Въпроси и Отговори

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Headless
Калфа
Мнения: 39
Регистриран на: ср мар 13, 2002 8:15 pm
Местоположение: TaM npu PeKaTa

Мнение от Headless » ср яну 12, 2005 12:31 am

Хмм специалист в торбичка не сам имал в предвит никога иначе варианта 50 на 50 е подобен на моя но вклучва повече шанс. Тоест идеята на моят вариант е взета точно от удари по слаби места на противника където се чете:

"Какъв точно ще е ефектът при атаки на други слаби места на противника, трябва да прецени разказвачът ,но като цяло подобни атаки водят до допълнителни щети или ефекти - събаряне, изпадане в безсъзнание (при необходима сила на щетата) и т.н."

Аз давам точно такива граници - прицелен удър в тила (слабо място) + 10 усложнение при направа на щета надминаваща половината живот води до изпадане в безсъзнание.
Отчетох грешката си няма значение какво ще е оръжието стига то да е тъпо(без остри ръбове тук може да се включат и дръжки на оръжия с 1 зар трошаща щета) важно е да са спазени условията.

Атака в Гръб - Атака + 3 зара > 16 + БЗ + 10 където При успешна атака ако Щети > Живот/2 противника изпада в безсъзнание

Впрочем може да се вложи и едно допълнително правило в това с колкото точки надминава Щетата Живота/2 за толкова рунда да се намира в безсъзнание противника (жертвата) така ще има и правило колко време и леко или тежко зашеметен противника. Разбира се големите оръжия си водят до съответните минуси от МР при Атака в Гръб и за това няма да са много удачни за целта а Защита която почети задължително ще е над 30 доста ще озорва тръгналите да прилагат тази тактика.

Торбичката ако има щети само 1 зар от нея няма смисал ако са два с подходящи умения може и да има някакав ефект. Тъи като 2д6 зара са от 2-12 Щета + БЩ (но да не забравяме че едва ли промъкващ се отзаде човек едва ли разчита на силата си за да има много БЩ) при положение че всичката е временна това не пречи при неуспех противника да се обърне и да те смачка на място освен това навярно противника може да си я вътанови за 1-2 хода максимално така че не виждам това оръжие да е силно като му се напише че не може да се парира с него то се превръща в почети безполезно.
Слепия вижда ,това което иска Зрящия ,това което мрази а Mечтателят това за което бленува. Реалноста не е за човечеството

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » ср яну 12, 2005 8:43 am

А представяш ли си ей тъй да си мъкнеш един малък чувал с жито/просо или царевица... и някой просто да реши да ти го вземе... ми направо му го дай углавно без да очаква и си продължаваш пътя :твистед: .

Андрас, първо А16 не е описание на африкански племена. Второ какво значение има аз колко съм висок или широк? Имам ли достатъчно сила хващам каквото си оръжие искам и почвам да го въртя както ми е удобно. Такъв е принципа в а16. В другите системи е друг принципа и следват друга логика.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср яну 12, 2005 9:48 am

Именно в удобството е въпросът - както и да го погледнеш, никак не е удобно да се ползват две алебарди. А в случаите с някои оръжия - не е и възможно по принцип.

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » ср яну 12, 2005 10:55 am

Андрас, явно така е балансирана системата просто :) . Погледни го от такава гледна точка - минималната(!) сила за ползване на алебарда в една ръка не е достижима за никого без да плаща двойна цена (освен гигант с 12 на войн и ковач). Дори и тогава героя, който е достатъчно силен, за да го направи би бил много високо ниво и ще се развивал почти изцяло с тази цел. Все пак като въведеш 24 сила във формулите ще откриеш, че е невъзможно да си представиш толкова силен хуманоид - ми протестирай, че такива стойности са допустими. Нещо толкова силно може да си държи алебардите в края на дръжките и да ги размахва по някаква негова си странна техника.
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср яну 12, 2005 11:10 am

Жалко, че я нямам книгата, но ти вярвам. По принцип трябва да се направи нещо по системите с тая липса на реализъм. Самов СнМ съм ги видял нещата чисти и постижими. Инак - е гати баланса, ако за сметка на това разбрицаш някакви съвсем елементарни постановки.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср яну 12, 2005 12:43 pm

Има ограничение на дължината на оръжието, което може да се ползва с една ръка и то е да не е по-високо от героя (не си спомням точната страница, но съм сигурен, че го пише там, където по принцип са описани такива нестандартни варианти). Така че отпада варианта, джудже да върти две алебарди или една и щит (което бих казал, че е по-опасната комбинация).
А16 не се опитва да постига реалност на високи нива - напротив, там очакваме героите да могат неща, които по принцип са невъзможни за новмалните хора. Нали именно това е целта - да станете супер могъщи герои, способни да спасят света :)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср яну 12, 2005 8:30 pm

Емиииии, ако такава е целта на високите нива - връзва се.
И все пак - не е логично, да не могат да се носят едноръчни оръжия по-дълги от височината на героя, виж кавалерийските пики например.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » ср яну 12, 2005 9:34 pm

Andras написа:Емиииии, ако такава е целта на високите нива - връзва се.
И все пак - не е логично, да не могат да се носят едноръчни оръжия по-дълги от височината на героя, виж кавалерийските пики например.
Andras, горе казваш, че нямаш книгата, но приемам, че поне си чел нещо от нея щом тръгваш да критикуваш. Малко ми е странен начина на "логичност" който търсиш. Кой може да каже какво е логично в един приказен свят?
А това, което имаш предвид под "кавалерийска пика", да не би човек да търчи с него размахвайки го с една ръка? Не, обикновено язди на кон и го насочва държейки го под мишница. С една ръка може и да го носиш, но да го ползваш трудно ще е.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср яну 12, 2005 9:50 pm

Нямам я, защото я дадох на един приятел да се запознае с нея.
За да бъде възпроемчив един свят, трябва 90% от основните положения да са същите. За тази логика иде реч.
Що се отнася до пиката - да, точно такова е боравенето с нея. В другата ръка, обаче, често има щит, така че е възможна комбинацията от нещо високо плюс друго нещо във втората ръка.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср яну 12, 2005 9:57 pm

Поради проблеми с форума ти пускам отговора си с няколко часа по-късно:).
Andras написа:Къде съм го видял - вземи дължината на копията на африканските племена например. Тези дето ги използват за мятане и за бой със щит.
Имаш предвид асъгаите, допускам? Ами те могат да стигнат до 1, 50, така че логиката ти куца...
Andras написа: Добре, да речем, че гигантът ползва пиката като копие, има някаква логика, макар че тия две пики може и джудже да ги помъкне.
Не, не може. За използване на двуръчно оръжие с една ръка има условие "Юръст, по-голям от дължината му"!
Andras написа:Тогава, за гиганта - късото копие като какво ще се ползва? Колец за домати?
Не знам при хората колко е колеца за домати, а пък в гигантско село изобщо не съм бил... 8) Преполагам, че за каквото хората биха ползвали копие с дължина един метър. Предимно-за мушкане :lol: .
Andras написа: Въобще в другите системи тия неща са решени по някакъв начин - в ДнД има размери и съответствия, в Ендивал върколак в полуформа не може да използва къси, ръчни и метателни оръжия...
Какво не ти харесва в посоченото условие за "ръст над размера на двуръчното"?
Andras написа: ПС: А, проблемът за въртенето на две алебарди пак си остава. Просто с тях освен да се мушка се и сече.
8)
Но не е задължително да се сече едновременно и с двете. Имаш ли проблем с посичането с еднната, докато мушкаш с другата? И защо смяташ, че не може да се сече с две оръжия едновременно? За справки питай Дризт До'Урден, може и този от форума:)...
Andras написа:Именно в удобството е въпросът - както и да го погледнеш, никак не е удобно да се ползват две алебарди. А в случаите с някои оръжия - не е и възможно по принцип.
Ще съм ти много задължен, ако ми посочиш "невъзможна" комбинация. Аз пъкл ще опитам да ти посоча кога и къде се е използвала:). Погледни техниките на шаолинските "китайски куки", използвани по двойки...така си представям гиганта използващ две алебарсди едновремнно.
Andras написа:Що се отнася до пиката - да, точно такова е боравенето с нея. В другата ръка, обаче, често има щит, така че е възможна комбинацията от нещо високо плюс друго нещо във втората ръка.
Да не искаш да ми кажеш, че ленсът е по-дълъг от моята височина върху коня? :shock: Съмнявам се... 8)
Поздрави.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср яну 12, 2005 10:04 pm

Хахаха, ами че за кво са се използвали пикинерите, бе човек? Нали срещу конница. Всъщност това е и основното приложение на пиката - никой кон не ще да ърви срещу остър кол. А, и целта не е ездача, ами коня му. Как да е, пиката рядко се е използвала за бой един на един. Май се е използвала в 90% от случеите в боен строй.

Потребителски аватар
Headless
Калфа
Мнения: 39
Регистриран на: ср мар 13, 2002 8:15 pm
Местоположение: TaM npu PeKaTa

Мнение от Headless » ср яну 12, 2005 10:41 pm

Амм невъзможна комбинация: Два лъка
Впрочем при две алебарди ми е интересно що за чудовище си ти дето да ги въртиш това е 10 кг в всяка ръка ако завъртиш и двете просто ще се понесеш след тях толкова тежат.
Слепия вижда ,това което иска Зрящия ,това което мрази а Mечтателят това за което бленува. Реалноста не е за човечеството

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср яну 12, 2005 10:47 pm

Ох, стигали са асегаите до 1,50. Стандарната им дължина, обаче, е била 45-50 инча. Смятай 110-120см, там някъде.

Ръст над размера на двуръчното не ми харесва, заради пиката, както и заради хоплитските копия, може би този тип трябва да са някакво изключение. Подобно изключение е и камшикът.
И недей да взимаш височината на конник с коня, то тогава тези, дето Ханибал ги е катерел на слон...

За алебардите - боже, естествено, че никой не замахва с две тежки оръжия едновременно. Нали ще тръгне след тях. Проблемът е, че главата на алебардата е тежка, при въртенето рамото на силата е голямо и много трудно ще я спираш, да не говори, как ще залягат тия около теб.

За невъзможните комбинации - вземи трисекционна тояга и пика (не искам да изнаглявам, като Безглавия), това е първият пример, който ми дойде. Дори да е възможно е крайно нерационално.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » ср яну 12, 2005 11:20 pm

Я стига математика, че явно не ви понася добре... вземете малко "механика"-та и поразгледайте за лостове и въртящи моменти. :shock: :lol:

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср яну 12, 2005 11:24 pm

Нали зарад точно това протестирам срещу алебардата...Впрочем, без математиката, как щеше да боравиш с моменти и въобще с физика?

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет яну 13, 2005 1:04 pm

Спорът ви е леко излишен. Това е правило и като всички останали правила, може и да не се приеме от играчите - никъде не пише, че е задължително да ползвате алебарда с една ръка, а че е позволено (и всъщност е възможно). Ограничението за височината е именно, за да се запази "здравата логика", но очевидно то не се харесва именно на тези, които се опитват да се доближат до "здравата логика" - ОК, просто не го спазвайте. Балансът на алебардата може лесно да се постигне с адекватна теьест в долната част на дръжкката, така че едва ли е някакъв толкпва важен проблем. истинският проблем, от игрова гледна точка е, че за да ползвате тези оръжия ефективно - две алебарди, ще сте похарчили толкова много Точки за Развитие, че всеки адекватно разит магьосник за същите ТР ще ви спука от бой преди да можете да развъртите и едната от тях - посочих ви само примера с магията "Слабост", която е достатъчна (мисля, че беше 3 ниво) за да разбие дългогодишните ви усилия за секунди.
Всеки от вас, предполагам може да върти в ръцете си две тояги с обшо тегло до 3 кг всяка - е, не за дълго но колкото за няколко удара очаквам, че можете. И вдигате над глава не повече от 60 кг (освен ако сред вас няма щангисти, но пък те ще въртят и по-тежки тояжки с лекота). Сега да видим, колко вдига с две ръце над глава Гигант със сила 24... 345,6 кг. уха, ама това е нечовешко, нали? Още ли мислите, че той би се затруднил да върти две алебарди от по 10-12 кг всяка???
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » чет яну 13, 2005 5:33 pm

hora dnes 6te se sdobia s acsiom16 i pitam ima li jelae6ti da napravim edna grupa az sum na 15 i sum ot ov4a kupel (sofia)
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » съб яну 15, 2005 12:43 am

Може ли някой да ми обясни малко силата на героите според нивото. Тоест кое ниво герой е вече наистина... герой. Колко често и на какви места могат да се срещнат 10 ниво, 15 ниво и т.н. герои.
Съжалявам ако това го има в книгата, но тия дни ми е голяма каша в главата.
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб яну 15, 2005 1:49 am

За аналогия можеш да направиш следното:
Герой от играта при сила=10 може да вдигне с две ръце приблизително 60кг и да носи нормално 20кг без да има кой-знае какви затруднения. Ако смяташ, че ТИ можеш да вдигнеш с две ръце 60кг за известно време и да носиш около 20кг пазарски чанти, то ти си герой с около 10 сила.

В същия дух, световен шампион по вдигане на тежести би могъл да вдигне около 300кг (например!!!!). Това ще рече, че има сила (приравнено според правилата на играта) около 22-23 и би могъл да носи около 100кг нормално.

Един истински герой би следвало да има сила над 16, за да може да предизвиква респект сред околните.
--------
Герои от 10 или по-високо ниво се срещат не много често, това са по-скоро изключително силните и известни герои. Сега, ако в приключението се наложи да има по-силен герой от играчите, е нормално да е с няколко нива по-висок. Но обикновенно не е хубаво да се представя такъв, нито като противник, нито като съюзник. Първо защото би могъл сравнително лесно да убие или натръшка играчите, които ще се отчаят, и второ защото играчите ще разчитат на него прекалено много. Ако си разказвач и се чудиш дали да пуснеш такъв в действие задължително го представи като известен и велик, как хората го познават и говорят за подвизите му и т.н. за да знаят играчите, че с него шега не бива - нито като приятел, нито като враг.

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » съб яну 15, 2005 10:39 am

По-скоро ми се искаше да знам в един малък град (към 5000 жители например) колко и горе-долу кое ниво НПЦ-та може да има. Същото примерно за голям град (20,000 жители). Това с времето мога и сам да го усетя (като направа достатъчно герои от различни ниво и видя какви са им способностите), но сега водя и трябва да планирам кампанията напред, пък още нямам достатъчно опит със системата.
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Потребителски аватар
Hacy
Заек
Мнения: 2
Регистриран на: пет яну 03, 2003 11:43 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Hacy » съб яну 15, 2005 12:23 pm

Kid написа:Герои от 10 или по-високо ниво се срещат не много често, това са по-скоро изключително силните и известни герои. Сега, ако в приключението се наложи да има по-силен герой от играчите, е нормално да е с няколко нива по-висок. Но обикновенно не е хубаво да се представя такъв, нито като противник, нито като съюзник. Първо защото би могъл сравнително лесно да убие или натръшка играчите, които ще се отчаят, и второ защото играчите ще разчитат на него прекалено много. Ако си разказвач и се чудиш дали да пуснеш такъв в действие задължително го представи като известен и велик, как хората го познават и говорят за подвизите му и т.н. за да знаят играчите, че с него шега не бива - нито като приятел, нито като враг.
Абе... не съм много съгласен с тази работа. Ние в момента играеме една сесия по D&D и сме майче 9то ниво... Нямам идея, но там някъде. В групата ни се присъедини едно джудже, което общо взето ни подсказваше какво иска разказвача от нас. Интересното беше, че това джудже на пръв поглед ти се струва тъповато и не-особено героично. В последствие обаче, се оказа, че е доста по-силно от който и да било от групата ни и честно казано моя герой - едно джудже, го уважава до мозъка на костите си (само да знаете какво е изкопало само с чуда си! а да знаете как разбива стени с чука си!). Така че не е задължително герой с 1-2 нива по-високо от групата да се представя като много известен или силен, за да може героите да не разчитат на него. По-добре да се представи с характера му, най-малкото защото се получава доста по-добра сесия.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб яну 15, 2005 6:19 pm

въпрос на принцип. Във вашият случай нпц-то ви е било като гид, а аз говорих за противник или помощник за в битки предимно. :)

В един град от 20 000 души население е нормално да има поне 20-30 изключително силни герои (над 10 ниво), и примерно към 50-на средно силни (7-10 ниво) силни. Ако например има турнир някакъв може и повече да са на брой. Ако има някаква обява за пари или т.н. пак може да са повече. Ти си прецени какво искаш да има и го обоснови.

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » съб яну 15, 2005 8:43 pm

Естествено че мога да обоснова появата на каквото и да е НПЦ, но просто ми е интересно дали примерно в село от 200 човека може да се очаква шерифа (или какъвто е там пазителя на реда, ако ще и пъдарин да е) да е 3то, 5-то, 10-то или 50-то ниво. :)
Това вече не е въпрос, стана ми ясно. Благодаря, Кид!
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Бобо W
Вълк
Мнения: 9
Регистриран на: вт яну 27, 2004 6:59 pm

Мнение от Бобо W » съб яну 15, 2005 8:59 pm

Въпрос:
Могат ли от началото на играта да се купят алхимични елексири и колко струват те? (не е написано, поне не го виждам)
The Master of the Saber

Потребителски аватар
Rogue
Заек
Мнения: 2
Регистриран на: нед ное 30, 2003 10:11 pm
Местоположение: Някъде из облаците
Контакти:

Мнение от Rogue » съб яну 15, 2005 11:49 pm

Иване, моля те, отговори ми на въпросите, които пуснах преди n на брои страници.
Без това, за пола на Тримата.
Изображение

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » нед яну 16, 2005 12:56 pm

BatGojko написа:
Ash Destiny написа:Моите въпроси са от малко по-друго естество.
1. Ветровете... откъде цъфнаха? Появяват ли се в животът на приключенците в облика, който си им дал?
2. Какво става с гравитацията? Всичко ли е така "пипнато" от боговете, както сезоните и страхотната орбита на Светилото?
3. Как изглеждат създателите на елфите? Откъде се зане, че са от мъжки пол.
4. Кали появява ли се е пре хората, преди Втората война?
5. Правени ли са опити да измъкват боговете от Дупката?
6. Какво е отношението на гигантите към Кали?
7. Какво е отношението на гоблините към Кали?
Понеже това мнение поизостана малко назад, отговарям чак сега.
1. Четирите вятъра са само създали се богове - те не са ничии чеда, но са от есенцията на Създателля. В миналото всички богове са се явявали на своите чеда, но днес сякаш са поизчезнали - това важи за абсолютно всички и ветровете включително.
2. Всичко е относително добре пипнато, макар да има области с аномалии - Скокливата река, Бездната и др.
3. Не се знае дали са от мъжки пол (Боян може да ви даде малко повече информация на сайта ни), просто така са приели да ги представят. Половете са нещо много относително при боговете.
4. Както казах, всички богове са се появявали в света, но това е преди войните. Сега е друго.
5. Дори в момента тече един такъв - Соба некроманта се преражда в различни тела и има за цел да събуди Безименния, а той ще може да отвори преградата и да върне отново старите богове... За тези събития ще разберете след няколко месеца, когато започне да тече времето в света ни.
6. Някой май го каза - гигантите не почитат Кали, нито Безименния. Изключение са Прокълнатите.
7. Гоблините са чеда на АхраМан и като такива са готови да се жертват до един за неговото освобождаване. Ако той избере да застане на страната на своята създателка, те ще я обикнат - до тогава признават само Безименния. Но се страхуват от гнева на Кали.
Предполагам, че това те интересува?

Бобо W
Вълк
Мнения: 9
Регистриран на: вт яну 27, 2004 6:59 pm

Мнение от Бобо W » нед яну 16, 2005 1:02 pm

Ам на моя въпрос никой ли няма да отговори?
Защо няма цени нито на отварите и елексирите, нито на съставките???
The Master of the Saber

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » нед яну 16, 2005 3:27 pm

искамда попитам дали ште побликувате на саита по подробни карти на света???
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

въпрос

Мнение от blade master » нед яну 16, 2005 5:18 pm

имам и още един въпрос когато герой се развие в ''специалност магическа школа'' например на земя на 12 ниво ако иска да се развие и на хаос то той развива хаоса като ново умение
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » нед яну 16, 2005 8:03 pm

имам и още един въпрос когато герой се развие в ''специалност магическа школа'' например на земя на 12 ниво ако иска да се развие и на хаос то той развива хаоса като ново умение
Да, като ново умение, за което се заплаща с отделни начални ТР (ако не си човек разбира се).
искамда попитам дали ште побликувате на саита по подробни карти на света???
Да, ще бъдат (виж по-горе въпросите).
Защо няма цени нито на отварите и елексирите, нито на съставките???
До колкото виждам и за билките няма цени. По този въпрос трябва Бат' Гойко да каже. Но идея е, че билките и алхимичните отвари със сходно действие трябва да имат и сходни цени. Нещо от порядъка на 2-5 сребърни монети за елексир за възтановяване на живот/мана/умора в размер на 2-3 зара. Не трябва да е по-ефтино според мен.

Отговори