Относно щетите

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Относно щетите

Мнение от Fenrir » пон окт 22, 2007 7:47 pm

Може ли някой да ми обясни точното действие на ВЩ,ТЩ и за БЩ?Въпросите са ми следните:
-Базовата щета само добавя ли се или е за всеки зар?
-Ако на някое оръжие примерно му пише 3 зара щета +3 Трошаща щета,това 3 какво значи-просто се добавя към искараната щета от 3те зара или е за всеки зар,а в случая-15 допълнително?
-И за Временните и трайните щети не разбирам нещо-от долната ли граница се отнемат или?
:wink:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » пон окт 22, 2007 9:26 pm

Базовата щета не е за всеки зар, а се добавя към вече полученото от заровете. Същото се отнася и за втория ти въпрос. Временните щети започват да се отчитат от 0 нагоре, и когато достигнат текущите ЖТ на героя, той припада, т.е. ако да кажем се млатиш с някое миризливо зомби и то (или някой друг) ти е нанесъл примерно 50 щета (приемаме, че имаш 60 ЖТ макс) ти остават 10 ЖТ, ако в това време някой ти нанесе 10 или повече временна щета героя ти припада. Трайните щети намаляват максимума на живота, докато не бъдат излекувани. Например героя ти отново има 60 ЖТ и пада от високо и си чупи крака, приемаме, че получава 20 трайни щети, в такъв случай максимума на ЖТ спада с 20, т.е става 40 и колкото и да възтановяваш няма да ги възвърнеш до 60, поне докато не бъдеш излекуван (доколкото си спомням магията "Лекуване на тежки рани" се оправяше и с постоянни щети, другия вариант е в някаква болница да постоиш известно време).
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » ср окт 24, 2007 11:18 am

Базовата щета се добавя накрая, не към всеки зар. Има обаче ограничение - максималната базова щета, която можеш да вкараш зависи от заровете щета - ако държиш оръжието с една ръка е 2*броя зарове, а ако го държиш с две ръце - 3*броя зарове. Това обаче е максимума. Ако държиш чук с 4 зара щета в две ръце, ще можеш да вкараш още най-много 3*4=12 щета, но може и да вкараш по-малко, ако просто нямаш толкова. Ударите с ръце и крака винаги вкарват пълна щета и са много добри за много силните герои.

Когато пише 3 зара + 3, това не е същото като 3 зара + 3 за всеки зар, нали? Хвърляш си трите зара, събираш и накрая прибавяш три. Ако беше по три на зар, щеше просто да пише 9.

За временната и трайната е обяснено добре.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет окт 25, 2007 6:14 pm

На въпросът е отговорено добре и затова само допълвам, че Временната щета се записва по този начин, за да се разделя лесно от реалната щета, тъй като методите за възстановяване на едната и другата са различни.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Отговори