Да те хване яд!

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
iliusa
Калфа
Мнения: 45
Регистриран на: съб авг 18, 2007 4:59 pm
Местоположение: Кубрат

Да те хване яд!

Мнение от iliusa » пет май 02, 2008 8:17 pm

Някога хващало ли ви е яд, че сте загубили битка по абсурден начин? При мен се случи вчера
Тъкмо си млатехме дракон с четири героя и таман да го бием един от играчите хвърли 111. Все пак имахме шанс дракона бе почти мъртъв, но за да го победим преди той да е убил един от нас ни трябваше бияча да удари чифт... И той удари 111. Беше тотално мазало, защото той изтърва пет килограмовия си меч на главата на предишния нещастник и му подписа смъртната присъда, както неговата, така и нашата. Изведнъж се оказахме победени за два рунда на косъм от победата над дракона.
Е как да не те е яд? :angry:

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет май 02, 2008 10:15 pm

Всеки трябва е запознат с един важен ролеви термин: TPK.
(Total Party Kill - когато цялата група измира)

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет май 02, 2008 11:05 pm

Бих казал,ч е това е сред най-забавните части на една РИ :)
Не че съм мазохист или садист (щото най-често водя), ама наистина, от подобни истории се раждат легендите. Иначе не е интересно, ако не сте затрили поне една група (аз съм затривал няколко :twisted: )
Повечко успех при следващата битка.

ПП: А да, още по-гадно щеше да е въпреки това 111 да го бяхте проснали дракона, пък той да вземе да си падне на късмета :twisted: :twisted: :twisted:
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » нед май 04, 2008 5:10 pm

Първо: Аз бях лудия разказвач, който пуска дракон срещу четири героя 0 Ниво, но това са е гати героите. Държат на пъвата атака, а после когато се изредят достатъчно, че БЗ на дракона да падне почват по тиквата и ако има някой от тях с тояга 9 зара щети става лошо за дракона.
Второ: Колко е късмета на дракона?
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед май 04, 2008 9:54 pm

Дракон срещу четирима 0 ниво герои? Че и само с по тояга? Въй, наистина са страшни тез' герои!

Късметът на дракона, ако разказвачът ще го ползва, би трябвало да бъде определен преди битката именно от разказвача и то така, както играч избира късмет за героя си. Според мен. Ама това е по-скоро за "Въпросите и отговорите".

Иначе предлагам тази тема да отиде в общите приказки и тук всеки да си излива душата за мъките, които са го споходили.

Като например моята, че загубих първия персонажен лист на героя си. Не че е толкова ценен (за такива случаи съм си направил копие, което малко изостава спрямо оригинала, ама не е "като без хич"), ама все пак имаше голяма сантиментална стойност. Един такъв, принтнат неправилно (трябва да го обръщаш през късата страна за да четеш втората страница като хората), мазен, почти се беше скъсал на четири, навсякъде личаха не особено успешно изтрити бележки... Абе накратко, много страдам. Обърнах стаята си с главата надолу, но не - няма го вкъщи - т.е., навярно въобще го няма. И страдам :cry: ...
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед май 04, 2008 10:44 pm

Четири героя на нулево ниво размахващи тояги с по 9 зара щета... Какво да кажа, в мойте приключения на тея тояги им викаме алебарди и досега нито един герой не е имал силата да ги „размахва” (;.

За късмета на дракона: Щом ще си луд разказвач късмета го слагаш равен на разликата, среч когато го ударят та да го унесвястат друкона си пада на късмета. (;

По темата, доколкото я има: ако се е стигнало до битка значи геройте нещо са объркали (или разказвача е деспотичен маниакален садист), тъй че битка не съм губил с герой. Виж като водещ ми се налага да приемам доста поражения и всеки път ми се къса сърцето...

За персонажния лист: Правихме ремонт в къщи, но се надявам да не съм си затрил първия лист аз, че иначече ще трябва от първа ръка да му разбера на Шами чувствата...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
iliusa
Калфа
Мнения: 45
Регистриран на: съб авг 18, 2007 4:59 pm
Местоположение: Кубрат

Мнение от iliusa » пон май 05, 2008 8:33 pm

А и не бяхме всички с тояги а само един.ако бяхме с тояги всичките одавна да е мъртъв тос дракон!

Потребителски аватар
iliusa
Калфа
Мнения: 45
Регистриран на: съб авг 18, 2007 4:59 pm
Местоположение: Кубрат

Мнение от iliusa » пон май 05, 2008 8:48 pm

И фсе пак се надявам да споделите и други подобни изданки в прклучениятави!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет май 08, 2008 4:05 pm

Не знам на кое викаш издънка, но един от първите ми герои по стария Аксиом го яде вълк.
Героят атакува с тояга, уверен в защитата си. Метна 1:1:1 и я изпусна, загуби си действията за рунда...все хубави неща. Разчитаме на бронята.
Вълкът контраатакува. С АЪ 6:6:6, при което боят приклу4и.
Оттогава обичам високолеталните битки. Особено, когато моите персонажи играят вълка;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет май 08, 2008 5:38 pm

Във форуманта малко по-надолу. След тежка битка елфът-стрелец на Черно слънце е на 5 живот (по домашно правило о нула нататък се умира - няма лекуване), всикчи останали също са на парцали ,а следващата битка е след около минута. при което той казва "започвам да сиппя лекуване на леки рани, героят ми има точно 6МУ и продължавам докато не ми свърши маната. С достатъчно концентрация успявам при каквито и да е зарове, освен ако метнеш 1:1:1". А той има яко мноог манна. На второто хвърляне му се падна 1:1:1 :lol: :D :evil:

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » чет май 08, 2008 6:37 pm

Що да съм садист? Доказано е че след втория ренд защитата на дракона пада до толкова, че и с 15 атака го целиш лесно в тиквата, което си е нещо особенно с тоягата за 9 зара.
А за тая тоага защо да не може като по правило оръжията имат щети от (МР+Тегло/2+1)зара (-1зар за тъпи) и по правилото на другата страница можеш да увеличиш майсторска изработка с да 50% щети за 20% от цената всеки зар. Самата тояга без обков и без други бонуси струва не повече от 600 мед.
Ами то аз доста се чудих как да използвам късмета на противникът докато не видях, че просто не си струва. Никой от играчите ми (сред които и Илиуса не оставят жив противник след себе си)
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет май 08, 2008 7:04 pm

Я обясни правилото, по което пада защитата на дракона, че нещо не ми е ясно...
А по правилото, анречено "тояга", тоягите имат щета от 3 зара тъпа, 3зара+3, ако са с обков.
Последна промяна от Асен на чет май 08, 2008 7:07 pm, променено общо 1 път.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » чет май 08, 2008 7:07 pm

Ами някъде из книгата е. В секцията за Битки. Някъде долу на дясната страница. Пише нещо от сорта на "Правило за бой с многоброен противник" или нещо такова.
Аз първоначално мислех, че в началото на всеки рунд БЗ се възстъновява, но не е така (пише го изрично).
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет май 08, 2008 7:10 pm

Така де, така-аз искам да видя твоите сметки, правилото от книгата го знам.
Стартова защита на Дракона-50, за по-кръгло (30 Ловкост). Опиши ми сега как става номера да падне до 17, което с наказанието от -8 става 25 и с атака от 15 можеш да го уцелиш в 50% от случаите.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет май 08, 2008 7:30 pm

Блатния дракон БЗ 38 от която се вади 20 заради големия размер и се получава 20+16:36+8за главата 44 Обща защита. На всеки атакувал противник от близка дистанция БЗ-то пада с 2, сиреч 10 човека са блъскали по дракончето за да му свалят на 24 защитата и да имат 50% успеваемост с 3 зара при опот да го халосат в главата с атаката си от 14.

За щетата на тоягата за 2 метра тояга има 4 зара +10 килограма тегло дават още 5 зара началния зар пада с трошащите щети. другия вариант е 2,5 дължина на 8 килограма което значи 16 сила за ползване с 2 ръце, за двуметровия вариант ти трябва 20 сила и да си гигант, ако решиш да ползваш с 2 ръце.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет май 08, 2008 8:35 pm

Само че групи от десет човека са редки, а и не ставаше дума за блатен дракон, а просто дракон. Мисля да изчакам все пак обяснението на Айн Алкар.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пет май 09, 2008 11:43 am

Като разказвач ми се е случвало да убия герой още в първата битка от приключението. Три персонажа трябваше да се справят с 4 гоблина. Още в началото единият гоблин хвърли копието си (6,6,6 за атака) и откъсна главата на елфа в групата. Правех всички мятания скришом и намалих щетите, иначе щях да откажа човека завинаги от ролевите игри (това му беше първата сесия).
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет май 09, 2008 12:55 pm

Виж горната случка с мен.
Беше първата битка на първия ми персонаж по системата, което вероятно означава, че е било третата ми сесия. Не ме забелязваш, да съм се отказал, нали?
Това не е универсална рецепта да откажеш някого от РИ, просто има висока успеваемост;)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет май 09, 2008 1:11 pm

Всъщност Вилорп не можеш да смянташ. Бз на дракона е 38-20=18, а не на 20. След това получаваш 34 обща защита. А и досега герои 0 Ни, което съм водил имаха минимум 21 атака. Ти сам смятай, че в края на втория рунд атаката към главата е напълно успешна (а колкото и да е силен дракона не може да убие героите дори на 0 Ниво за 20 секунди освен ако не са трима, което мисля, че значи, че играчите са гати късметлиите ама и аз съм си карък на заровете).
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет май 09, 2008 2:31 pm

А, ти всички атаки за целия бой ли броиш?
Така вече ми е ясно. Съжалвяам, но в правилото се подразбират атаките за един рунд. При което трима души не му свалят защитата чак толкова.
Между другото, егати играчите имаш, ако имат минимум 21 атака на 1 ниво. Точки за Интелигентност не са ли отделяли?
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пет май 09, 2008 5:44 pm

Ами втората ми група се разпадна, защото казаха, че съм тотално обезкъсметен и не ставам за тзаи и изобщо игри със зарове.
Играем и се бием с около 10 гоблина. По 2 ниво сме. Героят ми е гигант с двуръчен чук(моя разработка) - 8 зара щета. Магьосникът(най-силният герой в групата) прави магия. Хвърлям зарове за атака, гада блокира и главата на чука изхвърква към главата на мага. => магът е мъртъв. После един гоблин с брадва(двуръчна) праска щита ми, парче от него отхвърча към стрелеца и му изкарва едното око. После героите ме нападат, защото мислят, че имам сключен договор с гоблините. Убих единия, счупих лъка на стрелеца и го ползвах за нунджако(пак моя разработка), довърших единия с нунджакото, но то очаквано се скъса и изхвърча към другото око на клетия стрелец. После сам срещу сляп...битката е ясна.
И другите казаха, че не ставам за такива игри с моя късмет.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет май 09, 2008 5:53 pm

Съжалявам, но в книгата пише точно обратното, че за цялата битка при смяна на противник се намалява докато не се мръднеш. Пишеше нещо от сорта на "Така в началото на следващия рунд героя ще има намаление на БЗ от 8", а не "След края на рунда БЗ се възстъновява". Знам го, защото това правило ми бе най-трудно да го запомня и всеки път гледах. (не е изключено да греша, но съм почти сигурен).
ПП:Ах защо ги слушам тези да си оставя книжката в Кубрат. Сега не мога да докажа нищо с нея, но знам, че това пише.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет май 09, 2008 6:56 pm

Така е, но за да продължи да пода БЗ-то трябва още някой играч да го атакува, сиреч всеки с който влизаш в битка след пъвия ти сваля БЗ-то с 2, ако групата е била от трима играчи БЗ-то на дракона ще е постоянно намалено с 4 и това при условие, че всички го бият от близко разстояние (чети един замах с лапа и -40ТЖ) (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет май 09, 2008 7:46 pm

Ок, тогава направо да отписваме опонентите, които бъдат обградени от 4 посоки, освен ако са поне с 5 нива над опонентите си...
Отидоха ми героичните битки;).
Впрочем, това правило се равнява на "след втори рунд бронята мойете да я събличате, само ви пречи"! Представям си как настава масов стриптийз на бойното поле...
Ако беше вярно, но не е.


Проверих си книгата. Не всяка атака намалява БЗ, а всеки противник, който атакува. Горкият Дракон, който го бият трима герои със сопи, има базова защита 34 (тук си прав) срещу първия, 32 срещу втория и 30 срещу третия. Слойи му +8 за опитите за удар в главата и колкото и да са ги оптимизирали, пак няма да стане, освен с АУ.
Това е без отклоните, а аз по Анимал Планет животно, което не ги ползва, не съм виждал-и не защото не гледам 8).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет май 09, 2008 8:44 pm

Да това и аз най накрая го видях. Добре, че го разбрах преди битка в "До там и обратно"
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет май 09, 2008 10:23 pm

Подкрепям, добре че го разбра преди битката иначе: „сама ще те осакатя” звучеше зле (; А и никой не е казал че ще се бием (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет май 09, 2008 11:51 pm

Не съм казал биткаТа, а битка. Такива ще има, но вие сте още далеч от тях.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
lud
Стар заек
Мнения: 4
Регистриран на: чет сеп 11, 2008 5:51 pm

Мнение от lud » чет сеп 11, 2008 6:14 pm

Гледам тука има доста забавни истории,но скоро не е пускана нова.Пишете още нещо да се посмеем. :)

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » вт сеп 30, 2008 3:35 pm

Хихи, сещам се за един билкар правен по Аксиом...

Отговори