Относно страха

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Относно страха

Мнение от Kid » чет мар 29, 2007 2:17 am

hameleona написа:... и ще трябва да видя колко голяма е дозата Страх.

ПП: А щом всява страх, не ми се вижда логично да може да бъде плашен.
Силата на страха най-често е равна на най-високия основен показател на създанието.
Аз бих допълнил, че ако създанието има сила 30, а твоят персонаж има не по-малко от 2/3 друг показател, то твоят персонаж не би се уплашил. В противен случай страхът си е страх... (вероятно изключение би правело само изпадането в състояние на берсерк)
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет мар 29, 2007 8:29 am

Силата на страха най-често е равна на най-високия основен показател на създанието.
Вчера бях на един общоакадемичен семинар на БАН, ако знаете какъв страх брах покрай всичките петима академици там и купчината доктори на науките...

Кид, и интелектът е основен показател! Не мога да го намеря в книгата, но не може да е толкова зле!

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет мар 29, 2007 11:41 am

Да така е в книгата и на мен не ми се вижда много логично да се плашиш от външния вид на ловко/издържливо/интелигентно/прецизно създание. Но въпреки това, приемам, че връзката м/у страха и въпросния показател не е пряка, а по-скоро това правило е улеснение за разказвача. Много по-лесно би ми било да преценя, че лич с най-висок показател интелект=20 би всявал в героите страх със сила 20 у героите. Естествено, наместо това би могло да има сравнителна скала, ама така би било малко по-трудно, по мое мнение.

А колкото до семинара - предлагам, че страха действа, само когато самото създание иска, и плаши само противниците, които иска (евентуално ако има "френдли файър" при този показател, ефектът върху приятелчетата да е намален). По този начин си обясняваме, че академиците и докторите не са имали за цел да те плашат. Ама ако искаха :lol: ...
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет мар 29, 2007 12:37 pm

Shamajotsi написа:Да така е в книгата и на мен не ми се вижда много логично да се плашиш от външния вид на ловко/издържливо/интелигентно/прецизно създание. Но въпреки това, приемам, че връзката м/у страха и въпросния показател не е пряка, а по-скоро това правило е улеснение за разказвача. Много по-лесно би ми било да преценя, че лич с най-висок показател интелект=20 би всявал в героите страх със сила 20 у героите. Естествено, наместо това би могло да има сравнителна скала, ама така би било малко по-трудно, по мое мнение.

А колкото до семинара - предлагам, че страха действа, само когато самото създание иска, и плаши само противниците, които иска (евентуално ако има "френдли файър" при този показател, ефектът върху приятелчетата да е намален). По този начин си обясняваме, че академиците и докторите не са имали за цел да те плашат. Ама ако искаха :lol: ...
Хора, това е фентъзи свят. Ако видите ултра-интелигентния тип срещу теб, имате едно наум, че ако му се изпречите, може да се окаже, че се биете с няколко огнени демона:)!
Извън фентъзи свят, няма нужда да обяснявам защо никой не налита на бой на губернатор Шварценегер, което е външен израз на високата Сила. Помислете обаче как се изразява високата ловкост и прецизност. Ако сте се посбивали повече, а на повечето персонажи им се случва, едва ли ще искате да се сбиете с някой, който се придвижва така, че имате проблеми да видите какво точно движение е направил:). Същото важи и за човек, който не прави и едно излишно движение, което си личи просто като ходи. Аз съм миролюбив и с никого не искам да се бия, ама с такива, каквито описах, особено силно не искам:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет мар 29, 2007 12:40 pm

A, да, забравих че в повечето случай по тия места, ако някой е гений, значи е зъл. Mea culpa.
Как обаче разбираме, че някой е адски интелигентен, та да се уплашим от него? Нито ходи грациозно, нито има мускулна маса на бик...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет мар 29, 2007 12:47 pm

Andras написа:A, да, забравих че в повечето случай по тия места, ако някой е гений, значи е зъл. Mea culpa.
Как обаче разбираме, че някой е адски интелигентен, та да се уплашим от него? Нито ходи грациозно, нито има мускулна маса на бик...
Аз колкото и да съм добър:), ако персонажът ми е магьосник и се наложи да се защитава, все едно ще призова демоните. После може да го излекувам, ако оцелее, това е друга тема:).
А иначе повечето създания, които вдъхват страх, все едно са неприятни, останалите с високи показатели просто вдъхват респект:)!
Интелектът или отсъствието му се определят в разговор, по принцип, в традициите на фентъзито влиза да си личат по погледа:). Ако не си проучваш с кого се биеш, все едно едва ли ще живееш дълго:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет мар 29, 2007 3:50 pm

Аааа, значи първоначално не ме е страх от него, ама като си поговоря два часа и взема, че се комплексирам? Така ли? Щото първоначално не му знам интелекта, трябва да го разбера по някакъв начин.

Потребителски аватар
Entity
Войн
Мнения: 136
Регистриран на: съб мар 05, 2005 5:06 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Entity » чет мар 29, 2007 4:09 pm

Andras написа:Аааа, значи първоначално не ме е страх от него, ама като си поговоря два часа и взема, че се комплексирам? Така ли? Щото първоначално не му знам интелекта, трябва да го разбера по някакъв начин.
А то по принцип не е ли добре да си поговориш 1-во, а после да се биеш? Особено, когато "нещото" не показва явни признаци, че си проси тупаника. Пък след като го разбереш що за птица е - ще решаваш дали да го нападнеш дали не или направо дали да не си плюеш на петите. Пък и не вярвам разказвача до такава степен да се изгаври, че да не Ви подскаже по някакъв начин в какво се натиквате.. освен ако разбира се не му е това целта.
Никой не може да ти даде това, което аз мога да ти обещая...
Изображение

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет мар 29, 2007 5:04 pm

Мисленето ти ме радва, макар че нещата са по-сложни.

Това кой от кого се страхува и колко зависи от три неща - двама обекта и ситуацията, в която се намират. Има парадоксални случаи, в които всеки се страхува от другия, например. Има и неща, които обикновено не предизвикват страх, но при определени условия могат да паникьосат някои. Така например, има фобия дори от клоуни и един от популярните хора, страдащи от нея е Джони Деп.
Ето защо, това със страха е най-добре да не се имплементира системно, освен в много социално насочени системи (където да си теглят последиците) или при свръхестествени обстоятелства, когато да се реализира по радикално друг начин.

Малко встрани от темата, но, да, аз като разказвач съм пускал напълно неподозирани врази. Един от играчите почти умря, без да разбере нищо.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пет мар 30, 2007 4:01 am

Кид, и интелектът е основен показател! Не мога да го намеря в книгата, но не може да е толкова зле!
Андрас, кое те наведе на мисълта, че не го знам?!

Ако едно същество има много висок интелект, например 30. Твоят най-висок показател е например 15. И вие сте враждебно настроени един към друг, тогава нормално е да се страхуваш от него защото има поне 2х твоят най-висок ОП. Защо да се страхуваш от едно интелигентно същество ли? Ами то има висока психология, висока измама, високо убеждаване, висока заплаха и заради всяко едно от тези неща би могъл да разбере какво, как и защо се опитваш да го правиш и съответно да те излъже, подмами да направиш нещо, което не искаш или нещо, което той иска.
Ако някой ти казва всичко, което си мислиш в очите, което искаш да направиш към него или друг все едно чете мислите ти няма ли да се страхуваш от него?
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет мар 30, 2007 7:30 am

Кид, да беше прочел и долните ми постове - аз от къде да знам, че той е с висок интелект? Това ще го разбера най-малко след 45 минути, ако се съгласи да направи един тест при това. Високият интелект, за разлика от останалите неща няма външни белези.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пет мар 30, 2007 3:14 pm

Ето ти ситуация на току що срещнат ГГГ (голяма грозна гад):
"Застанал си пред ГГГ и оглеждаш. На пръв поглед едър около 1.70 и може би 70кг мъж. Изглежда интелигентен, с осанка и очите му въпреки, че шарат на всякъде имаш чувството че те пронизват. Тъкмо си мислиш дали да не го бастисаш и той промълвява:
- Усещам, че си бойно настроен. Но внимавай! Аз не съм обикновен слуга и ще имаш главоболие. - махва небрежно с ръка и наистина сякаш в главата ти се заражда бунт - картини на минало, настояще и бъдеще се преплитат. Струва ти се, че залиташ и хващаш главата си с ръка. След секунда вече си добре и започваш да обмисляш хитър вариант. Виждаш над него огромния полюлей, който сякаш едва едва се държи на куката. Достатъчно е само да я уцелиш с арбалета висящ на колана ти и... Той отново промълвява:
- Ако мислиш, че докато това стане няма да ти прекършил врата много се лъжеш. Полюлея пада бавно, а ръцете ми са бързи!
Заплахата му те смущава! Как може да знае какво си мислиш, като дори не си поглеждал ясно изразено към тавана?! Все едно, вече знае намерението ти и търсиш друг начин да се домогнеш до съкровището зад него. Може би, ако се направиш че си тръгваш изведнъж се обърнеш рязко и стреляш по неподвижното му тяло ще му отнесеш главата. Докато текат в този ред мислите ти той отново те прекъсва:
- И не си мисли, че ще стоя беззащитен. - Взема поставения до него жезъл и той засиява - Можеш да опиташ и труден изстрел, но вероятноста да успее е почти нищожна..."

Е, при такава ситуация няма ли да те хване шубе? Щото, ако на три мои помисления ме хванат определено ще започна да си мисля как да се махна бързо бързо (синдрома на страха!).


Между другото Иван Атанасов ми беше пуснал такива едни четящи мислите хора. Цялата ни група мислеше как да се промъкнем в стаята им и да откраднем нещо си, докато те пият в страноприемницата. Понеже ги описваше като китайци, аз извън игрово (сякаш си мисля) се присмях как кръщавали китайците и той ми отговори съвсем игрово нещо, при което 6 човека просто млъкнахме вцепенени. Това бих го нарекъл аут ъф дъ гейм страх! Аз почнах да заеквам наистина, едното момиче почна да гледа в тавана и да си бърка в носа и останалите нещо подобно... А иначе баш-шефа изглеждаше дебеличък, богато облечен търговец обкръжен от свитата си - китайци с голи глави. Повярвай ми, въпреки, че китаеца показа, че може да чете мисли, нас ни хвана шубе от дебеличкия търговец. Въпреки никаквата агресия от негова страна. Вади си поуката сам.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет мар 30, 2007 3:46 pm

Няма 'изглежда интелигентен'. Това отдолу е Григорий Перелман, считан от някои за един от най-оригиналните умове на нашето време:
Изображение

А в споменатата ситуация аз ще се изплаша от противника не защото е член на МЕНСА, а защото чете мисли. Дали това е функция на интелекта е друг въпрос - ако вместо с магия се беше захванал с философия може би щеше да стане Магландиумския Спиноза, от който, обаче, едва ли щеше да ме е страх (е освен ако не съм дуалист).

Потребителски аватар
CrazyMadMan
Калфа
Мнения: 59
Регистриран на: пон мар 19, 2007 7:13 pm
Местоположение: София, Овча Купел 2
Контакти:

Мнение от CrazyMadMan » пет мар 30, 2007 4:10 pm

Абе хора всичко е въпрос на психика.Един човек може да се изплаши ако пред него застане някой,който му разгадава мислите,друг не.Един го е страх от високото,друг не.Един го е страх от змии(паяци или други гадинки), за друг това е смешно.Генетично заложено е .

П.П. Половината от тая дискусия няма нищо общо с темата

Всъщност има, ама явно не можеш да зацепиш. Ако нямаше щях да я сцепя или да трия.

Хам
Изображение
My frozen blade your hear will pierce,
filling it with morning frost.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет мар 30, 2007 5:24 pm

Ама нали, че страхът зависи от конкретните личности го казах и аз по-рано?!
А до сега няма доказателства за генетична обусловеност на фобиите, така че по-полека.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон апр 02, 2007 8:00 pm

Всички изказвания тук могат да се приемат за верни или не, според конкретната ситуация, но въпреки това системно трябва да има някакво правило, което да позволи дори на един магьосник (който очевидно няма много сила) да вдъхва страх. Не е нужно да "виждате" интелекта му, но особено високите показтели, по една или друга причина, се "усещат". И така е и в реалния живот, виждате един човек, който влиза в заведението, не е враждебен, не е як, няма видима причина да се страхувате от него, но въпреки това нещо ви кара да извърнете поглед от човека, за да не би да ви се ядоса... Случвало ви се е поне веднъж, просто трябва да си спомните. Ако в бара до вас влезе Иисус Христос (Буда, Мохамед... изберете който си искате там от богоизбраните), без да знаете защо, но ще изпитате страхопочитание - или поне така си мисля. Колко голямо ще е това страхопочитание (страх, респект и т.н.) в живота се определя само с малко, много или нещо още по-неопределено, но в А16 се нуждае от цифричка. Сатова системно тази цифричка се определя от най-високия показател, тъй акто най-вероятно именно той е причин за това излъчване на индивида срещу вас.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет апр 05, 2007 9:52 pm

Бат'Гойко, нали знаеш как според преданието е умрял Архимед, е същото е и тук. Не интелектът вдъхва страх или страхопочитание. Държанието, общественото положение, известността, постигнатите успехи, слуховете и най-сетне директните прояви на сила вдъхват респект.
Великият маг Х ще буди страх, защото фамилния му герб е известен из половината свят, причинил е смъртта на 5 дракона и последните три преврата са/не са били осъществени, основно заради неговата позиция. Демек - един човек на ума буди респект с това, което прави/е направил, не това, което е.
И понеже някои тукашни обитатели обичат литературните примери - нека си спомнят Кристобал Хунта от "Понеделник започва от събота". Дребният учтив испанец, от който хората ги побиваха тръпки заради властното му поведение, склонността му към таксидермията и малкия факт, че е бил "един скромен Велик Инквизитор".

Нека не слагаме цифри там, където няма нужда от тях. Fatal е явен пример какво се случва, ако прекалим със системата.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет апр 06, 2007 12:34 am

Ха, Fatal, само по себе си звучи доста фатално обречено за име ;)
Колкото до сметките, аз като автор имам за задача да дам решения на колкото се може повече въпроси, за да намаля до минимум споровете по време на игра, но иначе подкрепаям чисто ролевата импровизация и ползване на сметките само когато има да се разреши спорна ситуация. На никого няма да се разсърдя ако заобикаля и 90% от основните правила за А16, стига това да не разваля играта им. И да, няма нищо лошо, някой да има бонус над умението си за всяване на страх. И като започнахме с примерите, чудя се дали Анибал Лектър има най-висок показател за Интелект или Сила???
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет апр 06, 2007 8:05 am

Fatal сигурно звучи по-необречено от Kill Puppies for Satan. И все пак второто се играе, поне от известен тип хора.

Аз пак ще повторя - литературните примери не са много пригодни за доказателство. Горния го дадох просто, понеже ми хрумна и в съседната тема пак се цитираха.
Но да, в конкретния случай с Лектър, може би, хората все пак се плашат от него, защото е изял известно количество народ? Демек пак опираме до биография (е, и до поведение от негова страна). Разгледай и другите примери, ако ти е воля - същото е. Или изглеждат страшно, или имат страшно реноме, много рядко нещо друго буди страх и то тогава са някакви съвсем частни причини.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт апр 10, 2007 11:00 pm

Ама правилото за страха е само за определени създания. Никиой не е казал, че всеки буди у другите страх.

Цитат:
"Някои създания (немъртви, Дракони и др. митични чудовища) всяват първичен страх в околните. Страхът е психическа атака, която се противопоставя на Психическата устойчивост на героите."

Продължавам цитата:
"Силата на страха, който излъчва дадено създание може да бъде различна. При създания, които предизвикват страх със самото си присъствие, тя е в рамките на най-силния им основен показател, като най-често не надвишава 1/2 от него) - така например за драконите нивото на страх, което те внушават е между 15 и 25. Силата на излъчвания страх зависи и от нивото на самото създание - колкото по- развито и опитно е то, толкова по-силен ще е страха, който всява.
Условията при които създанията излъчват страх и радиуса на неговия ефект са включени в описанието на самото създание. Страх може да се предизвика и с магическо заклинание или определено действие.
"

Това е достатъчно, за да удовлетвори спора ви, надявам се.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср апр 11, 2007 7:00 am

Ми добре е написано, след като е психическа атака, ама защо аз продължавам да не го намирам в книгата? Коя страница?

Само дето, това изречение ме хвърля в тъча:
При създания, които предизвикват страх със самото си присъствие, тя е в рамките на най-силния им основен показател, като най-често не надвишава 1/2 от него
Последно в рамките на най-силния показател ли е или в рамките на половината от най-силния им показател? Не че има значение за досегашната дискусия, но на някои хора им е важно.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср апр 11, 2007 9:13 am

Взимаш най-силния основен показател и го делиш на 2 - това ти дава първичния страх, който ти вдъхва гадинката само защото стои пред тебе. Поне аз тъй го разбирам, но това със страха е малко офиф работа.
Дракон с показател 30 въдхва страх 15+3з., което при средни стоиности на заровете и ПсУ8 (в наще групи не е имала по-малка) вдъхва едва 1 страх... Нещо куца тука...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » ср апр 11, 2007 9:32 am

Андрасе, аз поне го разбирам като максимално равно на най-големия показател, но най-често равно на половината от него. Като статистическо разпределение с максимална стойност и средна такава. А това май е поредното правило, което е оставено на Разказвача за преценка.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср апр 11, 2007 12:50 pm

Бе и на мен нещо такова ми се върти в главата, Стефане, ма де да знам...

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » ср апр 11, 2007 10:40 pm

Vilorp написа:Взимаш най-силния основен показател и го делиш на 2 - това ти дава първичния страх, който ти вдъхва гадинката само защото стои пред тебе. Поне аз тъй го разбирам, но това със страха е малко офиф работа.
Дракон с показател 30 въдхва страх 15+3з., което при средни стоиности на заровете и ПсУ8 (в наще групи не е имала по-малка) вдъхва едва 1 страх... Нещо куца тука...
Нали се сещаш, че дракон с максимален показател 30 е леко казано несериозно. По-скоро голяма гъсеница.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср апр 11, 2007 11:01 pm

Андрас, не знам от коя страница е пасажа, аз ползвам за цитиране .ДОК, че ми е по-лесно да намирам нещата с търсачкат, вместо да прелиствам книгата, че после и да преписвам. Но щом го има при мен, значи го има и в книгата.
Стефо го е описал добре - оставено е на преценка, като са дадени само насоки. Това правило касае само първичния страх, осевен ако специално не е упоменато друго.
Например: Дракон, вдъхва страх между 1/2 Показател, ако все още не ви е нападнал и цял показател, ако е много разлютен. Разлагащ се Зомби-дракон, вдъхва +10 Страх към това, само от факта, че мирише гадно и изглежда особено свирепо.... и т.н.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет апр 12, 2007 9:36 am

Ми добре, аз принципно също съм умерен привърженик на вкарване на някои неща в реферативни граници (макар че горна и долна, различаващи се два пъти ми е малко множко), това не пречи че е оставено на разказвач. Ма пусто, много добре ще е да се разясни онзи пасаж, както и да се каже, как все пак страха зависи от нивото.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб апр 14, 2007 6:22 pm

Виж, връзката с нивото, май съм я забравил... А би следвало да я има, като е по-скоро повиляна от разликата в реланите нива, а не толкова от самото ниво на създанието. Така ако герой 0 ниво срещне дракон 30 ниво, направо ще се попикае (да кажем, че тук се взема винаги половината от разликата в нивото като бонус - сиреч 15), докато ако срещу същия дракон се изправи 20 ниво геой, нещата са по-кротки...
Естествено това трябва да се премисли и да се види, дали разлката трябва да се дели на 2,3 или 4, но принципно, подобна идея е ОК.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Отговори