ЖТ

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

ЖТ

Мнение от Di_Masta » съб фев 10, 2007 12:10 am

ЕЙ, ПИЧОВЕ ПОЗДРАВЯВАМ ВИ ЗА ВЕЛИКОЛЕПТНОТО RPG. ДАНО ИГРАТА ИМА И ДРУГИ РАЗШИРИНИЯ СЛЕД ЗАМЪКА НА ПРЕСТОЛА. ИМАМ ТРИ ВЪПРОСА:
1. АБЕ НЕ МОЖАХ ДА РАЗБЕРА ДАЛИ тж НА ЖЕРТВАТА НАМАЛЯВАТ С ЦЯЛАТА СТОЙНОСТ НА ЩЕТИТЕ СЪЗДАДЕНИ ОТ НАПАДАТЕЛЯ ИЛИ ЗАВИСИ ОТ ВИДА НА ЩЕТАТА?
2. ПРИМЕРНО АКО ГЕРОЯТ Е С ПОКАЗАТЕЛ ЗА ИЗ=5, ТО ЗНАЧИ ТОЙ МОЖЕ ДА СЕ ИЗМОРИ И ДА ПОЛУЧИ 5 ТД НА ХОД НЕ ПОВЕЧЕ НАЛИ?
3. ДА ОЧАКВА МЕ ЛИ СКОРО НОВО РАЗШИРЕНИЕ НА ИГРАТА?

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб фев 10, 2007 2:03 pm

1 - Ако твоят герой удря друг човек, който няма броня или др. защитни средства, то колкото щета му нанесеш, толкова ще отнемеш от ж.т. на противника. Ако противника е специфично създание, например мечка, и ти атакуваш мечката с чук, боздуган или нещо подобно, то щетата, която ще понесе мечката ще е с 20% (по памет) по-малко.
2 - да, точно така. Освен, ако не се използва някакво умение, магия и т.н. където е упоменато нещо друго.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » нед фев 11, 2007 11:35 pm

Ако обичаш не пиши на Caps Lock , освен ако не ми викаш ... Не е приятно
Kid отговори на останалото без на 3. ,понеже и за нас информацията е оскъдна... следи сайта и форума и бъди сигурен , че намя да изтървеш , ако има новости :wink:

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб фев 17, 2007 12:01 am

1. Само да допълня, че ако щетата е от вида "тъпа" (удар с юмрук, чук или цруго нережещо оръжие) то 6 от нея винаги са временна щета, а тя не се отнема от ЖТ на героя и може да се премахва за сметка на натрупване на умора.
2. Да, правилно си разбрал. Ограниченито, колко ТД може да получиш допълнителни на рунд е настоящата стойност на ИЗ. Като за всяка 1 ТД, която получиш натрупваш 1 Умора. Когато натрупаш уумора в размер на ИЗ в момента, тя спада с единица. ИЗ може да става и отрицателна, като това оказва допълнителни негативни въздействия върху героя - описано е в книгата.
3. Ще има, но не мога да кажа кога. За момента просто ми свършва сесията и се надявам да мога да обавя, че отново започваме по-редовна актуиализация на сайта ни, но само времето ще покаже, дали ще изпълня това своя желани, затова и не обещавам нищо предварително.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » съб фев 17, 2007 12:23 am

Благодаря за изчерпателния отговор и дано успееш да осъществиш проектите си. Досега доказа, че не е безнадежно да си млад, амбициозен човек в България, твоите успехи допринесоха доста за развитието на младите в нашата страна. Бъди сигурен, че ти и твоя екип вдъхнахте доста надежди.

Отговори