Бисери от сесиите.

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » ср фев 27, 2008 10:17 pm

Не мога да цитирам съвсем точно, но горе-долу пак ще ви стигне да схванете.

Разказвач: Нареждате се петимата в кръг и от тавана почват да падат огромни скали големи колкото вас.
Гигант(аз): Ама като кой от нас?
Разказвач: Като всички вас.
Елф: Ама взети заедно или има отделен камък за всеки.
Разказвач: Гррр...
Джудже: Мълчете, че ще вземе да падне целия таван.

Разказвач: Александър прави Огнена топка в храма(на Кали) и пода пропада. Образува се кладенец. Дергон пада вътре.
Човек(воин): Слизаме да го търсим.
Разказвач: По какъв начин? Нямате въже.
Гигант(аз): Понеже сме яки, викам да скочим директно.
Човек(маг): Идеално!
Разказвач: Скачате.
Джудже: И?
Разказвач: И...падате.
Една минута игрално време героите обсъждат разпалено днешния брой на Брилски вестник за Култура и Образование.
Гигант: И после какво става?
Разказвач: Ами падате.
Пет минути игрално време героите водят математически беседи.
Джудже: А сега какво става?
Елф: Нека позная...
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

kimbo
Чирак
Мнения: 25
Регистриран на: съб фев 09, 2008 12:52 pm

Мнение от kimbo » ср фев 27, 2008 10:33 pm

Забрави да споменеш:

Разказвач: Виждате младо момиче завързано за един кактус в Пустошта.
Елф: От каква раса?
Разказвач: Човек.
Джудже: А не го ли боде?
Разказвач: Боде го!
Човек(маг): А не е ли жадно?
Разказвач: Жадно е.
Елф: А не е ли гладно?
Разказвач: Гладно е.
Човек(воин): А защо стои тук?
Гигант: Абе погледни хронологията, бе!!!

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон мар 17, 2008 11:54 pm

Галеан е споменал СнМ, да разкажа и аз няколко бисера от последната ни кампания по новите магьосници.

Общо взето действащите лица бяха една изгряваща j-pop и j-rock певица, един ловец на глави, лекарство, което често беше по-лошо от болестта, и един професор на средна възраст с желание да си живее живота спокойно и 44 калибър в случай, че това не му бъде гарантирано. Певицата беше на Галеан, останалите двама - непосещаващи форума.

Професорът и шотландския касапин (щото той си беше такъв, макар и със стил), заедно с още няколко добре обзаведени за стрелба, сеч, изпепеляване и т.н. люде претърсват Малта за наличие на едни лееееко изкукуригали магьосници-психопати. Липсва им най-вече атлетична сициланка-мотоциклетист с доста оръжия. В същото време, познайте какво точно гони героинята на Галеан и един НИП, 18 годишно хлапе-хакерче, със "завидна" "бойна подготовка"*.
Певицата и Инкубуса (по един омагьосан GSM, който работеше и без обхват): Преследва ни някаква луда мотористка с картечен пистолет и т.н. и т.н. (представете реплики като от тийн хорър).
Главорезът: Мисля, че току щоя намерихме.
Професорът: И къде точно се намира?
Главорезът: Някъде в австралийската пустиня, с певачката и МОЯТ GSM (действително той си беше негов, или поне след като го изтръгна от студените ръце на един албански ходжа-магьосник).

Малко по-късно:
Певицата стреля през прозореца по убийцата. Драматичен провал, прозорецът е брониран и куршумът се забива в таблото, правейки крайно съмнителни всякакви опити тая кола да тръгне.

Още малко по-късно:
Убийцата е на половина опечена, Инкубусът е с три огнестрелни рани, певицата - с две, всички са на плюнка живот и упорито отказват да мрат, като герои в протяжен хамерикански екшън. Джепането отдавна е свършило, квотата импровизирани зкалинания също, за маната да не говорим... Хакерът вади джобно ножче, убийцата - стилет. Двамата се наръгват един-друг, хакерът пада в безсъзнание, тя едва-едва тръгва да се изправя, героинята на Галеан отваря вратата на автомобила и я изпраща в небитието с помощта на ритник от обут в ботуши с токчета крак.
По такъв начин умря една от най-талантливите килърки, които е виждало Средиземноморието.

____
*Певицата беше изключително красива, но тийнка. Останалите бяха мъже, но от 30 нагоре. Респективно й се лепяха като репеи разни хлапетии. Като съответният хакер - Инкубус (не, нямаше никое от качествата на прякора си).

Потребителски аватар
The Raptor
Шампион
Мнения: 176
Регистриран на: чет мар 13, 2008 12:08 am

Мнение от The Raptor » вт мар 18, 2008 12:36 am

:lol: :lol: :lol:
ааа хахаха са я четох тая тема и съм се спукал от смях :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » вт мар 18, 2008 1:16 am

The Raptor написа::lol: :lol: :lol:
ааа хахаха са я четох тая тема и съм се спукал от смях :lol: :lol: :lol:
Най-яката тема. Жалко, че не пишат хората бисери.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет мар 27, 2008 12:44 am

Vilorp написа:Незнам дали това е най-подходящата тема, но:
Играчите са на прилично високо ниво, водещият упорито им повтаряq че трабва или да станат вампири или да чистян канализацията на града (не от зомби или други интаресни твари а от гризачи).
Те обаче решават, че тъй и тъй няма нищо интересно даи поне да си открият страноприемница в Ифе*. Ето от тук започва настоящата история, която ще наречем „Силата на рекламата!“:
Герой едно (певец, крадец, магьосник, алхимик и с интереси в изобреталските поприща) се заема със задачата да популяризира новото заведение. Като първа стъпка хваща едно хлапе и след кратък разговор го убеждава, че ще е на много голяма далавера ако в града има „само една страноприемница и то конкретна“ след това му бутва тежка сребърна монета в ръката и с бавен ход се отправя към центъра на града, където е отседнал негов събрат. Когато пристига пред страноприемницата „Възмездяващата бата“ спира едно минаващо хлапе и го пита: Коя е най-добрата странопремница в града?, и лапето веднага отговаря „Ринсуид Ашмодеански и Арн“, „Коя е най-близката?“ „Ринсуид Ашмодеански и Арн“ „А тая каква е?“, „Че това страноприемница ли е въобще!?“

Рекламата арботи и в ролевите игри ;)!


*Града който е разположен на остновен кръстопът в Заподния съюз притежава повече от 100 страноприемници, бордеи и хазартни зали.

бел. поста е редактиран след долната забелжка, която ще се оптам да приема малко по-присърце занапред
Само да поясня, понеже Водещият бях аз. Предупредил ви бях,ч е ви чака вампирска сесия и ако бяхте влезли в канализацията, щяхте да научите нова дума-Носферату;)!
Още съжалявам, че не ви въведох във вампиризма с кът-сцена. Можеше кампаняита да не пропадне*).
А.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » нед апр 06, 2008 7:53 pm

Двама герои влизат в кръчмата и след като се настаняват,сервитьорката ги посреща и ги пита дали са си избрали нещо /все едно има меню/

Сервитьор:Какво ще желаете?
Играч1:Бира и пилешка супа. :lol:
Играч2:Боб със сирене,хляб и бира. :lol: :lol:




Разказвач:Къщата беше малка и уютна.Това,което Теоден забеляза,беше къркащото :lol: на котлона котле с чорба. :lol: :lol: :lol:

Герой се кара с друг герой в къщата си./същата сесия/



Герой2-Не ми изглеждаш много умен.
Герой1-Сигурен ли си?
Г2-Да
Г1-Щом казваш...Ако искаш да ти докажа,че съм умен,виж камъка до вратата.
/Г1 хвърля зарове и се пада 5:5:5,използвайки магическата си енергия,той пръска камъка на парченца/
Г2-Т`ва ти ли го направи?
Г1-Да.
Г2-Да бе,аз пък съм краля на Източния съюз!
Г1-Ако искаш да ти докажа,че съм умен,ела с мен навън.
/Междувременно,герой2 си сърба чорбата./
Г2-Не виждаш ли,че ям.
Г1-Ами вземи си чорбата и ела.



Пак същата сесия...

Г1-Притеснявам се,да не би случайно да те наранят.
Г2-Спокойно,аз съм специалист в използването на прашките. :lol:

Продължаваме пак същата сесия,както и по-надолу...

Г2/Той е Кентавър/-Време е да тръгваме.Чака ни дълъг път.
Г1-Но,Теоден,няма ли да ми позволиш да те поязда... :roll:

Извън играта

Разказвач:Мисля че,понеже по тези земи не са виждали кентаври,могат да те използват за комерсиални цели.
-Играч 2/Кентавъра/ към Играч 1-Абе, ти знаеш ли какво е комерсиална цел!?
-Играч 1-Да те използват за реклами.
Разказвачът се смее
-Играч 2-Не бе,да те карат да теглиш каруца! :lol:


Играчите са си все същите...а ето и мотото на Играч1...

Играч 1 върви по една улица и вижда пръстен.И това,което винаги казва за намерени предмети:
-Отивам,вдигам,разглеждам,прибирам.



Играч 1 пита играч 2:
Какво ще се получи при кръстоска между кентавър и джудже?
Играч2-Брадясало Пони-Кентавър .
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Yoni
Стар заек
Мнения: 4
Регистриран на: пон юли 02, 2007 5:35 pm

Мнение от Yoni » нед апр 06, 2008 8:02 pm

Fenrir написа:Двама герои влизат в кръчмата и след като се настаняват,сервитьорката ги посреща и ги пита дали са си избрали нещо /все едно има меню/

Сервитьор:Какво ще желаете?
Играч1:Бира и пилешка супа. :lol:
Играч2:Боб със сирене,хляб и бира. :lol: :lol:




Разказвач:Къщата беше малка и уютна.Това,което Теоден забеляза,беше къркащото :lol: на котлона котле с чорба. :lol: :lol: :lol:

Герой се кара с друг герой в къщата си./същата сесия/



Герой2-Не ми изглеждаш много умен.
Герой1-Сигурен ли си?
Г2-Да
Г1-Щом казваш...Ако искаш да ти докажа,че съм умен,виж камъка до вратата.
/Г1 хвърля зарове и се пада 5:5:5,използвайки магическата си енергия,той пръска камъка на парченца/
Г2-Т`ва ти ли го направи?
Г1-Да.
Г2-Да бе,аз пък съм краля на Източния съюз!
Г1-Ако искаш да ти докажа,че съм умен,ела с мен навън.
/Междувременно,герой2 си сърба чорбата./
Г2-Не виждаш ли,че ям.
Г1-Ами вземи си чорбата и ела.



Пак същата сесия...

Г1-Притеснявам се,да не би случайно да те наранят.
Г2-Спокойно,аз съм специалист в използването на прашките. :lol:

Продължаваме пак същата сесия,както и по-надолу...

Г2/Той е Кентавър/-Време е да тръгваме.Чака ни дълъг път.
Г1-Но,Теоден,няма ли да ми позволиш да те поязда... :roll:

Извън играта

Разказвач:Мисля че,понеже по тези земи не са виждали кентаври,могат да те използват за комерсиални цели.
-Играч 2/Кентавъра/ към Играч 1-Абе, ти знаеш ли какво е комерсиална цел!?
-Играч 1-Да те използват за реклами.
Разказвачът се смее
-Играч 2-Не бе,да те карат да теглиш каруца! :lol:


Играчите са си все същите...а ето и мотото на Играч1...

Играч 1 върви по една улица и вижда пръстен.И това,което винаги казва за намерени предмети:
-Отивам,вдигам,разглеждам,прибирам.



Играч 1 пита играч 2:
Какво ще се получи при кръстоска между кентавър и джудже?
Играч2-Брадясало Пони-Кентавър .
Хааахахах беше много смешна сесия :lol: :lol: /Аз съм Играч 1/

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед апр 06, 2008 8:16 pm

Кентаврите са лудо нещо - аз веднъж играх кентавър на кораб :D При аборджа се опита да прескочи разстоянието между двата кораба...не си спомянм дали успя
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » нед апр 06, 2008 8:54 pm

:lol: Определено денят днес беше...доста интересен.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Yoni
Стар заек
Мнения: 4
Регистриран на: пон юли 02, 2007 5:35 pm

Мнение от Yoni » нед апр 06, 2008 11:31 pm

Fenrir написа::lol: Определено денят днес беше...доста интересен.
Ако утре играем ще пусна още бисери :twisted: :twisted:

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » пон апр 07, 2008 2:33 pm

От неделишна сесия:
-Искам да бъда вечно с теб!- казава влюбено младеж към един от игровите персонажи, без да подозира, че тя е щерка на Хадес, в следствие на което цялата група прихва да се смее :lol:
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пет апр 18, 2008 4:37 pm

Gallean написа:От неделишна сесия:
-Искам да бъда вечно с теб!- казава влюбено младеж към един от игровите персонажи, без да подозира, че тя е щерка на Хадес, в следствие на което цялата група прихва да се смее :lol:
Хадес присъства ли в Магландиумската митология?
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » пет апр 18, 2008 8:12 pm

Вероятно не си спомянш книгата- не, не присъства.
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет апр 18, 2008 8:31 pm

Gallean написа:Вероятно не си спомянш книгата- не, не присъства.
Той очевидно си я спомня, за това ти и задава този риторичен въпрос ;). Сега ще се окаже, че хадес бил елфа-певец, който го е страх от тъмното, мишки, пирлепи, летящи мишки, високо, ниско, затворени пространства, открити пространства, средно широки пространства, въжета, паяци, чисота, мръссно, паяжини, камъни, липса на камъни, гори, ярка светлина, образа на слънцето, жени, мъже, деца, всички останали, наука, магия, умения, манивели, школа на огъня, карбуратори, FILO-data structures, конници, кашкавал, розови овце, монохроматична светлина, сенджири и американски военни :lol:

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » пет апр 18, 2008 9:39 pm

Еми на тъп въпрос подобава тъп отговор, няма да се цепя от колективното мнение по въпроса ;) Иначе Хадес си беше Хадес- обира парите на Харон на покер (и без това Лодкаря няма какво да ги прави толкова много монети!!!), храни си песа (Цербер) и тн.

Сега се сетих за другия бисер, които беше изцяло извън игрово. Понеже мадамата имаше баща си на алай (саюзник) на 5 точки, искаше по време на битка да го повика на помощ. Хубаво, но си беше там използвала веднъж на 24-часовата връзка с Подземния свят и съответно бащата. Понеже действието се развива на фона на горящ и кървав град, следват следните коментари (след много бира):
-"Линиите на Царството на Мъртвите (ТМ) са претоварени, моля изчакайте!"
"Ти-та-ту-ти..."
-Ама знаете ли коя съм аз? Как може така...
-"Съжалявам, пристигна нова пратка мъртъвци, има много бумаги и документи за обработка, моля изчакайте!"
-Абе как ще чакам, бе!?
-"Знаете ли какво би означавало ако объркаме някоя бланка и забавим цялата група туристи... опа, мъртви, а?"

И завършващия, абсолютен аут оф спейс коментар: "И после върви доказвай, че не си мъртъв..." :lol: :lol: :lol:
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пет апр 18, 2008 11:45 pm

Хаха, напомня един епизод от ООТS, където Дорукан се опитваше да измоли Тор за чудо...

За да не поощрявам оффтопика, ето нещо, което се случи много отдавна:
Групата (която е ниско ниво) се бие с някакъв звероукротител и неговите вълци (и 1 тигър)
Аз: (хвърлям зарове - неуспех) - Уф, пак ли?
Вълк: улучва меи прави 2з щета + 2
Аз: Какво? Аз с късия меч сигурно ще направя толкова?!
Разказвач: Ама това е магически подсилен вълк.
Аз: ****(мятам зарове - неуспах) ****
Вълк: отново ме улучва
Аз: Е са вече наистина ме **** мамата! (блъскам по масата от яд) Захвърлям меча настрани меча и го захапвам! (хвърлям високи зарове - успех!) Дай сега да мятам два зара!
Разказвач: К`ви два зара, с твоите зъби можеш да направиш 2 щета, но вълкът така се стряска, че хуква да бяга презглава!
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » чет юли 17, 2008 11:15 pm

При подготвока за игра по Фауаут един от играчите поиска да си направи Деткуау с три еденици в атрибутите- при Персепшъна (което системно е невъзможно, но той твърдеше, че по исотия го бил обяснил правдоподобно), при Чаризмата и Късмета. Сами разбирате, че това е много груб мин-макс и повечето играчи, такак както и водещи, не биха искали да играят с подобен абоминейшън...
От там се роди моето обяснение какво ще се случи в първата сесия на този персонаж и защо не трябва да се играе с него:
Първо, заради едното персепшън, Деткуау-а ще се спъне в първя по-голям камък и ще падне.
Заради едното си късмет ще падне върху анти-танкова мина и ще гръмне (би трябвало да уцелее заради невъзможно многото си Ендуранс).
И накрая, заради едното си чаризма, никой няма да му помогне, а групата ще го изостави в Уейстланда кървящ ;)
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юли 18, 2008 12:56 pm

Гален, това горното да го беше написъл на холандски с корейски руни по-щях да го разбера =/
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » пет юли 18, 2008 7:39 pm

Ще пробвам така:
Във Фауаут имаш всеки персонаж има редица основни показатели: Сила, Сетива, Издържливост, Чаризма, Интелект, Ловкост (и бързина) и Късмет.
Всяка раса, има минимали и максилмани стойности за начален персонаж за всеки един от тези покзатели. За хората варират от 1 до 10.
Деткуалите са вид гущероподобни чудовища, които са много трудни за отиграване, но за това пък са перфектни машни за убиване.

Играча реши ,че иска да играе максимално ефективен в битка персонаж, като сложи максимално точки на Силата, издържливостта и ловкостта, като за целта не остави никакви точки на Сетивата, Чаризмата и Късмета.
Ако имаш едно късмет- това означава, че би трябвало да ти падат наковални на главата в празна пустош, постоянно змии и скорпиони случайно да ти влизат в леглото, оръжията ти непрекъснато да засичат и да се чупят, въобще- случват си всички лоши стечения на обстоятелствата.
Ако имаш едно Сетива- това означава, че си практически сляп, глух, не усещаш никакви вкусове, температура или допир.
Ако имаш едно чаризма това означваш, че си изродски грозен, в комбинация с анти-социални умения. Всеки гледа та де избягва, не желае да разговаря с теб, въобще не желае да те познава ил ида стой в същата стая с теб. За нищо на света не би се вслушал в думите и тн.

Моята забележка към този персонаж беше, че той най-вероятно още в първата сесия на играта, понеже има едно Сетива ще се спъне в камък и ще падне. Понеже има едно късмет ще падне точно върху единствената противотанкова мина в радиус от колометри, която никой не си спомял да е поставял или откривал. и понеже има една чаризма групата приключенци ще бъдат доволни ,че няма нужда да го търпят толкова неприятен покрай тях и ще го оставят да умре :D
За това му и предложих да играе с друг герои :)
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » нед авг 03, 2008 6:09 pm

Ето какво се случи в първото и последно прикючение, което ще водя по чат... (да се надяваме, че не но...).
Влиза герой първо ниво в кръчма (държа да отбележа, че показателите му са много ниски от сорта на 13Пр, 10 Си и другото по пет). Та този герой иска да забие молив (който не бе казал, че притежава в инвентара си... пък и за кво му е след като не може и първата буква от азбуката да напише). Та той иска да забие този молив в тезгяха и после да изненада кръчмаря (100 кила човек) и да забие молива в окото му. Спорехме половин час по тази тема, че с такива показатели е невъзможно да изненадаш човек 5, 6 Нива по-висок от теб пък камо ли да го нацелиш в окото с молива, който стърчи от масата. Накрая всички се отказаха да играят :twisted: .
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
iliusa
Калфа
Мнения: 45
Регистриран на: съб авг 18, 2007 4:59 pm
Местоположение: Кубрат

Мнение от iliusa » нед авг 03, 2008 6:13 pm

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Дори аз не съм такъв нууб!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ПП: Да спориш с Айна коства много показатели. Нека си е прав! Не му давайте да седне! :lol: :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед авг 03, 2008 10:51 pm

Ain alkar написа:Ето какво се случи в първото и последно прикючение, което ще водя по чат... (да се надяваме, че не но...).
Влиза герой първо ниво в кръчма (държа да отбележа, че показателите му са много ниски от сорта на 13Пр, 10 Си и другото по пет). Та този герой иска да забие молив (който не бе казал, че притежава в инвентара си... пък и за кво му е след като не може и първата буква от азбуката да напише). Та той иска да забие този молив в тезгяха и после да изненада кръчмаря (100 кила човек) и да забие молива в окото му. Спорехме половин час по тази тема, че с такива показатели е невъзможно да изненадаш човек 5, 6 Нива по-висок от теб пък камо ли да го нацелиш в окото с молива, който стърчи от масата. Накрая всички се отказаха да играят :twisted: .
Безпорно, запомнящ се момент от запомнящ се филм ;) . Очевидно не се е харесал само на мен.

Щеше да е по-интересно моливът да се беше озовал в окото на героя. А и щеше да бъде по-основано.

Макар че откога барманите са 5-6то ниво? И откога в Магландия има моливи :lol: ?
シャマョツィ

QUARANTINE
Стар заек
Мнения: 4
Регистриран на: ср юли 30, 2008 3:56 pm

гигант

Мнение от QUARANTINE » пон авг 04, 2008 9:20 am

Ain alkar написа:Ето какво се случи в първото и последно прикючение, което ще водя по чат... (да се надяваме, че не но...).
Влиза герой първо ниво в кръчма (държа да отбележа, че показателите му са много ниски от сорта на 13Пр, 10 Си и другото по пет). Та този герой иска да забие молив (който не бе казал, че притежава в инвентара си... пък и за кво му е след като не може и първата буква от азбуката да напише). Та той иска да забие този молив в тезгяха и после да изненада кръчмаря (100 кила човек) и да забие молива в окото му. Спорехме половин час по тази тема, че с такива показатели е невъзможно да изненадаш човек 5, 6 Нива по-висок от теб пък камо ли да го нацелиш в окото с молива, който стърчи от масата. Накрая всички се отказаха да играят :twisted: .
Е поне не е той тоя дет се заяде заради интелигентия ми гигант.
www.myspace.com/quarrr
Има само 10 типа хора на света. Тези които разбират бинарен език и тези които не го разбират.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт авг 05, 2008 10:48 am

Shamajotsi написа: Макар че откога барманите са 5-6то ниво? И откога в Магландия има моливи :lol: ?
Ааа, барманите често са отказали се от странство приключенци, така че за тях може да са 5-6 ниво. Иначе биха настанали сериозни безредици по баровете им ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт авг 05, 2008 3:22 pm

Барманите? Прочетете пак за гигантите (в началото). Може да ви се стори интересно....

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт авг 05, 2008 4:15 pm

Shamajotsi написа:
Ain alkar написа:Ето какво се случи в първото и последно прикючение, което ще водя по чат... (да се надяваме, че не но...).
Влиза герой първо ниво в кръчма (държа да отбележа, че показателите му са много ниски от сорта на 13Пр, 10 Си и другото по пет). Та този герой иска да забие молив (който не бе казал, че притежава в инвентара си... пък и за кво му е след като не може и първата буква от азбуката да напише). Та той иска да забие този молив в тезгяха и после да изненада кръчмаря (100 кила човек) и да забие молива в окото му. Спорехме половин час по тази тема, че с такива показатели е невъзможно да изненадаш човек 5, 6 Нива по-висок от теб пък камо ли да го нацелиш в окото с молива, който стърчи от масата. Накрая всички се отказаха да играят :twisted: .
Безпорно, запомнящ се момент от запомнящ се филм ;) . Очевидно не се е харесал само на мен.

Щеше да е по-интересно моливът да се беше озовал в окото на героя. А и щеше да бъде по-основано.

Макар че откога барманите са 5-6то ниво? И откога в Магландия има моливи :lol: ?
Сцената звуи интересно, макар че не се сеащм кой е филмът:).
Появата на моливи в Магландиум обаче заслужава отделна тема, без съмнение...;)
А.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
shizziss
Вречен
Мнения: 323
Регистриран на: съб мар 08, 2008 2:08 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от shizziss » ср авг 06, 2008 4:13 pm

"Изгладнял" герой влиза в хана от където ще започне приклучението и сяда на единствената "свободна" маса на която вече седи един елф. Чака си поръчката...
Разказвач:Прекрасната сервитьорка се появи много бързо и му сервира топлата гозба.
-10 медника,господине!
Мъжът ги подаде и девойката му пожела приятен апетит.Междувременно,Гериум вече гледаше към новия му събеседник.
-Добър ден...-знаеше,че той ще е еидн от групата.Реши бързо да го запознае с предстоящата ситуация.
Играч:Гондар се нахвърли с вълчи апетит на Сервитьорката...

П.П. Това беше първото, което ми хрумна :rofl: :twisted:
Аксиом 16 "Древна магия на Титания"... Около 1456 година...
Само един Разказвач знае, какво ще стане, ако боговете се върнат, магията удави света, а старите континенти изплуват...
Следва продължение...

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » съб авг 09, 2008 12:51 am

Трета чат-сесия (много доволен от новите играчи) действието се развива около 12 и половина през нощта (реално, а игрово е при изгрев светило). Разказвачът пише:
зората се задава на ЗАПАД и мрака лека полека си отива (но това не е заради смъртта на вампира)
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » съб авг 09, 2008 12:55 am

Ain alkar написа:Трета чат-сесия (много доволен от новите играчи) действието се развива около 12 и половина през нощта (реално, а игрово е при изгрев светило). Разказвачът пише:
зората се задава на ЗАПАД и мрака лека полека си отива (но това не е заради смъртта на вампира)
То в твоята вселена всичко е възможно. Що пък да няма разнообразие...и Светилото иска да експериментира с нещо нестандартно... :wink: :D

Отговори