Алтернативен персонажен лист

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Алтернативен персонажен лист

Мнение от Cocaine » пет ное 05, 2010 11:41 am

Най-после осъществих един отдавнашен замисъл, а именно - да разработя удобен и лесен за принтиране персонажен лист. Ще забележите, че съм следвал собствена логика при подредбата на показателите, както и че съм въвел някои показатели, липсващи в оригиналния лист, както и че съм изпуснал някои (умишлено).Можете да изтеглите оттук. Ето какви са новостите:
- Графа ПК, НК и Отрова (показва остатъчното количество отрова в организма);
- Специална графа за БА. Не е толкова важна за А16, но е по-важна ако ще ползвате А16 Класик;
- Графата ТМ е премахната. За сметка на това полето "мана" е разделено на 2, в едната част пишете текущите, а в другата - максималните ТМ;
- МНОГО ПО-ГОЛЕМИ полета, за да си драскате и триете на воля :D ;
- по 3 полета за МУ и МА, за да отразите до 2 специализации в школа;
- Принтира се поне 2 пъти по-бързо и хаби по-малко маситло;
- лесно модифицируемо и се отваря и със стари версии на MS Word.

Очаквам всякакви критики, въпроси и забележки. Смятам в скоро време да пусна още поне 2 таблици - за магии и за СУ, а таблица, в която да се описва инвентара може да не правя въобще.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет ное 05, 2010 12:39 pm

Определено е по-добре подредено от оригиналния, макар да му липсват веселите картинки =)

Може да го свалите и от тук: http://hogwartsbg.com/spas/Char_sheet_A16.doc
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед ное 07, 2010 7:04 am

http://www.skatafka.com/download.php?fi ... 753ce27b80

Айде и аз да пусна за общо ползване моята версия на дневника :)
Съобразена е с нуждите на мода ми за Болестите и кървенето и т.н.
Обаче още нямам магическа страница :? :oops:

ПП: Кокаине, добре работа, дневника ти определено е по-полезен от този на книгата.

kilorez
Калфа
Мнения: 57
Регистриран на: пет сеп 10, 2010 12:55 am
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнение от kilorez » ср ное 10, 2010 1:06 pm

Мързела си казва думата както винаги Според мен е по добре да отделите 5 мин да си напишете всичко а не да ходя да преснимам и все пак зависии колко дълго играете с един герой аз моите бързо ги обивам незнам за вас .
kilorez

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср ное 10, 2010 1:14 pm

Дам, мързела е голямо нещо... поне точки да беше сложил...

Всеки си решава сам, но наличието на разпечатан дневник ускорява създаването на персонаж многократно.

Потребителски аватар
Demonheart
Работник
Мнения: 99
Регистриран на: чет яну 03, 2002 2:29 pm
Местоположение: Деветият кръг
Контакти:

Мнение от Demonheart » чет ное 18, 2010 8:29 pm

Здрастиии! Как стиии? Ко прайтиии?
Отдавна не съм писал, а? :lol:

Та, на темата! Покрай редакцията реших да "ъпгрейдна" малко дневника по мой вкус. Резултатът е с 1 страница повече, но мисля че е по-подреден и функционален от стария модел. Вие, като закоравели играчи, ще прецените по-добре. Очаквам думата ви:

http://www.skatafka.com/download.php?fi ... 2fb74d2c3f

Още не е късно за промени, така че казвайте, ако нещо ви гложди. По-късно ще направя и нов модел на дневника за битки.

EDIT: Този вече работи. След даунлоуд го преименува на някаква шльокавица, но пак се отваря. :lol:
Последна промяна от Demonheart на пет ное 19, 2010 12:47 am, променено общо 2 пъти.
Evil satanic spirits feast upon my soul.
In black tower, dark wizards keep an ancient scroll,
which will summon pretty siren. She'll be dancing on my grave...
Thus, though all the mortal's prayers, I shall rise to live again!

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » чет ное 18, 2010 11:55 pm

The file you are trying to access is temporarily unavailable.
Bad link is bad.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет ное 19, 2010 11:30 am

Дневника от вилорпиядата: http://hogwartsbg.com/spas/Dnewnik011.jpg
Демоничния: http://hogwartsbg.com/spas/Dnevnik-v2.pdf

От горе на долу коментари по Демоничния:
Липсва глава, не е болка ама щеше да е хубаво, още повеча че на първа страница има място за това, виж стандартния.
Препоръка: да се изплющи това от стандартния дневник

Полето за опит трябва да е по-голямо, тъй като то варира най-често, докато за точките развитие големите сметки са само при първоначалната направа на персонажа.
Препоръка: да се разменят размерите им

Графата модификатори и алтернативни стойности е огромна, докато текущите всъщност е най-чекго променяната.
Препоръка Да се разменят размерите (важи за всичко надолу свързано с тази графи)

Щети
Препоръка: да се разменят местата на трайните (много редки) и ВЩ, и след Траните да се добави поленце реални щети, които са най-честите.

Кървене - по принцип се ползва Превързано кървене ПК, а не обработено кървене ОК, също така Сила на превръзката СП, а не само превръзка П.
Препоръка: Ако е правръзка, с по-малък шрифт може направо да се изпише думата. И въобще където може е добре да не се ползват съкращения. В кървенето има тази възможност.

При красотата модификаторите наистина са най-много, но лично в моите игри повече от едно две пръстенцета или брошка дигащо този показател не съм срещал. Всъщност за основните показатели графата за модификаторите е добре да е по-голяма или равна на текущата.
Препорака: Графата за модове и текущи при основните показатели да са равни по размери

Обаяние и Бдителност
Същата препоръка като за основните

Допустимо тегло - тази графа поти не варира и няма кой знае какви модификатори които да я променят Единствено претоварването може да да има значение и там е добре да се даде кога получаваш ограничена подвижност от него.
Препоръка: В тази графа да се вкара таблицата за ОП от претоварване и с някаква чавка да се отбелязва колко ОП имаш от претоварване.

Магически способности
Препоръка: като при основните текущата и модификаторите да се изравнят. Също така ив графата МА да се добави стойността от специализации.

Бойните показатели от оръжията надолу, текущите стойности варират доста повече, особенно реакцията, и ТД.
Препоръка: Графите модове и текущи да се изравнят за позициите между оръжия и реакция а за РЕ и ТД да се сменат размерите

Общи умения - препоръката е само да се изравнят графите, та даже да се направят на 3 вместо на 6 реда

Расови умение 3 реда са много, даже 2 са много.
Препоръка: расовите да останат само един ред

Способности и познание и Специални умения, практиката паказва, че се взимат две три СУ-та, но се ползват около 6-7 познания. Екстремни случай с 6-7 СУ-та се случват, но тогава поцзнанията стават над 12.
Препоръка: 3-те реда от Общите умения, 2-та от расовите и 2 от СУ-тата да се прехвърлят на познанията, като дори може да се запишат Убуждаване, Пръва помощ, Измама... Бау даже сезамислям дали да не се намали до 4 или 5 полетата за СУ.Може и без да се изписват.

Оръжия и щет са добре, само НЗ незнам какво е. Начална защита?

Инвентар и по конкретно раница... Това там празното за имато на раницита ли е оставено? Коланите принципно се зимат 2 или 3, за да се кичиш, та може два реда от инвентара да се превърнат в колани с някакви оплета на кото да пише какво се закача на куките. Парите пък варират в пъти повече от показателите, тъй че и там трябва да се обмислят полетата. Евентуално и някъкв обем на кесията да се фиксира защото 70 златни, 120 серъбрни и към 450 медни са си доста пара, да не говорим пък за килограми =Р
Препоръка: Да се раздвижи тай част от дневника. Що, нещо канкретно ли очакваше? =Р

Магическа книга прблемът при нея е че трябва да проверяваш колко да метнеш колко да се концентрираш и прочие. Школата и ТМ заемат доста място, а за читаво описание на ефектапочти няма. Като се пренаписва попълването на дневника трябва да се подскаже възможност за съкращения на охрата.
Препоръки:
1. Още на реда където ипше магическа книга да се дадат няколко иконки лесни за изписване означаващи различните школи, слънчице, луничка, чавка, капка... и тези знаци да се вписват в полето школа.
2. Графата точки мана да се намали, все пак се касае за едно число или за две числа разделени с плюсче.
3. Да се добави графа: Зар или нещо такова, която да показва минималния зар който трябва да хвърли героя за успешно казване на магията без концентрация. Това спрямо МА-то му в съответната школа - неимоверно олеснява играта и скоростта. Възможни са стоности от 16,18,21... с три зара, но се знае че това е без концентрация и човека сам може да си сметне като се концентрира колко трябва да метне.

Толкова заесега. Дневника има шанс да стане доста добър.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Demonheart
Работник
Мнения: 99
Регистриран на: чет яну 03, 2002 2:29 pm
Местоположение: Деветият кръг
Контакти:

Мнение от Demonheart » пет ное 19, 2010 1:19 pm

Доообре! Вариант 2:
http://www.skatafka.com/download.php?fi ... cd810ad746
Оръжия и щет са добре, само НЗ незнам какво е. Начална защита?
Да.
Evil satanic spirits feast upon my soul.
In black tower, dark wizards keep an ancient scroll,
which will summon pretty siren. She'll be dancing on my grave...
Thus, though all the mortal's prayers, I shall rise to live again!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет ное 19, 2010 5:58 pm

Много по добър и шеран дневник:

Съкращения: Не съм съвсем сугурен как ще по дебре, ако се премахнат изцяло, ИЗ (Здържливост), СК (скорост) и тъй нататък дневника ще стане доста по лесен за разбиране от първо прочитане, но потребителя няма да има голям стимул да заучи тия 20-тина съскращения, което може да му е проблем докато листи из книжката (бах ит дългото изречение).
Предложение: Изцяло да отпаднат скъращанията то дневника, в правилата си се скъращават достатъчно интоиативно.
пп. А пък конкретно примера с кървенето е много добър, пише кървене после пише Превързано К, достатъчно ясно е вече след като веднъж е споменато.

Идвидидуалните максимуми: много добро! Само дета важи и зе Издържливостта
Препаръка: да се сбута нейде и при нея.

Допостимо тегло: много добре се е получило

Захват: седи ми дамко все едно ако имаш щит имаш +5 захват
Преморъка: от Щит +5 на За щит +5

Способности и познания: Аааа... таковата, то хубаво са написани Всъщност слънцие е така!

Ще довръша довечера.

...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Demonheart
Работник
Мнения: 99
Регистриран на: чет яну 03, 2002 2:29 pm
Местоположение: Деветият кръг
Контакти:

Мнение от Demonheart » пет ное 19, 2010 7:03 pm

Така, оправих издръжливостта и захвата. А относно съкращенията, единия вариант е да намаля/сменя шрифта и да събера целите думи, а другия - играчите да си разпечатата това и да си го гледат когато не им е ясно:
http://www.skatafka.com/download.php?fi ... 780b8a1f2b
Evil satanic spirits feast upon my soul.
In black tower, dark wizards keep an ancient scroll,
which will summon pretty siren. She'll be dancing on my grave...
Thus, though all the mortal's prayers, I shall rise to live again!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет ное 19, 2010 7:38 pm

Това много добро и полезно, ама три старници дневник и още една съкращение не е оферта и кратици ще има доста, та: Намали смени шрифта за да е изписано всичко.

...
Продължение
НЗ се явява всъщност БЗ (базова защита)+16? което си има съкращение и се нарича просто Защита (ЗА)...
Ооооу чак сега го видях това. Защо просто не го напишеш размер ами начална защита?

Раницата е добре кесията също, Незнам какво трябва да се пише в полето след Кесия само.

От магическата книга само Разстоянието е кофти и неразбираемо съкратено.

В заключение ми липсва Др от шоколите, ама ще го преживея някак сигурно, а и маго да го добавя на ръка в крайна сметка =Р
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Demonheart
Работник
Мнения: 99
Регистриран на: чет яну 03, 2002 2:29 pm
Местоположение: Деветият кръг
Контакти:

Мнение от Demonheart » пет ное 19, 2010 10:29 pm

Да се надяваме, че това ще е окончателен вариант:
http://www.skatafka.com/download.php?fi ... 0e6c8ba2d5
Разпечатах го и и смея да кажа, че се чете отлично, въпреки смаления размер и екзотичния шрифт.
Evil satanic spirits feast upon my soul.
In black tower, dark wizards keep an ancient scroll,
which will summon pretty siren. She'll be dancing on my grave...
Thus, though all the mortal's prayers, I shall rise to live again!

kilorez
Калфа
Мнения: 57
Регистриран на: пет сеп 10, 2010 12:55 am
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнение от kilorez » съб ное 20, 2010 12:09 am

Demonheart извинете че е извън темата ама цъкам налинка и антивироссната и пищи троянски кон и ми блоква достапа до страницата незнам ваще дали са засекли вируса но мята антивиросна го засече само да кажа да си знаете
kilorez

Потребителски аватар
Demonheart
Работник
Мнения: 99
Регистриран на: чет яну 03, 2002 2:29 pm
Местоположение: Деветият кръг
Контакти:

Мнение от Demonheart » съб ное 20, 2010 8:41 am

Троянски кон в PDF файл? Сефте чувам за такова нещо. Моята антивирусна не засича никакви гадинки. Вилорп го е изтеглил без проблем. Пък и ако имах троянски кон, щях да усетя, ако компютъра ми не се държи както трябва.
Може би нещо друго се е опитало да се вмъкне покрай файла. Или пък не го възприема, защото името на файла е на кирилица. Забелязах, че файловите сървъри имат някакъв проблем с това. През "Мегаъплоуд" въобще не иска да се тегли, "Рапидшеър" преименува целия файл на долни черти, а "Скатафка" - на някакви йероглифи. :?
Ето, написах заглавието на латиница, пробвай:
http://www.skatafka.com/download.php?fi ... 4944dd643e
Качих файла в пощата си в "Яху" където всичко минава през проверка от "Нортън" и го прие без забележки. Може би твоята антивирусна е прекалено мнителна? :roll:
Evil satanic spirits feast upon my soul.
In black tower, dark wizards keep an ancient scroll,
which will summon pretty siren. She'll be dancing on my grave...
Thus, though all the mortal's prayers, I shall rise to live again!

kilorez
Калфа
Мнения: 57
Регистриран на: пет сеп 10, 2010 12:55 am
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнение от kilorez » съб ное 20, 2010 12:24 pm

Пак тръгвам да го тегля и пак вирус и пак ми забранява достапа до страницата :D
kilorez

Потребителски аватар
Demonheart
Работник
Мнения: 99
Регистриран на: чет яну 03, 2002 2:29 pm
Местоположение: Деветият кръг
Контакти:

Мнение от Demonheart » съб ное 20, 2010 12:58 pm

Хмм... :( Може би самият сайт е в някакъв "черен списък" на антивирусната. Пробвай с тези два линка.
http://rapidshare.com/files/431989820/D ... aGeroq.pdf
http://www.megaupload.com/?d=ILYTQWLU
Ако и с тях не стане, нямам идея как ще се оправи.
Пуснах онлайн сканиране с Kasperski, Symantec и Eset. И трите казват, че съм чист. Предполагам, че и на Вилорп щеше да му изпищи защитата, ако имаше нещо такова. Иначе аз съм с Microsoft Security Essentials, според който също няма заплаха.
Последна промяна от Demonheart на съб ное 20, 2010 2:23 pm, променено общо 1 път.
Evil satanic spirits feast upon my soul.
In black tower, dark wizards keep an ancient scroll,
which will summon pretty siren. She'll be dancing on my grave...
Thus, though all the mortal's prayers, I shall rise to live again!

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб ное 20, 2010 2:15 pm

kilorez написа:Пак тръгвам да го тегля и пак вирус и пак ми забранява достапа до страницата :D
С къв антивирус си?

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » съб ное 20, 2010 6:36 pm

Тествано на 3 компютъра с 3 различни антивируса, проблемът е в Avast!, който блокира СкатаФката (не може да отвори също и дневника на Хамелеона).

ПП. Само аз ли се дразня на нечленоразделния набор на думи? Настоявам да се въведе образователен ценз!
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед ное 21, 2010 5:39 pm

Cocaine написа:Тествано на 3 компютъра с 3 различни антивируса, проблемът е в Avast!, който блокира СкатаФката (не може да отвори също и дневника на Хамелеона).

ПП. Само аз ли се дразня на нечленоразделния набор на думи? Настоявам да се въведе образователен ценз!
Аваст съкс, винаги съм го казвал.

@ПП: потребителя му е правена неколкократна забележка, за жалост във форума правописа и правоговора не са задължителни. И по-добре, защото и аз съм доста зле с тях :P

kilorez
Калфа
Мнения: 57
Регистриран на: пет сеп 10, 2010 12:55 am
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнение от kilorez » нед ное 21, 2010 8:27 pm

аз съм с аваст ама не е от нея щото я изключих и включих нот 32 и пак същото
kilorez

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед ное 21, 2010 10:40 pm

Полеви тестове на новия дневник показаха:
На пръв поглед плаши новите играчи с това че го разпечатах на 3 листа вместо на един лице и гръб предполагам.
При битки това че щетите са на друг лист а не при бойните показатели идва леко неудобно. Евентуално ако се разпечати втория лист на гърба на първия, но на обратно и се прегъва нещата леееко се пооправят. бойните показатели идват точно под щетите. Тъй че ще е добре да се отбележи това.
Май имаше малък проблем при инвентара... Да, допустимото тегло го няма при общото тегло и въртят в листата та да проверят дали са се претоварили или могат още да мародерстват. Не е болка а наблюдение.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Demonheart
Работник
Мнения: 99
Регистриран на: чет яну 03, 2002 2:29 pm
Местоположение: Деветият кръг
Контакти:

Мнение от Demonheart » пон ное 22, 2010 1:09 am

Бойни таблици мисля да правя отделно, само с нужните за битката неща (за което пак ще ми трябва помощ от експерт :wink: ). А за Допустимото Тегло... Не си казал, не съм сложил. :lol:
Evil satanic spirits feast upon my soul.
In black tower, dark wizards keep an ancient scroll,
which will summon pretty siren. She'll be dancing on my grave...
Thus, though all the mortal's prayers, I shall rise to live again!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон ное 22, 2010 12:22 pm

Ами тогава дай изнеси боните показатели отделно изцяло, та да не се плашат хората от големия обем. Отделно искаха да си запишат кой показател от какво се образува, ама знам че така ще стане много тежко а и бъроз се заучават нещата.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » ср ное 24, 2010 3:27 pm

Най-интересното е, Кокаине, как името на темата за правопис е написано грешно... :lol:

П.П.: Иначе дневникът е Nothing short than magnificent!
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср ное 24, 2010 3:51 pm

Аз пък се чудя каква е тая мания да пишете на литинице неща дето може да си кажете на простобългарски език. Примирно дневника е Куул или вери гуд =Р. Разбира се: тоя днивник направо отпра дамаджаната също върши работа.
Ако трябва да направя свободен превод на Къртаческия израз: Нищо кратко не е магнетизирано... което не ми е ясно дали е положителн комантар впрочем.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » ср ное 24, 2010 3:55 pm

Това е идиома... Значи великолепно...
П.П.: Изразът ми харесва като звучене. На български не звучи така. Но това с дамаджаната е по-добро!
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Demonheart
Работник
Мнения: 99
Регистриран на: чет яну 03, 2002 2:29 pm
Местоположение: Деветият кръг
Контакти:

Мнение от Demonheart » чет ное 25, 2010 2:36 pm

С малко окастряне и пренареждане се получи това:
http://www.skatafka.com/download.php?fi ... 25e31b51c4
Третата страница е превърната в боен лист, включващ бойните показатели и екипировка. Също така някои от редовете в първата таблица са копирани тук, защото и те се използват в бой. Трайните щети съм ги сложил като модификатор при Жизнените Точки, а целият ред "Щети" направо е прехвърлен при бойните.
Е? :roll:
Evil satanic spirits feast upon my soul.
In black tower, dark wizards keep an ancient scroll,
which will summon pretty siren. She'll be dancing on my grave...
Thus, though all the mortal's prayers, I shall rise to live again!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет ное 25, 2010 5:21 pm

При магиите ми е изчезнала ДР школа *плаче*
При зар да се добави „без концентрация” в обяснението
При Издържливост на бойния лист май е изчезнало „Почивка”

Друго на пръв поглед не се сещам.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Demonheart
Работник
Мнения: 99
Регистриран на: чет яну 03, 2002 2:29 pm
Местоположение: Деветият кръг
Контакти:

Мнение от Demonheart » чет ное 25, 2010 6:00 pm

Ти не видя, ама аз видях. По невнимание съм изял целия ред "Точки Действие". :lol: Оправих го, де.
А за издръжливостта - редовете от "Точки Мана" до "Издръжливост" са добавен там само за целите на битката, а не са преместени изцяло (с изключение на този за щетите). На първа страница си ги има пак и там почивката присъства. Предположих, че по време на битка няма как да се натрупа почивка, освен с отвари може би, но тогава може просто да се намали умората. След края на битката остатъчните стойности се връщат на основното си място на първа страница. Това ми беше идеята. :?
Evil satanic spirits feast upon my soul.
In black tower, dark wizards keep an ancient scroll,
which will summon pretty siren. She'll be dancing on my grave...
Thus, though all the mortal's prayers, I shall rise to live again!

Отговори