Съвети към начинаещите потребители

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Съвети към начинаещите потребители

Мнение от lowstef » чет юли 07, 2005 10:02 am

Първо да кажа, че не чак толкова отдавна и аз бях начинаещ на форума и част от тези съвети съм ги “изпитал” на собствен гръб.

Кратка прелюдия:
Един чукча изпратил в московско издателство, написаната от него (естествено много слаба) книга. Отива след време да се види с издателя, да се разберат за издаването. Главния редактор го пита:
-Уважаеми господине, вие някога чел ли сте, да речем, Пушкин, Достоевски, Толстой, изобщо нещо подобно?
-Вие нещо не разбрал. – отговаря чукчата – Чукча не читател, чукча писател!

Съвет 1: Не бъдете чукчи! Четете преди да пишете. Това което искате да питате/кажете може би вече е питано/казано от друг. Дори да не е, пак може да ви е полезно да попрочетете това-онова.

Съвет 2: Не пускайте нови теми! Потърсете първо, дали няма вече такава или близка тема. Ако не можете веднага, използвайте функцията “Търсене”.

Съвет 3: Пишете така, че на другите да им е приятно да четат!

Съвет 4: Пишете на кирилица!

Съвет 5: Четете правилата!


Това е засега, списъкът може да се допълва без предупреждение!
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » съб ное 26, 2005 1:10 am

Отключвам темата и "позволявам" и други да дават идеи за съвети към наичнаещите. Всеки одобрен съвет (тук ще искам помощ от батГойко за окончателното одобряване) ще се премества в заглавното мнение и съответната дискусия по него ще се изтрива.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » съб ное 26, 2005 10:06 am

Съвет 6
Скоро след регистрацията не пускайте прекалено дълги постове или въобще не пускайте,за да не се излагате.

Това го казвам от личен опит.Ако искате можете да ми разгледате постовете и да разберете сами,на какво бях подложен.Е,не че сега е много по-различно,но мисля,че е по-добре :roll: :lol: .
Просто повечето нови сякаш се опитват все да са в центъра на вниманието(съзнателно или несъзнателно).Започват да пускат разни теми с глупави предложения без да са ги обмислили.Или дават мнение за нещо което не знаят със сигурност.Попадал съм на още много видове случаи,но ще дам още един типичен пример:
Този пост го пиша на момента без да съм го обмислял.Дори и в момента не съм сигурен какво пиша,но се надявам да е нещо смислено.Ето такива грешки никога не допускайте :lol:.

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » съб ное 26, 2005 1:56 pm

Съвет 6.1
Въобще не пишете във форумите, по възможност дори си направете сепуку (ритуално самоубийство) за да не се излагате с глупостите си пред съ-форумци.

:pissedoff: :censored:

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон ное 28, 2005 3:44 pm

gil-galad написа:Съвет 6
Скоро след регистрацията не пускайте прекалено дълги постове...
ако не е изключително належащо.

Съвет 7
Преди да решите, че искате да променяте и обогатявате правилата на А16, се опитайте да разберете логиката, което е залегнала в системата - питайте ако е необходимо, но не започвайте веднага с идеи за нови СУ, нови раси и т.н. Започнете с нещо малко и то чак когато това, което има в наличност започне да не ви стига.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Отговори