A16 open source

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

A16 open source

Мнение от Ro#|# » пон сеп 05, 2011 10:05 am

Здравейте!

Отдавна не съм писал тук, макар че с Хамелеона, Асен и Вилорп се засичаме във форума на КИ.нет

Въпросът ми е, какво точно е свободното на продукта? Системата, сетинга или и двете?

По конкретно, интересува ме, ако напиша КИ и успея да убедя накой да я издаде, дали може:

1) да използвам част от правилата на системата
2) действието да се развива в Магландиум
3) да си призова Шепот от Магландиум и да си го ползвам извън него, като в историята 100% ще има препратки към Магландиум (примерно, ще разказва колко силни са джуджетата, какви славни лечители са елфите и тнт.)

Предварително благодаря! Поздрави!
Nonsense! There is no shame in defeat as long as the spirit is unconquered!
My weapon is yours to command!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон сеп 05, 2011 10:22 am

И на трите въпроса отговорът ти е ДА. Единствено ще те замолим да ни държиш в течение за нещата. Не за друго, ами за да ти се радваме. А ако ти трябва нещо то системна гледна точка или от света насреща сме.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт сеп 13, 2011 3:46 pm

Системата е напълно освободена, да се ползва както човек реши. За света предпочитам да знам, какво се планува и да се прави в контакт с мен - не, че ще предявавам някакви претенции, ако някой напише нещо, без да се допита, а за да се избегнат противоречия с идеята ми за развитието му.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Отговори