Търсене на група

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон окт 26, 2009 1:20 pm

Черно Слънце, живущ в Бургас. Моите хора учат или работят в други градове (основно София). Попълвам нова група. Желаещите да ме потърсят по ЛС или Скайп.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
All Against The Gods
Чирак
Мнения: 25
Регистриран на: вт дек 16, 2008 8:45 pm
Местоположение: Хасково

Мнение от All Against The Gods » съб фев 13, 2010 3:01 pm

Аз съм от Хасково и си търся група за форумна, скайп или играна живо :)
И всеки ден огнените игли на Слънцето пробождаха тялото на Големия Дракон на Мрака. Светлината се отразяваше от лъскавите му, черни като дълбокия космос люспи и гневът му все повече и повече растеше....

Потребителски аватар
cerberus
Калфа
Мнения: 48
Регистриран на: чет авг 20, 2009 4:08 pm
Местоположение: Свищов

Мнение от cerberus » пон май 10, 2010 5:10 pm

Търся си група за игра на живо от Свищов и околностите. За повече контакти ми пишете на ЛС

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » пон май 10, 2010 6:32 pm

cerberus написа:Търся си група за игра на живо от Свищов и околностите. За повече контакти ми пишете на ЛС
Какво значи "околностите"?
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
cerberus
Калфа
Мнения: 48
Регистриран на: чет авг 20, 2009 4:08 pm
Местоположение: Свищов

Мнение от cerberus » пон май 10, 2010 8:13 pm

Ми близките села

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » пет дек 31, 2010 12:30 am

Привет можели да ми кажете в София събирате ли се да играете S&M (Sword & Magic ;) и ако не е тайна къде и кога, и дали мога да се присъединия в някоя група ?
Ако искаш мир, приготви се за ВОЙНА!!!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет дек 31, 2010 10:09 am

Ами в събираме се събота неделя, че повечето хора работят през седмицата. Ако имаш желание мога да те дръпна при нас да видиш как е пък после да те прехвърля в друга група?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » пет дек 31, 2010 4:57 pm

Навит съм, другата седмица съм свободен, само кажи къде и кога. Ако трябва пиши ми на ЛС там изисквания за герой и такива неща.

П.П. Благодаря за поканата ;)
Ако искаш мир, приготви се за ВОЙНА!!!

nekrofear
Заек
Мнения: 2
Регистриран на: съб яну 01, 2011 9:21 pm

Мнение от nekrofear » нед яну 02, 2011 5:53 pm

От Велико Търново съм. Честно мога да си кажа че намам много опит в точно такъв тип полеви игри, но бих искал да опитам и затова ако има някоя група която може да ме приюти ще съм доволен. :)

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед яну 02, 2011 6:10 pm

Въпросът е колко си голям и можеш ли да пътуваш до Разград да речем, защото във ВТ не съм сигурен че познавам някой.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » нед яну 02, 2011 8:54 pm

Аз съм от ВТ, но в момента нашата група не се събира. Не знам и за други групи, които да играят, особено пък за А16.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

nekrofear
Заек
Мнения: 2
Регистриран на: съб яну 01, 2011 9:21 pm

Мнение от nekrofear » нед яну 02, 2011 9:03 pm

Относно дали мога да пътувам до Разград ще отговоря че не ми се вярва. Просто незнам дали ще имам пари и т.н. Няма ли някакъв вариант играта да се играе през скайп или нещо от сорта?

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед яну 02, 2011 10:08 pm

nikestan написа:Аз съм от ВТ, но в момента нашата група не се събира. Не знам и за други групи, които да играят, особено пък за А16.
Това не е пречка, ако ви се играе и на двамата. Играта с един играч и един Водещ е традиция от самото начало на ролевите игри ;).
Има сведения, че го е правил и създателя на хобито, който е бил с група от 20 човека, а е играел с всички събрали се.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » пон яну 03, 2011 3:14 pm

Това не е пречка, ако ви се играе и на двамата. Играта с един играч и един Водещ е традиция от самото начало на ролевите игри ;).
Има сведения, че го е правил и създателя на хобито, който е бил с група от 20 човека, а е играел с всички събрали се.
Вярно е, и аз съм го практикувал 1-2 пъти и останах доволен, но предпочитам играта с група, при това от сериозни и зрели хора, които са наясно как се играе.

necrofear, ако си нов в ролевите игри ти препоръчвам първо сам да си сформироваш група, да се въоръжиш с търпение и трудолюбие (особено ако си разказвач) и да опиташ с групата си няколко игри, за да видиш, дали въобще ще ви хареса. Ако ви хареса имам добрата воля да ви помогна с нещо и да участвам в някоя и друга сесия, за да споделя не особено богатия си опит.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

kilorez
Калфа
Мнения: 57
Регистриран на: пет сеп 10, 2010 12:55 am
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнение от kilorez » чет фев 24, 2011 7:31 pm

Здравейте аз съм от варна на 17 години имам групичка за игра от 5 човека и търся още хора игралната група се състои от брат ми които е на 14 години и още двама приятели който са на единия на 15 другия на 21 ако някой го остроива да пише на лично .А ако става въпрос като почнахме играта имаше период в който бяхме 12 човека .
kilorez

Ivailo.Markov
Заек
Мнения: 2
Регистриран на: вт яну 01, 2008 11:24 am
Местоположение: София

Мнение от Ivailo.Markov » ср юли 06, 2011 5:57 pm

Здравейте :)

На 15 съм и си търся група от Сливен за през лятото. Имам малък опит с ролевите игри и по-точно с Беснорез (WildBlades), но имам по-голямо желание да играя по Аксиом16. Тъй като няма да мога да влизам тук, търсете ме на мобилния ( 0889 86 95 76 ) или във Facebook.
Edit: предпочитам да играя, а не да водя, но ако се наложи, съм съгласен.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пон юли 11, 2011 10:50 am

Сливен, Сливен, Шаркито не беше ли от Сливен?
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт авг 02, 2011 11:09 pm

От там е, ама май сега учи извън града.
シャマョツィ

Spote
Заек
Мнения: 2
Регистриран на: съб дек 03, 2011 2:55 am

Мнение от Spote » съб дек 03, 2011 2:58 am

Здравейте от София съм и си търся група в която да играя. Проблемът е , че не съм играл до сега, но пък имам желание .

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб дек 03, 2011 5:11 pm

От кой квартал си и как са ти съботите и неделите?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Spote
Заек
Мнения: 2
Регистриран на: съб дек 03, 2011 2:55 am

Мнение от Spote » нед дек 04, 2011 12:15 pm

Драгалевци. Събота и неделя съм свободен. Минусът е , че понякога пътувам до Сандански

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед дек 04, 2011 11:39 pm

пиши на скайп: vilorp_ или z.m.m. и ще се разберам нещо за идната събота/неделя.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

DreamKeeper °
Заек
Мнения: 2
Регистриран на: нед яну 13, 2013 10:37 am

Мнение от DreamKeeper ° » нед яну 13, 2013 11:58 am

Здравейте на всички !
Преди не повече от месец , започнахме игра с двама мой приятели , като моя милост е разказвач.
Пълни новаци и 3-мата в системата на Аксиома 16, пък те 2мата и в този вид игри като цяло. Затруднения започнаха още с направата на героите, кото това отне доста повече от очакваното време. Виждайки спънките които явно щяхме да имам с прилагането на правилата , реших 1вите няколко сесии да се съсредоточа в/у сюжета на играта. Веднага ги заплетох в сложна и дълга история която им грабна вниманието и дойде време малко по- малко да пробутвам правилата от книгата . И така яваш-яваш нещата постепенно започнаха да влизат в релси.И така защо се захванах да пиша тук .

Партито в момента ни е от 2ма мага и ако някой иска да се присъедини - да заповяда. Не съм от най-сладкодумните разказвачи , но предлагам сложен сюжетна линия , множество пъзели , загадки и гатанки и стандартните битки.

Аз си търся друго парти. Идеята ми е да дойда на някоя сесия и просто да поседя отстрани или като нпц . Да видя как протича другата сесия . Как върви потока на разказването. Как играят играчи с повече опит от моя. Смятам , че това би ми помогнало да водя моите си сесии след това по-добре.

И последното нещо което е ... започвам да привършвам гадините с/у които да ги изправям. Липсата ми на опит в системата , ме ограничава да ги измислям , така че да се получава равностойна битка. Огледах форума , но не намерих от къде да открадна още някой животин .

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб яну 19, 2013 10:51 pm

Първом добре дошъл.

В момента не съм запознат на колко места се играе аксиом освен в Разград но вероятно има и в софия. Що се отнася до гадинките не е нужно да се ограничаваш до не хора. Можеш да минеш през арената и да забършеш доволно количество герой от там. Доста от тях са от тъй наречения математически тип та са с едно две ниво по-силни от реалното си ниво. Споконо можеш да сложиш зла органицация засипваща героите с лоши типове. Също така ти препоръчвам да ползваш троли, фелини и грифони за противници. Сравнително лесно ще ги намериш с търсачката на форума.

Ако ти трябва нещо насреща съм. Игрите с теб!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

DreamKeeper °
Заек
Мнения: 2
Регистриран на: нед яну 13, 2013 10:37 am

Мнение от DreamKeeper ° » съб яну 26, 2013 3:55 pm

Благодаря ти, ще се възползвам от форума колкото мога.

Потребителски аватар
Naraji
Чирак
Мнения: 28
Регистриран на: вт яну 22, 2013 11:42 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Naraji » пет фев 15, 2013 1:14 am

Случайно да има група от София, която да си търси играч? Може и да не е по А16, но ако е друга система, ще трябва тепърва да уча правилата.

От толкова време се опитвам да бъда разказвач, но така и не успях да намеря сериозни хора за игра (освен брат ми може би), дали поради неспособността ми да разказвам добре или да измислям увлекателни приключения, не знам... Та би ми харесало да участвам в игра с добри играчи, като аз самия също да мина от тази страна да видя, толкова ли е трудно :D

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет фев 15, 2013 3:27 pm

Малка подсказка, със сигурност ще ти е по-лесно, ако разкажеш повече за себе си. На каква възраст си, от какво се интересуваш, кои дни са ти свободни? Все пак, групите трябва да се състоят от хора, които поне донякъде са съвместими, иначе стигаме до ситуацията "Орел, рак и щука", което рядко помага на играта :lol: !
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Durzo Blint
Стар заек
Мнения: 4
Регистриран на: ср мар 20, 2013 10:25 am
Местоположение: София

Мнение от Durzo Blint » ср мар 20, 2013 10:35 am

Привет :)

Тези дни случайно попаднах в библиотеката си на "Приключение с меч и магия". Преди време (чети около 5 години) с група съученици се бяхме захванали да играем и играта ни допадна доста. След това обаче дойдоха времената на университети и работа и всеки остана със значително по-малко възможност за хвърляне на магии и сечене с мечове, брадви и други остри предмети. Като цяло освен с Аксиом16 съм запознат и с д20 и д10 системите. Бих искал ако е възможно да намеря група, с която да проведем форумна игра (предпочитам да съм играч, но ако се наложи мога и да разказвам, макар да не съм особено уверен в уменията си). Като играч/разказвач обещавам да съм сериозен, мога да пиша кажи-речи всеки ден по 1 или 2 пъти.

Поздрави

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср мар 20, 2013 11:32 am

Добре дошъл на форума!
Това не е твърдо правило, но по принцип форумните игри се организират в Метафорума.
http://axiom16.com/forums/viewforum.php?f=46
Опитай да пуснеш тема и там, според моя опит, никой няма да се разсърди на дублирането!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Durzo Blint
Стар заек
Мнения: 4
Регистриран на: ср мар 20, 2013 10:25 am
Местоположение: София

Мнение от Durzo Blint » ср мар 20, 2013 8:05 pm

Извинявам се за недоразумението. Бих се навил да се включа и в група, която се събира на живо, ако са готови да ме "приютят" :)

Отговори