Корабокрушенци... ---> Част 2

Форумна игра по Аксиом 16

Модератори: Mistral, Модератори

Отговори
Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » ср яну 25, 2006 12:59 am

[sblock="за тези с елаффи 6 или повече"]- А би ли ни разяснил какво точно беше това.[/sblock]
Изображение

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » ср яну 25, 2006 1:25 am

Акабане погледна Илидиан малко накриво. Въздъхна и отговори.
[sblock="за тези с еллафи 6 и повече"]- Дракон бе, очевидно. За да не ни избие всички, иска жертвоприношение, една от женските. Помолих го да ни остави малко време, та да решим коя. Ще ни настигне нататък по пътя. Вие изберете сами коя ще предложите, аз в това не желая да се меся.[/sblock]
Миландрел чу казаното и се смръзна за миг, след което се обърна към останалите.
- Любезния ни водач току що съобщи, че дракона щял да се върне по-късно, та до тогава да сме били приготвили някоя от жените като подарак.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » ср яну 25, 2006 7:13 am

- Ъъъъ знаете ли какво - каза с леко тихичък глас Илибринт - аз мисля да отида ей там... Харесах си нещо и... да...
Илибринт понечи да тръгне обаче Евросия я дръпна за яката:
- Я да идваш. Той само се шегува. Пък и ти не си жена, а си дете!
- Да бе, дете! Ама пълня шепите на мъжете...
Тя щеше да продължи с гневния си тон, ако не беше забелязала, че всички вече тръгваха. Пък и Евросия я дръпна за ухото и каза заповедно:
- Тръгвай!
И Илибринт тръгна... И си помисли "Дано все пак има някоя благородничка, че да я пробутаме нея".
Последна промяна от Kid на чет яну 26, 2006 3:59 am, променено общо 1 път.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср яну 25, 2006 10:29 pm

- МОЛЯ! - Ашли заприлича на някакво разярено Башни. - Искаш да... - после се усети, че не говори правилния език.

[sblock="знаете ограничението-Еллафи на 6"]Няма да стане! В никакъв случай! Не ми пука къв е този! Ще ми отговориш ли ЗАЩО трябва да му я даваме?[/sblock]

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » ср яну 25, 2006 11:24 pm

[sblock="за еллафи 6 и повече"]- Реакцията ти е напълно справедлива. Отговори ми обаче: със същество, способно да затрие всички ни заради едната прищявка, би ли се наел да спориш?[/sblock]

Пътя, по който вървяхте, свърши в друг, гладко павиран. Поехте на, каквото вероятно бе, ако можеше да се съди по слънцето, север.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср яну 25, 2006 11:31 pm

[sblock="еллафи 6"]Злато! Всички драко ни обичат злато!... поне така се говори! Дали не бихме могли да я откупим?[/sblock]

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » чет яну 26, 2006 12:04 am

[sblock="за еллафи 6 и повече"]- Не знам с какви дракони си си имал работа, човеко, но нека ти кажа нещо: Сивите, за безполезни неща като златото, не ги е грижа. Освен това, да виждаш злато някъде наоколо?[/sblock]
Вървяхте по павирания път, а в далечината срещу ви се задаваше малък керван.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » чет яну 26, 2006 1:26 pm

Илидиан се намеси леко разгневено:

[sblock="за тези с елаффи над 6"]- Трябва да измислим нещо. Не може току така да дадем жертва. А ти ми изглеждаш прекалено спокоен. Явно не те е грижа особено.[/sblock]
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет яну 26, 2006 3:25 pm

- Знаеш ли - говореше Евросия на Илибринт - прихващам някой думи и мисля че се канят да дадът Ме, на дракона когато, ако се върне... Понеже той изглеждал най-женствен, а и вероятно е все още девстван, а тукашните драконите си падали по дественици... Освен това били късогледи освен кривогледи и неможели различат елфана от гущероид - уверено превеждаше тя.
- А, ето че стигаме до зачатък на цивилизация, можеби тука има и някой който може да говори.

Мистрале, от толкоз много елфически няма ли да прихванем някоя и друга ТР за езика?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет яну 26, 2006 4:13 pm

Ме се обърна към домакинът си, водачът на груапта
[sblock="за тези с Галаса поне 10
"]Ей, пич, разбираш ли ме?[/sblock]
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет яну 26, 2006 10:30 pm

Ашли изгледа домакина си намръщено:

[sblock="Еллафи над 6"]Така, значи! Аз аз си мислех, че сте различни! Че не сте като нас, хората! Че щом видите опасност се изправяте срещу нея и я отхвърляте! Оказа се, че сте не поразлични от нас! Превивате гръб пред по-силните и не ви пука за някой, който не е "ваш човек"! Ха! Заблуждавал съм се![/sblock]

После се обърна към Евросия:

- Що не си затвориш човката! И без това нищо не разбираш от езика!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет яну 27, 2006 12:44 am

Евросия се усмихна мило на Ашли:

[sblock="за тези с Елафи над 12"] Един дракон срещнал трима мъдредци:
- Кажете ми нещо което незнам, и аз ще ви пощадя
- В небосвода над Титания има 413578.10^7 звезди - казал първият, а дракона го погледнал и казал че е збъркал с два порядъка, след което го изял.
- Диамътъра на кръга би трябвало да се побере 3-пъти в обиколката, но числото кето се получава дава 1.1 ако се коренува с корен 12-ти
- Почти си прав, но има още 4 нули след еденицата - казал дракона и го изял
- Ти какво ще ми кажеш - запитал дракона третия мъдрец..., но него го нямало, защото той бил мъдрец.[/sblock]

- Езика го разбирам чудесно, благодаря, а сега си продължи разговора с коткоглавия мутант а аз ще продължа с превода! - усмивката бе самият чар
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет яну 27, 2006 12:48 am

Ме, като единствен гигант в групата, остана неразбран.

Акабане търпеливо (или може би просто непукисто) остави Илидиан и Ашли да се изкажат. После, съвсем спокойно им отговори.
[sblock="за тези с еллафи 6 и повече"]- Елфе, донякъде съм спокоен, точно защото не ме е грижа особено. Моята основна задача е да не ви оставя да се залутате някъде по пътя, както и да ви помогна, да не се забъркате в някое недоразумение. А ти, човече... Нека така да ти го гажа така: ако ще една сутрин да се сабудя и да открия, че ти, заедно със стотиците ти побратими на тоя остров, просто сте потънали в дън земя, аз лично и една сълза няма да отроня. Ти не си "наш човек", ние човеци не сме. Каквото и да си мислиш, никога не си и позволявай да ни призиняваш на едно ниво с вас.[/sblock]

Керванът, до колкото можеше да се нарече така, наближаваше. Бе съставен от четири закрити вагона, всеки дърпан от два коня. Освен кочиашите - фелини - пътници и охрана не се виждаха.

В далечината се вижда, че пътя навлиза в малка горичка.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет яну 27, 2006 1:12 am

Ме се усмихна весело и каза на местния им водач и домакин:
[sblock="за тези с Галаса поне 10 "]
Ей, домакине, ти си идиот бе човек! Не, ти и човек не си. Ти си скапан мухльо, дето даже общия език не знае, малоумник некадърен. Мога да опиша и мухлясалото ти село..ама айде после. Между другото ти си педал, нали?
[/sblock]
Ме каза псоледните думи с въпросително изражение, сякаш питаше " Ще мога ли да получа чаша вода каот стигнем, моля?" Дали домакинът щеше да му кимне?
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет яну 27, 2006 1:48 am

Ме все едно си говореше сам. Когато гиганта си отвори устата, "домакинът" дори и не го погледна.
Всъщност, такова бе поведедението му спрямо Ме още от началото: май за Акабане той бе просто една ходеща, малко шумна на моменти част от багажа.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет яну 27, 2006 11:40 am

Ашли изръмжа нещо на човешки, което можеше да се тълкува и като:
- Поукни куче
и като:
- Кучи син...
Въпрос на слух.

[sblock="Еллафи над 6"]Тогава все някога ще ви постигне участта на Трим'Илиум.[/sblock]

После млъкна и се обърна към останалите:
- Вижте сега, аз съм против това да давам каквото и да е на някъв си там летящ гущер. Не знам за вас. Личното ми предложение е да се разкараме от тия отворковци и да се опитаме да изровим останалите от екипажа. Ако са оцелели! А после... после ще видим...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет яну 27, 2006 12:13 pm

- Коткоглавия разправя че нещо му пукало в ушите или не му пукали какалчетата, а също че не бил достоен да се нарече човек... - продължаваше жестомимичния превод Евросия за тия който не разбираха елафи, но когато Ашли спомена гущера и даването на нещо си тя нямаше как да не спре.
- Ашли! - каза тя сериозно - Това повтарям от сума време, дазнаеш издигна ми се в очите! като стигнем горичката ще викам затебе докато се опитваш да удошиш коткоглавия! Погледни само коларите, това трябва да е някаква месна зараза, горките хора, не само немогат кажат думица на човешки, ами и са обезебразени!
- Абе, Ме - обърна се тя после към гиганта - Това за малоумника и за мухльото го разбрах, а какво значи педал?*

*Благодарение на няколкото разговора с Монцит Евросия знаеш някой спицифични думи на повечето от познатите езици.
приемливо, като ти се има предвид професията
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет яну 27, 2006 6:56 pm

[sblock="Еллафи 6 и над"]- Може да ни сполети само каквото сами си докараме, нищо друго.[/sblock]

Керванът вече се изравняваше с вас.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » пет яну 27, 2006 8:13 pm

На Илидиан изведнъж му хрумна една идея. Тя обаче едва ли щеше да се хареса на всички. Той се разкреща към керванът.
[sblock="за тези с елаффи над 6"]- Ей спрете. Може ли да поговорим за малко.[/sblock]
Изображение

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет яну 27, 2006 9:11 pm

Фелина на последния вагон забави малко и изгледа елфа.
[sblock="еллафи 7 и повече"]- Не, драги, не можем да спрем. Следваме разписание и нямаме излишно време.[/sblock]
След това същия попита нещо Акабане, а след като получи отговора, се разсмя.
Почти през сълзи, кочиаша каза на Илидиан.
[sblock="еллафи 7 и повече"]- Късмет ви желая, драги, на теб и на другарите ти.[/sblock]
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » пет яну 27, 2006 10:07 pm

Илидиан само се ядоса още повече от това:
- Никой не ми е ставал толкова бързо антипатичен, колкото тоя Акабане! И аз подкрепям идеяята да се оттървем от тоя!
Никой наоколо не беше виждал спокойния магьосник толквоа ядосан...
...освен когато безразборно избиваше съюзниците си.
Изображение

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет яну 27, 2006 10:30 pm

Ашли се усмихна, но веднага се намуси:
- Не че не съм съгласен, но... без да го убиваме, ясно! Огледа групичката и после каза на Акбане:

[sblock="Еллафи над 6"]Значи ще оставиш дракона да вземе една от тях[/sblock]

Сега само фелинът можеше да определи какво ще стане...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » пет яну 27, 2006 11:07 pm

Йонис се чувстваше изключително объркано.Ту се говореше на Еллафи ту на човешки и това,което разбра беше,че трябва да предадат едно от момичетата на дракона,който преди малко ги бе изплашил.
"Дори това да е вярно,няма да допусна,той да вземе нашите момичета.Но едва ли на дракона щеше да му е проблем да си вземе една-две жертви за обяд още на пътя,а и не усетих някакво голямо напрежение,което да показва,че е враждебно настроен.Мисля,че няма,за какво да се притеснявам."-помисли ситой.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет яну 27, 2006 11:14 pm

- Е това е мъжка приказка от тебе Аш - нахили се Еврасия и пегърна през кръста Илибринт - Ако беше джудже можеше да му обръснам брадтаа... много се нервели казват... но понж е котарк само ще му пострижем ушите!
- Хайде смен - подвикна тя и подхвана една популярна децка песничка, за весъл дух и бодро тяло или обратното...

"Имало е нявга, имало е нявга
един котарак, и той бил, и той бил
само с едни крак.
Минали години, котакракът тоз,
останал, останал,
даже и без нос!"
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пет яну 27, 2006 11:22 pm

- Вие сигурно сте луди! Да го убиваме!? Та ние дори не знаем къде сме. Тук е пълно с полу-котки, така че може да липсват нашите носове барабар с главите ни. Нее, без мен.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет яну 27, 2006 11:28 pm

Акабане погледна Ашли малко очудено. Заговори спокойно, със същия изнервящо мек и топл, но лукав и хаплив тон, който бе ползвал от самото начало.
[sblock="за тез с Еллафи 6 и над"]- Ако това е въпрос, не съм сигурен, че го разбирам. Не съм аз някой, който да оставя Сивите. Сивите правят, каквото смятат за необходимо. Аз правя, каквото смятам за необходимо. Това, мисля, е ясно и разбираемо.[/sblock]

Керванът ви подмина и вече се отдалечаваше. Горичката наближаваше, няколко стотин метра оставаха до нея. Доста по-наблизо се забелязваше и друг път, подобен на този по който първоначално вървяхте, влилащ се в павирания. Някакъв, глиган май, до колкото можехте да видите от това разстояние, ровеше в полето, сигурно картофи се опитваше да изкопае.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб яну 28, 2006 12:25 am

Ашли само поклати глава...
- Йонис? - винаги бе търсе съвет от приятеля си - много по-уравновесен и благоразумен от него. - Илидиан? Вие какво ще кажете? - Посочи Евросия и каза - твоето мнение го знам, но не бих казал че това е правилния избор. Имайте предвид, че така ще се озовем в непозната страна. Но пък ще сме свободни. Неутрализираме ги и после всеки по пътя си!

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » съб яну 28, 2006 12:48 pm

- Забравяш факта че те вероятно са спасили живота ни.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб яну 28, 2006 8:53 pm

- Отчитам го! Иначе а съм го нападнал!

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » съб яну 28, 2006 9:42 pm

Акабане не изглеждаше да проявява какъвто и да е интерес към припирнята. Сигурно си мислеше, че спорът се върти около избора на "женската".

Бяха минали може би четири часа, откак се разделихте с Ила. Подминахте разклонението. Групичката ви продължава към гората, по павирания път.
(На обикновенна гора си прилича, сравнително гъста, широколистна. Керванът се отдалечава в далечината, май сте единствените пътници наоколо.)
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Отговори