Филм по Аксиом?

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Филм по Аксиом?

Мнение от Di_Masta » пон фев 12, 2007 11:43 pm

Sorry, Sharky_Dog не съм искал да ви обидя с Caps Lock и благодаря на Kid за изчерпателния отговор. Между другото докато подготвях поредното приключение, гледайки "подземия и дракони2" (D&D) ми хрумна страшно налудничева идея, незнам дали ще ви привлече вниманието но все пак ще пробвам. Значи филма D&D2 е страхотно разиграно RPG (не съм сигурен филма ли е правен по RPG-то или обратното). След като прочетох "Замъкът на престола" разбрах, че и ние не изоставаме по изобретателност и оригиналност. Та ми хрумна, ако всички фенове на "приключение с меч и магия"впрегнем сили и се обидиним дали не бихме успели да осъществим един такъв проект: да създадем първия bg фентъзи филм, та дори и да бъде 30 min пак ще е нещо. Вижте руснаците, създадоха "Вълкодав" нека им покажем, че и ние не сме изостанали и да прославим държавата си. Нали българското кино западало нека му дадем нови сили и му помогнем да се съвземе. За пример давам момчетатаот сливен, които искат да констроират 1-та bg кола. Ние младите трябва да сме амбициозни бъдещето на страната е в наши ръце все пак. Сега е момента докато фентъзито е популярно. Да се обидиним и да им покажем какво можем. Дори съм измислил план за действие. Помислете какво е нужно за един филм 1 режисьори-имаме ги Иван Атанасов, Боян Иванов, Димо Гозев, Иван Димитров и Божидар Грозданов. 2 сценаристи-най-проявилите се разказвачи. 3-аниматори- Светослав Христов и Павел Байрактарски. 4-актьори-най-артистичните играчи 5 компютърни спецове-лесна работа. 6 оператори- ний дотам да стигнем, нататък лесно. Има обаче нещо по-трудничко-парите-спокойно и за това съм помислил:коя филмова компания не би инвестирала в млади хора като нас. Иван Атанасов показа, че такива надежди не са напразни като написа заедно със своя екип "приключение с меч и магия"

P.C. Това е само идея не съм казал да започваме от утре, просто си казвам мнението. Разгледайте я и вие си кажете вашето мнение.

lowstef: Малко цепнато оттук. Да не се чудите на първото изречение.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » вт фев 13, 2007 12:41 am

D&D е първото RPG в света с над 30 години история , а ти за малко да го изкараш "изродено" от филма , за който изобщо не съм чувал добри отзиви, но смятам да гледам... някой ден :?

Това , което говориш е небивало... освен , че повечето хора просто като небезисвестния пр. Вучков ще кажат едно "ХА ХА ХА" , ами хората , които си изброил не мисля, че седят да си клатят краката и да се чудят, какво да правят във вероятно оскъдното си свободно време.Правиш сметките малко без кръчмаря. Не съм навътре в бизнеса , ама не вярвам някой да даде нещо за проект със съмнителен ефект и не много популярен на аудиторията, всъщност. Хората инвестират , но кой ще представи идеите и ще ги убеди , че филма ще пожъне успех... Дали ще пожъне е доста съмнително :lol: . Ако ще е насочен към младото поколение, със образователна, ролева цел ли ще е или просто фентъзи разказ ?
Освен , ако не смяташ да си правиш филма , комерсиален хит или супер продукция, ще бъде просто едно аматьорско филмче , за тесен кръг от хора.
Успех ти желая!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт фев 13, 2007 11:01 am

Шаркито даста неща каза, тъжни неща, но истински :(.
А освен, че въпрсните изброени от теб хора могат в най-добрия случай да се занимават с това в свободното си време, си пропуснал, Маста: костюми, реквизит, декори, терен...
Има обаче нещо по-трудничко-парите-спокойно и за това съм помислил:коя филмова компания не би инвестирала в млади хора като нас. Иван Атанасов показа, че такива надежди не са напразни като написа заедно със своя екип "приключение с меч и магия"
Ами въпроса е по-скоро коя компания би инвестирала? Защото са малко тези дето пилеят срадства за нещо без обозрими възможности за възвръщаемост на приходите. А Меч и магия на Ванката, ако не се лъжа е по скоро частна инициатива, отколкото широко мащабен спонсорски проект.
За пример давам момчетатаот сливен, които искат да констроират 1-та bg кола.
Не съм ги чувал тия момчета, но можеш да им кажеш да се поразтърсят за: Булгар-Рено (за масовия потребител), Алпин (спортен автомобил) и не безизвестния Чавдар (това няма казвам какво е ;)).

фрумс.рпг.бг можеш да посетиш, там имаше няколко примерни бизнеспланове за основаване на клуб по интереси. Ако успееш да скалъпиш такъв, значи в теб гори нещо повече от ентусиазъм и има някаква надежда за проекта ти!

Поздрави!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » вт фев 13, 2007 12:01 pm

Срам на мене , който съм от Сливен , ама и аз не съм ги чувал нещо :lol: :roll:

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » вт фев 13, 2007 3:31 pm

Абе не сам сигурен дали са от сливен, скоро ги даваха по шоуто на слави и привлякоха вниманието. Знам за чавдара и др. , но те искат да произвеждат коли по западен модел. Даже показаха прототип на проекта им (прилича на ford eskort). Разбрах, че и на тях въобще не им е било лесно но не са се отказали пред труднастите. Sharky ти си прав за тези неща и аз въобще не те упреквам за твоето мнение. Все пак "за да изминеш една миля трябва да направиш първата крачка" аз направих първата крачка и не мисля да се отказвам пред трудностите толкова лесно.
Е, знам че проекта е налудничев и дързак, не казвам че ще бъде лесно но след като сме в Европейския съюз се надявам и за такива проекти да има основа в близкото бъдеще.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » вт фев 13, 2007 6:34 pm

За това си прав... ако си толкова решен да правиш нещо събери екип и направи необходимото :) Освен да ти пожелая успех друго не мога да направя.

ПС: Това не трябва ли да е отделна тема :roll: ?

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » вт фев 13, 2007 7:25 pm

Да трябваше да е отделна тема но си викам да не бъкам форума с мои теми. Имате ли нещо против да го направя нова тема???

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт фев 13, 2007 9:55 pm

Ами пак ще повторя ако съм го казал преди, идеята е хубава, ентусиазма също, остава да се намери средството и начина.

за нова тема: можеш да смениш името на тази на: „филм по аксиом и Магландиум“ да речем ;), чред промяна на първия пост в темата, но няма лошо и нова тема да пуснеш, както си решиш и без това Стефан скучае =Р
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » вт фев 13, 2007 10:10 pm

Темата за ЖТ е изчерпана ... вероятно Стефан ще я раздели , а въпросите ти ще отидат във темата с въпросите :)

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » ср фев 14, 2007 9:10 am

Добре така съм съгласен темата за ЖТ вече не е от полза. Сега пиша нещо като сценарии и открих един конкурс който може да е от полза. Моята идея е да обидиним всички най-добри приключения в едно и от тях всички да направим основния сценарии.
Който е заинтересован може да праща материалите на мейл адреса ми vvladoooooooooh@abv.bg а и ако някой има идеи как да осъществим проекта(като добри конкурси, състезания, планове, спонсори и т.н.) също. Благодаря предварително.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср фев 14, 2007 9:28 am

Обречено :lol: :shock:
Такъв конкурс имаше преди 6 месеца , организиран от самият сайт за Настолни Ролеви Игри, не само за Аксиом , ами за Всички системи, и доколкото помня, не се обяви резултат , заради липса на участници :lol: . В момента в този форум пишат не повече от 10-15 човека ... сложи ги 20 максимум :? . Никой не се включи в онзи конкурс, не очаквай пощата ти да се напълни с безбрай писма.

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » ср фев 14, 2007 3:40 pm

Аз не очаквам много писма но ако някой има желание. Всъщност аз открих една олимпиада по информатика. В нея трябва да направиш проект: сайт, програма, игра или др. и те оценяват за оригиналност и т.н. Аз естествено се спрях на игра. И в момента я разработвам: тя е по Аксиом16 по-точно по едно приключение което разигравахме с мои приятели, то се получи доста добро и ми се иска да го развия като виртуална RPG игра. Няма да е с умупомрачаващи графики а нещо като виртуална книга игра. И който достигне добро класиране в олимпиадата проекта му се сдобива с достойно развитие за вбъдеще. Не е много но все пак е някакво начало :wink: .

П.С. Вмомента се опитвам да вкарам дневника на героя в EXEL но не се получава нещо ако някой знае някаква обуснователна причина моля да ми я каже. А между другото случайно да знаете някоя програма за създаване на фентъзи карти? Подобна на тази която е използвал Vilorp за Магландиум

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » ср фев 14, 2007 4:29 pm

Знам такава програма, Paint й се вика ;)

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср фев 14, 2007 4:43 pm

Галеане, Галеане, Галеане *клати глава*, щой тъй лесно издаваш такива фирмени тайни? ;) Поне да беше изпросил почерпка или нещо от сорта ;).
А иначе Вилорп е оцветил чернобялата карта на Магландиум с горепосочената от Галеанчо програма, имената на местностите, легендата и размерите ги е импортнал от Корел дрол. Евектите за пустиня гора и блата пък са стандартни филтри от фотошопа.
Като изключим боичките, винаги можеш да нарисуваш карта на ръка и да я скенирнеш ;).
За случайно генерирани карти можеш да се обърнеш към едитора на Цив 2/3/4 и да си прерисуваш от там. ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср фев 14, 2007 7:23 pm

Филм по Аксиом е обозримо да се направи само ако е а)изцяло дигитален и б) изцяло анимационен (2д). Освен това трябва да го направиш сам или с приятели, защото ако не си гуру на дигиталната или рисуваната анимация, трудно ще намериш спонсор, който да ти заплати проекта ;)

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » ср фев 14, 2007 7:42 pm

Ха това с пейнта е добра идея но виш аз каква намерих http://www.profantasy.com/ но нещо не мога да я поткарам, а това за 2d анимацията ми мина през главата.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср фев 14, 2007 8:12 pm

Защо вместо да се занимаваш със филм не направиш някакъв хумуристичен клип с 2Д човечета. Може да са от клечки :lol: . Може да се включат забавни закачки с Аксиом или главозамайващи уравнения, от които на клечковците им се главозамайва главата :lol: . Направи нещо просто но оригинално :wink:

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » ср фев 14, 2007 11:31 pm

:lol: :lol: :lol: това е добра идея :lol: като стана дума за хумор по аксиом16 ще имали скоро продължение на Безкомпромисните?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет фев 15, 2007 1:05 am

Di_Masta написа: ...ще имали скоро продължение на Безкомпромисните?
Ами те точно това е хумора ;), малко черен, но си е хумор ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » чет фев 15, 2007 11:22 pm

Като си говорим за хумор вижте това мисля да го включа:

Какво ще ви се случи, ако играете много на RPGта?
1)Мислите си, че пръстенът, който носите, ви дава Water Protection+5, а този с трите черепа - +2 Necromacy и +3 Unarmed Fight.

2)Не искате да влизате в църква, защото сте сигурен, че ще ви изскочат около 100 зомбита, но ако все пак го направите - молите свещеника да ви cast-не Bless.

3)Правите си дървен меч и започвате да гоните дядо си, мислейки го за гоблин.

4)Когато навън има буря, казвате, че ще направите Lighting Bolt+5 и когато гръмне силно, се провиквате: Видяхте ли, видяхте ли!

5)Не искате да минете през прекия път към дома, защото нямате умението Pathfinding.

5)За нищо на света не искате да стъпвате в пустиня (ще ви наскачат поне 300 monster-и).

6)Когато имате рожден ден, казвате, че сте повишили level

7)Когато се сбиете с някого и загубите, казвате: имах късмет, че си забравих меча...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет фев 15, 2007 11:55 pm

Мда, чел съм го това в няколко статии относно УоУ и Диабло :)

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » пет фев 16, 2007 3:43 pm

Вчера пробвахме с приятел да направим клип с мобилни телефони идеята беше добра, но с дървени мечове, магове без роби и щархи без люспи, трудно ще пробием в HOLLYWOOD.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пет фев 16, 2007 8:50 pm

Качето го и ми дайте линк :lol:

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет фев 16, 2007 11:34 pm

Сега да дам малко инфо по въпроса... Да, да, не става въпрос за отговор, а за инфо - именно. Разпалих ли любопитството ви ;). Колкото и странно да ви звучи, идеята на Ди_Маста не е нито прекалено налудничава, нито прекалено нереална. За тези, които не знаят, аз в момента следвам магистратуира в НАТФИЗ. Това, само по-себе си не означава нищо, но пък ще ви разкажа как се кандидатства за подобна магистратура. Подготвяш проект, за това какъв филм искаш да направиш (в случай, че смяташ да правиш филми де, за кинокритиците проектите са други. Но пък аз имам намерение да специализирам кинорежисура там, а пътем минавам и през кинодраматургия), комисията оглежда бумажките ти, след което се явяваш на първия изпит, където да защитиш своя проект. Ако не е налудничав и нерелизируем, хората те допускат до следващия кръг. Е, аз съм приет държавна поръчка... Трябва ли да ви подсказвам какъв беше проекта ми - описах за какво ще е сценария, колко серии ще бъде филма и т.н.
А сега остава да чакаме да изтекат малко години, за да мога наистина да го реализирам. И разбира се, трябва да стискате палци :) И да не спирате да мечтаете за каквото се сетите, защото само с големи мечти можете да достигнете далеч.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » съб фев 17, 2007 12:09 am

Ооо :shock: :shock: :shock: , браво на теб Bat_Gojko, явно ти си доста по на пред в нещата. Браво, тази новина е чудесна направо ми вдъхна нова надежда. Това е още едно доказателство, че човек не трябва да се отказва пред лецето на трудностите а да се изправи смело пред тях и да ги преодолее. Щом се налага ще изчакаме некой друга година и повярвай ми ще ги изживея с голямо нетърпение. :wink: Със сигурност няма да спирам да мечтая за абициозни проекти както каза "кой знае на къде ще те отвеят ветровете на бъдещото" Нямаш представа как ми се подобри настроението. :D. Стискам палци и с двете ръци и те поткрепям изцяло. На добър час.

Потребителски аватар
Demonheart
Работник
Мнения: 99
Регистриран на: чет яну 03, 2002 2:29 pm
Местоположение: Деветият кръг
Контакти:

Мнение от Demonheart » съб фев 17, 2007 1:51 am

Подкрепям идеята с 2 ръце (и 2 рога) и ми се ще и аз да участвам в осъществяването й. За разлика от Иван, не следвам никъде, но пък от около два месеца взех да се задълбавам в 3D моделиране и анимации и то не само като хоби. Още съм много в началото, но пък имам ентусиазъм и учебни материали в излишък. Дори започнах да кръшкам от работа, за да се уча :D . А Магландиум все още си стои непокътнат в главата ми, защото такива идеи не могат да бъдат забравени. Така че и вие не ме забравяйте като започне сериозната работа.
Evil satanic spirits feast upon my soul.
In black tower, dark wizards keep an ancient scroll,
which will summon pretty siren. She'll be dancing on my grave...
Thus, though all the mortal's prayers, I shall rise to live again!

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб фев 17, 2007 6:16 pm

Welcome back ;) скъпи ми, Димо. От доста отдавна не се бяхме чували. Надявам се скоро да се и видим. Ще се радвам ако се включваш във всяко едно наше начинание, казаещо Магландиум, тъй като знам, че той все още е в сърцето ти.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » съб фев 17, 2007 6:49 pm

Ето нещата почват да се задвижват, нямам търпение да завърша и да дойда в София и да помогна с каквото мога. Ех, добре сте си вие в София-голям град, много възможности... В момента правя нещо като А16 привю ще го кача скоро време.

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » съб фев 17, 2007 6:57 pm

Рядко пиша, но тук ще помогна и да знаете, че надали ще прочета ако ми отговорите, така че директно на темата: ЛАРП (: занимава се с разиграване на RPG на живо иии тъй като и аз от скоро се занимавам с това гарантирам, че има хляб в начинанието... отделно и хиляди клипчета... (: отдели си времето да проучиш нещата (давам ти примера с ЛАРП-а защото просто знам как в никаква друга ситуация не можеш да искараш закоравели RPG фенове от ДОМА с идеята да снимаш 30 мин филм докато си ги облякъл със средновековни дрешки)
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » съб фев 17, 2007 8:05 pm

Благодаря за мнението, ЛАРП ми мина през ума като вариант преди това, но сега ще го разуча по-обстйно

Отговори