[Дискусия] „Престижни“ СУ-та

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

[Дискусия] „Престижни“ СУ-та

Мнение от Vilorp » чет фев 01, 2007 1:57 pm

По всичко личи, че на там вървят нещата. Доста често изкача някое ново СУ или дори умение, което изисква да притежаваш друго такова на еди каква си стапен. Отваря се обаче въпроса, как трябва да изглеждат тези ПРестижни СУ-та? Какво трябва да дават, какви да са изискванията им: степат на врадеене на друго СУ, минимални показатели (евентуално максимални такива), дали бонусите трябва да зависят от СУ-то чиято надстройка се явява това... такива ми ти работи?

Като вариант: дали и те да са на степени или да дават само един, два по-силни бонуса на 6-то и 12-то ниво примерно.

Какво мислите по тез въпроси?
Последна промяна от Vilorp на чет фев 01, 2007 2:40 pm, променено общо 2 пъти.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет фев 01, 2007 2:36 pm

Ми... май си прав. В смисъл.. може би два-три силни бонуса на степен е перфектно.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет фев 01, 2007 2:40 pm

За да не остане в грешка някой, след горното изказване на Хам искам да уточня: два-три силни бонуса за целия престижен клас, а не за всяка негова степен. ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет фев 01, 2007 2:52 pm

Е, хубу де. ок. :) Но, зависи. Може пък да не ти дава кой-знае какви бонуси. Може примерно да е нещо ... ми да речем като едно дето някога бях правил в къщи - СУ Брат на природата. Надграждане на друида - даваше му нови по-силни магийки, но пък не му даваше кой-знае какъв бонус за произнасянето им. Практически не му даваше нищо кой-знае колко силно (според мен поне де :)) обаче искаше Друид на 12

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » чет фев 01, 2007 3:46 pm

Според мен, освен всичко трябва и да се дават само при минаване на специален куест за това.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет фев 01, 2007 5:52 pm

Да, това със специалната задачка звучи доста добре, но трябва ли тя да е класическа тип:
Убии 12 демона (които и да са) от 9-тия кръг, за да вземеш „Екзорсист Дияблоубиец“
Или трябва към всеки престижен клас да се направи и малко приключениице?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет фев 01, 2007 7:02 pm

Хи хи хи. Ами, защо просто не се дава някаква организация - в Корнуел е така - СУ Паладин - трябва да си паладин, СУ Свещенник - трябва да си част от църквата и т.н.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет фев 02, 2007 1:31 am

Не е добра идея това с организациите да бъде единствената възможност, защото аз като странстващ паладин мога да обуча някое сираче за свой оръженосец не по-зле отколкото в църковното училище! А с моя пример ще стане добър паладин, независимо дали иначе смята, че жреците на Орим често са пияни свине. И ето че хоп-имаме несвързан с организации паладин, което ти нарушава логиката, освен ако няма основателна причина членският внос към църквата да му влияе на уменията!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Отговори