Пазар на магически предмети

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пон сеп 10, 2007 3:35 pm

Ако обърна името ще трябва да се бъхтя още десет минути да променям Свещенният Език, защото тогава Ку-Л`калибу-Р, Ки-Л`калибур-Р и Мао-Л`клибу-Р просто няма да са на кръвтта, а на нещо друго.
Думата Соу я ползвам и в друго оръжие: Соу-М`никор-Р.
Последна промяна от Ain alkar на пон сеп 10, 2007 4:05 pm, променено общо 1 път.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон сеп 10, 2007 3:55 pm

То засега предметът не е особено могъщ - сравнен с двуръчния чук, например, е с кило (камък ;) ) и половина по-лек и прави около половин точка повече щета - нещо като майсторски вариант на това оръжие. Истински магическият аспект на това нещо са специалните му атаки и прочие способности, но и те не ми се виждат небалансирани, като се изключи унуй трупане, което малко обърква сметките и според мен съвсем спокойно може (а май и трябва) да се мине без него. Просто за едно денонощие ресурсите се почти се удесетрояват*, та представете си какво става, ако подобен меч ми е завещан от дядо и съответно е било ползвано за последен път преди тридесетина години...

Андраш, може би няма смисъл да дискутираме неща, които са били вече дискутирани и променени. Сега, друг е въпросът до колко аз съм разбрал правилно и доколко Аин Алкар седи зад промените, написани в скобки. Между другото, в този ред на мисли, кое тегло не заслужава коментар - десетте или петте кила (камъка)?

Асене, не е хубаво да се излиза от кръга на шегата, особено когато става дума за български системи ;) . Във всеки случай, едно е героите да внимават, друго е да изпадат в смъртен ужас от появата на превъзхождаща бройка противници, тъй като за всеки след първия, те ще са напълно беззащитни и ония ако щат с пикнята си да могат да ги целят в главата (ако не са чак до там пияни, че да не могат да контролират струята).

*Сори, тук малко поизлъгах, ако се счита, че на десетте процента се взима само цялата част. Но дори и в този случай, за едно денонощие 10 ТЖ стават на 64, ако не ме лъжат сметките. Е, тогава, дори и само една година мечът да е стоял и да е събирал прах, зарад едното порязване от ваша страна (ей, от вас да мине), противниците ще ронят горчиви сълзи.

П.П. Аин Алкар, и за обръщането на името се шегувах - мислех, че със смайлито става особено очевидно. Ама ти пък си решил и цял език да създаваш - да знаеш, че засега ме фъргаш в джаза с тези апострофи и тирета, които предполагат далеч повече информация отколкото просто "на кръвта". Ама както и да е...
シャマョツィ

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пон сеп 10, 2007 4:16 pm

Апострофите се използват за съкращаване на една или две букви с цел благозвучие или съкращаване на изказа (за примир вземете англииското I'm от I am), а тиретата показват връзката между думите и за да е пълна връзкта почти задължително е накрая на думата да има едно отделено "Р" за принодлежност.
Всъщност няма да е цял език а само думи като Соу, Ку, Ки, Мао, Жи и Бека за оръжията и Лакалибу, Менико, Те, Дона, Хори за отделните елементи.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон сеп 10, 2007 4:31 pm

Хубаво де, не претендирам да съм лингвист, а и да претендирах, нямаше да имам нужната информация за да заявявам твърда позиция. Основният въпрос на тази тема е друг, и той е магическите предмети и техният баланс.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон сеп 10, 2007 4:35 pm

Тоя пък език ще пише...

Някой няма ли да измисли ново стоманолеярство?

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пон сеп 10, 2007 5:17 pm

Абе ти, Андрасе, що не земеш се успокоиш малко и ако си чел ще рзбереш, че няма да правя език(на съм Толкин все пак).

Извинявам се на Асен заради предният едит на поста!
Последна промяна от Ain alkar на вт сеп 11, 2007 9:52 pm, променено общо 1 път.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон сеп 10, 2007 7:49 pm

Ain alkar написа:Абе ти, Асене, що не земеш се успокоиш малко и ако си чел ще рзбереш, че няма да правя език(на съм Толкин все пак).
Аз съм спокоен:). А ти ме бъркаш с Андрас:lol:!
Мнението си за предмета вече казах-не бих го допуснал в моя кампания, освен за много специфична цел (победа над определен противник), след което му махам зарядното и спира да работи-ако искат, да търсят причините:).
Асене, не е хубаво да се излиза от кръга на шегата, особено когато става дума за български системи. Във всеки случай, едно е героите да внимават, друго е да изпадат в смъртен ужас от появата на превъзхождаща бройка противници, тъй като за всеки след първия, те ще са напълно беззащитни и ония ако щат с пикнята си да могат да ги целят в главата (ако не са чак до там пияни, че да не могат да контролират струята).
Възвисените са българска система според теб :shock: ?
А подобна глупост като "беззащитни за всеки след първия" не съм виждал още в българска или чуждестранна система-ти къде точно го видя8)? Намаляваща защита, да, логично е, затова и в Аксиом го има:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон сеп 10, 2007 9:34 pm

"Влизането" беше по повод на Здрача над Ендивал - е там е така. Ама нали е първа (макар и фотофиниша да показва друго ;) ), донякъде е простено. Сега, това че ти "излезе" заради Възвисените - това си е твой проблем 8) *.

Но за да се придържаме към темата - прости ми любопитството, но какво виждаш в това оръжие да го прави "прекалено могъщо" и ти как би променил този елемент, за да е допустимо за някоя твоя кампания. Все пак мнението на (почти) всеки играч тук е желано и необходимо за постигането на добри резултати :) . Това доколко ще се съгласят всички с тези мнения е друг въпрос.

*такова разнообразие от смайлита в твой пост не сме виждали от одавна ;) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон сеп 10, 2007 11:34 pm

Модератора: Не правите нищо полезно, освен да си чешете езиците. Моля говорете нещо смислено или си мълчете.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » вт сеп 11, 2007 10:06 pm

Спрете с: :offtopic: -а и да казвам какво се променя.
Атк: Л;Си
Тд: 7
Щета: 6зара
Размер: 130-160, Мр:3
Обсег: 2,5м
Тегло: 6кг
Мин. Си за ползване: 16Си за две ръце, 22Си за една ръка
Цена: 5-10 зл
Материали: само Камък (по принцип е от специален зъл материал)
Доп.Ефект: За 10Тж, 10Тм и 1ТД мечът повишава щетата си с +1зар +4
При 12степен Специалист В Мечове може да повишава силата на атаката за 1ТД, 10ТЖ и 20ТМ да повиши атаката с +2 и Щетата с +4.
Ми така смятам, че ще е добре.
Последна промяна от Ain alkar на ср сеп 12, 2007 6:13 pm, променено общо 1 път.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт сеп 11, 2007 11:33 pm

Силата трябва да е 16 за две, 20-22 за една, според мен...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср сеп 12, 2007 12:11 am

Аин Алкар, така пък мечът стана прекалено слаб ;) . Предния вариант беше наред, както казах, само да му се махнеше това Трупане, щото не бе домислено. Само се замисли - така, както е сега, изхабявайки 10 ЖТ, добавяш максимум 10 щета, а може и да са по-малко, и като добавим, че това го правиш чрез допълнително ТМ и ТД, направо си си... така, разбра ме ;) . Колкото до другата специална атака - не съм много сигурен, че и тя би влязла много в употреба, макар и да си има една бая тъничка ниша на ефект - когато преодоляваш много яки брони.

Виж, ако поради някаква причина не харесваш предния вариант на оръжието без Трупането, бих ти предложил нещо подобно по дух, което разбира се не искам да го налагам (знам колко е кофти да ти променят изначално измислените ти допълнения към системата или света) - воинът да може да жертва Жизненост (демек за постоянно да остане с по-малко ЖТ или си го представете като трайна щета, която не се лекува) за постоянен бонус към оръжието - било то атака или щета. За подобно предложение трябва обаче да се изкажат и другите, защото не го знам колко е балансирано. Но най-важното е на теб да ти харесва, разбира се ;) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср сеп 12, 2007 1:09 am

Shamajotsi написа:"Влизането" беше по повод на Здрача над Ендивал - е там е така. Ама нали е първа (макар и фотофиниша да показва друго ;) ), донякъде е простено. Сега, това че ти "излезе" заради Възвисените - това си е твой проблем 8) *.

*такова разнообразие от смайлита в твой пост не сме виждали от одавна ;) .
Предвид, че е едитнато в настоящия варинат, не виждам смисъл да коментираме Ендивал. Всяка система си има бъгове, ако почнем да плюем правилата на AD&D, можем да плюем до утре. Факт е обаче, че сегашното им издание е поправило много проблеми на предишното, а следващото се очаква да поправи поне част от сегашните, които повечето хора и без това не забелязват:).
Бъркаш за едно-това, че ми излезе заради "Възвисените" не е мой проблем8)!
Радвам се, че си харесал емотикнките-специално ги подбирах:)!

Сегашният вариант на меча е напълно балансиран, или поне аз не виждам как мога да го "счупя" прекалено лесно, освен с джудже-войн от високо ниво, но тогава мога да счупя играта и без този конкретен меч:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » ср сеп 12, 2007 6:18 pm

Е да оставям тогава старото само ще напиша, че се маха трупането, но (пуста работа) не мога да изтрия новият пост!
Шамайоци, не съм имал предвид това когато бе създадено в една безлунна нощ(за безлунна незнам ама нощ си беше). Тогава беше нещо много по-различно. Променям и правилото за допълнителната щета.

Соу-Л`калибу-Р
Атака:Л;Си
ТД:7
Щета:6 зара)
Размер и МР:120-160 см, 3МР
Тегло: 5кг
Мин. Си за ползване: 16 Си за ползване с две ръце, 22 Си за ползване с една ръка.
Допълнителни Бележки: Направен е от специален много лек метал наречен Вампирско Злато. Този метал е червен и на оскъдна светлина свети в бледо червено. Оръжието може да увеличи щетите си за цена от 1ТД (може и много кратно). За всяко едно ТД героят може да задели до 6ТЖ и 5ТМ, като за 6ТЖ повишава щетата с +1зар, а за всяко 1ТМ добавя +1 твърда щета.
(Едит)Има специална атака, която за 2ТД запазва нанесената щета в себе си(и после я ползва наместо ТЖ и ТМ на притежателя си), като 5/6 се преобразуват в ТМ, само 1/6 се запазват в ТЖ.

Специални Атаки
1. Трупане: На час добавя +10% от ресурсите, който има в себе си.
6. Кръв: Повишава атаката за сметка на живот, мана и малко време. За 3ТЖ + 5ТМ повишава атаката с +3. Действието се прави многократно като първият път отнема 0ТД, но всеки следващ път се повишава с +1ТД и цената се запазва, но от вторият път добавя по +1 Атака.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон яну 12, 2009 8:18 pm

Магически кристали: основният тип е описан в книгата. Обаче прекалено чупещ играта ли е кристал, който си възвръща на ден част от Маната? Представям си го така: Ако един нормален кристал би могъл да съдържа 100 ТМ, то той може:
-да съдържа 90 ТМ и 1 да си възвръща на ден
-да съдържа 80 ТМ и 2 да си възвръща на ден
...
-да съдържа 50 ТМ и 5 да си възвръща на ден, като за да е съвсем честно, за всяка ТМ, която възстановява кристала, неговата цена се покачва с по, да кажем, 10%.

А кристали, които наместо да имат магии в тях усилват ефекта на заклинанията (всички или само някои - тези от определена школа, "ледените" магии, магиите със светкавици, лекуващите магии или точно определено дадена магия), като добавят МУ по време/след казване на магията?

И да завърша с едно предложение за магичен предмет:
Навремето, из земите на Отровните Змии имало опасна секта жрици-гигантки, които почитали единствено тотемното божество на своето племе и искали всички гиганти, ако не и всички същества на Титания, да почитат Змията. Те били честно казано луди, ако питате самите гиганти, и убивали "друговерци" наред. Най-опасното и коварно оръжие било жезъл, който можел да се превръща в змия, готова да се промъкне и убие посочено от притежателя лице. Въпреки че последователите на сектата отдавна не са измежду живите и повечето такива жезли да са унищожени, все още някъде из Магландия съществуват напълно действащи си такива. Дори някои твърдят, че ако знаеш къде да търсиш, в Абрахаб може и да си купиш един такъв.

За да се ползва такъв жезъл, създанието, което го притежава, трябва да има познания за природата и нейните тайнства (да се чете СУ Друид 6), макар и някои хора и гиганти да не го знаят това и да си губят по цял ден времето в мятане на жезъла наляво и надясно, надявайки се да тръгне да се движи, извива и, въобще, да се държи като змия. За посветените в природните тайнства е лесно (не се изисква УФУД) да се стори тъй, че жезълът да се превърне в послушна змия, което става и сравнително бързо (8ТД). Змията би изпълнила всяко желание на този, който я е призовал, дори ако се наложи да умре, докато го изпълнява. Ако тя наистина вземе, че умре, то тя пак се преобразява на този път наистина безполезен жезъл (като ако някой й е пробил главата, то жезълът ще е с дупка в единия край; ако е разсечена на две, то ще имате две половини на един жезъл; ако е минала през конвейер за правене на кюфтета за сандвичи на МакДоналдс, ще имате дървени фризбита и т.н.). Като колкото по-категорично е умряла змията, толкова е по-трудно жезълът да бъде поправен (проверка на СУ Друид, като ако сте я убили на косъм, т.е. ТЖ -16, то няма усложнение; ако е била на -26 ТЖ, то усложнението е 10).

Ако някой не го мързи, може да си поиграе със статистиките. Мен не ме мързи, но няма как преди пролетта да се заема с това.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср мар 10, 2010 4:12 pm

Понеже портвам едно прикючение...

„Пръстите ти се затварят около ножа за жертвоприношение. Усещаш остра пронизваща болка, но тя скоро отминава. Изведнъж виждаш, че всички предмети, които притежаваш, са се стопили в кална зловонна слуз. Мъчиш се да пуснеш ножа, но не можеш. Всъщност това е единственият предмет, който можеш да притежаваш отсега нататък. Всеки друг предмет, който ще получаваш, ще се разпада, ако не бъде използван веднага. Например, можеш да изпиеш някоя течност веднага щом ти се даде, но ако се опиташ да я запазиш, тя просто ще се разпадне.

Но ножът не носи само нещастие. Макар и прокълнат, той е свещено оръжие на демона Вактрис и прибавя 5 точки към атаката ти и 3 зара щетите, които нанасяш. ”

Дали бонусите са твърде слаби за това, че не можеш да имаш нищо?

**********

Гръмотевичен Скиптър
4 заряда
при насочване към съседно поле и активиране задейства маигя нанасяща 15 зара щета, намалена от бронята. за 6ТД
След изчерпване на зарядите придобива характеристиките на обикновен боздуган.

Ако незнаеш Гръмотевичното заклинание, неможеш да го презаредиш.

***********

Медаьон във формата на скарабей от смарагд

Разпознаваш малката релефна фигура, гравирана на гърба. Това е символът на Кали - първородната и отсяващата. Героят, който носи този амулет, ще възкръсне веднага щом бъде убит. Неговите ТЖ ще бъдат възстановени до нормалния максимум в момента, в който бъде сведена под -16 (или границата му на смъртта). Скарабеят действа само веднъж за дадено лице, така че когато играчът възкръсне по този начин, след това той трябва да го предаде на друг играч или да го изхвърли. Ако скарабеят бъде поставен на вече мъртво тяло, той ще го върне към живота, но в този случай амулетът губи силата си завинаги. Не бива също така да го поставяш върху изгнил труп (или съживеният герой ако умре от ново), защото тогава мъртвият ще възкръсне като ужасен не-мъртъв призрак!

************
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори