За възкресението и задгробния живот

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет юни 29, 2007 4:29 pm

И понеже пропуснах да отговоря за смъртта от старост:
Системно, при смърт от старост се счита (няма го описано в книгата - да не вземете да го търсите), че героят е постоянно в състояние да намалява ТЖ с -1 на всеки рунд (10 секунди). Оттук насетне разигравайте както намерите за добре ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет юни 29, 2007 5:29 pm

Vilorp написа:Аз попринцип съм леко против възкрусяването на този персонаж, защото си е изконно зъл, а и няма далавера, а това което го уби го до веде до:
Отхапана глава зарита в сандък със сол, а тялото е добре обгорено и оставено да съхне на сянка.

бел. Веригите на милосърдието не са целебна магия и невиждам никакъв начин да се приложат с целебна цел.
Спасе, ако аз не съм объркал названието, това е магията, която обвързва вашите ТЖ в обща купа, при което мога да те уверя, че и с -100 Трайни щети може някой да остане жив след възкресението си, стига да го вържем с берсерка на Кид или някой друг персонаж високо ниво.
Впрочем, знам, че си против, но пък ти би следвало да помниш, че аз отказвам да вземам страна. Алиа е за, ти си против, оправяте се вътреигрово, аз само ви казвам как реагират НИП-овете и ако успеете да го разберете-какво искат и какво правят за постигането му, независимо свързано ли е с вас. От всяко положение обаче, не искам да ви насочвам, освен с нормалните проблеми, следващи от целите ви.
Виж, за "зъл отвъд изкуплението" си прав, вече уточних, че е наемен убиец. Като разказвач обаче , отказвам да взема страна. Ако бях играч, щях да имам собствено отношение към въпроса, например можеше да го възкресявам, да му устроя почетно погребение, да попреча на възкресението му или да го убия лично, отново, ако бъде възкресен-в зависимост какъв персонаж играя в момента. В момента обаче, важни са вашите цели, аз нямам такива!
Специално обещавам обаче да ви предложа възможнио цели. Няма да ви насочвам обаче какви точно да приемете и как, нито да вземам отношение в споровете ви:)!
BatGojko написа: Как следва логиката при заклинанието Възкресяване:
1. Героят се възстановява до 1 ЖТ;
2. Прилага се ефектът на всички други фактори - като например има ли Трайни, Временни и т.н. щети;
3. Вижда се на колко ЖТ е реално героят и ако той е под -16, значи че само за миг вдишва въздух и издъхва отново... Така е, какво да се прави, понякога и героите умират.

И още нещо. Лекуването на Трайни щети може да се прилага и върху мъртъв противник, тъй като реално магията, а не естественоте му сили водят до неговото "закърпване"... естествено трябва да звучи поне малко логически възможно, за да се допусне от Разказвача.
Звучи ми логически магията за лечение на тежки рани да може да коригира изгаряния от огън, киселина и разсичания на врата с меч, а солта всъщност би трябвало да е консервирала главата. Играчите да го имат предвид за сесията, включително тези, които са против възкресяването на конкретния индивид:).
Разбира се, има си срок за възкресяването, след което Разказвачът ще каже, че е мъртъв от прекалено дълго, но това не си го броя за вземане на страна:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет юни 29, 2007 6:05 pm

Много съжелявам, но следващите редове са още едно предложение за действието на магията, макар и много добре да знам, че авторитетните лица са се изказали вече по въпроса с друго мнение. Както и да е, логично ми се струва Възкресяването да е нещо като лекуваща магия, но единствената, която е приложима за мъртви, и която всъщност е приложима само за мъртви. От Успеха на заклинанието може да зависи колко ЖТ би си възстановил трупа, ако оцелее. Ако въпреки магията той би останал на <-16, то трупа, типично за всяко същество в това положение, просто си остава на същото дередже или с други думи магията няма ефект. Това би могло да стане при сравнително не толкова опитен магьосник (макар и по принцип това да си е доста добър, при все че знае магии 7. ниво ;) ) или, както казахме, при причини за смъртта като: сдъвкване от дракон, падане от някоя магьосническа кула и т.н. Този вариант обаче не изключва наличието на магьосник, който да не може да вдигне от смъртта ако не сдъвкан от дракон, то поне сдъвкан от малко пустинно лъвче. А, и между другото, може да се включи и това, че при АНУ положението се влошава (или дори става необратимо, макар и да не съм много привържаник на тази идея, щото съм почитател на Адидас ;) ).

П.П. И да добавя за още един плюс, какъвто го виждам за такъв вариант: Ако има не чак толкова опитен възкресител, но достатъчно опитен, че да върне пострадалия към земните (магландските) мъки на -11, да речем, може да се стигне до тази ситуация в романите: магът се поти цяла нощ, в крайна сметка бившия мъртвец е вече бивш мъртвец, но с ужасна треска и с искреното желание да си остане мъртъв :) .

П.П.П. А, и да поясня - може разчленено тяло да се брои за същество на -много. Само по някакъв начин трябва да се подсигурим против евентуални опити за клониране :lol: .
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юни 29, 2007 10:52 pm

Спасе, ако аз не съм объркал названието, това е магията, която обвързва вашите ТЖ в обща купа, при което мога да те уверя, че и с -100 Трайни щети може някой да остане жив след възкресението си, стига да го вържем с берсерка на Кид или някой друг персонаж високо ниво.
Объркал си назавнието. Оная беше нещо от срта на общ живот или нещо подобно. веригите е връзваш някой с тях и скачаш в боя, тебе те бият него го боли ;).
Виж, за "зъл отвъд изкуплението" си прав, вече уточних, че е наемен убиец
Наемните убиици не са зли, ако бяха зли нямаше да са наемни убиици, а касапи. Убиеца е човек работеш на почасова работа.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » нед юли 01, 2007 9:27 pm

...което подсеща, че въпросът за задгробния живот още е недоизяснен, нали? А иначе какво има зад другите пет врати? Само Ахра-Ман ли дава право на избор? Едва ли, но да питам как виждаш нещата (макар че ако ги виждаш така ще съм малко несъгласен с теб). И последно - той Ахра-Ман като цяло откъде накъде ще раздава такива решения - нали е опандизен?
Тук идеята не е "откъде на къде ще взема решение", а просто като Бог, той все пак има някаква власт и дава възможност неговите "слуги" да изпълняват волята му, като заобикаля законите. Какво има зад другите 5 врати? Ами покоите на другите Богове. В зависимост от това как е играл играча по време на куестите и към какво се е стремял може да му се отвори друга врата или повече врати, от които да си избере... Това е чисто игрови елемент, не си длъжен да се съобразяваш с него. Но мен си ме кефи, а и играчите ми се накефиха. Ако не се накефят просто "умират" и толкоз. Правят си нов герои и наново.
Ако пък след "възраждането" искат да сменят новия си "господар" явно ще трябва да потърсят повелята на друг Бог, което е само повод за нови приключения и интриги...
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Отговори