Относно Друида...

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Относно Друида...

Мнение от hameleona » ср апр 04, 2007 12:55 pm

Имам един основен въпрос към екипа, а и честно казано искам да чуя мнението на останалите...

Друида не е ли служител на Живата природа? Тогава как предизвиква дъжд? Ей това въпросче ме тормозеше от известно време, ще се радвам на хубав отговор.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср апр 04, 2007 1:32 pm

Винаги, като чуя друид, ми идва на ум могъщ заклинател (Елементал), който контролива жива и нежива природа. Като може би от неживата - природните стихии - Вихрушки, урагани, порои, огън ... Освен природните стихии (Някъде ги има, някъде - не) ,природата(Живата) е неразделна част от битието на всеки друид. Тук се включват стандартните призоваване на мечка, вълк и т.н. горски обитатели. Контролиране на дървета, корени, листа и други неща.
В Аксиом ми прави впечатление, че има само природни магии(Жива природа), липсват Елементните (Като изключим водата, която присъства под форма на сняг, дъжд и мъгла - трите и агрегатни състояния)
Та сега като изкоментирах всичко това на мен ми идва друг въпрос, който ще задам като допълнение към Хамелеоновия (ако няма нищо против разбира се).

И той е: Защо друидът няма Елементални магии, но въпреки това има магии, свързани с един от Елементите - вода ? Къде остават въздухът, огънят, земята ?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср апр 04, 2007 3:36 pm

Ами дъждът, мъглата, вятъра са си природни магии. Вятърът конкретно е въздешната която търсиш. Оганя не е точно естествено състояние на риродата, освен магмата, което пък за какво ще го позваш само ти си знаеш.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср апр 04, 2007 3:49 pm

Друидът има за цел да е полезен на природата, а какво по-полезно от това да можеш да призовеш дъжд над сухата гора?
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср апр 04, 2007 3:52 pm

А, за пръв път не съм съгласен с тебе. Силата на друида идва от природата, поне, таака става ясно от описанието. Следователно той използва силата на природата. Не Елементите за да помага на природата. Има разлика.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср апр 04, 2007 6:32 pm

Мда. Аз затова казвам, че аксиомския друид е всъщност един функционер на горските фондове. В пустинята също има растения и животни, но друидът почти няма магия, която да му е полезна там. Ако реши да напоява и пустинята по презумпцията за сухата почва, има да призовава едни дъждове... И цялата мана да си изхаби, пак няма да помогне.
Иначе магиите за дъжд, мъгла и вятър според мен би следвало логично да отидат в елементалните магьоснически школи, а на тяхно място да дойдат други магии. Примерно - част от тези, които аз предложих :P
Последна промяна от Fobos на ср апр 04, 2007 8:02 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср апр 04, 2007 7:49 pm

hameleona написа:Следователно той използва силата на природата.
Дъждът и мъглата са си напълно природни явления. Защо ти се струва толкова невероятно, че друидът може да ги призове? Особено след като шаманите на индианцуте го правят ;)
Мисля, че изрично си пише, че не може да гонаправи в затворено помещение, така че е ясно, че и тази му способност е от природата - дърветата отделят влагата и той прави дъжд (например)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср апр 04, 2007 9:14 pm

? Уффф... ти си създателя, няма да споря. Ама в Корнуел няма да е така. Просто или му вкарваме елементални магии или ги махаме. това е. поне според мен де...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет апр 06, 2007 12:28 am

О, правилата за магията могат да се сменят според сетинга - напълно нормало е. Дори в следващия голям континент на Титания, те няма да са същите. Така че си напълно в правото си да си представиш, че друидите в Корнуел нямат контрол над стихиите... Само че така орязваш доста интересна част от уменията на друида, така че им дай някаква компенсация и гледай да не станат аналогични на маговете като цялостна концепция.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет апр 06, 2007 12:25 pm

Повечко бъфове, повечко отношения със животните. Ей такива неща съм замислил. Но още не съм 100$% сигурен - може и да го оставя природни + елементални магии... Но така... как да ти кажа, ей със такива неща, нещо не ми се вързва. В смисъл, ако е с елементални магии.. .ами, какво го прави по-различен от мага?

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пет апр 06, 2007 12:29 pm

Това, че магиите не са толкова силни и не са задължително за атака + Природните магии.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт апр 10, 2007 10:56 pm

Ами всъщност е много различен. Поиграй с единия, после пробвай с другия и ще го усетиш. Много дълго и широко е да обяснявам концепцията ми за Друид и за Маг, особено в безкласова система, където може да си едновременно и двамата.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт апр 10, 2007 11:00 pm

ОК. Ти си създателя, а и честно казано, успя да ме убедиш... ама да не се учудиш, ако видиш скоро няколко магии за друида от мен, които не са доста елементални :)

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт апр 10, 2007 11:03 pm

Всяка магия, която не го доближава до магьосник е добре дошла. Вече има една нова, от един разказ, който май е с размери по-скоро на повест - май беше някакъв прашен облак, който разхърчаше малки дребни камъчета... Той работи и ще получи показатели, само да вземем с автора на повестта, че да я довършим (чака редакция и напътствия човека, не е той виновен).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт апр 10, 2007 11:06 pm

Аз в интерес на истината си мислех, дали не може да се направи някакъв Ъпгрейд за друида - СУ брат на природата или нещо подобно, коеот да дава по-силни магии, които се правят (естествено) и по-трудничко, защото сега (както някой, някъде отбеляза) не можеш да тръгнеш да развиваш Друид на принципа на Магьосник. А според мен трябва да е възможно :)

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » ср апр 11, 2007 10:45 pm

добре де, защо трябва да се измисля ново СУ допълващо друида?! Или каквото и да е?! Просто си го измисли като концепция, оформи го като характер и го играй!

Аз не знам как да обясня какво е друида и какъв му е характера. Просто го усещам! Върша нещата както си искам с една едничка цел - някакъв вид хармония към природата. Не зависимо дали садя дръвчета, израждам мечета или се бия с всеки навлязъл в горите просто играя. Опитай и ти така без да измисляш нови СУ-та, които да комбинираш.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пет апр 13, 2007 7:10 pm

дали не може да се направи някакъв Ъпгрейд за друида - СУ брат на природата или нещо подобно, коеот да дава по-силни магии, които се правят (естествено) и по-трудничко
Може, естествено, но забележи основната слабост на повечето фенски СУ-я до момента - те не внасят нещо принципно ново, а надграждат и (при по-тежките случаи) заместват вече съществуващи такива - а така, в крайна сметка, се губи смисъла да играеш по безкласова система.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет апр 13, 2007 7:58 pm

имах предвид умение от типа на Специалист в Школа при мага.

Отговори