Андраш и критиките му.

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Андраш и критиките му.

Мнение от Andras » ср май 02, 2007 8:33 pm

О, боже, рептилоид!!! Кошмарът продължава. Сега очаквам и тоя да ме покани в парка на дуел с речници.

BatGojko: Е, хайде сега пък. Тук не си се месил още достатъчно ;) - едва ли ще те канят на бира или дуели. Понапиши първо поне пост-два, че тогава.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср май 02, 2007 8:52 pm

Мммнеее, аз нямам свободно време за губене :lol: Андрас, защо така си се вманиачил в това да поправяш хората за всяка грешка, която смяташ, че допускат? Учител по всичко, винаги и навсякъде ли искаш да бъдеш?

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср май 02, 2007 9:31 pm

Абе не е, защото не се държи като педагог... Тоест държи се, ама като ония педагози, дето са минали онзи етап, докогато са могли да издържат неправдите на професията си и плачат... обществото да ги натовари с по-леки задължения. Събиране на пощенски марки, да речем (на езика ми е да кажа филателизъм, ама тази дума я няма в речника, който ми е под ръка - има само филателист).

Но обратно на темата... Мисля, че изводът, до който стигна Фобос е най-плодотворен: гущероидите да имат родителски инстинкти, но да съществува културна забрана да ги упражняват директно. Не съм сигурен, ама май е имало подобни примери в човешката история (не искам да казвам откъде идват тези мои догадки, защото току-виж капацитетите и науците ме изяли с парцалите ако греша :lol: ). Ако на някой му се пише нещо като художествен текст, може да използва това като мотив ;) .

П.П. Андраш, на този свят не е достатъчно само да си прав. Ти си единственият човек, когото съм видял да заема правилната позиция, но хората, които познавам, въпреки това да не го взимат насериозно. Защото има голяма разлика между действията "Уточняване на независимо какъв по важност детаил" и "Издребняване + Заяждане". Не знам дали го осъзнаваш, ама реакцията ти не се тълкува като послание, че еди-кой си е допуснал грешка и е хубаво да не я прави наново, а претенция за ерудиция (има я в речника! Има я!) на гърба на останалите. Ако наистина си имал предвид второто - мненията ти от такъв тип по определение нямат място тук. Ако си имал предвид първото - моля те, вслушай се в съвета на останалите и си промени отношението. Ако някой е допуснал наистина значима грешка, кажи го човешки (твоят начин не е човешки) и то, забележи, в Лично съобщение, както ме поправи един от тукашните потребители, когато пишех "уръжие" наместо "оръжие". Ако грешката има потенциал да се разпространи - има опция за промяна на мнението, при доброто желание на сгрешилия.
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср май 02, 2007 10:22 pm

Аз пък се обаждам, за да заявя, че освен ако някой от останалите модове не ме скастри, ще търкам от тук нататък всякакви мнения от тоя тип. Анраш си е Андраш и това е. Друг е въпроса, ако не усещате, иронията му. Ако пък аз се бъркам... ами, да казва :) Нямам нищо против да го взема като заяждане и да търкам всички мнения, в които поправя грешките на някои с такъв тон. Нямам нищо против обикновенните ви спорове за гущероидите. Но лека-полека това ще се превърне в проблем, усещам го. В случая Андраш е абсолютно прав. Рептилии, да. Но рептилоиди :) Но можеше да поправя и по-спокойно.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет май 03, 2007 9:13 am

Шамайоци, аз пиша два типа постове:

Дълги или средни по големина постове, когато имам намерение да изложа теза и аргументация към нея и когато като цяло съм добричък и мил човек, стига някой да не се пробва да ми стъпва по мазола, та да трябва аз да го ритам в пищяла.
Кратки, когато отивам и пускам някаква забележка/коментар/пример някъде. Тогава как точно пускам забележката зависи основно от това какво ми е настроението, което пък се мени съгласно деня, часа, лекциите ми в университета, мейлите, които съм получил, музиката на съседчето от партера, което ще пребия с цветарник и резултатите, дето ми ги е изплюла Математика 5.
И ако се случи да съм в лошо настроение, понеже тъй и тъй съм решил, че някой ден съседчето ще има среща с оловен цветарник, а Математиката и да я псувам, нищо няма да й стане, го отнася първия, който ми се набие в очите. Да, позна - обикновено ми се набиват в очите полихедрони и рептилоиди. Нещо повече - нямам и особено желание хората, пишещи подобни неща да ме взимат насериозно, след като аз не ги взимам.

Капиш?

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет май 03, 2007 6:11 pm

Хамелеоне, вземи отдели последните няколко поста в тема, подходяща за тях (нещо с Андраш в заглавивето си) и остави темата да продължава (ако въобще има какво повече да се казва). Няка си не искам всяка тема да завършва с безсмислени спорове между един или повече участници (от които винаги маме и Андраш, като една от страните) и това да води до заключването им. Намирам подобна тенденция за деструктивна, независимо, че уважавам правото на всеки да изказва негодувание и по странични от темата въпроси.
Този форум тук, не е научен форум, че да се следим за подобни грешки, като рептилоид или полихедрон/полихидрон. Факт е, че в книгата аз ползвам думата гущероид, а тя със сигурност не присъства в речника. Също така е факт, че половината от грешките, за които се заяждаме по постовете си, са в следствие бързане или просто пренебрегване на значимостта на правописа. И макар да съм от поддръжниците на образоваността по интернет, не считам, че правописът е по-важното от изказания смисъл в мнението на участника във форума.
Този форум е за обсъждане на:
- Ролевите игри и в частност на Аксиом16 и всичко свързано с нея;
Този форум не е:
- Да си мерим знанията в други насоки, различни от РИ, макар да се предполага, всеки участник да е придобил знанията от общо естество, необходими за игране по А16 (мисля, че в книгата си пише, че се налага да сте посещавали училище до 13 годишна възраст - което е приблизително избрана възраст, а не научно обосновано твърдение, така че не започвайте да го разисквате)
- Да си четкаме егото, оправяме/развалеме настроенията, изкарвайки си го на другите и т.н. (естествено, пълно абстрахиране от моментното ви настроение е невъзможно - знам го от личен опит - така че това е по-скоро в областта на нереализируемите пожелание, но пък трябва да го съобщя все пак).

ПП: Сега, Хамелеоне, се върни и проячети първия ред и всички мнения, породили този пост да заминават във въпросната тема.
Благодаря!
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет май 03, 2007 7:00 pm

слушам и изпълнявам, но малко по-късно. Че трябва и да преработя мнението на Шамайоци, а нямам в момента време.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет май 03, 2007 9:00 pm

Ето още едно мнение, да го отцепва рептилои... хамелеона.

Ама моля ти се, ти си ги писал гущерите и си в правото си както си щеш да ги кръщаваш.
Друг е въпроса, когато някой пише с наукоподобна поза следното:
Както и жабите просто хвърлят хайвер, или пък ред други рептилоиди не се грижат за поколението си
А пък за правописки съм хапал най-много веднъж, като това веднъж са твоите полихидрони

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » чет май 03, 2007 10:28 pm

Това не е въпрос на правопис, а на уместна употреба. Но не ми се занимава да си меря някои части от тялото за такива неща, ти се бориш за залози, които съществуват само в твоята глава.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет май 03, 2007 10:29 pm

Виж по-горния ми пост.

Отговори