Поредната глупава идея, която ми хрумна. Да видим какво ще к

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Поредната глупава идея, която ми хрумна. Да видим какво ще к

Мнение от hameleona » чет юни 29, 2006 1:58 pm

Снощи си седях и си мислех, колко ми е приятен света на Ендивал и колко ме кефи системата на Аксиом. И ми хрумна да се съберем с някой и да се опитаме да направим един фенски мод - ендивал със система А16. Навитаци?

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Работник
Мнения: 66
Регистриран на: нед фев 17, 2002 9:33 pm
Местоположение: Пловдив Любим клас: Паладин. Любим цитат: Аз мога.

Мнение от CTAHuMuP » чет юни 29, 2006 2:09 pm

О М Г !!!

Предлагам ти първо да завършиш Архипелага Корнуел (хаха!) и чак тогава да се хвърляш към нови предизвикателства за несекващата ти творческа мисъл.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет юни 29, 2006 2:17 pm

А, аз ако смятах да бачкам самичък хич нямаше да споменавам. Архипелага в момента се доизпипва, а и чака рецензиите на БатГойко ;) А ми се бачка. Плюс това по-лесно е да нагодиш системата към света отколкото да създаеш свят...

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » чет юни 29, 2006 3:00 pm

Ц, ц, ц...
Мда, каквото каза и Станимир. Количество не е равно на качество, нали знаеш?

Потребителски аватар
DeepBlue
Треволяк
Мнения: 1
Регистриран на: вт юни 18, 2002 7:42 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от DeepBlue » чет юни 29, 2006 3:09 pm

Не няма. Много по-лесно ще е просто да се нагоди системата на Е3. Защото има някои сравнително малки неща които да се променя, но ще я опитимизират много. Дори преди време мисля, че бях пуснал в Сивостен и на форума на Бунта едно предложение за много бърз и лесен 2д6 мод.
Strawberries, cherries and an angel's kiss in spring...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет юни 29, 2006 10:11 pm

Ми, де да знам, аз пускам идеята. Ако има навити (И СЕРИОЗНИ) хора - да се обаждат. Ще се заема с някоя малка част и за някой и друг ден ще я свърша. Това е. А за Ендито... ми, мислил съм, но... просто не ми харесват някои конкретни неща. Иначе ако има навити да дооправим Ендивал... казвайте!

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » чет юни 29, 2006 10:59 pm

Чакай ся, не говорим ли за човека, дето заряза 2 форумни игри? Мммм... Не мисля, че ще излъжеш някой този път :wink:

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет юни 29, 2006 11:31 pm

ами, от три, дето съм започвал да водя, две замряха, една завърши. Двете замряха зради лични проблеми. Това беше просто едно малко предложенийце. Ако не ти харесва - не се обаждай ;), че хъм... я да видим... ти една организира и тя се провали, аз поне имам една завършена, за разлика от теб, както и още много, наистина много завършени кампании в Ендивал света. Така че, не приемам критика от теб.

ПП: всъщност само за една зарязана се сещам... другата даже не почна... Иначе излезнох от две, защото си имах лични проблеми и нямах време.
ППП: Моето мнение може и да се сметне за спам, но само ще добавя:
Може да почвам много неща, малко да завършвам, но и малко да са, се радвам че са завършени. Корнуел върви, а някъде в къщи е и Регендор - моята си системка, която зарязох, защото реших, че няма как да се изправи срещу енди и аксиом, ако не ми вярваш ще ти дам линк да я разгледаш цялата.

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » пет юни 30, 2006 1:28 am

Можеш да я пратиш седмица преди да излезе от печат. Но на мен лично ми се вижда безсмислено се да почваш нещо ново и да го зарязваш. Вярно, пълен си с идеи, но по-добре се уреди в някой екип за създаване, отколкото все да почваш/зарязваш нещо.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет юни 30, 2006 8:10 am

да, аз съм идеот, обаче трябва да проумеете, че не само идеот, но и диктатор - трудно бачкам в екип. А и идеите ми винаги са странни...

Потребителски аватар
херцог Авис
Стар заек
Мнения: 5
Регистриран на: нед фев 16, 2003 2:10 am
Местоположение: На връх Арарат, в Божествения дворец "Азисиан палас"
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пет юни 30, 2006 8:37 am

повечето са по-скоро недомислени - затово лично аз те съветвам да се вслюшаш в мнението на хората и да се хванеш с едно нещо - ама така че да му посветиш целия си "талант/гений"
И настъпи Ерата на Новия Ред - www.rpg.bg

<Wolverine> Твоите стандарти са толкова тореадорски, че за теб "нищо особено" е всъщност комплимент
<Wolverine> Тва вече беше за Авис

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет юни 30, 2006 11:44 am

Да, и най-накрая да постигна фентъзи сетинг с космически кораби. ;)

Потребителски аватар
херцог Авис
Стар заек
Мнения: 5
Регистриран на: нед фев 16, 2003 2:10 am
Местоположение: На връх Арарат, в Божествения дворец "Азисиан палас"
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пет юни 30, 2006 11:48 am

че какво му е лошото? Стар Уорс е космическо фентъзи и има толкова много почитатели и први такива пари само от сувенири ;)
И настъпи Ерата на Новия Ред - www.rpg.bg

<Wolverine> Твоите стандарти са толкова тореадорски, че за теб "нищо особено" е всъщност комплимент
<Wolverine> Тва вече беше за Авис

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет юни 30, 2006 11:59 am

не, не ме разбра - мечове и магия плюс космически кораби... ъъъ... и ТОВА съм го правил, но никога не съм се занимавал сериозно с него.

Потребителски аватар
Avatar
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед сеп 07, 2003 10:31 pm
Местоположение: Varna

Мнение от Avatar » пет юни 30, 2006 12:15 pm

Хамелеоне, ти сериозно ли вярваш, че никой не се е сетил за това твое оригинално решение, да направиш света на Енди със системата на Аксиом? Не, сериозно, това БатГойко го е мислил много преди да излезе Приключение с Меч и Магия, даже мисля че го споменаваше в едно интервю с Боян Спасов(а.к.а. Близард по форумите тук) отпреди 4 години.
И наистина почни да се вслушваш в това, което ти казват хората, че и току виж си постигнал нещо. Останал съм с впечатление, че теб те вее вятър на бял кон, когато приказваш за подобни изяви. И да не говорим за култовия Архипелаг Корнуел, който си чака и чака... По-добре като започнеш с нещо сериозно го завършвай докрай, а не се оправдавай що не си. Сега не знам кой е идЕотът тук или пък диктаторът, ама като ти идват странни идеи, първо ги премисли много хубаво преди да ги пускаш тука.
Обикновено заради недоклатеният им вид ставаш за смях и си често иронизиран и бъзикан. Така че както каза Авис, и аз повтарям - вслушвай се в хорските съвети, па вземе да стане нещо.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт юли 04, 2006 1:45 am

Аватар е напълно прав. Не само съм го мислил, но съм го объждал и с хора от екипа на Ендивал, за да направим двустранна конверсия от едното към другото. За съжаление, това не е лека задача, тъй като двете системи са доста различни, ползват различни показатели, които се съотнасят един към друг по различни начини, различни умения и т.н. и т.н. и за да се запази духът на световете ще трябва да се задели разумно количество време, а за жалост с такова не разполагам в момента и идеята събира прах в ъгъла. Иначе съм съгласен, че би било интересно, дори в Магландиум има предвидено място за портал към Ендивал (ако малко се поразтърсите и ще го намерите къде е, сигурен съм, че няма да ви затрудни) именно защото още преди книгата да бъде завършена бяхме решили, че ще направим и такава конверсия, но уви...
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » вт юли 04, 2006 7:58 am

Това с портала е добре, но дали двата вида магии, ползвани в двете игри, ще са съвместими?
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт юли 04, 2006 12:35 pm

Да, магиите най ме притесняват.

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » вт юли 04, 2006 12:53 pm

hameleona написа:не, не ме разбра - мечове и магия плюс космически кораби...
Както Авис вече отбеляза, това си е чист Star wars.

Иначе и аз ще се присъединя към хора- добре, имаш много идеи, но май не осъзнаваш, че всички ги имаме. Разликата между повечето хора и създателите на нещо ценно е, че последните имат волята да си изберат някоя стойностна идея и да отделят за нея достатъчно време и усилия, за да я разработят и доведат до край.
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт юли 04, 2006 1:31 pm

И не забравяй - да са готови да отхвърлят някоя идея в името на духа на продукта.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт юли 04, 2006 5:54 pm

Много е важно да си готов да отхвърляш идеите си в името на крайния успех и да осъзнаваш, че не всичко твое е гениално (на мен ми отне малко време, за да се науча, но вече, мисля, нямам проблеми с това)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт юли 04, 2006 9:42 pm

BatGojko написа:Много е важно да си готов да отхвърляш идеите си в името на крайния успех и да осъзнаваш, че не всичко твое е гениално (на мен ми отне малко време, за да се науча, но вече, мисля, нямам проблеми с това)
познато ми е. опитвам се да го преодолея.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » вт ное 20, 2007 11:33 pm

Аз като почвам обикновено да създавам нови светове-захванал съм се здраво за някоя система/в случая с Аксиом 16/и просто немога да създам собствени правила-все ги сравнявам с Аксиома!Та аз си мисля-идеята за нови светове си изисква страшно много труд,някои подобрения в системите и т.н.-според мен по-добре би било да се разшири света на Магландиум и отвъд,пък после ще видим и за други светове/че аз си мечтая за света на Н5 :lol: /

П.п. сру за късния отговор,виждам,че тая тема си е старичка,но интересна :wink:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Отговори