Нова промяна на Бутаща Сила

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон мар 03, 2008 2:58 am

Някъде съвсвем в началото бях писал, че кога се прави проверката зависи от преценката на Разказвача, като само препоръчвам проверка при БС от 2*МТ.
В този си вид БС няма да отхвърля опонентите по дърветата със стрелите (дори Щ/10 е направо за пренебрегване, така че бях писал и че си струва да се махне). Темата е за обсъждане на това как е най-удобно, а който не иска да ползва въобще бутане в сесиите си - ами ОК, просто не взема под внимание правилото за БС.
За жалост тези, които са имали мерак да го пробват досега не се изказват с никакво мнение. А чистото отричане или приемане на идеята не носи нищо за дискусията и подобряването на правилото.
Отричане на една механика, само щото щяла да даде предимство на някого в конкретна ситуация не е аргумен, който мога да приема. Това твърдение може да се приложи почти за всяка механика в играта в момента.
Последна промяна от BatGojko на вт мар 04, 2008 12:31 pm, променено общо 2 пъти.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон мар 03, 2008 4:01 am

ш
BatGojko написа: За жалост тези, са имали мерак да го пробват досега не се изказват с никакво мнение. А чистото отричане или приемане на идеята не носи нищо за дискусията и подобряването на правилото.
Отричане на една механика, само щото щяла да даде предимство на някого в конкретна ситуация не е аргумен, който мога да приема. Това твърдение може да се приложи почти за всяка механика в играта в момента.
Не ме разбра-аз просто не искам летящи тела след всеки удар с тежко оръжие, отхвърляне от стрели и подобни. Не ме притеснява игралната част, а естетиката, която започва да прилича на манга/аниме. Предпочитам двете половинки кротко да си падат на земята след посичането с двуръчен меч, ако гледаме филмовата естетика-като в самурайски филм 8) !
От игрална гледна точка, бутащата сила бих я ограничил до бутането с тяло, щит, специален удар или просто магия, тоест както е в сегашните правила. Тъй като в момента не съм водещ, ще пиша отзиви след някоя сесия, в която се ползва това правило:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон мар 03, 2008 9:44 am

Ми идеята на Асен за бутането е най-читава.

Бат'Гойко, това не е точно съвременен пистолет. Парабелум е от по-миналия век (па макар и в края), а 9мм за него е от началото на миналия век. Това, естествено не попречи с такова оръжие да се извърши убийството преди 10на години на постови пред едно посолство в София, той още си е функционален, но всъщност го давам за пример, защото сегашните са малко хлъзгави - има разни дозвукови муниции, които не вдигат толкова шум, има бронебойни, които не отдават цялата си енергия, ми преминават транзитно и прочие. А от този знаем какво да очакваме.
Човек може да го даде като пример обаче и заради кинореализмът - това е пистолет (или пистолетът) от голям брой емблематични филми, като "Мръсната дузина", "Индиана Джоунс", "Котката", "Борсалино" и прочие, където никой на никъде не отхвърчаше. Въобще в по-старите филми простреляните просто падаха и тихо и кротко си умираха на място.
Последното му филмово участие беше като оръжието на наемния убиец в "Бягство от затвора", но дори и там никой на никъде не отхвърчаше.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон мар 03, 2008 4:48 pm

Andras написа:Ми идеята на Асен за бутането е най-читава.
Всъщност, това е сегашното положение с бутащата сила (ако не съм изпуснал някоя официална промяна). Така че заслугите не са мои, а пак на БатГойко-правилата са според книгата.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон мар 03, 2008 5:37 pm

Не знам какво толкова му се мисли на "избутващите стрели" при все, че при предложените правила не виждам как БС от стрела дори ще стигне 4, което, пак при предложените правила, едва стига да се бутне на земята катерица, пък камо ли да се избута човек или друго подобно същество...
シャマョツィ

Отговори