Убиец и Убииствени инструменти.

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Убиец и Убииствени инструменти.

Мнение от Vilorp » пон мар 01, 2010 11:11 am

За момента Убиеца изискава 10СИ и 10Л и основното му оръжие се води кинжал с показатели ПР;ИН.

Кофти работа както виждате.
Аз лично си реших въпроса с небезизвестния Къс Къс меч с показатели Л;СИ за атака и щета от 3 зара пробивна или сечаща по желание на притежателя си. Въпросното оръжие ми вършеше чудесна работо когато играех убиец или пусках убиици срещу героите.

Междувременно обаче се появи версията изискванията за убиец да станат ПР10 Л10.

Та питането ми е: Професионално оръжие или променено изискване?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон мар 01, 2010 12:31 pm

Преди много време на форума бе зададен същия въпрос и Бат'Гойко рече, че било заради баланс така.
シャマョツィ

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон мар 01, 2010 12:31 pm

Променено е изискването за взимане на Су - вече е с прецизност и ловкост.
Мечът все още си е със старите показатели за атака - това е леко, бързо и прецизно оръжие.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон мар 01, 2010 2:18 pm

Именно защото БатГойко влиза в противоречие със себи си го повдигам тоновъ въпросът.

Първо каза това дето изтъкна шами - за Бабланс
После - пременям го на ПР и Л

Тонка, тука не е печтна грешка второто къс.
Става въпрос за професионално оръжие Къскъс меч, което има МР1 (за да не вкарва усложнение) и вкарва една идея повече щети от кинжала, като е опитмизирано за показателите на Убиеца.

Въпросния меч е тестван в реална кампания и си беше съвсем на място.

пп. Асен беше намерил много хубава картикна на късо и широко остирие, ма както казах и преди търсачката не ме обича и номога да го изровя.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пон мар 01, 2010 4:04 pm

Всичко си е добре. Можеш да предложиш този меч в тази тема.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон мар 01, 2010 4:15 pm

Смяна на изискванията, поне според мен.
Ако изобщо става дума за гласуване де :D

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пон мар 01, 2010 5:51 pm

Чакай! Какво им е на изискванията?!? Не говорим за размер. Какво е основното предназначение на убиеца? ДА СЕ ПРОМЪКНЕ зад теб, да ти резне гърлото и да избяга тихо или по холивудския начин, в който героят бива пропуснат от всяка стрела или каквото и да било... Добре, вярно си има висока БЗ, но... :лол:
Да не се отплесвам.
Промъкването ти е Пр и Л, има специална атака за убиване в гръб, е какво не е на място.
Акробат случайно да изисква ИН? Или Алхимик - СИ?
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пон мар 01, 2010 9:15 pm

Ако убиецът наистина следва да стане "машина", трябва да се помисли за отровите (все се връщаме на тях), системното изражение на гаротата и зашеметяването/убийството с един удар (обикновено, кратка манипулация в областта на врата). Ножът може да бъде засечен при обиск, а и оставя упорити петна кръв. Освен това е страшно скучен и неизобретателен.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пон мар 01, 2010 9:18 pm

Дам. Ужасявах се, че ще се стигне до този въпрос. Дано сега и по тази тема не се зачекнат Хам и Шам...
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон мар 01, 2010 10:35 pm

Отровите имате система дадена ви от Бат гойко която работи горе долу, а http://hogwartsbg.com/spas/A16.rar ще намерите таблица с отварите и какво става като предрусаш. Ще се насдяма на някоя дискусия на Вилорпиядата та да спратна и таблица на отровите.

Въпросът обече ми е все още дали официално трява да се променя изискването за убиеца или да се наблегне на инструментарима му.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » вт мар 02, 2010 12:07 am

Инструментума..
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт мар 02, 2010 2:41 am

Промяната на изискванията е по-логична.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 02, 2010 9:42 am

попринцип е по логична, съгласен съм, ама в началото беше казано чее за баланс, а иначе горатата май някой й беше давал статове по едно време и определено силата играеш там голяма роля.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт мар 02, 2010 12:55 pm

Да обобщим:

Изискванията за Асасин са: Пр 10, Ловк. 10.
Това са изискванията и за мечове - в смисъл винаги са били такива.

Описаният в книгата къс меч си е чист гладиус с МР 2. Ако ще се въвежда тежък нож с показатели Пр и Ловк и МР =1, нека поне му дадем друго име. Например Кукри (което прилича на съчетание от дръжка за нож, глава на брадвичка и МР =1) или "кунай" (ако не бъркам наименованието), който честно казано, в профил ми прилича на лопатка за торта с права дръжка.
Обаче въпросният тежък нож е под въпрос дали все още е братчето на стандартната магландска кама с нейните показатели ПР/Инт (и към която певците имат +4).
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт мар 02, 2010 1:01 pm

Да обобщим:

Изискванията за Асасин са: Пр 10, Ловк. 10.
Това са изискванията и за мечове - в смисъл винаги са били такива.

Описаният в книгата къс меч си е чист гладиус с МР 2. Ако ще се въвежда тежък нож с показатели Пр и Ловк и МР =1, нека поне му дадем друго име. Например Кукри (което прилича на съчетание от дръжка за нож, глава на брадвичка и МР =1) или "кунай" (ако не бъркам наименованието), който честно казано, в профил ми прилича на лопатка за торта с права дръжка.
Обаче въпросният тежък нож е под въпрос дали все още е братчето на стандартната магландска кама с нейните показатели ПР/Инт (и към която певците имат +4).

Аз лично в моите сесиси съм решавал проблема по следния начин - класическа кама, само че утежнена, което дава +1Зар към демиджа за сметка на +1ТД при атака, плюс майсторска обработка на острието, което дава още +3т./Зар.
Така имаме системно оформена кама, която за сметка на повишена цена при изработка и ТД при използване нанася 4хЗар щета. Ако камата има и кристал с нулево ниво магия магическа стрела (изстрелва я в тялото на жертвата при успешен удар), получаваме скъпо, но ефективно оръжие, което причинява 5хЗар+4 от спец. в оръжие+2/4 т. от БЩ = средно 23/25 демидж. Със Су Убиец на 12, БЩ 14 и удар в главата (Асасинът тъй и тъй атакува в гръб и жертвата няма право на отклони и париране) това може да достигне средна стойност от 300 демидж.

Доколкото си спомням, са ми казвали, че в много системи съчетаването на бакстап с "вземане на мярката в продължение на ход" дава "чиста победа", куп-дегра и прочие синонимни изрази.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 02, 2010 1:23 pm

Разликата идва от там, че ти играеш с герой над 10-то ниво които биха могли да си позволят такава кама което е първо и второ към промяната на изискванията добавяш и специализирано оръжие.

На отсрещната старана на кантара стоят текущите изисквания и ей тия ножки.

Никеде не съм говорел за мечовете от книгата и не съм споменавал ПР;Л като показатели, а СИ;Л с МР1. Курки и кунай за пръв път от тебе ги чувам.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт мар 02, 2010 2:10 pm

Еее, де - определено не мога да си представя леко оръжие с МР под 2, което да върви с първичен показател Си. Дори кукрито (държал съм това странно, небалансирано оръжие с МР=1) би трябвало да е по-скоро Ловк/Си.

Тези ножки са тъкмо ками с увеличено тегло (разбирай по-дебело и широко острие), при несъществено увеличаване на дължината.
А иначе майсторската изработка, която дава +Зар не е чак толкова скъпа. Дори алхимическите кристали от по 100 грама (все пак това не са скъпоценните камъни в бижутерските ателиета) не са чак толкова скъпи и в процеса на приключенстване могат да се "спестят", намерят, спечелят.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 02, 2010 2:57 pm

Моя грешка Л;СИ трябва да са показателите на широките ками.

Колко скъпи точно?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » вт мар 02, 2010 3:51 pm

Според мен трябва да са Л;ПР. Защо по дяволите ти е сила за кама, която е с Прободна атака? По важно е да нацелиш на шибано място...
Друг вариант е да се ПР;ИН, както са нормалните ками. Но Л;СИ трудно бих могъл да го възприема.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 02, 2010 4:05 pm

За да са оптимални за Убиеца изискаш СИ 10 и Л 10...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » вт мар 02, 2010 4:11 pm

Още не мога да разбера логиката убиец да изисква сила. Аз така разбирам убиеца - слаб и бърз, удря веднъж, но след него поп пее. Ако Убиецът вдигаше сила, то той щеше да е полеви боец, а не мръсник, който се промъква зад хората и им ръга ножа.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 02, 2010 4:30 pm

Shamajotsi написа:Преди много време на форума бе зададен същия въпрос и Бат'Гойко рече, че било заради баланс така.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт мар 02, 2010 8:12 pm

Колко пъти да казвам, че се прие Асасинът да изисква начални ПР10, Ловк. 10.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт мар 02, 2010 8:32 pm


Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет мар 04, 2010 9:50 am

Може да ви е чудно но и аз писах в онази тем и аз видах какво писа Бат ви Гойко. Въпроса е обаче кога се е объркал - като е казъл че е специално замислено убиеца да изисква сила, за да има баланс или сега когато промени исканите показатели?

Айде така да ви питам.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет мар 04, 2010 1:51 pm

Силата не беше променена заради проблеми с баланса, а заради "нежелателни последици", следващи от оптимизацията на персонажите, чиято концепция изисква да имат СУ "Убиец" 8) !
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет мар 04, 2010 7:59 pm

Ба си - тука стана като отмените на разни закони в ДВ. Аз последно имам спомен, че се прие изискванията за Асасин да бъдат ПР 10 и Ловк 10.

Просто няма логика да ти трябва сила, за да правиш по-добре промъкването и удрянето в гръб. Да не говорим, че ако искам да си направя асасин-жена, трябва да й вдигна силата на 10. А това означава, че петдесет килограмова, финна мацка може да се наведе и да повдигне от земята стокилограмова щанга. А ако е елфана, имаме тридесет и шест килограмово същество, което от лежанка двига шейсет килограма. Ай де бе? Ми че нали всеки разказвач с малко логична мисъл, ще ти каже, че в присъствието на такава жена всеки културист ще получи комплекси за малоценност.
Обаче в реалността е имало жени-асасини и между другото почти винаги са избирали за тази дейност красиви и обаятелни жени, определено не културистки).

А системно - Пр 10 и Ловк 10 не е имба, защото основното асасинско оръжие, кинжалът, е Пр/Инт. Тоест стават три показателя за вдигане. Той по принцип Асасинът трябва да вдига три показателя, освен ако не се разхожда с оръжие с МР над единица - което на ниските нива му дава осезаемо наказание (на високите нива персонажът туко виж развил и четирите показателя - Сила до десет и Прец, Ловк и Интелект според колкото реши).
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » чет мар 04, 2010 8:35 pm

Айде бе, не е имба. С 10 прецизност покриваш изискванията на крадец, точен удар и певец. Какво ти носи това? Бонус промъкване, бонус атака с кинжали и по-добър шанс за АУ. Да не говоршм, че Л и Пр са базовите покатели на промъкването.

Къде е логиката в Си за убиец? Лесно. Първо, ще искаш БЩ. Второ, уважаващият себе си убиец никога не ползва врати. Той трябва да е незабележим - да се движи по покривите (никой не патрулира с поглед, вперен в неето, нали?), да се покатери до прозореца на спалнята на третия етаж. Какви са базовите показатели за отскок и катерене - Си, естествено. На трето място идва необходимостта да работиш тихо. Как да обезвредиш жертвата преди тя да се разпищи? Ами, покриваш й устата с длан и почваш да я душиш. Душенето е атака с тяло, а щетите при душене са СИ/5. А дори и да предпочетеш да ползваш кинжал, нали трябва да скриеш трупа? Мяташ го през рамо и го сбутваш някъде.
Пак ти трябва сила.

И Аксиом не е класова система. Искаш готина мацка асасин - првиш го като Лукреция Борджия. Учиш билкарство и алхимия и дискретно му ги пускаш в супата, докато го съблазняваш. Или го съблазняваш, той се изпуска, че е алергичен към фъстъци и му правиш сандвичи с фъстъчено масло.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет мар 05, 2010 4:03 pm

Идеята, че ти трябва Си като асасин, за да се катериш по покривите и клоните е меко казано странна. Всъщност много по-намясто би било едно изискване за разкриване и избягване на капани на 10, не мислиш ли.
Но най-вече - виждал съм асасини с 10 сила, на които този показател просто така си стои- изобщо не го пипат, не го използват, просто си стои - това са определено количество ТР, харизани на разказвача нищо повече.

Да не говорим, че по принцип играчите си правят герои със сила под 10 по някаква причина, която най-често е вътреигрова. Макар че и това има решение - аз например веднъж попитах човек от групата дали ако ми води, мога да си направя асасин жена или дете, която/което има 10 Си по система, но 9 и 10 точка от тази сила не съществуват вътреигрово. В смисъл вътреигрово жената/детето не би могла/о да повдигне от земята повече от 64 кг дори ако животът й/му зависи от това. Човекът ме изгледа странно, но само сви рамене и каза че му е все тая. Тъй че тези 10 сила важаха само при качване на ТЖ.

Но ако изискванията за асасин остават ПР 10 Си 10 (включая с правото част от тази сила да не съществува вътреигрово заради образа на героя - например дете)... ами тогава съм против да се появяват оръжия в системата, които са с МР=1 и с показатели, в които е включена Сила (като първичен или вторичен показател). Ама категорично - защото това пак води до имба. Тогава единственото удобно за асасина оръжие трябва да остане кинжала с неговата ПР/Инт, за да може асасинът да развива поне три статистики - което, както казваш, е честно спрямо останалите посоки на развитие.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет мар 05, 2010 5:01 pm

Cocaine написа:...На трето място идва необходимостта да работиш тихо. Как да обезвредиш жертвата преди тя да се разпищи? Ами, покриваш й устата с длан и почваш да я душиш. Душенето е атака с тяло, а щетите при душене са СИ/5. А дори и да предпочетеш да ползваш кинжал, нали трябва да скриеш трупа? Мяташ го през рамо и го сбутваш някъде.
Пак ти трябва сила.

И Аксиом не е класова система. Искаш готина мацка асасин - првиш го като Лукреция Борджия. Учиш билкарство и алхимия и дискретно му ги пускаш в супата, докато го съблазняваш. Или го съблазняваш, той се изпуска, че е алергичен към фъстъци и му правиш сандвичи с фъстъчено масло.
Слънце на това да бе обърнал внимание вместо на катеренето. За де не се порлучева както ти казваш: всеки отговаря на каквото му е угодно. Иначе душенето се води като атака с тала и се формира точно от СИ;Л, каквито са й изискванията за убиеца.

Отделно е казано, че повечето хора имат базови показатели между 8 и 10, ще рече че всеки може да вдигне „шейсет от лежанка”. А това че разказвача ти е разрешил да си направиш убиец дете сие негово право, дори е можел да ти разреши и без да вдигаш показателя. Аз лично това съм го правил за крадци - За справка „А уж...” героинята се казва Роши и понеже е дете няма показател над 8, ако не се лъжа, въпреки това е крадла.

А това за ПР и СИ не го вдянах. Изискването е СИ и Л, и бат гойко каза ПР и Л, никога не е стоял въпроса за ПР и СИ.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори