Като по вода... --> начало на приключението

Форумна игра по Аксиом 16

Модератори: Mistral, Модератори

Отговори
Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон дек 19, 2005 4:43 pm

Ме до сега беше лъскал една синя пръчка, подпря я на съседното буре и изтича на масата за вечеря...с китара на гърба, разбира се.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » пон дек 19, 2005 6:46 pm

Илидиан си допуши лулата на палобата, след което отиде в трапезарията. Явно се беше замислил за нещо. Седна на страна от другите и тихо похапна, като от километри можеше да се види, че е доста замислен по някакъв повод.
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон дек 19, 2005 8:41 pm

Евросия жонглираше със кубчета сухар...
- Мама винаги ми е казвала: Не си играй с храната Евросия Пандемия, защото някой ден ще молиш за нея - боботенето не се получи добре с пискливото момичешко гласче на Евросия, но поне разведри атмосферата.
- Дръж - подметна едно кубче към Илибринт, което я халоса по челцето, а това което Евросия се пробва да метне на себеси падна малко накриво и доведе до кашлица и задух.
- Кхъ- кхръ-кха-кха - можеби малко преигра Евросия - Берта, били... - Евросия посочи гърба си с очи пълни със сълзи.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пон дек 19, 2005 9:30 pm

Валеси седна, улови подхвърленото му парче риба, помириса го и отхапа малко.
- Е, как мислиш? - попита Борил.
- Хмм, че това нормално ли е да се използва като подправка? Вярно, придава един много приятен, деликатно-любопитен вкус но...
- Готвачът, той...
- Неее, свястен тип ми се струваше, може просто грешка да е...
- Грешка, да бе!...
- Какви ги бръщолевите? - прекъсна тирадата им Жекдогор.
- Ми май е късно да ви казваме да не прекалявате с рибата.

Капитанът явно не чуваше припирнята. Бе хванал в ръка амулета си (явно до сега го е държал скрит под ризата си - ма бая едър амулет е, метален кръг с някакво голямо шарено стъкло вътре) и се взираше удивено в него.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » пон дек 19, 2005 10:08 pm

Странният амулет веднага прикова окото на Илидиан. Той се взря в него опитвайки се да разбере нещо повечко доколкото е възможно без да отива до капитана.
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон дек 19, 2005 10:49 pm

Евросия най-сетне успя да изкашля сухарчето.
- К`во и е на рибата бре!? - попота лека изнервено и я подуши - А и к`во му стана на ушавия генерал!?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон дек 19, 2005 11:41 pm

Ашли само се усмихна - никога не беше обичал риба и не яде много. Но после се загледа в капитана...

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » вт дек 20, 2005 12:28 am

колкото и да приковава поглед Илидиан, амулета, макар и странен на вид, му се струва отчайващо немагичен

- Рибата... - започна Борил, но в този момент Ханчо нахълта в помещението.
[sblock="задъхани и бързо изречени думи, само за тези с Еллафи над 9"]- Шефе - подхвана задъхания - Оня манияк, Самил, взе че се барикадира в машинното.[/sblock]
- Какво!?! - изкрещя капитана, скачайки на крака. Щом направи това, Миландрел нададе нов вик, вик на неистова болка. Сграбчи се за челото и се олюля, с мъка оставайки на крака.
- Никой да не се изправя рязко, това е от билката в ри... - започна Борил, но отново бе прекъснат.
Някъде от горе се чу трясък на дърво, последван от вик наподобаващ срутващ се склон. След това дойде звука на нещо тежко, падащо във водата. Нещо с тътен се удари в корпуса.
- На палубата, всички на палубата - успя да заповяда капитанът, преди да се строполи на колене. - Хелена, пазете Хелена.
Ханчо се притича да му помогне.

Ефекта на нещото в рибата отчасти наподобява този на билката "Адско Цвете", но е обратен. За близо половин час всички основни показатели ви падат с 4 (ефекта се намалява с 1 за всеки 2 виталност, която имате). След изтичането на този половин час, влиза другата страна на ефекта - в продължение на един час основните ви характеристики са с толкова по-високи от нормалното, с колкото бяха спаднали. Освен това, който сега се изправи рязко, понася 6 зара шокова щета, идващи от усещане което би накарало и най-тежкия махмурлук да изглежда като допир на гъше перце.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » вт дек 20, 2005 3:18 pm

След, като видя случилото се Илидиан веднага беше готов да се притече на помощ. Тръгна да се изправя, но после успя да долови думите на Борил. Главата леко му се замая, но все пак се изправи внимателно. Залитна и щеше да падне, но успя да се опре на масата. Чак тогава чу думите на Борил. Разтърси си главата, след което тръгна да се изправя.(разкарвам 6-те точки шокова щета) Тръгна към вратата и след това подвикна на закачуления тип:
- Артемис, ела с мен да предпазим Хелена. Имам план.
След това се затича към каютата и без да поглежда назад.
Изображение

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » вт дек 20, 2005 9:37 pm

Андрия за съжаление тръгна да става преди Борил да каже своите реплики. След което моментално се свлече на зелята. Тя добре си бе похапнала от рибата и чувстваше ефекта и. Докато падаше тя изсумтя нещо от което нищо не се разбираше.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт дек 20, 2005 9:42 pm

Ашли веднага зацепи какво става. Ако не бяха годините му опит, веднага щеше да скочи на крака, но предпочете бавното изправяне:
- Който педал я е сложил ще си има проблеми. След като се изправи се запъти към палубата - май се сещаше кой стои зад всичко...

(хъм, имам виталност 3 и съм ял малко - пак ли същият ефект? :( ) -1 към основните ти е ефекта - в случая, противно на Аксиомските принципи, закръгляма към по-голямото

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » вт дек 20, 2005 10:17 pm

Йонис последва примера на Ашли,като пак не успя да се спаси от замайването.Остана подпрян на масата една-две секунди и след това тръгна нагоре.Усилието направо го смаза.Имаше чувството,че е изцеден като напоена гъба.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » вт дек 20, 2005 11:05 pm

Илидиан пръв се оказа на палубата. Женски глас му извика да залегне, защото към главата му по опасно добре премерена траектория се бе насочил чук. Предупреждението не помогна...
С внезапен тласък, корабът се задвижи със скорост която... не би трябвало да е възможна за един кораб. Това накара чукът да пропусне срещата си с черепната кутия на магьосника и разпрати всички в различни посоки.
(за по зар шокова щета при това)


Илидиан се оказа захвърлен на Г6, в подножието на стълбите към мостика и съответно каютата на Хелена.
Артемис, който бе последвал мага, се оказа на А13. Добре завързано за една от товарните макари наблизо, пред любителя на ятагани се намираше преметнато зад борда въже. Макар вече да се смръчаваше, на другия край на въжето, наполовина във водата и блъскащ се в корпоса на кораба, се забелязваше Монцонит.
Илибринт се намираше на кълбо в сянката в ниската част на Д5, може би и затова никой още не бе й обърнал внимание.
Трима моряци ритат поваления на Б24 Микал.
Моряците на А26 и Б26 имаха лъкове.
Олюлявайки се, Сметовне се изправяше на В21.
Ашли успя да стигне на Б9.

Изображение
Начало на първи рунд. Червените точки за бунтовниците. Вас, ако искате, почвам да си отбелязвам къде сте от следващия. Този рунд още 3-ма могат да излязат на палубата, решете кои.
Извинения за ниското качество на бойното поле и за леко неправилните пропорции: сравнявайте с предишната рисунка на кораба, ако има въпроси - питайте.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт дек 20, 2005 11:19 pm

Ашли Риот; Меч Стоманен 16 5з. сечаща; Защита: 10/17, абсорбация на бронята Щ/3. ТД 12; Възможна умора 4

Ашли видя картинката и веднага се сети, че опасенията му са верни - бунт. Но нямаше време за губене - първо отстъпи странично за да не препречва входа (до А9 за 2ТД, квадрата е 2х2 метра, нали?), а после изрева така, че дори и гигант би му завидял (Боен вик за 10 ТД, дава +2БЗ, Шанс за успех и +2към макс. ТУза рунда). а после извади оръжието си (3 Умора)

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср дек 21, 2005 1:33 am

Ме Тъл; Гръмотряс А17/18 ТД6/8 Щ3д6+3; О. Защита: 26/32, абсорбация на бронята Щ/3. ТД 12 (раницата ми е в стаята); Възможна умора 6

Ме излезна на палубата, красиво подрънквайки с халчестата си ризница. Той винаги носеше ризницата си на социални събирания, за да се перч ис нея...а понякога я сваляше преди битка, щото мнгоо убива. Ама само ако е лесна битката!
-âne - прозвуча гласа на Ме и нещо дълго и синьо влетя в ръката му. Точно от дясно на Ме беше се изправил един от "моряците" и беше извадил оръжие. Баси копелето! Ме реши да го убие.

3ТД и 1 ТМ, за 1ТД "вадя" китарата (бързо вадене - ако се наложи да я ползвам тоз рунд съм на -4) после една атака към грозната червена точка до масата за 6ТД + късмет(3) , после - същото - атака за 6ТД + 2тд конц.

И с това ми свършва хода напълно. Сега въпроса е Мистрал ще ни даде ли да имеме броните си, като никой не е споменал, че специално я облича...а да вечеряш в халчеста или по-тежка броян е...heroic...

VORAC, ква маса, бе варварино? Това е карта на палубата, ХХ-тата са на трюма вратите. Столовата е под нивото на палубата, вие излизате по стълбите на Б9. Напомни ми и какви са тея сини летящи работи.
Колкото до броните, ако някой си има кираса, много ясно, че не е вечерял с нея. За останалите брони и по-едрите оръжия - оставям ваш избор дали сте си ги оставили в каютите или не.

Синьото е копието ми Гръмотряс! Не разпозна ли дуамта :)
Последна промяна от Miro на ср дек 21, 2005 10:43 pm, променено общо 1 път.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » ср дек 21, 2005 2:35 pm

Най-накрая Йонис успя да се изкачи по стилбището и излезе на палубата.Откри,че камшикът му не е на колана.Трябваше да разчита само на магията си...

всички променени статистики съм си ги записал при персонажа - това добре, но аз изрично бях помолил нещо, така че си едитни този пост и си сложи горе нещата, така, както Ашли и Ме са направили

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » ср дек 21, 2005 8:57 pm

Илидиан; Стоманен кинжал: А/14 Щета/2д6 ТД/5 Обсег/1,5м Уст/16; Базова защита/6+2(Боен вик); ТД 17; Възможна умора 4+2(боен вик)

Цялото действие се бе развило прекалено бързо. Илидиан в момента не го осъзнаваше, но се беше разминал със смърта. И след броени минути щеше да осъзнае, че трябва да благодари на някой. Корабът не се беше засилил случайно. Трябваше да разбере кой му беше осигорил поне още няколко мига съществуване на този сват, но сега имаше друга, по-важна работа...

Основната му цел беше да предпази Хелена и трябваше да го направи на всяка цена... Каютата беше точно до него. Хелена беше главната му цел, но трябваше да помогне и на останалите. Почти всички бунтовници се бяха скупчили на едно място и това им беше основната грешка. Бяха лесно оязвими...за по-глобални магии...Илидиан започна да изрича някакво заклинание и да прави жестове с едната си ръка...
Това е дъжд от камъни. Ползва късмет(3), за да изрече заклинанието. Ако полетата са 2х2 метра го произнася, А23 до А26(дължина) и А до Г(ширина), а ако са 1х1 метър, така че да обхване и А18.

След като произнесе заклинанието Илидиан се запъти към каютата на Хелена.
Изображение

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » ср дек 21, 2005 11:50 pm

Двамата близкостоящи до Ашли моряци се стряскат от вика му, но единия се окопитва достатъчно за да го нападне. Първия удар на кинжалът му попада в бронята на бледия (8 щета => всички щети ги казвам преди абсорбции на бронята и подобни). Моряка тръгва да нанесе втори удар, но бива повален назад от изникналата като от нищото Берта.

Сякаш с помощта на късмета, намиращия се на Б10 Ме успява да цапордоса моряка на В10, въпреки опитите на последния да се защити. Моряка едвам се отдръпва на Г10, малко преди две стрели (за 7 и 6 щета съответно) да попаднат в бронята на варварина.

Йонис се е намерил на Б9 тъкмо навреме, за да види как магичен дъжд от камъни се изсипва на полетата от А23 до Г26. Това кара моряка на В24 да се строполи, държащ се за кървящата рана на главата си. Другите в зоната също биват наранени, а доскоро лежащия на Б24 Микал престава да мърда. Явно каквото моряците там бяха започнали, дъждът го довърши.

Илидиан, без дори да изчака да види резултата от заклинанието си, се обърна и втурна към каютата на Хелена. В късия коридор обаче го чакаше неочаквана гледка. В дъното на коридора, подпряна на вратата безмълвно стоеше Хелена, с изненадано и същевременно разярено изражение, а пред нея на пода в безсъзнание лежаха двама моряци. Сесилия тъкмо бе започнала да връзва и втория.
- По-добре се върни на палубата - "предложи" тя на Илидиан. - Тук всичко е наред.

Ще изчакам още малко действията на Илибринт и Йонис, после обявявам начало на втори рунд. За да ме улесните маговече, моля слагайте си и МУ-то в началните постове, това все пак ви е основното оръжие.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » чет дек 22, 2005 12:14 am

Андрия; Двуръчен меч Ат 20, Щета 6 зара; Защита 30/36; ТД 14 Възможна умора 5

Андрия стана малко змаяна и се включи в битката яростно (цял ход лежа и смо се настървяваше). Тя атакува моряка който бе най близо до нея.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет дек 22, 2005 12:34 am

Евросия; Бронзов кинжал: А/20 Щета/2з ТД/5 Обсег/1,5м - 30м (хвърляне) Уст/14; Базова защита/8+1+1(Боен вик); ТД 12; Възможна умора 5+2(боен вик)

- Ваща мама - изруга Евросия и предпазливо се нидигна измъквайки флейтата си от джоба на шареното наметало и кинжала от местото му в ръкава, насочвайки се към палубата. Щом се подаде запрати кинжала си към най-близкшя подозрителен тип и запя "Бойна песен".
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » чет дек 22, 2005 8:02 am

Както казах, повече от два дни на рунд няма да чакам

Разположението за втори рунд е

Изображение
Някой моряци променят позициите си, един нов се спуска на Г7
Макар, че изглеждаше невъзможно, корабът бавно продължаваше да ускорява.

Берта се е споричкала с едрия моряк на Б12 и изглежда има явен превес.

Обръщайки се обратно към палубата, Илидиан вижда резултата от каменния дъжд - стенещия моряк с кървяща глава и лежащия безжизнено Микал.

Хвърления от Евросия кинжал поразява моряка на Г10, но не изглежда да го ранява сериозно. Удърът който миг след това Андрия му нанася е доста по-болезнен, но човека отказва да падне и замахва в отговор с чукът си, но пропуска. (за да не я уцелят, Андрия ползва отклон за 4ТД)
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » чет дек 22, 2005 11:58 am

Ми Андрия продължава да налага. Атакува веднъж и си оставя 7 ТД за отклон.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » чет дек 22, 2005 12:36 pm

Илибринт; Борба атака 21, защита 33/33; ТД 16; Издр. 5

Илибринт прокле на ум глупоста си да остави торбата си и бронята в каютата. Не беше предполагала, че толкоз скоро ще започне всичко. И колкото и да не бе по-умна от останалите на борда разбираше добре, че не трябва да убива никого. Доста време й трябваше, за да прецени нещата за това вече можеше да действа...

(Ако има някакво въже около мен го взимам)
Хвърлям се в борба към моряка на Г7. 3ТД придвижване + 6ТД опит за влизане в борба (При неуспешно повтарям), после за 6ТД опитвам събаряне. Ако всичко до тук е успешно опитвам да го овържа като сърдина използвайки цялата си умора. Ако някое от действията е неуспешно опитвам да го повторя, но без да използвам умора.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » чет дек 22, 2005 4:19 pm

Артемис Атака с 2-те оръжия
1-во оръжие Сиянието Атака- 21 Щета 5д6 6 ТД Защита 25/27 Броня ЗА-4 Щ/3 Уст-8
2-ро оръжие Острието Атака- 19 Щета 4д6+3 6 ТД ТД- 13
Ентрери се нахвърля на близкостоящия до него бунтовник. За 12 ТД 2 атаки с 2-те оръжия. Сиянието е основно оръжие, а Острието е 2-ростепенното оръжие (-2 към атаката с него).
Последна промяна от D3BEPA на чет дек 22, 2005 5:02 pm, променено общо 1 път.
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » чет дек 22, 2005 4:56 pm

МУ:24 МА:8 ТМ:124

СВЕТКАВИЦА
Цели: Една
Точки мана: 22 за произнасяне
Време за действие:веднага
Разстояние:МУ метра
Описание: Нанася Щета в размер на (15+((МУ/4)зара)). Магията нанася и (Щ/10) шокова щета. Последната се удвоява за създания с метална броня (шок=Щ/5)

ТМ стават на на 102


Йонис едва усещаше ръцете си,но все пак се включи в боя.Набеляза си цел-прободения моряк (Г10).Размърда устни и пръсти,за да изпрати Светкавица по неприятеля...
Кажи, защо информация като "Цена за свитък" и "За запаметяване" би ми трябвала сега? Тръквам ненужното

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет дек 22, 2005 5:14 pm

Ме не е варварин!

Стрели. Майната им. Ме се съсредоточчи върху металния предмет в лявата си ръка - китарата. Пое си дъх, огледа се и запя...запя песен, п0-страшна от стомана, песен, в която отделните думи не се различаваха, а тежкото дрънчене на сякаш митрилените струни на китарата бяха болка за ушите, епсен с която в един друг свят, през едно друго време някой си Исус беше съборил крепостна стена.

[sblock="Механика на песента Холокост"]
Ме се концентрира преди да запее. Ако е твърде далече и янма да го чуят всички отива в центъра и с останалите ТД се концентрира. ако не може да се концентрира ползва късмет. Ако се наложи блокира с китарата (от умора първо отбягва, но ако се наложи блокира). Ползва успех +2 за 5 мана от китарата. Певец му е на 12
4. Холокст
Причинява физическа болка. Няма специален ефект в битка, освен може би психолоогическия. увството на болка е неопределено и разтелено по цялото тяло - ухи, венци, всички мускули, гърба - боли.
Бат гойко беше казал, че 6 е перфектен успех, значи предполагам, че успех от 6 ще привие нормален човек ан 2, а 8 ще го хвърли в безсъзнание. В този случай наситина трябва да се змислят чисълца (и цена в манна),ама сега ме мързи..


(ако ти е трудно да изчисляваш тази, приеми, че ме пее Драконис Инферни - песента за сртрах.)[/sblock]
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » чет дек 22, 2005 8:53 pm

Илибринт се нахвърля срещу моряка, тъкмо когато той се обръща към нея. На лицето му се лепва изражение същетаващо изненада, удивление и присмех. За негово нещастие, изненадата му е достатъчна, за да позволи на илибринт да се вкопчи в него и двамата политат назад. Главата на моряка се сблъсква с мачтата и в крайна сметка Илибринт се оказва отгоре му, а той - лежащ по-лице на пода.

Артемис тръгва със заплашителна усмивка към моряка на В15... Сметовне вади стъкленица със съмнително съдържание... Стрела удрасква ухото на Ме (1 щета), който все пак подхваща мелодията си... Атаката на Андрия попада в моряка с чука... Чука бива ударен от светкавицата на Йонис... Част от заряда прескача по меча на Андрия (4 шокова щета), друга се впива е китарата на Ме. Въпреки болката (3 шокова щета) и с пяна на уста, гигантския певец отказва да си пусне инструмента и на бял свят излиза една мелодия, мелодия по-странна от която и да е друга. За няколко мига, всичко живо зяпа китариста...

Ресет на ТД за този ход...

Андрия първа се окопитва и с един, добре премерен удар, поваля противника си.
Артемис достига моряка на В15 и му се нахвърля... Копието на моряка го посреща убийствено точно (преодолява защитата на бронята, 16 точки щета), но закачуления е толкова надъхан, че почти не усеща какво му се е случило и срязва дълбоко моряка през ръката, карайки го да изпусне оръжието си. С мъка, моряка успява да измъкне препасания на колана си нож, тъкмо на време, за да отбие втория замах на единия ятаган, другия обаче го намира в бедрото.
Берта продължава на дагъва опонента си и нещо изпуква, съпроводено с болезнен вик.
Противника, повален като на късмет от Илибринт, за момента вижда светлини и не е сигурен къде се намира - Илибрин се захваща с обезопасяването му.

чакам действията на останалите
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет дек 22, 2005 10:20 pm

Ашли Риот; Меч Стоманен 16 5з. сечаща; Защита: 10/17, абсорбация на бронята Щ/3. ТД 12; Възможна умора 4, натрупана умора (до сега) 3, Издръжливост - 5 (временно 4); Живот 50 - 2 = 48

Ашли се промъкна между Ме и Йонис и атакува моряка на Б12. (4+6 = 10 ТД, остават ми 2ТД и до 4 Умора).

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » чет дек 22, 2005 11:37 pm

Илидиан; МУ/10+11(Земя); Стоманен кинжал: А/14 Щета/2д6 ТД/5 Обсег/1,5м Уст/16; Базова защита/6+2(Боен вик); ТД 17; Възможна умора 4+2(боен вик)
ЖТ: 41
ТМ: 116


Илидиан се увери, че всичко е наред при Хелена и се върна отново към палобата. Беше нанесъл поражения, но уви не беше предвидил всичко. Не прекрати каменният дъжд, тъй като имаше с какво още да се занимава. Вместо това забеляза подредените пред него моряци и концентрира погледа си сякаш минавше директно през тях... Пръстите му вече се извиваха в странни форми а устата му прошепваше някакви магически думи. Пред него започна да се сформира огромно кълбо от скала, което само чакаше да бъде запратено напред...

Илидиан продължава да подържа дъжда от камани с цел да довърши двамата с лъковете(-4ТМ).
Мести се на Г3.
Запраща "Каменно Кълбо"(тъпа щета=8+(МУ/5)зара) до Г11 по права линия, за да може да мине през Г7 и Г10(-22ТМ). Магията е на стр. 355(не ми се преписва, че е много дълга :wink: ).
Изображение

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пет дек 23, 2005 12:24 am

Андрия зарязва моряка и се насочва ъм другия край на палубата, за да помогне на Сметовне и Микал.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Отговори