Красота 18

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

Красота 18

Мнение от Ro#|# » нед дек 05, 2010 5:49 pm

Ако създаваш герой, чиято основна цел е да бъде дипломат, нормално е да искаш да започнеш с красота от поне 16 като за това платиш няколко ТР (ако успееш да се споразумееш с разказвача). Може би ще е добре да има правило, което да регламентира цената. Предложението ми е следното:

красота 15 - 10 ТР
16- 15 ТР
17- 20 ТР
18- 30 ТР

Има и едни златни накити, които качват показателя (май беше с 2), а са много евтини (отново говоря по спомен)....дали пък това не е начина да се балансира ниската вероятност да стартираш с красив герой по стандартния начин?
Nonsense! There is no shame in defeat as long as the spirit is unconquered!
My weapon is yours to command!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед дек 05, 2010 6:05 pm

да ти сепаднат 3 шестици за красота е със шанс 0,5% значи цената трябва да е поне 36/0,5 или 72 ТР. Това 36 е максимумът който можеш да хвърлиш с 6-те зара в началото. И пак евтино ти излиза. Има си правило за повторното мятане на красота ако не те устройва тази която си метнал.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » нед дек 05, 2010 7:04 pm

Ами, добре, нека бъде 72 ТР за 18 красота. Шансът за 17 е три пъти по-голям и съответно цената може да е 24 ТР.

Правилито за повторно хвърляне не ми харесва много и за това се опитвам да го заобиколя.
Nonsense! There is no shame in defeat as long as the spirit is unconquered!
My weapon is yours to command!

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » нед дек 05, 2010 11:43 pm

Дори това е малко. Да приемем, че красотата е стандартен показател и се повишава като всички останали. Средната стойност от 3 зара е 10,5. Така, да приемем, че началната красота за всички е 10. Тогава повишаването й до 18 би излязло 116 ТР. Дори да закръглим нагоре, към 11, цената би надхвърлила 100 ТР: 116-11=105.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон дек 06, 2010 11:33 am

Uокаин е прав, родиме мамо красива и ме хвърли на смет. Сиреч то тия 180 ТР даваш 100 за 18 красота и и скрасив хърбави можеш да казваш не много сложни думи.

18 красота 105 ТР
17 красота 88 ТР
16 красота 72 ТР
...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон дек 06, 2010 2:23 pm

Някой с по-добра математическа подготовка, мисля Шамайоци, беше направил изчисление колко точно струва Красота 18, за да не са прецакани получилите я по "стандартния" начин. Достатъчно ли ви е да кажа, че и да почвате на 10-о ниво, пак няма да имате достатъчно ТР?
Въпросът май се появява периодично, като се замисля.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон дек 06, 2010 2:31 pm

За това има разказвач - истината е, че цена от 100+ ТР за покачване на Кр е непосилна в началото.
Същевременно е далеч от действителната стойност - за една героиня, която беше социален персонаж, ми трябваше висок показател Кр. Пробвах с поредни хвърляния на заровете и май просто ми свършиха всички ТР.

Водещият не се съгласи и на вариант да доплатя ТР по правилото за покачване на показател. Мисля, че единият път бях хвърлил 15 или дори 16-ка и предложих да доплатя до 18-ката. Водещият обаче отказа.
Накрая все пак склони, но не за да ми угоди. Прецени, че въпросният показател е част от билда на героинята и е свързан с характера й.
Тоест - не стана с директно доплащане. А това е позиция на опитен водещ.

П.П. Аз самият също не допускам доплащане, когато съм водещ. Виж - мога да ти дам макснат показател за Кр просто защото съм преценил, че иначе няма да се получи героя... но винаги има някаква цена, дори да е косвена. Това вече си е между играча, греоя и водещия...
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср дек 08, 2010 7:05 pm

Ако държите на "честни" цени за Красота, ето какво бях създал навремето заради една друга дискусия - https://docs.google.com/leaf?id=0Bwc_Bc ... ist&num=50

(можех да съкратя урл-а, ама аз самият не обичам така непознати да ми дават незнайни линкове)

Можете да прескочите директно до таблицата на предпоследната страница и да закръгляте както си знаете. И съжалявам, това е от преди времето, когато се зарибих по LaTeX, ако не ме мързи, мога да видя как лесно да го направя по-шайни и по-професионално изглеждащо. Но тъй като всичко е на кирилица... най-вероятно ще ме домързи.
シャマョツィ

Отговори