Банер.

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Банер.

Мнение от Lord Anomander Rake » вт юни 02, 2009 8:21 pm

Здравейте! Прегледах и не видях подобна тема и също така се надявам че съм постнал в правилния раздел. Иначе наскоро ми направи впечатление липсата на банер на форума. Преди всичко още от сега да кажа: Ако няма желание да слагате банер (т.е. нещо по различно от вградения на phpbb) направо кажете и идеята ми заминава. :) А самата идея е следната:
1. Чудото наречено нов уиндоус ми реши проблема с неработещия Фотошоп. Следователно ще пусна 2 пробни банера за оценка и ако нищо не се хареса винаги има опцията: Delete -> New. Пак повтарям ако никой не иска банер зарязвам идеята няма проблеми.
2. Мога да направя още корекции по предложенията който ще пусна по долу. Ако има желание предполагам, че скайп ще е по подходящо място за разбиране, за да не се прави Спам. (Винаги има алтернатива чисто нов вариант)
3. Не съм отделил много време поради липсата на информация дали ще бъде одобрено.
4. Ако някой успее да ми предостави снимка на корицата в добро качество и голяма резолюция (понеже Google картинки не се справи :P ) Ще съм му благодарен.
5. Често ми се случва да не се изразявам много (кажете си го изобщо) добре та ако има нещо неясно (не се и съмнявам че ще има :lol: ) кажете.
6. Ето самите 2 "бета" версии:

I - Черно бял:

Изображение

II - Цветен:

Изображение




Това не са ми от най-добрите творения та не съдете за стила ми по това. :wink:


Благодаря за обърнатото внимание.
Изображение

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт юни 02, 2009 11:22 pm

Да, има какво да се желае от към качество, но пък откъм идея ми допадат. Може би по-изпипан вариант на втория - с добра картинка (аз естествено мога да ти я осигуря) и с Аксиом16 изписано със шрифта, с който го пиша в книгата (stylo или stilo, не съм сигурен с какво "и" беше).
Остава да с екаже технически какви да са параметрите. Ще питам за това Ексесмайнд.

ПП: И подобна тема вече има и касае банерите за форума.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср юни 03, 2009 10:43 am

И двата банера са назъбени и с лошо качество.
Първия ми допада повече защото все пак е вложено някакво старание да се подберат и подредят картинките. Само че безсерифни шрифтове на трябва да се пишат в курсив защото ефекта им се разваля.
При втория просто е плеснат надпис върху тапета предлаган на сайта.

200х91 пиксела е сегашния банер на форума, което е предално за форума при резолюция 800х600, банера предполагам може да се раздуе до 400х91 ако приемемче повечето хара ползват 1024х700 резолюция.
88х31 са рекламните малки банерчета.
468х60 са „големите” рекламни банери.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » ср юни 03, 2009 10:56 am

По дяволите, момчето каза, че са бета и не са добри, защото е имал слаби картинки. Инак идеята за първата ме кефи повече, защото за мен митологията и фентъзито са безцветни(това е в момите представи де), а втората е добра, защото е отбелязан нашия господар - Батугой.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср юни 03, 2009 12:10 pm

Честно казано и първия банер ми харесва, и съм съгласен, че може и да е по-добър като идея и композиция, но в тази резолюция не мога да преценя доколко добре се връзват отделните картинки. А и да не забравяме, че ако се качи на мястото на банерчето ще е толкова малко, че няма как да се видят отделните елементи и образи, а ще е една миниатюрка без никакъв детайл. Затова, аз мисля, че втория е по-удачен.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср юни 03, 2009 1:32 pm

Ванка... размерът на банерчето в момента не ти е фиксиран. Просто то си е толкова голямо. Не пречи да сложиш и 3000х1500 биксела банер, ама тогава екранът ще се разшири неимоверно. От там идва проблема. Виж по-горния пост където съм писал за размерите на бенерите. Дори в момента да сложите един от двата, хората срезолюция по висока от 1024 няма да имат проблеми.

Иначе банерите е препоръчитално да са в gif или jpg, първия подържа прозрачности, но е ограничен до 256 цвята (което не е проблем за черно белия), а втория пък може при добри настройки да намали изключително много размера и да не товари връзката дори да преглеждате форума от телефона си.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Мнение от Lord Anomander Rake » ср юни 03, 2009 1:42 pm

Значи при осигоряване на материали резултата може да е в пъти по добър, защото тези както каза Вилорп са назъбени (взети са от гуугъл все пак с ужасно качество) целта ми беше по скоро да покажа вид композиция за пример. Шрифта е хубава, че ми го казахте (благодаря Бат Гойко) и предполагам ще го намеря и сам в нета. Остава да се разберем какъв стил се иска и за нужни материали и ще се постарая да направя най-доброто от себе си. Ако има разбиращи в тази област (фотошоп) в този форум съм напълно съгласен за съвместна работа --> важен е резултата. Колкото до размера то той наистина трябва да е всякакъв просто съотношението ширина:височина, трябва да е около (на око казано) 5:1. Благодаря, че идея се харесва, и щом има такава тема, може би мненията може да се преместат там?

П.П. Аз лично предпочитам .png формат заради минималната загуба на качество. А и png. поддържа прозрачността на .gif.
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср юни 03, 2009 1:54 pm

първия - 17.8 KB (18 301 bytes) gif формат срещу 126 - излизат 1/1
втория - 28.0 KB (28 672 bytes) gif формат срещу 133 - губи се качество

Аз за назъбването на текста говоря, картинките не им личи, а текста не е взиман то нета ами е слаган от Шопа. Предполагам че назъбването е станало в последствие като е намален формата на слетите един върху друг слоеве, което е лоша оферта.

ПНГ поддържа ли мърдащи образи?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Мнение от Lord Anomander Rake » ср юни 03, 2009 4:05 pm

А за текста да, от смаляването е. А мърдащи мисля че не поддържа.
Изображение

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » ср юни 03, 2009 8:57 pm

Първата картинка е претрупана. Идеята е добра, но 3 персонажа и дракон идват много. Затова смятам, че втората е по-добра. И цветна.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет юни 04, 2009 10:29 am

Мен и двата банера ми харесват, повече първия. Само три забележки:
-Наистина, AA или нещо от сорта няма да дойде зле... мисля, че това ще оправи "назъбеността".
-Наистина, хубаво е да се съблюдават някакви размери за банерите.
-Нещо в композицията на второто не ми харесва. Туй джудже по средата май хич не трябва да е там - тъй ми изглежда като банер за "Аксиом СЪРДИТО ДЖУДЖЕ 16".
シャマョツィ

Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Мнение от Lord Anomander Rake » чет юни 04, 2009 1:52 pm

Извинявай само какво имаше предвид под АА, че не те разбрах?
Изображение

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет юни 04, 2009 2:28 pm

http://en.wikipedia.org/wiki/Anti-aliasing

Не съм сигурен, дали употребявам правилния термин, но някои програми за редакция на растерни графики поддържат разни алгоритми за премахване на "назъбеността".
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет юни 04, 2009 2:37 pm

Проблема му не е в АА-то, в това че го е направил в 1500 х 200, слял е слоевете и после е намалил размера. Затова се получава назъбването. Иначе може да се оправи с блур инструмента за размазване който се ползва - прилича на капчица вода, това дето прилича на пръст също върши работа.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Мнение от Lord Anomander Rake » чет юни 04, 2009 6:55 pm

Ясно. Пръста е Смъдж-а и не е баш за тва, иначе то може да се оправи и с малко корекции с Гаужън блър и т.н. Само че аз си пазя .psd то та направо ще си ги изчиста преди сливането.
Изображение

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет юни 04, 2009 7:08 pm

Още един глас за първия банер 8) !
Съгласен съм със Шами за композицията на втория банер. А и лично аз харесвам графика!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Мнение от Lord Anomander Rake » чет юни 04, 2009 7:31 pm

Ами аз лично смятам че може да се направи и с илюстрацията на корицата, но ми трябва да ми се прати с добро качество и резоюция, защото нето не предлага такива екстри за нея. Но ако се харса графиката, до сега изведох следните изводи от коментарите:
1. Качество (определно няма да е такова, защото това е бета версия)
2. По малко персонажи (за да няма претрупаност)
3. Слагане на официалния шрифт.

И пак благодаря на всички за коментарите, честно казано не очаквах тези скалъпени версии да имат голям успех. Надявам се че като се доразберем ще се получи нещо хубаво. :)
Изображение

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет юни 04, 2009 8:06 pm

А, разбира се, че има накъд3 даа се подобряват нещата :). Въпросът е, че първата е добре като идея.
Ако мамаляваш броя на персонажите, махни или гиганта, или джуджето - елфът и драконът са се наложили като класики за жанра фентъзи, макар че не са моите любими образи. А можеш да си поиграеш и с някоя друга илюстрация, особено ако ти пратят качествен материал ;)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Мнение от Lord Anomander Rake » чет юни 04, 2009 9:12 pm

Предполагам джуджето, също като класика, си е най-добре да остане, ще ги и малко пренаредя и като получа материал ще направя новите и ще ги поста тука пред комисията :P Благодаря. Само още остава да се реши какъв размер да бъдат, защото аз съм ги направил в размер какъвто ползвам за моя сайт.
Изображение

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет юни 05, 2009 8:56 am

Зависи кое ти харесва повече. Голям боец с меч също е класика, просто "не толкова утвърдена" по мои преценки.
Така че просто ти остава да решиш коя фигурка искаш да остане, въпрос на лични предпочитания ;)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Отговори