Филм по Аксиом?

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » нед фев 18, 2007 6:42 pm

да създадем първия bg фентъзи филм
Няма да се занимавам да ти разправям колко безнадеждно безсмислена е идеята, ами направо ще скоча на въпроса. Първият български фентъзи филм много отдавна е факт. Всъщност е минисериал - 5-6 серии. Създателите му бяха студио "Гекон", а музиката беше на Роберта и със сигурност съм го гледал по Канала... но не помня как се казваше. Ако се сетя, ще си допълня мнението, а пък току-виж някой друг се сети преди мен.

Та идеята е да не си мислиш, че си открил топлата вода. И ако откриеш филмчето - гледай го, със сигурност е по-добро от ДиД 2 (но пък и кое не е).
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед фев 18, 2007 8:46 pm

Първия български фентъзи филм не беше ли "13тата годеница на принца"?

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед фев 18, 2007 9:16 pm

Фактът е че първи има, пък кой е той - едва ли има съществено значение. Е, няма да ни се налага да бъдем пионери, но то кино-индустрията в България в последно време е отчайваща, а и хората, които се занимават с Аксиом го имат като хоби, а не като основен източник на финанси (и слава Богу, че щяха да са като хъшове в Браила при тази апатия у нас!).

Но съм оптимист и искрено вярвам в промяната на нещата към по-добро. Някой ден ще види светът какви герои се раждат - и умират - във вълшебните кралства на Магландия и какви тайни крият тези земи. Някой ден... след десетина години, навярно.

На Бат' Гойко - успешен край на сесията. Аксиоматиците от моята компания са духом с теб, след като нашата сесия мина (за някои по-катастрофално, отколкото за други :( )
シャマョツィ

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » нед фев 18, 2007 10:20 pm

Извинявам се, че не съм добре информиран но наистина не знаех за този български фентъзи филм. Много се радвам, че съществува такъв и много бих искал да го гледам. За думите на Shamajotsi за кино индустрията в България не е на високо ниво съм съгласен, но съм оптимист защото сега сме в Eвросъюза и нещата ще се променят коренно след някоя-друга година, обеден съм в това. Светът със сигурност ще усети магичната сила на на Магландиум и Титания в блиското бъдеще.
Последна промяна от Di_Masta на пон фев 19, 2007 1:59 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон фев 19, 2007 11:38 am

Пък аз съм Убеден, че правописът на някои хора ще се подобри в блиЗкото бъдеще. А Евросъюзът (слято и с главна буква) може дори да ни накара да пишем граматически правилни изречения.

Има хора, които са успявали в киноиндустрията на един гол ентусиазъм и един още по-гол късмет. Чудеса стават. И аз се надявам един ден да гледам приключенията на Батугой и Горунар на Кино. С Джон Рийс-Дейвис в ролята на Батугой и Вин Дизел в ролята на Горунар. Той Вин е наш човек - ролевак е, ще се навие и без пари. Когато поливаните с пилешко мляко и насрани от летящи прасета налъми цъфнат. :roll:
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » вт фев 20, 2007 9:39 pm

Andras написа:Първия български фентъзи филм не беше ли "13тата годеница на принца"?
Ами, потърсих такъв филм, за сега не открих откъде да го дръпна, но вище какво открих за сюжета му:

"Принц Алфонсо (Георги Мамалев) и принцеса Розалия (Боряна Пунчева) са наследници на корони. Техните бащи са склонни да ги оженят, но при срещата установяват, че външния вид им вид не отговаря на царствена особа. Какви ще бъдат внучетата –топчести като Алфонсо или грозновати като Розалия. Да, но младите се харесват и искат да се съберат.
На теория кралския магьосник Рудолф (Павел Поппандов) може да разреши въпроса, но знанията му са твърде повърхностни и царя на Каленби (Георги Парцалев) решава, че едно хубаво селско девойче може да замести в сърцето на принца Розалия.
В заплетената и комична ситуация са замесени и деца пришълци от космоса които са взели назаем кораба на родителите си, но имат технически проблеми.
Блестяща детска комедия с участието на повечето български звезди от близкото минало.
ФБИФ Варна'86 — Наградата за детски филм, Наградата на СБХ за костюми на Румяна Киселичка; МФ на комедийния филм Габрово'87 — Наградата за игрален филм "

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » вт фев 20, 2007 9:50 pm

Гледах го по БГ телевизия или нещо подобно преди година-две. Интересно ми беше да видя как са си представяли бъдещето хората тогава и колко малко се е променило всичко...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт фев 20, 2007 10:42 pm

Нsма да давам линка от линкоса, но можеш там да го намериш. ;), но ако се интересуваш можеш да видиш това.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » чет фев 22, 2007 10:25 pm

Гледах "13-та годеница на принца", филма не е лош, дори за онези времана си е доста добър. Един приятел ми каза, че е гледал и друг български фентъзи филм, но не помни как се казва. :?

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пет фев 23, 2007 10:44 pm

"Рицаря на бялата дама" е един от култовите филми за мен.
Имаше един с Георги Парцалев и някакви извънземни. По едно време дори се правеха на джедаи с светлинни мечове и т.н. но не помня името.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » съб фев 24, 2007 9:01 am

Този филм с джедаите е "13-та годеница на принца"

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » пон фев 26, 2007 2:48 pm

Чух, че по BTV ще има лукенд на фентъзито. Не го пропопускайте 10 11 март все хубави филми.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб мар 03, 2007 12:53 am

Като сте се заговорили за БГ фентъзи продукции, миналата година се завършиха снимките на съвместен сериал (не съм сигурен дали 6 или 12 серии беше), който е копродукция между БГ и Германия. Това е начина някога да се надяваме на подобни филми. Важно е да се намери контакта с чуждите продуценти, а това ще става все по-реалистично в бъдеще, така че нека да не гледаме само песимистично. А на колегата Вин Дизел ще му се обадя ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » ср мар 07, 2007 7:24 pm

Идеята за 2D анимация ми допада. Наскоро гледах D&D анимационния сериал и много ми хареса, но по моя преценка не е от най-новите и мисля, че е правен на ръка. Труда си струва гледайте го няма да съжалявате.

Потребителски аватар
SatanicSlayer
Чирак
Мнения: 23
Регистриран на: вт дек 07, 2004 3:10 pm

Мнение от SatanicSlayer » вт мар 13, 2007 7:26 pm

Има и още един, който се казваше Бащата на яйцето (или нещо подобно).
Филмов продукт на България и май беше Алжир,
но беше отдавна и не си спомням вече.
Sport the war, war support
The sport is war, total war
When victory’s a massacre
The final swing is not a drill
It’s how many people I can kill
"SLAYER"
"WAR ENSEMBLE"

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » вт май 08, 2007 10:26 pm

Ето, незнам дали сте чули, но се появи бг фен филм за star wars създаден от сем. Дулеви. Не е с главозамайзващи ефекти но все пак е някакво начало. Със сигурност обаче този жанр ще се разпространи и ще има и други такива (надявам се и по Аксиом16) като Ордена нв сянка.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср май 09, 2007 12:32 am

Този филм го има от "Long time ago... ", просто май скоро го пуснаха в замундата :roll:

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср май 09, 2007 8:19 am

Как се прави аматьорски филм по Мъгландиум
/кратки инструкции/

Необходими материали и набавянето им:

Първо и най-важно един филм е съставен от серия от картинки, които трябва да създават някаква идея за движение. Ето защо, нужен ви е мобилен телефон, дето да може да записва клипчета и човек, който да го държи. Първото сравнително лесно се придобива от нечий заден джоб в автобус 204 рано сутрин, но ако сте баламури, може и да си го купите. За второто всеки идиот върши работа. Някои хора предпочитат този идиот да не е болен от Паркинсон и да не е в тежка абстиненция, но това е наложително, само ако искате скучната класическа недрусаща се на никъде визия.
После, почти всеки филм (изключая една специфична категория, която е забранена за много от посетителите на форума*) трябва да разполага с някакви дрехи, които обикновено наричаме костюми. Специално във фентъзито е добре тези костюми да нямат вратовръзки (освен ако не се касае за вампирите от H4), а да изглеждат малко по-средновековно, което означава:
Броня с шипове. За предпочитане е при нормална поза те да опират в сънните артерии, гръкляна, между атласа и аксиса и в бедрените артерии. Препоръчва се да се оставят видими гръдния кош и/или коремната област, особено ако закачалката на бронята има плочки. Тази част от инвентара може да бъде 'взета' 'назаем' от някой сниман в България филм на Долф Лунгрен, като се препоръчват моментите, в които каскадьорът му бива джвакан от близкото хижарско куче. Ако това е невъзможно, винаги може да се използват оглозгани кости, изкуствена кожа, сребриста вълна и срязани на две бутилки от Кока-кола. Питайте "Бага-тур", те имат опит.
Роба, богато украсена. Най-лесно се намира от китайските магазини за 1 лев, така че дори не си струва да я взимате безплатно. По странна далекоизточна причина продавачите там я наричат 'носница' и 'ха-лат', продавайки основно артикули в розовата гама. Това не пречи.
Наметала, няколко броя. По принцип може да свиете няколко стари ямурлука, но това не се препоръчва. Овчарските кучета обикновено са по-зли от хижарските, а вие сигурно бягате по-бавно от каскадьорите на Долф Лунгрен. Практиката, обаче, е показала, че хората, продаващи 'носници' продават и 'дъздобарани', които вършат работа.
Оръжия. Задължително е те да са бутафорни, само ако в картинката са намесени нормативните документи за безопасност на труда. Да, но от малки знаем, че инди продукциите не се влияят от подбни дреболии. Ще пропуснем инструктажа как се прави меч с шипове (горе-долу като бронята по-горе) и ще преминем на другите оръжия. Примерен реквизит включва: косата от село с прикачен към нея наниз черепи (могат лесно да бъдат събрани след Гергьовден), топорът от село, с прикачена на него главата на теслата от село (защото всеки фентъзи топор има поне две остриета в поне две плоскости), сърпът от село, боядисан в зелено и с прикачена към него китка цъфнал татул(или каквото е налично) и не на последно място един жезъл, който може да бъде създаден от най-обикновена тояга и достатъчно количество коледни играчки. Така окомплектования набор от оръжия може да създаде проблем с блюстителите на реда, но силно ще намали нуждата от кетчуп при спецефектите. А също така ще ги направи и далеч по-реалистични.

Декори:

Тъй като синия екран не е особено достъпен, налага се ползването на декори. За предпочитане е естествен декор, който излиза напълно безплатен, а препоръчвани от автора местности са Котешкия чал, неизследваните пещери по коритото на Струма, стария строеж зад ФМИ и квартал Факултето. Всички те могат да направо спрат дъха на човек.
Препоръчва се естествения декор да бъде допълнително облагороден и в случай на невъзможност да се сдобиете с декорите на Долф Лунгрен (все пак кучето не може да глозга един каскадьор цял ден), можете да използвате сравнително евтини подръчни материали. Гоблински лагер перфектно може да бъде окомплектован от стара палатка, две чергила за жигула, двайсетина подострени кола и неупотребените за изработката на бронята и косата кокали с допълнителен бонус, че два по-едри могат да бъдат прикачени към главата на гиганта-централен блокировач, изпълняващ главна роля във филма.
Аналогично, с малко кокали и една факла всяка една част от софийската канализация прекрасно може да бъде преработена в аксиомска такава. Там, обаче, следва да се работи с минимален брой дубъли, защото чудовищата от ВиК са напълно реални и вие НЕ искате те да влезат в кадър.

Сюжет:

Да, бе, да, в 8ч сутринта, ще ви пиша и сюжет! Гигантът-централен блокировач на училището, магьосникът-зубрач и джуджето-биролюбец от 7клас още ходят да спасяват света. На кой въобще му е притрябвал сюжет в днешно време?!

____
*Въпреки което авторът не изпитва никакви съмнения, че те са запознати добре с нея и могат да изтъкнат цялата поджанрова структура барабар с примери.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср май 09, 2007 1:32 pm

Андрасе, забравил си надписа "деца, не опитвайте това у дома си", за който е доказано, че води задължително до опити поне от един индивид, който е решил да провери защо слагат такъв надпис:)!
Иначе ще се въздържа да кажа за кои хора се сещах през цялото време, но вероятно и ти си се сещал за тях, на пресекулки с Тери Пратчет:). Все пак не беше зле да уточниш, че това е бъзик, обикновен, 1 бр., с поучителна цел и допълнителна функция да развлича автора си докато го пише8)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср май 09, 2007 1:49 pm

Чунким щях да го пиша, ако не ме развличаше. А някои от хората съм ги споменал съвсем явно, само дето не е поименно.

Отговори