Магически двойник - хаос магията

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет фев 08, 2008 2:34 pm

Искам да повдигна въпроса за "Магически двойник" от школата на Хаоса.

Текстът е:
"Магьосникът създава магически двойник на избрано от него създание, като то става негов съйзни и изпълнява неговите заповеди (минава под контрола на играча). Оръжията и броните на създанието, като и всякакви други предмети не се копират заедно с него. Създанието разполага с Мана равна на 2хМУ на магьосника. Останалите му показатели са каквито са максималните на първоизточника. Създанието е магическо. За усложнение в УФУД се счита МЗ на създанието".

От този текст не става ясно дали двойника копира СУ-та та. Моето лично мнение е отрицателно, защото за мен СУ-та, като вложен в съзнанието на героя експириън, е нещо съкровенно. Проблемът е, че примерно Чук на Бога или Армагедон причиняват нещо конкретно - демидж. Докато чрез "Магически двойник" може да се "надмогне" неясен брой други СУ-та.
... Излишно е да казвам, че герой, който играе с магьсник, пита за тази магия какво всъщност прави.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет фев 08, 2008 2:49 pm

Копира всичко, което е нематериално, следователно и знанията и уменията. Все пак това е заклинание 7 ниво, а ако не копира СУ, то би могло да бъде и напълно безполезно. Да, опасно е ако си копираш някой колега-каратист и акробат, ама то и Чукът на бога е опасен. Другото важно изискване, което се пренебрегва понякога е разстоянието за действие, което важи и за да може да се поддържа заклинанието. Така призованото чудо няма как да е на разстояние по-валеч от МУ/2 на магьосника.
А какво всъщност прави магията? Ами магически двойник - то си пише ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет фев 08, 2008 3:29 pm

Майтапа е, че ако създанието има "Хаос Защита", двойникът ще има 1/2 от максималните показатели на създанието и всички СУ-та ще са 1/2 от степените, на които ги има създанието.

... И да, значи край на босовете-войни!
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет фев 08, 2008 4:04 pm

Абсолютно си прав, че ако има защита от хаос, нещата не са добри, но нали това е смисъла на защитат от школа. То и за чукът на бога е зле ако имаш защита от земя... Не може една магия да еднакво добра във всяка ситуация и това е хубавото на РИ.
А за босовете-войни, мали да, маьосниците са по-опасните така и така, но са с по-сложно разиграване от страна на разказача.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » нед фев 10, 2008 5:50 pm

Аз всъщност за друго се коркам! Според мен няма магия, колкото и да е могъща, която да различи СУ-то от личните знания, спомени и характер на индивида, който ги е развил тези специални умения. Всеки един удар от дадена специализация с оръжие например е постигнат чрез стотици часове тренировки, спаринги, общуване с учител, медитация и т.н. В "Хрониките за Дризт" имаше такъв момент, че съживиха един много умел войн и в решителната битка срещу Дризт жрицата, която контролираше "съживения", трябваше да избира между загуба и това да "отпусне юздите" на контролирания умствено войн. Тя му позволи да се развихри "творчески" и той си върна самоличността.

Та затова се чудя защо от всички заклинания от школата на Хаоса точно това няма "изненадващи ефекти". Например при копирането, двойника да се получи наистина качествен, с личните спомени и знания на оригинала и следователно да постъпва като него (и да откаже да премине под контрола на мага). Тъй де - при заклинанията от тази школа винаги има риск успешното заклинание да не направи нищо... или да го направи твърде добре...
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед фев 10, 2008 6:24 pm

Ок, ако предложиш интересна (и проста) механика за това съм готов да го обсъждам. Затова и отделям мненията в самостоятелна тема.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон фев 11, 2008 5:18 pm

Ееее, де! Това за уточнението (да е проста механиката) го приемам в сферата на майтапа (не че не си го заслужавам, но това е друга тема)!
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон фев 11, 2008 6:17 pm

Ха, ха, въобще не е майтап. Проста в смисъл на опростена, нали, да не стават грешки ;) (ей това вече е майтап). Единствената грешка на Аксиом, е именно в това, че не съм я опростил там където е възможно (а такива места има, вервай ми) и не смятам да я допускам занапред.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт фев 12, 2008 2:07 pm

Може малко неподготвен да се намесвам в съжденията ви, но не е ли достатъчно просто, ако противника (ако е противник) има хаус защита то просто двойника да не получава бонусите от СУ-тата?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт фев 12, 2008 4:08 pm

ами не е толкова просто - тогава магията ще стане изгодна да се казва върху създания с напомпани основни показатели и без СУ, което вече променя същността й. Намаляване ефекта наполовина си е напълно ОК. А и кой казва, че тя се првави върху противник?
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср фев 13, 2008 9:54 am

Аз лично досега съм я прилагал само веднъж магията и то върху съиграч, за да помогне в едно мазало, тогава всъщност приложиха и чука на бога върху двойника и му свалиха живота на 20-тина ТЖ. Ако противника е могъщ дали напоказатели дали на умения се е по-добре да си му направиш двойник да се мелят, а ти да помагаш. И както казах двойника съм го виждал да се използва само веднъж досега, ама аз и герой 266-то ниво съм виждал само веднъж до сега... (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори