък. По-лесно е обаче да следиш нещата, като след вяско ниво да си нулираш опита, оставяйки само това, което надхвърля изискванията.

2. Всеки ще ти каже, че за целите на приключението ти можеш да си измисляш каквито същества ти трябват. Дадените в книгата същества са само малък пример от фауната на Магландия. Разбира се, това е магичен свят - съобразявай се и дръж кибогите настрана.

За килограмите не мога да ти отговоря.
Ако съм написъл някакви глупости, моля някой компетентен да ме коригира.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » пон яну 03, 2005 12:03 am

Не че съм много вещ, но смятам, че мога да обясня третия въпрос.
Като за начало статистика от 10 е стандартната за един човек, а не е средната. В книгата са дадени минималните и максимални статистики за расите и така минималната сила на един човек (герой) е 5, а средната 10.
Следващото нещо - допустимото тегло показва колко можеш да носиш без никакво наказание. И така един човек с 10 сила ще може да носи до 20 кг без наказание и до 40 с наказание -1 ТД. Средностатистически човек (ловкост 10) има 12 ТД, така че това е почти незначително наказание.
Дано това отговоря на въпроса и не е напълно грешно :lol: .
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » пон яну 03, 2005 9:50 am

Хъм позабавих се доста с отговора си, но с радост забелязвам, че останалите посетители на форума са отговорили правилно на всички въпроси :) .
Колкото до дискусията за допустимото тегло - 10 Сила е средно статичстически показател за човек и 20кг. макс. тегло (без претоварване) мисля че е доста точно. От гледна точка на игрови баланс правилата за тегло и претоварване са издържани. А колкото до войника, ами той едва ли е с 10 сила:).
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон яну 03, 2005 2:07 pm

Честита нова година!
Аз се върнах :)! Всичко от поясненията за въпросите е вярно, така че няма да добавям нищо, само ще кажа, че всякакъв "fan-fiction" е добре дошъл и интересните противници ще намерят място на сайта ни, заедно с името на човека, който ни ги е изпратил. Можете да изпращате предложения на адрес:
f_factor@mail.bg
Обещавам да ги чета колкото се може по-редовно и да отговоря на всеки!
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Headless
Калфа
Мнения: 39
Регистриран на: ср мар 13, 2002 8:15 pm
Местоположение: TaM npu PeKaTa

Мнение от Headless » пон яну 03, 2005 3:11 pm

Хмм Благодаря за пояснението за Опита тази схема на опит ми е извесна с нея няма да имам проблеми. Благодаря и за обяснението за теглото не помислих за това :) иначе Бате Гожко средностатистическия войник сам аз наборник (ако успеят да ме хванат) така че може и да има и по малко от 10 сила :)

Имам още един въпрос свързан с СУ "Убиец" Значи при него пише че се прибавя + СУ/2 към познание Отрови проблема ми е обаче че такова познание няма ? тоест това грешка ли е и Каде е грешката трябва да има такова познание или Отрови трябва да се замени билкарство примерно или този бонус отпада изобщо ?
Друг въпрос който имам е от естеството подобно а тоест при "Атака в Гръб" какво се отчита в "естествена защита" или по точно въпросът ми е Взема ли се под внимание БЗ (понеже тя идва от ловкост и на мене не ми се вижда правдоподобно да използваш ловкоста си срещу някой който незнаеш че те напада дори) или все пак се отчита но не са допустими само Активни защитни действия ?

Благодаря предварително.
Слепия вижда ,това което иска Зрящия ,това което мрази а Mечтателят това за което бленува. Реалноста не е за човечеството

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон яну 03, 2005 3:27 pm

Няма ли го познанието Отрови? Хм, ще трябва да проверя, може би в крайна сметка е отпаднало по някаква причина... Не може напълно да се замени с Билкарство. По-добре е да го приемете като самостоятелно умение, което е под-клон на билкарство. Ще видя как стоят нещата и ще ви дам по-подробно разяснение, в момента книгата не е пред мен и няма как да проверя.
При Атака в гръб отпада само правото за активна защита (отклон, париране и блокиране), но БЗ остава непроменена, както и ризницата/бронята. При промъкване това е особено ценно, тъй като героят може да се "прицели" колкото му душа иска, а това обикновено се компенсира с правото на активна защита. При изненадващо излизане в гръб нещата са малко по-трудни, но пък то си е логично да е така.
Базовата Защита е показателят, който определя вродения инстинкт за защита и правилно позициониране и в определени условия може да бъде намален, но май няма случай в който да може напълно да се премахне... освен ако БЗ< 2*(Брой на нападателите -1), но това е друга ситуация, която вече описахме по-рано.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт яну 04, 2005 9:29 am

hameleona написа:Колко е цената за по-"специални" услуги, оказвани от едни същества от женския пол.. Бе, сещате се. И от кои раси могат да се срещнат такива "труженки"

Само хора, евентуално и гиганти. Джуджетата си пазят ревностно джуджанките. Елфите пък едва ли биха го допуснали, освен ако не се опиташ да минеш безплатно :roll: Гущерка, ако намериш изобщо, едва ли ще ти е по вкуса, освен ако ен си падаш по содомия :twisted: , а пък гоблинките... хмм... ти с някоя миризлива, гадна и смърдяща мангалка би ли си легнал? :shock: :shock:

Потребителски аватар
Headless
Калфа
Мнения: 39
Регистриран на: ср мар 13, 2002 8:15 pm
Местоположение: TaM npu PeKaTa

Мнение от Headless » вт яну 04, 2005 10:14 am

Амм Киди не че нещо ама то гущерки няма :) ако си намериш такава "труженичка" ( те са еднополови ма караи ) ще ти изкара червата през устата и ще те пита удобно ли ти е или да ти сплеска топките то така си е гущерките стойте далеч от тях :)
Слепия вижда ,това което иска Зрящия ,това което мрази а Mечтателят това за което бленува. Реалноста не е за човечеството

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт яну 04, 2005 2:12 pm

Аз не случайно казах "ако намериш изобо... както и да е. Може и да има някое и друго гущерче, което да си оцветява люспичките с разни боички или пък да си прави маникюр :twisted: И да му е по-съскащо-съскащо гласчето... почти като на жените :roll:

zhar
Стар заек
Мнения: 6
Регистриран на: ср яну 05, 2005 12:12 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от zhar » ср яну 05, 2005 1:00 pm

Имам няколко въпросчета, надявам се, че не са много глупави :? :

1. Два ли е максималния брой на коланите, които можем да сложим на герой (един през кръста и един през рамото) ?

2.На няколко места се споменава за телесната температура на съществата (примерно при магията Топлинно зрение), но никъде не се дават някакви средни стойности за всяка раса и се чудя - как аджеба да кажеш колко е телесната температура на гоблин примерно ?

3.Има няколко дребни и маловажни неясни неща при примерното попълване на дневника на героя : първо, пропуснали сте да впишете +1 щета нанасяна щета при ползване на брадви от СУ"Спец. оръжия:Брадви" (3то ниво);второ - нещо не мога да докарам до верни изчисленията за общото тегло на предметите от инвентара.Първоначално предположих, че сте пропуснали да отчетете броя на дневните дажби,които са 5, и сте пресмятали като 0,2кг общо за дажбите, но тогава изкарвам общото тегло 18,1 кг ,а ако си ги смятам нормално - като 1кг общо - изкарвам 18,9 кг. и нито един от тези резултати не съвпада с посочените от вас 17,9 кг.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » ср яну 05, 2005 1:44 pm

1 - Имаш 1 колан на кръста. На гърба имаш раница/торба. Двете са отделно. Можеш да имаш и 5 торби или раници, но как ще ги носиш... вече е отделен въпрос.

2 - Всички игрови раси са топлокръвни. Ще рече телесна температура около 36 градуса по целзий. Изключение може би правят гущерите. Преди време ги бяха определили като топлокръвни, но сега не знам. За останалите същества вече е според зависи.

3 - Може ли да посочиш за кой пример става въпрос? Страница нещо...?

zhar
Стар заек
Мнения: 6
Регистриран на: ср яну 05, 2005 12:12 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от zhar » ср яну 05, 2005 2:32 pm

Благодаря за отговорите,ето поясненията :

1.Мен ме интересуваше броя на коланите, не за раницата и тн.Със сигурност има колан за кръста и за рамо(от списъка с предметите на стр.404). В книгата при описанието на действията по време на битка (стр.108) се споменава и за калъф на гърба, който явно също трябва да се брои за нещо като колан.

3. Стр. 144 - 151 "Попълване на дневника на героя"

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср яну 05, 2005 2:33 pm

1. Ако Разказвачът е съгласен, може да кръстосате два раменни колана (каро патрондаши) и два за кръста (като каубоите по филмите)

2. Приемаме за даденост, че повечето раси са с близка до човешката температура. Всички са над 30 градуса, включително и гущерите.

3. Това с брадвата не успях много да го разбера, но ако дадеш още млако инфо ще ти отговоря. Възможно е да сме допуснали грешка в изчисленията при примера с попълване на дневника (за това говорил, нали?). Където и да е грешката, ако си схванал принципа (а звучиш сяка си), значи нямаш притеснения. Дажбите са по 0,2 кг всяка.

Ако не съм успял да отговоря достатъчно подробно и точно, не се притеснявай да повториш въпросите си с повече описание. Някрая ще почистя темата, така че да останат само верните отговори и верните въпроси.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

zhar
Стар заек
Мнения: 6
Регистриран на: ср яну 05, 2005 12:12 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от zhar » ср яну 05, 2005 2:53 pm

1,2. Благодаря,това беше,което исках да знам.

3.Примерния герой,който е описан там има две СУ - "Войн"(на степен 6) и "Специалист в оръжие:Брадви"(на степен 3) - стр. 148.

СУ "Специалист в оръжие" (намира се на стр.79) трябва да дава :

- възможност за ползване на специални движения и атаки с избраното оръжие, от ниво (СУ/2) ( в примера СУ "Спец. в оръжия:Брадви" ни е на 3та степен,т.е. 3/2 ≈ 1 => можем да ползваме спецални движения и атаки с брадва от ниво на сложност 1).

- повишава нанасяната щета със съответното оръжие с (СУ/3) (в случая - 3/3 = 1 => трябва нанасяната щета с брадва да ни се увеличи с +1 и да стане "5зара +1",ако правилно разбирам)

Именно болднатото е пропуснато при съставянето на характеристиките на героя Прахоксал Тавховардз Трети.

Потребителски аватар
King David
Стар заек
Мнения: 7
Регистриран на: чет авг 26, 2004 11:59 am
Местоположение: Tel Aviv; April 17, 2006 - almost blasted

Мнение от King David » ср яну 05, 2005 3:32 pm

Браво, момчета, чудесно сте се справили. Едва успях да издиря и измоля някой да ми купи книгата в България и да ми я изпрати. Щом ми допадна фентъзи свят, значи нямам право да ви критикувам.
Системата ви е добра. Поне доколкото разбирам аз. Или с други думи - на мен ще ми свърши работа. Дано издадете и modern модули скоро. РПГ съвсем не свършва с фентъзи (за щастие).

А, да ви питам нещо. Фентъзи съм играл веднъж, така че ми го обяснете като за начинаещ. Кой има право да сече монети във вашия свят и как се разпознават фалшиви монети? Защото ако съм разбрал правилно, (ако имам право да си сека монетите сам) имам чиста печалба по 2 златни монети на килограм сребро,което изсека в сребърни монети, които после разменя за златни по курса 1:10 8)
may His great Name grow exalted and sanctified
--------------------------------------------------------
May 1, 1994: The Rain Man Is Gone...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср яну 05, 2005 4:46 pm

Малко въпроси:
Допълнитлните щети от умение с оръжието вклюват ли се към максималните щети на оръжието?
Бонусът към париране от "специалист в защита" може ли да се използва към париране с гола ръка/крак/тяло?
Кога се счита, че боят е с голи ръце (говоря за допълнителната защита от акробатиката) и кога-с оръжие? Ако аз съм с голи ръце и кожена броня, а той-с меч, щит и т.н., това какъв бой е и колко защита получавам-СУ/3 илиСУ/4?
Ако персонаж без СУ Убиец излезе в груб на друг, какви са бонусите? За колко ТД се завърта другият персонаж?
Ако изникне още нещо, ще се обадя:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср яну 05, 2005 5:12 pm

Благодаря на Крал Давид за добрите пожелания - обещаваме да има и модерни сетинги, само да понаберем популярност като система.
Ако умението добавя щета то би могло да се отбележи в дневника - пропуснал съм го, но именно там му е мястото.
За Асен:
- Допълнителната щета се добавя към получената от зартовете и Базовата щета. Очевидно, ако това е довело до максимална щета, то се надбавя отгоре.
- Бонусът към париране се добавя само за зпоменатите оръжия. Краката, ръцете и тялото се тренират в специални умения и ако не е изрично споменато, бонусите не ги касаят (също и бонусът към атака от СУ Боец)
- За бой с голи ръце има значение дали самият боец ползва оръжие и щит или не, а не неговият противник. В примера, който си дал единият води бой с голи ръце, другият с меч и щит.
- За така в гръб, бонусите са, че не може да се ползва активна защита от страна на опонента - само това. Единствено убиецът има бонуси към щетата.
- Обръщането не отнема ТД, но то може да стане след като се извърши изненадващата атака.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср яну 05, 2005 7:07 pm

Всъщност имах предвида ако съм му минал в грб с маневра от борбата...веднага ли може да се обърне? А ако съм го изненадал-няма ли поне +2 към атака, както при борбата?:)
Като говорим за борба-ако хвана някого, вдигна го и ми свърши хода, той може ли да действа и как-бонуси, наказания, условия? А ако го хвана, вдигна и докато го нося, някой ме атакува?
Как се определя мога ли да го вдигна за носене? ДТ*3 (вдигане с две ръце) или ДТ*5-"мъртва тяга"? Според правилата, май би трябвало да е второто, защото го вдигам на метър от земята...

Отделям толкова внимание на борбата, защото наскоро гигант-борец 2-ро ниво успешно закла пентера. Сам. С голи ръце. За един рунд. Специални поздрави на Киди!:) За него пояснявам-гигантът имаше 12-та степен на борба. Събори я с оттласкване, тръшна се с падащ дъб (тежейки 200 кг...) и боят свърши... Абе, 20 зара трошащи свършиха работата. Или май после вкара и още някакъв похват от борбата, ползвайки "умора"-все едно:).
Сега разбрах защо японците уважават толкова сумото...:)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср яну 05, 2005 7:35 pm

Направо ме закопа с въпроси :) Няма лошо, това е идеята на темата.
- След всяка маневра от борба, може да се предприеме Освобождаване (противопоставяне директно на показатели с бонус от борбата). Преминаването в гръб е контролирано преминаване и ако опонента не успее да му се противопостави, няма как да се обърне към теб - представи си как Александър Карелин те е хванал през кръста "изодзадзе" - ей това е. Ако ще отрицателни ТД да ти отнема не можеш да се обърнеш ако не се измъкнеш от хвата му.
- При хвърляния и носене има значение мъртвата тяга (Допустимо Тегло *5). Това е така, тъй като дори и да го вдигне над глава, героят не носи опонента си на ръце, а го е подпрял на тялото си и си помага с него. Вдигането с две ръце е частен случай и обикновено не се прилага в борба (изключваме кеча, където сме виждали и такива работи).
Хм, 200 кг, живо месо те превръщат в опасна машина за убиване, но трябва да успееш да хванеш другия на борба. Как си успял с пантерата не знам, но стават и такива работи. Доколкото си спомням тя има поне 14 Ловкост (да не говорим за "светкавичната реакция"), защо не е направила измъкване? Явно зарът е бил на страната на "малкото гигантче". Е, късмет и занапред.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср яну 05, 2005 9:00 pm

Зарът каза 11...не много, но достатъчно:).
Атака: оттласкване-без влизане на борба, изпълнена като бутане с тяло:). Е, сметките:
Светкавична реакция(2 точки) +1 точка защита+Обща защита (32)=35 (общо 4 ТД за защита, повече нямаше-преди това беше нападала- отнема и атаката:) ).
11 (зар) + атака 19 или 20 (15 сила и 7 или 8 ловкост) +1 Базова Атака (второ ниво, значи 1)+6 от специалното умение-една пантера на земята. С успех 1 или 2, ама на кой му пука...
6 ТД (извънредни) за атака "падащ дъб"-само че с улеснение 6 срещу паднал противник...и със, и без, пак успяваше, но с това улеснение беше вече почти невероятно да не успее...:)
Пантерата получи 20 зара трошащи щети..
Прецених, че след това трябва да изпълни атака с тяло, за да я притисне в партер под себе си. Успя пак (срещу защита 32). След това направи Трепач (пълна умора за рунда, общо 18 ТД). Ей тия 4 зара (Сила 15+1 зар от бонуса на 9-а степен) я довършиха:) ).
Сети се кой спечели боя:). А, да, преди това си вкара всички атаки, ама гигантът просто ги инкасира и трите. 6 зара общо...без АУ не можеше да не ги поеме:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
King David
Стар заек
Мнения: 7
Регистриран на: чет авг 26, 2004 11:59 am
Местоположение: Tel Aviv; April 17, 2006 - almost blasted

Мнение от King David » ср яну 05, 2005 11:51 pm

да де, ама въпроса ми си остава 8) :

King David написа: Кой има право да сече монети във вашия свят и как се разпознават фалшиви монети? Защото ако съм разбрал правилно, (ако имам право да си сека монетите сам) имам чиста печалба по 2 златни монети на килограм сребро,което изсека в сребърни монети, които после разменя за златни по курса 1:10 8)
Ако някой си има идея, моля да отговори
:?:
may His great Name grow exalted and sanctified
--------------------------------------------------------
May 1, 1994: The Rain Man Is Gone...

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » ср яну 05, 2005 11:54 pm

Специални поздрави на Киди!
Нали се сещаш, че една пантерка почва от ниво = 4 при друида, а не 2 :) Има нещо друго, пантерата никога не напада фронтално :wink: Ако го направи, значи има:
1 - друид наоколо :twisted:
2 - малко пантерче
2.а :arrow: тати панти е на близо 8)
Както и да е, заровете обръщат всичко :lol:

Потребителски аватар
Dare Devil
Стар заек
Мнения: 4
Регистриран на: вт май 13, 2003 11:43 am
Местоположение: София / Пловдив
Контакти:

Мнение от Dare Devil » чет яну 06, 2005 9:36 am

@Цар Давид: ами на мен ми звучи логично само големите владетели да секат монети, и ако тръгнеш да си ги правиш сам е логично да бъдат фалшиви. Друг е въпросът, че ако ги направиш достатъчно близки до оригиналите по тегло, състав и рисунък никой няма да забележи разликата и далаверката ще си тече:)
Горд член на:Изображение

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » чет яну 06, 2005 11:19 am

Ето ви и идея за ново приключение - някой сече фалшиви монети в Централния Съюз и героите са наети от Банковото Сдружение да открият престъпника и да го предадт на властите :)
Иначе за сеченето на монетите в човешките съюзи си има определени органи, които сечат монети, в Западния те са подчинени на Главнокомнадващия и на Лорд Наместника, докато в Централния Съюз това е Банковото Сдружение, при Източния си има съответен орган подчинен на висшия съвет. Колкото до другите раси - елфите не секат монети и нямат парична система, гигантите до колкото си спомням също не секат монети, за джуджетатта не помня. Всички те ползват човешките монети и парична система.

Иначе не забравяите че има и други разходи освен просто да купиш сребро и да изсечеш монетите, а все пак и организациите, които секат монети си имат комисьонни бих казал че те са 1 златна монета на 10.

ПП: (БатГойко добавя) Джуджетата си секат монети, но при тях властта е доста централизирана, така че е ясно, кой ги кове - Краля (не лично де)!
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » чет яну 06, 2005 12:21 pm

Един хинт за монетите:

Не виждам проблем да се фълшифицират. Обаче какво би било нужно?
- Художник/Илюзионист - все пак вероятно има някакъв герб или нещо друго, което трябва да се обработи.
- Алхимик - да претопи златото/среброто/ в съответните пропорции за чистота.
- Ковач - да може да ги излее/изсече.

Ако един от тримата не си свърши работата нали се сещате... я едното око на герба ще е кривогледо, я монетата ще се огъне при стискане със зъби, я нещо друго... :твистед:
Ако и тримата се справят успешно - евала им, халал да са им. Съотношение 2:1 е добре... Обаче нека вземем предвид няколко неща:
- Времето за действие, всяка монета ще отнеме бая време. Аз не бих дал по-малко от час за всеки от тримата - общо 3 часа.
- Начална инвестиция - да речем, че трябва да се купи 1Кг злато. Това е една солидна сума от 100зл. монети. Да приемем, че са обрали пещерата на дракона гошко и имат... :)
- Средства и условия за направата на монетите. За всеки един от тримата. Нека сложим поне 5 жълтици (включва храна, огън, сечива, спане, консумативи, принтери... опс :) )
- Идва момента в който ще се проверява всяка една монета дали е успешна. 200 монети, за които има материали (200 * 5грама = 1кг). това са 200 опита. Едва ли при съотношение 3:1 (трима хвърлят за успешно действие при една монета), мятанията стават 600 общо, всичко ще е успешно. Ето пример за усложнението на една монета, аз поне както ги виждам нещата:

- трябва да е с много точно тегло - 5гр. Автоматично давам усложнение 5
- Трябва да е точна пропорцията на злато/сребро и други примеси, за да не се огъва, да не ръждясва, да не белее и т.н. Отново усложнение от поне 5 (зависи колко материала са необходими за 1 монета)
- Картинката/герба е много малък, едва ли монетата е по-голяма от 2см в радиус. Отново слагам поне 2-3 усложнение.
- Коването/отливането/изсичането трябва да е много прецизно, защото е малък предмета, лек е и е силно податлив на деформация (злато и сребро в никакъв случай не са твърди и устойчиви предмети) Отново поне 1-2 усложнение.

Прибавяме едни стандартните усложнения за действията на отделните СУ-та: Алхимик (отливане и смесване на материали - със сигурност поне 2 вида и общо тегло 5гр) 5; Ковач (коване, отливане или каквото там прави със материала) 5 (високо е заради лекият грамаж и малкият размер); Художник (изрязване. обработване на герба и страните) 3 (приемам, че диаметъра е 4см, картинката ще трябва да е на поне 3см от заеманата площ).

Какво излиза до тук. Имаме 3 героя/умения на степен (да пердположим) 12.

12 + 12/2 + 12/3 + 3д6 > 16 + 5 + 5 + 3 + 1до2
или
22 + 3д6 > 29 + 1до2

Така погледнато сханса е около 50%. Обаче 50% от 200 монети се равнява на 100 монети. Приспадаме хвърленото време и разходи и излизаме на загуба или възрвъщане на средствата поне. Това е вариянт, ако ще е групово хвърляне на тримата.
Има вариянт обаче всеки по отделно да хвърля. Аз бих избрал точно този вариянт, защото иначе по-ще си пречат хората. При него шанса е също около 50% за всяко хвърляне, но имаме повече хвърляния за 1 монета и шанса автоматично спада с още...

Иначе не е невъзможно :) Всичко остава в ръцете на разказвача обаче

Потребителски аватар
Dare Devil
Стар заек
Мнения: 4
Регистриран на: вт май 13, 2003 11:43 am
Местоположение: София / Пловдив
Контакти:

Мнение от Dare Devil » чет яну 06, 2005 12:56 pm

Ами те затова фалшификатите по принцип се правят от наистина умели фалшификатори... Но има и нещо друго Киди, няма хвърляне за всяка монета поотделно - прави се калъп, разтопената смес е обща за всичките монети, и т.н. Така че или всички стават сносни, или всички са боклук, който трябва да се излива наново (е, поне златото и среброто не се губят). Мисълта ми е, че се хвърля точно 2 пъти - за изработката на калъпа и за отливането. А от умели фалшификатори може да се очаква и голямо умение, което автоматично повишава шанса от 50% на доста повече, да речем 75% за всеки от двамата да направи успешно хвърляне (не ми обръщай внимание, говоря наизуст, тъй като не познавам изобщо системата, така че нямам представа как се изчислява вероятността за успех).
Горд член на:Изображение

Отговори