Предложение за експанжъни и нови локации на Титания.

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Изберете остров!

Фела и източния модел.
4
44%
Хоул и религията.
3
33%
Зютлан и хората мечки.
2
22%
 
Общо гласове: 9

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Предложение за експанжъни и нови локации на Титания.

Мнение от Vilorp » чет дек 23, 2010 12:34 pm

Вариантите за момента са цели три.

Започваме със най-старото и разработено предложение по което има даже няколко разкази. Именно оство Фелла обитаван от фелините - големи коткоподобни хорица копиращи почти напълно японския средновековен модел. Към това добавяме постояната заплаха от демонични атаки, която е доста по близка и в пъти по реална от тази в Магландиум. Добавяме тайната полициь или месното ЦРУ подвизаваща се като Пазителите. И накрая щипка борци за свобода и дракони за цвят.

Следва Хоул, който е изклучително богат и добре описан остров, където щъкат множество ендемични раси, а религията е фактор с който трябва да се съобразяваш, дори при липсата на богове.

Накрая идва Зюнланд който пък е класически скандинавски тип потънал във вечни снегове, където макар да няма нови раси, борбата за оцеляване е първостепенна. Дали ще те застигне снежна виелица или сенжна пантера ефекът е почти еднакъв. Търговията пък е издигната на висотата каквато само Зютландските майстори търгаши могат да направят.

Та задавайте си въпросите и гласувайте, но ако помислите и поразпитате преди да дадете своя глас нещата ще сотят доста по-добре.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Demonheart
Работник
Мнения: 99
Регистриран на: чет яну 03, 2002 2:29 pm
Местоположение: Деветият кръг
Контакти:

Мнение от Demonheart » чет дек 23, 2010 1:05 pm

Първи! :P
Въпреки че Мистрал се изгуби, предпочитам да поработим над неговите "неко-сан-тачи". :lol:
Като свърша с илюстрациите по твоето приключение ще се хвана да си припомня всичко за острова.

Хоул е почти приключен, така че довършителните работи по него може да вървят редом с тези за Фелла.

А за "торбаланската земя" мисля, че още е рано да говорим. Даже представата за нея ми е смътна.
Evil satanic spirits feast upon my soul.
In black tower, dark wizards keep an ancient scroll,
which will summon pretty siren. She'll be dancing on my grave...
Thus, though all the mortal's prayers, I shall rise to live again!

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет дек 23, 2010 2:05 pm

Аз между другото продължавам да задавам един въпрос - какво ще работим по фелла ;)

Иначе лично аз съм за Хоул (логично) или Зютланд. Признавам, че наистина Хоул може да бъде работен паралелно с друг проект, но той седи за паралелно бачкане вече близо пет години.


А Зютланд е много важна част - бхез него няма презокеански пътувания :)

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет дек 23, 2010 3:19 pm

Аз лично предпочитам Фелла, главно защото при нея няма да се бърка много в систеата както е при Холу. това което трябва да ѝ се направи е описание на градове, устройството на проминциите и порталите. Да се поразипшата малко оргаизациите. Пазителите и Брадството. Евентуално няколоко основни вида демони. Въобще очарова ме Фела. Това разбира се не значи, че другите не са хубави.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет дек 23, 2010 4:27 pm

За 128път ти казвам, какво му трябва на Хоул:
Вампири и Върколаци
Може би някакви войни, залагащи на магически качества (или от сорта)
Свясно СУ за устойчивост на магия.

O, the horror, колко много неща трябва да направим.

А за фела наистина не съм сигурен, дали си погледнал поне за минута-две пазителите на баланса и дали си спомняш, какъв жесток е спора около статовете им.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет дек 23, 2010 4:58 pm

Твърдо Зютланд, търрговия и оцеляване - какво повече да иска един игрови персонаж 8) ?
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пет дек 24, 2010 2:09 pm

Безкрайните степи и земята на елфите-канибали (които всъщност ядат хора, а не други елфи)... а, това го няма. Тогава нека бъдат фелините. Ще настъпи хаос, раздор и от небето ще завалят банове преди да се постигне консенсус за тяхната ловкост и скорост. Определено предстоят интересни времена.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет дек 24, 2010 3:47 pm

ако искаш фелините, само заради маскарата - забрави :lol:

Имайте предвид, че ако хванем нещо може и да не завърши в същия вид, в който сте очаквали. В момента съм 66% сигурен, че Фелла е пълна с нелогизми, които не могат да съществуват в крайния й вариант. Така че - внимавайте какво си пожелавате ;)

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » нед дек 26, 2010 1:45 pm

Аз съм зад Хоул по простата причина, че е адски добре и стриктно разработена. Всичко е премислено и донякъде преосмислено. Няма разкъсване на раси, религии, царства, които се правят отделно и после се мъчат да се сливат с другите... Всичко е направено като едно цяло, доколко е работещо, това не знам още.
Щеше ми се Хоул и Фелла да ги видим заедно, в едно книжле. Един общ експанжън, а не по отделно...
Но ако трябва да избирам едното, то твърдо е Хоул.
П.П.: Може да ви се стори странно, но какво по дяволите е Зютланд!? Никога до този момент не бях срещнал и 1 ред за този остров/континент! Честно! Спомням си, че Недялко се "изпусна" пред мен веднъж, но не каза много.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Отговори