Въпрос

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

kilorez
Калфа
Мнения: 57
Регистриран на: пет сеп 10, 2010 12:55 am
Местоположение: Варна
Контакти:

Въпрос

Мнение от kilorez » нед окт 10, 2010 6:56 pm

Както знаете в школата на водата има магия контрол над водата .И както знаете по голямата част от човешкото тяло е вода.Въпросът ми е може ли чрез магията контрол над водата да се измуче водата от човешкото тяло което да доведе до мигновенна смърт ? Макарче това е прекалено голяма мощт за тази магия би трябвало да е възможно а един мой играч иска да го използва.
kilorez

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » нед окт 10, 2010 7:28 pm

Ами за мен не, защото доколкото знам в човешкото тяло голяма част, ако не и цялата вода е в органични съединения, което не е точно вода... Но повдигаш интересен въпрос...
Я, някой админ да вземе да хвърли темата в правилния форум, че пичът се е объркал.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » нед окт 10, 2010 10:47 pm

Не. Магията им точно описан ефект - магьосникът може да промени посоката на течението или да накар водата да вземе желана от него самия форма. Тук не става дума за "изсмукване" на вода, тъй като това не е изрично написано.

Освен това вода се съдържа в почти всички течности. Интересно е дали магията действа върху вино, бира, кръв, но аз по-скоро бих казал не.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон окт 11, 2010 10:31 am

Кокаине то вялно че се сипва вода във виното, ама остоновната му част би трабавло да е алкохол =Р.
Колкото до конрол над водата, питай играча дали желае и противницита да ползват магията по този начин срещу него, ако каже да позволи му да си я направи и после бастисай героят му защото не е видял скрития в шкафа; под масата; зад дървото воден маг приятел на жертвата... Иначе под вода в магията трябва да резбира нещо което е 99,9.. в период процента вода, а не като при хората скромите 70. Даж виното дето пие кокаина не би трябвало да се потдаде на таз магия.

пп. Това май трабва да отите във въпросите за Аксиом, чак тоделна тема незаслужава.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пон окт 11, 2010 2:55 pm

ПървоПис: Би станало интересна тема.
1. Виното има алкохолно съдържание малко над 20%.
2. Значи водните магове не могат да си играят с хасковската вода! Юпи-кайи!
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

kilorez
Калфа
Мнения: 57
Регистриран на: пет сеп 10, 2010 12:55 am
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнение от kilorez » нед окт 17, 2010 11:52 pm

ми човек попринцип е абсолютно възможно но не всеки ще е достатъчно умен да се сети принципно и ако може да контролира водата ще може да я разпръсква това стига да обие човек .
kilorez

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон окт 18, 2010 9:08 am

kilorez написа:ми човек попринцип е абсолютно възможно но не всеки ще е достатъчно умен да се сети принципно и ако може да контролира водата ще може да я разпръсква това стига да обие човек .
В чия игра е позволено това?
Защото горе единодушните отговори гласят "живо същество - не, виното е според моментната преценка". Това без да споменаваме, че в Магландиум едва ли някой освен главата на зеналхимиците знае, че телата на живите същества съдържат именно вода.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Отговори