Пазар на магически предмети

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Пазар на магически предмети

Мнение от Vilorp » пет фев 25, 2005 2:43 pm

Ако има желаещи (и го няма някъде по форума вече)предлагам тук да се пускат различни магични и уникални предмети в помощ на разказвачите и прочие :), а и съответно да се каже до колко са допустими и реалистични.

мойте вещи които за сега съм измислил, и се готвя да дам са:
-Стоманета бойна +2 твърда щета
-Златна гривна +2 атака
-Пръстен със ледена заряд 5 заряда със сигурен успех, по един истрел на рунд 2ТД на разстояние ИН/2(презарежда се само от маг) Щ МА/2 зара ледена щета
-Оловни хвърковати батуши - 6 кила +6Щ при ритник +6ТД за придвижване или атака с крак
-Невидима шапка невидимка +10 топлина под 5 градуса и +7 хлад над 30
-Сбъркан диск - спукан бембен кристал - АТ ПР;ПР;Изо ,9ТД за мятане, ТД на диска 2 зара-3, атакува всички в обсега СИ метра включително и собственика си (последен) Щ 3зара-3 сечаща +1 зар-1 тъпа
3 кила.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пет фев 25, 2005 2:56 pm

Оловни хвърковати ботуши.... минута мълчание за всички опитали да хвъркнат с тях над дълбоката река изпречила се на пътя им.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пет фев 25, 2005 6:34 pm

След като почетохме паметта им да кажем на Вилорп поне да смени метала.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Пазар на магически предмети

Мнение от lowstef » пет фев 25, 2005 6:56 pm

Vilorp написа:Стоманета бойна +2 твърда щета
????????????????
Vilorp написа:Пръстен със ледена заряд ...
И аз си мислех, че разбирам от граматика! :lol:
Vilorp написа:Оловни хвърковати батуши - 6 кила +6Щ при ритник +6ТД за придвижване или атака с крак
Туй вече го коментираха други. Само че не са бОтуши, момчета! БАтуши са! :lol:
Vilorp написа:Невидима шапка невидимка +10 топлина под 5 градуса и +7 хлад над 30
Туй е ново, деца. Шапка невидимка, която не те прави невидим, а ти пази топло. Изхвърлете ушанките! :lol: И въобще да не почвам за тавтологията.
Vilorp написа:Сбъркан диск - спукан бембен кристал - АТ ПР;ПР;Изо ,9ТД за мятане, ТД на диска 2 зара-3, атакува всички в обсега СИ метра включително и собственика си (последен) Щ 3зара-3 сечаща +1 зар-1 тъпа 3 кила.
И кой ще го ползва това да удря себе си? :shock: А да! И утре ще пуснат ядрена бЕмба над ПлЕвдив. Да се радват сЕфиянци! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ПП Отдавна не ми е било толкова смешно! За малко да падна от стола! Все знаех, че има случаи на ниска грамотност, но чак пък отрицателна... :lol:

ППП Промяната направих заради няколко изпуснати от мен запетайки. Не може да коментираме чуждата грамотност неграмотно все пак.

ПППП И никого не искам да обидя! Но е смешно!
Последна промяна от lowstef на съб мар 12, 2005 10:51 pm, променено общо 1 път.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пет фев 25, 2005 7:42 pm

Нарича се Диабло синдром, ако се чудиш как бронята може да ти дава щети :)
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет фев 25, 2005 8:12 pm

Тая тема си е за Бъзици с Аксиом. Или за кошчето с боклук.
Оловни хвърковати ботуши.... минута мълчание за всички опитали да хвъркнат с тях над дълбоката река изпречила се на пътя им.
помълчах...

Абе, сега зацепих - шапката, освен че ти дава Невидимост, е самата тя невидима!



Не, без да ми се обиждаш Вилорп - тия предмети са си за Бъзици с Разказвачите. (това е тема, която не съществува)

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пет фев 25, 2005 10:40 pm

Въпроса е не дали е невидима шапката (Ще е много тъпо, ако не е, все пак не се движи по земята - на главата на героя е), а дали те прави невидим, защото не е казано, и колко време си невидим. Абе изобщо има шапки за топлене има и за магии. На кой му пука дали ти топли на кифлата след като уж те прави невидим.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пет фев 25, 2005 10:48 pm

Havoc написа:Въпроса е не дали е невидима шапката (Ще е много тъпо, ако не е, все пак не се движи по земята - на главата на героя е), а дали те прави невидим, защото не е казано, и колко време си невидим. Абе изобщо има шапки за топлене има и за магии. На кой му пука дали ти топли на кифлата след като уж те прави невидим.
Нали и аз това имах предвид.

И един въпрос: Ако самата шапка е невидима, как си я намира героя, когато му трябва?

ПП Искрено се забавлявам на тази тема. :lol: Почти се доближава до Блонд&Уейн vs Майндкрайм темите от Общи Приказки. Който е бил там ме разбира, който не е бил по-добре да не ходи. :wink:
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пет фев 25, 2005 11:00 pm

lowstef написа:И един въпрос: Ако самата шапка е невидима, как си я намира героя, когато му трябва?
Обарва си раницата отвътре докато намери шапката. Освен това трябва да е сигурен, че не са му продали невидим въздух. :wink: Но стига сме се гаврили с идеята на човека, а да вземем да му помогнем.

Vilorp, както казах вече, промени метала на хвърковатите ботуши или направо не ги прави от метал. Обясни някои неща за невидимата шапка невидимка.Например за колко време те прави невидим, видима ли е когато не я носиш и т. н. Кажи някоя и друга цена. Младите разказвачи не могат много добре да определят цени (знам го от личен опит) на предмети като шапката. И, за бога, човече, проверявай си правописа. Аз си променям по 1000 пъти постовете само и само да избегна хора като lowstef да ме учат на правопис. Училището ми е предостатъчно.

ПП:Тя темата беше най-вече за предлагане на магически предмети, ама айде.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пет фев 25, 2005 11:21 pm

Havoc написа:Аз си променям по 1000 пъти постовете само и само да избегна хора като lowstef да ме учат на правопис. Училището ми е предостатъчно.
:малко по-сериозно:
Радвам се, че все още има училища където учат децата на правопис. Радвам се, че все още има деца, които внимават за правописа си. И не се обиждай, че те наричам "дете". Знам, че и аз не съм "стар и препатил" с моите 21 лазарника, но щом още си в училище, за мен си дете (имам и други основания). Ако не ти харесва, пусни ми ЛС и веднага променям изказването си.

По темата: Идеята всъщност е хубава. Наистина! Само че начина на поднасяне беше адски смешен. Е, посмяхме се! :D

Vilorp, ако ще започваш тема, която да е сериозна, наистина е добре първо да се подготвиш внимателно. Аз например си пиша текста предварително в Notepad или Word, проверявам го и тогава пускам. Това е когато отварям нова тема. Щото някой като влезе и прочита първо това. Ако то е зле написано (тук влизат много неща, не само грамотност) и първите няколко коментара са заяждания (а това е неизбежно при зле написан пръв пост), то посетителя решава, че темата е несериозна и я игнорира. Или става като тук - темата се превръща в един безкраен (и понякога доста злобен) бъзик.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Пояснение и оправдание

Мнение от Vilorp » пет фев 25, 2005 11:55 pm

За грешките - в свое оправдание ще кажа че в училището буквите на клавиатурата са изтрити почти напълно, тъй че съм карал по памет коя буква къде беше - О-то и А-то явно не съм ги нацелил.
За предметите:
- Ботушите са оловни по две причини: 1-во за да се замислиш дали да ги вземеш или да ги шитнеш (912,5 медника им се връзва цената) нужна е сила поне 9 за да ги ползваш а и ако сте забелязали тежат 6 кила което при сила 9 е повече от 1 трета от допустимото тегло. Също така, сега погледнах - са по мощни от Бързия Джо на 12-та степен. Казахте че ако е силен предмета трябва да има недостатъци.
- Шапката невидимка е невидима (самата шапка), не те прави невидим, но пък можеш да замотаеш една круша в нея и да претендираш че я левитираш, което ако не мощна магия поне е добър фокус, може да помогне за стопяване на леда в отношенията примерно. Като цена заради колекционерската й стойност може да и се вземат 1-2 сребърника, а и ти топли на ушите =)
- Бембен или Пембен във всеки случай се пише с Е
- Та за диска, вярно е че атакува и теб, но атаката му е почти двойна на обикновения и все пак има шанс да удари противника (пробвай да метнеш обикнвовен диск с 0 за изобретател и познай коя гадинка ще пернеш - от никоя до някоя ако ти се падне АУ) Цена може да му се вземе предполагам около 10-15 сребърника до 20 ако се прежалиш да те трестне =)
- Пръстена - щях да пиша "ледена атака", но при промяна на изречението съм пропустнал да делна А-то.
За корекциите: "Не съм казал но ще поторя"
Реалистични ли са тез предмети? И дайте някой от ваще де =) !

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » съб фев 26, 2005 9:34 am

Целта на магическите предмети не е да са реалистични, първо на първо. Нали за това са магически.
За нещо като реализъм може да се говори, ако разгледаме магическите практики във вярванията на хората. Те се делят най-грубо на такива, основаващи се на принципа на подобието - ако искаш да направиш нещо, трябва да го наподобиш и такива, основаващи се на принципа, че две неща в контакт си оставят свързани (типичното търсене на някой по кърпичката му от 'екстрасенс'). Ако разгледаме така нещата, твоите ботушки са нереалистични, защото оловото се свързва със земята, не с въздуха. На твое място бих ги направил от лека кожа, с пера или нещо от сорта, а бих им дал друг минус. Не знам дали си представяш колко ще е лесно да се задържиш в нормално положение, ако летиш и тягата ти е в краката. По-скоро бих могли да искат за сигурното си и безаварийно използване Стабилност.
За другите предмети, почти няма какво да коментираме. Невидиата шапка не е лошо нещо, о представлява най-вече предмет от типа 'вижте ме, почудете ми се'

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » съб фев 26, 2005 9:01 pm

lowstef написа::малко по-сериозно:
Радвам се, че все още има училища където учат децата на правопис. Радвам се, че все още има деца, които внимават за правописа си. И не се обиждай, че те наричам "дете". Знам, че и аз не съм "стар и препатил" с моите 21 лазарника, но щом още си в училище, за мен си дете (имам и други основания). Ако не ти харесва, пусни ми ЛС и веднага променям изказването си.
Тук-таме има и такива училища. Не се обиждам, че ме наричаш дете - ще е много тъпо ако не си признавам, че е така. Но ще е много тъпо и това да ти променя отношението към мен. Но това сигурно и ти си го знаеш. (Ей това, ако не е offtopic, не знам какво е.)
Vilorp написа:- Шапката невидимка е невидима (самата шапка), не те прави невидим
Ясно, сега разбрах. Ами тогава просто я кръсти Невидима шапка. "Невидимка" означава, че прави нещо (най-често носителя) невидимо.

ПП:Между другото стоманена бойна какво? Броня ли? Защото Диабло синдром е много подходящо в случая.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон фев 28, 2005 3:37 pm

Друг предмет: "Тулвар" масивна златна монета (20-25 грама) се4ена от древните троли с изображение на западните възви6ения на Колоса от едната страна и с лика на Хъфпртнгаци (да се 4ете буца камък със силно стилизирани 4ове6ки 4ерти) от другата (6аман и предводител на тролите по време на войната), веднъж похар4ена тя се връ6та в своя собственик - магията й действа веднъж в град, или до 1 зар пъти но после из4езва безвазвратно (ако се ползва пове4е от 1 път в населеното място) :)

Kakwo trqbwa da napi6a za da moje kirilizatopa da mi izkara 6 i 4?[/code]

BatGojko:
6 = [
4 = `

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » съб мар 12, 2005 5:22 pm

Аз си мислех,че троловете са глупави и не могат да правят рази специфични неща,като да секат монети.Но идеята е весела:).

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб мар 12, 2005 6:00 pm

:arrow: Барут с вградена магия "Регенерация" :D
По-добре не питайте как. може да е смесен с настърган кристал, примерно.

:arrow: Манерка, в която всеки ден има различен алкохол. За целта трябва да е била напълнена с вода на миналата вечер.

:arrow: Базука - не е магически, но е реализируем при високо ниво на изобретател...предполагам.

:arrow: Любовен елексир, философски камък, елексир за дълголетие, отрова за мишки :lol: .

Измислях ги сега, това ми е оправданието че са глупави. И айде да спирам, че започват да ми идват идеи от сорта на "сачми с ядрен заряд".
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » съб мар 12, 2005 7:59 pm

Амулетът на осемте школи-намалява щетите от всяка школа с Щ/5.Предпазва те дори и да си на 10 м. от него,но преди това трябва да си го докосвал.

Май е малко силничък,а?

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб мар 12, 2005 8:03 pm

Силата му ще се балансира добре ако е задължително да бъде изработен от октарин*

*какъвто в Магландум мисля,че няма.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » съб мар 12, 2005 8:08 pm

Ами то никъде не го пише,но това не значи,че го няма.Ще си измислиш нещо там:).

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб мар 12, 2005 8:25 pm

лоето ме довежда до идеята когато се пишат магически предмети в тази тема, да се пише и на кое ниво герои са дадени.

Ако имат и ограничение на нивото ще стане съвсем диабловско.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » съб мар 12, 2005 9:01 pm

VORAC написа:Arrow Манерка, в която всеки ден има различен алкохол. За целта трябва да е била напълнена с вода на миналата вече
Велико! Това определено е най-ценният предмет предложен до сега.
VORAC написа:Ако имат и ограничение на нивото ще стане съвсем диабловско.
Съгласен съм. Вместо това предметите трябва да изискват определен показател (например: Сила18 и тн.) Иначе стават небалансирани.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб мар 12, 2005 9:20 pm

За магически предмети не е ли по-логично да изискват МУ?

A това за нестабилността е много добре. В смисъл да стават плавно неизползваеми, а не за 1 точка и не можеш да си го сложиш :lol:
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » съб мар 12, 2005 9:44 pm

Нека да е така:МУ поне 15,ПР:12 и ИН:10.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб мар 12, 2005 10:34 pm

Това за кой предмет е? Не мога да раззбера какво ми помага прецизността при манипулиране на магия :roll:

А какво става ако не е изпълнено това :?:
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
dragon_destiny
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: пет юни 18, 2004 8:09 am
Контакти:

Мнение от dragon_destiny » съб мар 12, 2005 10:40 pm

Знам, че е малко спам и доста закъсняло, ама на лоустеф искам да му кажа, че думата е тавтология, а не "тафталогия". Просто ми направи впечатление. Не искам да те обидя лоу, само отбелязвам.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » съб мар 12, 2005 10:51 pm

Ми аз не се обиждам, когато някой ми каже че греша, ако наистина съм сбъркал. За разлика от някои други хора (не визирам никого конкретно). Наистина се казва "тавтология", проверих го даже за по-сигурно. Само че от това ми съобщение са минали две седмици, а ми отне и доста време за да го намеря изобщо.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » нед мар 13, 2005 10:35 am

VORAC написа:Това за кой предмет е? Не мога да раззбера какво ми помага прецизността при манипулиране на магия :roll:

А какво става ако не е изпълнено това :?:
Това е за амулетът на осемте школи.Ако не се спазят тези условия,той,те убива.

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » нед мар 13, 2005 5:23 pm

Стига, бе, убива те?! Не е ли малко... прекалено?
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » нед мар 13, 2005 6:14 pm

Това е цената,която ще заплатиш,ако се опиташ да го присвоиш.Друго нещо може-да ти е много тежък и да не можеш да го носиш.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед мар 13, 2005 6:21 pm

Убива те. Ебаси якото. Като намерим някой суперяк трол с 300ЖТ мойте ще се млатят с него, а аз само ще му нахлузя амулета на врата и..айде всичкия опит при батка :D .
Прецизност, а? Представям си велик маг..облечен в роба, която съсържа магия, достатъчно велика за да разруши град, да не говорим за жезъла му. проблема е, че е донякъде несръчен. И този маг намира амулета на 8те школи, слага си го и моментално умира...странно :lol: .
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Отговори