Убиец и Убииствени инструменти.

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет мар 05, 2010 5:49 pm

В книгата - когато са я издали - като изискване за убиец стои Пр 10, Си 10. После - ако не ме лъже паметта - изискването се промени на Пр 10, Ловк 10. Но май Асен каза, че промяната е отменена и изискването за асасин отново е Пр и Си. С което, по принцип не съм съгласен.

Силата не излишна никога и естествено дава допълнителни възможности към класическата атака в гръб - но тя силата е полезна и на акробата и на стрелеца и на крадеца, който пълзи по покривите много по често от промъкващия се през гората/тълпата асасин.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет мар 05, 2010 6:13 pm

Той акробатът си иска сила, докато стрелецът не иска нищо така или иначе ;) .

И като спомена крадеца, според мен е твърде лошо убиец и крадец да са с еднакви изисквания. Ако изискванията станат на ПР, Л, то покривайки едните, би покривал и другите, а двете умения като бонуси много се покриват и наместо да ни трябват 78 ТР за +6 Промъкване, ще трябват само 42. Иначе казано, всеки убиец би взимал и СУ Крадец, както и всеки крадец би взимал СУ убиец.

Колкото до вътреигровата логика, както беше отбелязано, винаги можем да приложим каквито си искаме аргументи за всеки един от трите показателя :Р .

В най-общи линии, аз съм за оригиналните изисквания за СУ-то именно защото пречи на играча да създаде твърде лесно убиец.
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет мар 05, 2010 6:34 pm

И като спомена крадеца, според мен е твърде лошо убиец и крадец да са с еднакви изисквания. Ако изискванията станат на ПР, Л, то покривайки едните, би покривал и другите, а двете умения като бонуси много се покриват и наместо да ни трябват 78 ТР за +6 Промъкване, ще трябват само 42. Иначе казано, всеки убиец би взимал и СУ Крадец, както и всеки крадец би взимал СУ убиец.
най-накрая да те хвана в грешка - прочети натрупването на бонусите. При акривните умения не е линейно - 84страница ;)

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет мар 05, 2010 7:08 pm

Слънце, бъркаш се, а и аз в началота на темата бях писъл какви са изискванията:
Убиец СИ10 и Л10
Крадец ПР10 и Л10

Второто защото зачекнахте и тая тема.

Хам, Хам, Хам... дори когато ловиш риба в мътна вода тя ти се присмива то брега (;
В случая явно се бъркаш запониятието линейност. Защото 10 от първото +10/2 от второто +10/3 от третото пак си се получава линейна функция... Добре може и да бъркам просто Хам да ми е попаднал в лош сезон, но освен за това, Шами не бърка за останалто.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет мар 05, 2010 7:18 pm

По математика имам три, нормално :D

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет мар 05, 2010 8:53 pm

Опа, верно :oops: ...

Ама пак, за да имаш бонус 5 в единия случай ти трябват 46 ТР, а в другия - 55. Пък и то не е само промъкването, никой убиец не би се лишил от отключване на ключалки. И никой крадец не би се лишил от бонус към атаката срещу неподозиращи стражи. И никой от двамата не би се отказал от другите сравнително по-достъпни бонуси, които си дават един-другиму.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет мар 05, 2010 9:51 pm

Тъй де освен да сложим на Шами шутовската шапка и да играем хоро около него в крайна сметка от промяна на изискванията сметка няма и те са си добре балансирани и съобразени с другите СУ-та.

Бих изчакал последни аргументи и от Сланцето, тъй като той е основния привърженик на уеднаквяване на изискванията към Крадец и Убиец.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон мар 08, 2010 2:06 pm

Ок, съгласен съм изискванията за Убиец да останат, ако се въведе правото за "по-малката вътреигрова сила". В смисъл че "между нивата" Си на персонажа е 10 или дори 12, но вътреигрово е примерно между четири до девет с всички произтичащи последици. Включително, че примерно при Размяна на сили жертвата получава малката вътреигрова сила на разменящия, а дава своята.

Би могло да се въведе подправило, че персонажът изрично получава бонус към плуване и катерене, компенсиращ размер на липсващата вътреигрово част от Си. И само към тези две неща - бонус към повдигане, борба, оръжия и прочие е безсмислен и обезмисля правилото.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон мар 08, 2010 3:46 pm

Тонка в разделът: Какво значат показателите пише, че показател между 8 и 10 го има всеки възрастен индивид, както бледия елф библиотекар не излизал на слънце, така и гиганта земеделец ровещ цял ден земята. Това че можеш да вдигнеш 100 кила незначи че можеш да ги носиш или да направиш нещо с тях освен да ги отлепиш от дземята. При 10 сила можеш да мъкнеш 20 кила без да се умаряваш ама това е направено не за да е реалистично а от системни изисквания. Ако толкова държиш никой не те спира да си представяш че героя ти има само 4 сила. Както изтъкна по-горе в темата и разказвачите ти нямат нищо против така да си представяш героя. Та затова не виждам причина да се добавя някакво допълнително правило, че може да си силен, ама всъщност не си защото ще изглеждаш мусколест поне като всеки друг случайно срещнат на улицата минувач.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пон мар 08, 2010 8:23 pm

Мне. Промяната, която предлагаш е безумно сложна, освен това ако съм платип ТР за 10 ще искам да си ползвам 10-те сила. Но по домашни правила можеш да си играеш както намериш за добре, може дори изискването да е Л; Пр. Просто няма да е "официална" и няма да важи за другите. Но това е ОК, стига да уведомиш играчите си предварително за промените.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Отговори