Aтака в главата? Как изглежда?

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
iliusa
Калфа
Мнения: 45
Регистриран на: съб авг 18, 2007 4:59 pm
Местоположение: Кубрат

Aтака в главата? Как изглежда?

Мнение от iliusa » вт юли 08, 2008 12:39 pm

Ауеи хора неразбирам някои ще ми обясни ли?
Как така те удряд с брадва в главата примерно зимат ти някакви ТЖ и ти продалжаваш да се биеш?
Или пак те уцелват с срела в главата и тя се предполага че остава там.И ко ас се бия с стар4ащта стрела от глажата и дупка от брадва или ме4?
Бихте ли обяснили ПЛС.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » вт юли 08, 2008 2:58 pm

Наистина след удар с брадва в главата ми е малко трудно да си представя как ще продължиш да се биеш. Но на мен ми е трудно да си представя как ще продължиш да се биеш след удар с брадва в торса :wink:
Въпроса ти е доста основен, но той не се отнася само до ударите в главата, а като цяло до нанасянето на щети. Най-лесно можеш да си представиш ако следваш логиката, че всяка точна и добре изпълнена атака е смъртоносна. Всичко останало, което не трупясва или не нанася страшни увреждания, просто не е добър удар. Така при не-смъртоносният удар с брадва в главата, героят бива ударен с тъпото на брадвата, а не острието. Стрелата пък се оказва с тъп връх и не успява да се забие. Схващаш идеята :wink:

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » вт юли 08, 2008 3:10 pm

Просто играта не е направена до 100% реалистичност,иначе щеше да е тъпо.Тя наподобява обикновена игра,съчетана с реални детайли.Просто имайте фантазия :wink:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юли 08, 2008 3:57 pm

Брадвата вкарва 5-7 зара щета при среден зар това прави 18-25 + 1/2 модификатор заради типа не щетите= 27-38. Такъв удар в крайник вади от строя крайника, главата се предполага че е по-твърда щом играете ролеви игри (; На вас може да ви е кофти, че неможете да убиете противник с един удар, но ще ви е още по-кофти ако противника ви убива с един удар, вса пак вие сте герои, а не пишлемета нещастни тръгнали на заколение. Това че стрелата е попаднала в главата по никой начин негарантира забиване, ако пък има някакво защитно средство да не говорим. Главата също така включва уши и нос и един тежък удар с брадва там може да се опише как рязва един от въпросните съчащи израстаци откъдепо чава да кърви като фонтан. Друг е въпроса, че може да се ползват и букви вместо числа...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт юли 08, 2008 5:05 pm

Vilorp написа:На вас може да ви е кофти, че неможете да убиете противник с един удар, но ще ви е още по-кофти ако противника ви убива с един удар, вса пак вие сте герои, а не пишлемета нещастни тръгнали на заколение.

Друг е въпроса, че може да се ползват и букви вместо числа...
Не, няма-мисля, че ме познаваш;)! Друг въпрос е, че системи, при които всеки удар е фатален, също не ми се струват много реалистични. Има и несмъртоноснио удари, да напомним.

А това с буквите просто не го разбрах.

А по темата-наистина проявявайте въображение. Едно просто правило е, че ТЖ определят какво имате право да описвате-докато не свършат, не можете да описвате смъртносен удар. Иначе ако0 исакте, описвайте как на гиганта му отсичат единия рог, от което той изпада в Берсерк :twisted: !
А.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » вт юли 08, 2008 5:17 pm

Това съм ти го обяснявал сигурно. Вика му се драскотина. Ако удариш с отрието на брадвата не е задължително да я забиеш тя може да ти цапне тиквата без да ти троше черепа (абе бащати не се ли е запардосвал с брадва? Ако не е вари питай дядо той ше ти каже всичко за ударите в глави... не се шегувам или ме изчакай аз да демонстрирам :) )
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » вт юли 08, 2008 9:30 pm

Абе, Бат' Гойко май вече се обяснява веднъж по такъв въпрос. Той бе споменал, че ТЖ се явява и опитността на героя в понасянето на щетите. Това не означава, че ако изпереш някой, който има много ТЖ в главата, той ще понесе удара с иронична усмивка, а по-скоро значи, че ще успее да се дръпне в последния момент и да бъде само закачен от удара (например да се прости с някое ухо).
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
shizziss
Вречен
Мнения: 323
Регистриран на: съб мар 08, 2008 2:08 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от shizziss » ср юли 09, 2008 12:21 am

Само за справка отговор на този въпрос може да се намери в проектния мод на А16, ЕнДор (в разработки по аксиом).
Аксиом 16 "Древна магия на Титания"... Около 1456 година...
Само един Разказвач знае, какво ще стане, ако боговете се върнат, магията удави света, а старите континенти изплуват...
Следва продължение...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср юли 09, 2008 4:32 pm

Само за справка, ако продължаваш на всяка тема да пускаш - на това съм отговорил в Ендор, без да кажеш нещо смислено, ще ти трия мненията. Копийш?

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср юли 09, 2008 9:05 pm

hameleona написа:Копийш?
+Paste :lol: !
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср юли 09, 2008 11:28 pm

Това си е обяснено и в основната книга (за всички, които са си направили труда да го прочетат). ако трябва да сравняваме с реалността, нормалните хора обикновено имат висока смъртност след ритник в глават, когато те са паднали на земята, но малко по-здравите момчета в UFC и бившето Pride си понасят такива шутое, че и продължават да се бият след това - ето това е разликата в нивото и броя ЖТ, които имат ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
shizziss
Вречен
Мнения: 323
Регистриран на: съб мар 08, 2008 2:08 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от shizziss » ср юли 09, 2008 11:42 pm

Извинявай Хам, но просто все поствам след работа разни не много дообмислени и дооформени постове пълни с правописни грешки къде от невнимание къде от употреба на рядко използвани думи със сложен фонетичен състав. За това трий всяко такова мое мнение без притеснение. А по въпроса - в ЕнДор решението е следното:

Живот
Животът определя общото физическо състояние на организма, неговата устойчивост на различни неблагоприятни условия.
Животът определя максимално допустимото количество Жизнени Точки, които може да има героя. Те показват, колко наранявания може да понесе героят по време на битка преди да припадне или загине.
Определя се по формулата:

Живот + ( Сила * Издръжливост ) = Жизнени точки

Покачване на Живота!
При достигане на ново ниво Живота се увеличава със следните стойности:

- Със стойността на Издръжливостта на героя;

- Със (СИ/3)зара;

- Могат да се добавят и допълнителни бонуси, давани от придобити умения (например Жажда за живот);

Жизнени Точки
Важно е да се отбележи, че Жизнените Точки се разпределят по тялото на героя по следния начин:10% в главата и ръцете, 15% в краката и 40% в торса.

Съкрушителни Удари
Освен нормалните удари съществуват и такива, които са в състояние директно да убият противник или съществено да го наранят в хода на битката. Такива удари се наричат съкрушителни и зависят от количеството нанесени щети. Те се делят на 3 категории:
Леки - причинили над 25% щета от максималните ЖТ в частта на тялото понесла удара.
Тежки - причинили над 50% щета от максималните ЖТ в частта на тялото понесла удара.
Фатални - причинили над 100% щета от максималните ЖТ в частта на тялото понесла удара.

Вид Атака / Цел:
Категория / Последствия

Мушкаща / Глава:
Лек / Загуба на око +1 умора на рунд
Тежък / Загуба на съзнание +2 умора на рунд
Фатален / Смърт

Сечаща / Глава
Лек / Загуба на око (20% шанс). 1 умора на рунд
Тежък / Загуба на съзнание. 2 умора на рунд
Фатален / Смърт

Трошаща / Глава
Лек / Замайване Щ/2 ШЩ. 1 умора на рунд
Тежък / Загуба на съзнание. 2 умора на рунд
Фатален / Смърт

Главно за това съм избрал квадратната формула за Живота и ЖТ.
Аксиом 16 "Древна магия на Титания"... Около 1456 година...
Само един Разказвач знае, какво ще стане, ако боговете се върнат, магията удави света, а старите континенти изплуват...
Следва продължение...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср юли 09, 2008 11:45 pm

Ваденето на очи на георите не е най-удачното решение. Въпреки, че имаме съживяване, в Магландиум няма заклинания, които да възстановяват очи, а да се окажеш след първата сесия със сляп герой едва ли е мечтата на всеки игра1ч. Именно затова тези подробности са пропуснати в А16. Съответно, последното не пречи всеки, който иска да ползва подобни "хоум рулс" на своя отговорност.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
shizziss
Вречен
Мнения: 323
Регистриран на: съб мар 08, 2008 2:08 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от shizziss » ср юли 09, 2008 11:55 pm

Това за очите е вярно допълнение и на мен ми хрумна нещо което да го балансира (иначе ЕнДор може и да е ада,но това няма да бъде много забелязвано :twisted: ) да речем да се проявява при успех равен или по голям от 6така май е добре! Като при сечащ пак си има само 20% шанс.
Аксиом 16 "Древна магия на Титания"... Около 1456 година...
Само един Разказвач знае, какво ще стане, ако боговете се върнат, магията удави света, а старите континенти изплуват...
Следва продължение...

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет юли 10, 2008 1:27 pm

Това с живота и брадвата може да го решите по следния начин:
след неуспешно париране и/или отбягване, блокиране със щит уцеленият може да заяви мигновенно действие: париране, отбягване, блокиране за 0 ТД. Действието винаги е успешно и цената за него е в ТЖ, равни на пораженията, които ще бъдат причинени при попадане на удара в жертвата.
Лесно се обяснява и ефекта от бронята - приема се, че в този случай имаме частичен успех на парирането, отбягването, блокирането при които удрящото оръжие все пак достига целта, но траекторията му е променена и попада в бронята ( и цялата му кинетична енергия остава там)

Така може да обясните от логическа гледна точка какво става в реалния свят - всъщност така не може да се блокира, отбегне, парира само удара, който идва "последен". По този начин ще се постигне и кинематографичният ефект на "един удар - достатъчен удар"!
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
iliusa
Калфа
Мнения: 45
Регистриран на: съб авг 18, 2007 4:59 pm
Местоположение: Кубрат

Мнение от iliusa » чет юли 10, 2008 5:11 pm

Ок горе долу ми си по яснoго. Макарче туи за одрязването на ухо или нос определено доста сще боли :)
пак ако ти извадят и някое друго око колко ли сще ти падне красотата е вапроса :)

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет юли 10, 2008 5:15 pm

Въпрос на вкус :lol:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
shizziss
Вречен
Мнения: 323
Регистриран на: съб мар 08, 2008 2:08 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от shizziss » чет юли 10, 2008 6:29 pm

Ми на мен -3 ми звучи добре
:twisted: пък може би не
Аксиом 16 "Древна магия на Титания"... Около 1456 година...
Само един Разказвач знае, какво ще стане, ако боговете се върнат, магията удави света, а старите континенти изплуват...
Следва продължение...

Потребителски аватар
iliusa
Калфа
Мнения: 45
Регистриран на: съб авг 18, 2007 4:59 pm
Местоположение: Кубрат

Мнение от iliusa » пет юли 11, 2008 1:38 pm

Вапрос?
Aко си с сляп герои още от началото на играта (тоес почваш така)имали някви боноси?
Или нещо такос? :)

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет юли 11, 2008 2:01 pm

Не. Ако разказвача ти реши - може и да ти даде, но нищо системно.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет юли 11, 2008 2:08 pm

А. Играли сме със слепци. Поне аз. И преди да питаш тук питай мене (щот нямаш книгата). Там си пише, че има много накзания на БЗ и още куп глупости, но има и магии, които правят слепците да гледат.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Отговори