Пазар на магически предмети

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет мар 29, 2007 12:40 pm

Ок, а какво става, ако някой друг го унищожи, примерно противник с чук? Магията се разпада, предполагам. Предложението на Вилорп нещо не ме кефи този път:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
CrazyMadMan
Калфа
Мнения: 59
Регистриран на: пон мар 19, 2007 7:13 pm
Местоположение: София, Овча Купел 2
Контакти:

Мнение от CrazyMadMan » чет мар 29, 2007 12:47 pm

Ами ако щита бъде строшен е най-логично заклинанието да изчезне,да
Изображение
My frozen blade your hear will pierce,
filling it with morning frost.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет мар 30, 2007 10:28 am

П.П. Каква цена искаш? Аз не вярвам някой магазин да иска да купи Демонски предмет плюс това
най-вероятно откраднат от гигантите
Нямаш си на идея колко народ изкопува прокълнати вещи ;). Още повече че дори ковача може да сложи проклятие върху всеки свой нещоситамдетоизковава за да намали усложнението.

Дванадесет е по приемлива ПСУ ама пък вече ми се вижда лекно достижима, цвъкни го на 14, та поне до 5-то ниво героя да неможе да се отърве от щита.
А иначе можеш да сложиш и забележката, че когато на щита му остане 1 живот (цялост), сиреч тамън преди да се разпадне героят притиснат от проклятието се опитва да го запази - спира да блокира с щита дори това да значи че ще замажат него. Това обяснява и защо щита сменя притежателя си често ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет мар 30, 2007 11:54 am

- артефакт - можеш единтсвено да го намериш някъде
Аха, той не е правен от някой, изглежда се самозаражда?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет мар 30, 2007 2:31 pm

Ми чи ако е правен нали няма да е артефак бре =Р
Колко плиткоумни гиганти се шматкат по света размахвайки омагьосони оръжия? Ама тез оръжия ще станат артефакти, когато гиганта убие дракона, разтури една две кръчми и умре тайнствено в някоя пещера (от дизентерия), докато търси злия гоблин шаман!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет мар 30, 2007 2:39 pm

Ми чи ако е правен нали няма да е артефак бре =Р
Вилорп, потърси моля те етимологията на думата, за да не произвеждаш вицове.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет мар 30, 2007 3:18 pm

Шегувам се бре човеко, не го приемай толкова буквално. :)
А както казах и в предишното мнение артефактите за мене са като зелените комплекти в диаблото.
Иначе и парче от счупени грънци пак се води артефак, ама много рядко може да ти помогне срещу дракон да речем. :)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
CrazyMadMan
Калфа
Мнения: 59
Регистриран на: пон мар 19, 2007 7:13 pm
Местоположение: София, Овча Купел 2
Контакти:

Мнение от CrazyMadMan » пет мар 30, 2007 3:54 pm

Абе кое е "артефак" всеки знае.

А относно това прословуто ПсУ аз нарочно го бях направил 16 да има и идин предмет
дето да не се пуска на първата сесия.

А пък дали щита ще се раздрънка-героя да е мислил преди да хваща прокълнат предмет :wink:
Изображение
My frozen blade your hear will pierce,
filling it with morning frost.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет мар 30, 2007 3:56 pm

Отбелязвам само, че правописът "артефак" ми харесва:). Навява идеи за друга етимология на думата:). Ако обаче не искате правописна реформа, пише се Артефакт и остава да установим торбата със зоб артефакт ли е, или не8)!
Последна промяна от Асен на пет мар 30, 2007 4:00 pm, променено общо 1 път.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
CrazyMadMan
Калфа
Мнения: 59
Регистриран на: пон мар 19, 2007 7:13 pm
Местоположение: София, Овча Купел 2
Контакти:

Мнение от CrazyMadMan » пет мар 30, 2007 3:59 pm

Знам, ти за какво мислиш че съм го подчертал :wink:
Изображение
My frozen blade your hear will pierce,
filling it with morning frost.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет мар 30, 2007 4:04 pm

Предположих, но форумът има посетители от всички възрастови групи. А и звучеше интересно:). Както и да е, спорът се отклони, предлагам следващият да описва направо магически предмет, а предложеният от мен меч е и артефакт, и магически предмет:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » чет юли 19, 2007 4:59 am

Не може ли артефакт?
А докато получа отговор на този въпрос ще ви пусна няколко оръжия и една броня:

Соу-Л`калибу-Р
Атака:Л;Си
ТД:7
Щета:10 зара(Едит:6 зара)
Размер и МР:200см, 4МР(Едит:110-150 см, 3МР)
Тегло:10кг(Едит: 5кг)
Мин. Си за ползване: 10(може и 20) Си за ползване с две ръце, 15(може и 30) Си за ползване с една ръка.
Допълнителни Бележки: Направен е от специален много лек метал наречен Вампирско Злато. Този метал е червен и на оскъдна светлина свети в бледо червено. Оръжието може да увеличи щетите си за цена от 1ТД (може и много кратно). За всяко едно ТД героят може да задели до 10ТЖ и 5ТМ, като за 10ТЖ повишава щетата с +1зар, а за всяко 1ТМ добавя +1 твърда щета.
(Едит)Има специална атака, която за 2ТД запазва нанесената щета в себе си(и после я ползва наместо ТЖ и ТМ на притежателя си), като 5/6 се преобразуват в ТМ, само 1/6 се запазват в ТЖ.

Специални Атаки
1. Трупане: На час добавя +10% от ресурсите, който има в себе си.
6. Кръв: Повишава атаката за сметка на живот, мана и малко време. За 5ТЖ + 5ТМ повишава атаката с +3. Действието се прави многократно като първият път отнема 0ТД, но всеки следващ път се повишава с +1ТД и цената се запазва, но от вторият път добавя по +1 Атака.
Другите специални атаки са като на двуръчен меч.
Последна промяна от Ain alkar на нед юли 22, 2007 6:42 pm, променено общо 1 път.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет юли 19, 2007 5:13 pm

В това има идея, но при 10 зара основна щета не виждам смисъл да заделям от ЖТ за още. Намали му основната щета на нормална на двуръчен меч (а и размерите му може да са на такъв) и добави само това му качество, че ти позволява да превръщаш ЖТ в щета - това го прави достатъчно добър. Просто остава да донатамъниш курса - не по-малко от 3 ЖТ за 1 зар щета и може би да има и мана в цялата работа.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » нед юли 22, 2007 6:30 pm

Добре, БатГойко, оправям размерите щом казваш, че не може да има двуметрови мечове ОК (ама аз май бях пропуснал да кажа, че Соу-Л`калибу-Р е меч) оправяме размерите на нормален двуръчен меч, намаляваме теглото и да напишем още някой работи. Залавям се!!!
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет юли 27, 2007 7:01 pm

Двуметрови мечове, включая използвани в битка има.

Нужда от подобни артефакти, обаче, едва ли има.
Все пак, ако някой чувства чак такава жажда да копира, барем да оставя оригиналния правопис таковата.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет авг 17, 2007 1:20 pm

За какво копиране става впрос?
Това не е артефакт по простата причина, че не е само един тоя меч доста са ама вече цената е голяма грижа: Средно го слагам поне 10 зл монети, защото:
1. Материалът е много скъп (даже тези 10 са му малко омо аде карай - никой не може да претопи кристалната решетка на Вампирското злато - просто никой не може да достигне такава температура)
2. Абе има добри възможности и ги пиша скъпички (това щетите ти да зависят от това колко живот и мана имаш не е шега работа)

Артефактите за който говоря са оръжия, в който са заключени душите на силни, но не много известни войни. Това и позволява да общуват с притежателите си телепатично (поне така казват тези, които сега ги носят, но кой знае те може да са просто полудели от силата, която притежават и от гоненията, на които са подложени)
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет авг 17, 2007 3:23 pm

За какво копиране става впрос?
Мразя да ме правят на идиот. Последният път беше в рпгбг, когато Рапсоди независимо от един уебкомик откри космати, рогати и опашати с шипче хуманоиди, които изстрелват кълбета енергия от рогата си.
Дали и с теб ще стигнем до заключението, че си разбрал за Soul Calibur от световното информационно поле, или сам ще си кажеш и ще спреш да се правиш на ударен?

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет авг 17, 2007 4:58 pm

Андраше, колко си прост и нетактичен! Естествено е, че на човека му е хрумнало просто така. А аз казвал ли съм ви за оръжието дето измислих - Соу-Л'ед-ж? Ковали са го джуджетата от забравения град на Ай-ръ'Нфо-рдж...
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб авг 18, 2007 10:14 pm

Е хайде сега пък, човекът просто не разбра, че Андраш има предвид копиране на името, а не на качествата на оръжието - не превръщайте форума в спор за "откриването на топлата вода" и невъзможността това да стане в наши дни.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » съб авг 18, 2007 11:16 pm

Всичко ново е добре забравено старо. Просто някой хора ги мързят да си спомнят и за това се правят, че забравят много бързо ;)
If you know what i mean...
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб авг 18, 2007 11:20 pm

Gallean написа:Всичко ново е добре забравено старо. Просто някой хора ги мързят да си спомнят и за това се правят, че забравят много бързо ;)
If you know what i mean...
Пишеш като Вилорп :P :?
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » ср сеп 05, 2007 9:49 am

Виновен! Соул Калибур ми хареса като име, но се постарах да дам превод на това което пише.
Името идва от Свещенният език и означава Меч на Кръвта ( от Соу - меч, Лакалибу - кръв и Р, което е наставка за принадлежност) дано си смекчиш гнева!!! :wings:
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср сеп 05, 2007 2:57 pm

А'и-сик'ти-Р.
Ще познаеш ли какъв артефакт е това?
Постарал си се в смисъл, че си впрегнал цели 10 секунди мислене?
Виж сега, ако пишеш нещо, пиши го сериозно, а не 'това ме кефи, дай да го сложа'. Щото мен и пъпеша ме кефи, и пълнените чушки ме кефят, ма пълнени чушки с пъпеш?!

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » ср сеп 05, 2007 8:32 pm

Andras написа:Щото мен и пъпеша ме кефи, и пълнените чушки ме кефят, ма пълнени чушки с пъпеш?!
:naughty: :doh: :snotty: :hang:
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет сеп 07, 2007 11:11 pm

Абе ти не виждаш ли показателите на меча? Той е различен от СоулЕдж и най-вече, че е на Кръвта, а не нещо си там духовно острие. Пък и аз доколкото знам Соул Клибур не спечил много почитатели защото няма реклами по специалните за това страници (говоря за тези за Плейстейшън-игри)
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » съб сеп 08, 2007 8:39 am

Ти и показателите ли искаш да коментирам? Че тях докато си писал, съвсем не си мислил - 10 зара щета и можеш да блъскаш кръв и мана за още!

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » нед сеп 09, 2007 2:44 pm

Виновен, ама виж теглото на проклетия меч това не е за първо ниво герой, а и е направен за залавянето на дракони(преди много време). На всичкото отгоре само не-мъртъв може да ти изкове такова острие. Така, че и усилята да намериш такъв човек и да му платиш напълно оправдават щетите и качествата му
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед сеп 09, 2007 9:09 pm

Ти Андраш не го бъркай - той като че ли предпочита системите да са такива, че винаги една група пияндета да могат да набият и убият който и да е опитен ловец на дракони :) . Това в кръга на шегата. Иначе - 10 зара наистина са много. За това пък Андраш не чете ;) . А което е по-странно - Аин Алкар също не чете собствените си предложения. Защото, доколкото аз разбирам, оръжието е редактирано да прави 6 зара щета, които пак са много, но не са прекалено много, сравнено с други уръдия на труда с подобно тегло. Вече доколко размяната ЖТ-дамаж е балансирана в момента могат да кажат само хора, в чиито игри е присъствал този меч. Ако изведнъж солдатите са станали непобедими, значи не е. Но едва ли е така, при все че за всеки пожертвани 10 ЖТ противникът губи от 1 до 6 ЖТ, като единствените изключения от правилото са:
- При удар към главата, друг удар, който увеличава щетите или при удар в гръб, нанесен от опитен Убиец. Но първите два варианта водят до допълнително усложнение, а пък ако убиецът ще се промъква с меч с МР 3 и ще се цели у противника, ами нека вземе пика направо ;) .
- При "Разрушител" или "Разтърсване". Досега знам само един герой, за когото екипировката е по-ценна от живота.
- Когато ти имаш видимо превъзходство над противника, дето толкова те дразни, че на всяка цена искаш да го сатаклясаш колкото се може по-рано. Ама тука за какъв баланс говорим въобще ;) ?

Това за числата. Да, Андраш, хубаво е и тях да обсъждаме от време на време. За другото все още не мога да преценя.

П.П. А иначе, Аин Алкар, виновен си и още как - поне името да бе обърнал, тогава тамън да кажеш, че е от джуджетата правен :lol: . Както и да е - аз подкрепям Кид в случая - доколкото успях да разчета пиктограмата му: "Андраш, какво? Ти още не си опитал чорбаджийски чушлета с пъпеш? Леле, колко изпускаш! Направо убийствена наслада..."
シャマョツィ

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон сеп 10, 2007 12:41 am

Тя щетата бат'Гойко я редактира, ма това не е проява на мислене от Аин Алкар.
Теглото също не се нуждае от коментар...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон сеп 10, 2007 10:52 am

Shamajotsi написа:Ти Андраш не го бъркай - той като че ли предпочита системите да са такива, че винаги една група пияндета да могат да набият и убият който и да е опитен ловец на дракони :) . Това в кръга на шегата.
Извън кръга на шегата, щом в системата на Възвисените двама смъртни са убили полубожествен войн, а група смъртни гониха и биха избраник на слънчевия бог пред очите ми, явно във повечето системи това е възможно.
Иначе аз просто предпочитам персонажите да внимават, макар че след едно ниво мога да ги запалаш по ограничен брой начини. Всъщност, мога да ги помета с персонаж нива под тях, но ще им изглежда като проява на Разказвачески произвол, затова предпочтам просто да не получават прекалено могъщи предмети, освен за определени цели!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Отговори