Корабокрушенци... ---> Част 2

Форумна игра по Аксиом 16

Модератори: Mistral, Модератори

Отговори
Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед яну 29, 2006 5:13 pm

- Та, ще го смачкаме ли или кво? Не ми се иска да жертваме някое от момичетата...

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » нед яну 29, 2006 6:50 pm

Навлязохте в гората.
Акабане спря, предлагайки кратка почивка. Така щяло да ви е и по лесно, да си обсъдите въпроса. Самия той се разполочи небрежно на един стар дънер встрани от пътя. Извади от торбичката на колана си тефтер и с някакво парче въглен, започна да пише нещо в него.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » нед яну 29, 2006 9:40 pm

Йонис се излегна на една шарена сянка,като подпираше главата си с ръка.Загледа се в Акабане и се зачуди,какво ли драска в тефтерчето си.После се обърна към Ашли и отговори на въпроса му:
-Естествено,че няма да му даваме момичетата.Нито стари,нито млади,нито дори певици.-подсмихна се леко,поглеждайки към Евросия и после продължи-Ще се защитаваме до край.Обаче ми е трудно да повярвам,че дракона не ни нападна на пътя и сега сме си уговорили среща с него,за да му дадем жена.А и Акабане се държи прекалено спокойно.Чудя се дали има,от какво да се притесняваме?

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » нед яну 29, 2006 9:57 pm

- Има от какво. Да сте си помисляли че може случайно знае човешки. И да разбира плановете ви?
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед яну 29, 2006 10:48 pm

- На Акбане не му пука за нас! Иска да не правим поразии в страната на фелините. Майната му! Да го "приспим" и да се чупим...

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » нед яну 29, 2006 11:05 pm

Акабане остави за момент писанията си и запита с обичайния си тон:
[sblock="за еллафи 6 и повече"]- Доста често ми споменавате името. Някакъв проблем ли има?[/sblock]
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед яну 29, 2006 11:23 pm

[sblock="еллафи над 6"]Ами, нееее... само трябва да решим коя да дадем на дракона! А нали ти ни каза... Няма ли НЯКАКЪВ изход от положението? Освен този?[/sblock]

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » нед яну 29, 2006 11:43 pm

Акабане дари човека с блага усмивка.
[sblock="еллафи 6 и над"]Ми решавайте, няма да ви се меся. Когато драконът любезно помоли за нещо, принципно е добра идея да го направиш, особено, ако отказ рискува да ти навлече гневът му. Аз лично за вашата ситуация алтернативен изход не виждам.[/sblock]
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » пон яну 30, 2006 12:01 am

... Артемис все още си спомняше величествние образ на Дракона. Той не се бе уплашил при вида му, напротив, той му се възхищаваше... Ентрери погледна Сиянието, което висеше на колана откъм лявата му ръка, после погледна надясно и......там където трябваше да стои Острието нямаше нищо...
... в този момент на Ентрери му хрумна налудничева идея, крадецът в него се пробуди... "Всеки Дракон има бърлога, а всяка бърлога на Дракон е пълна с богатства (поне така се разправяше). Колко добре би ми се отразила една нова придобивка от сорта на кама или меч"-мислеше си Ентрери.
- Доколкото разбрах, този Дракон ще се върне за жена- започна Артемис- Защо да не му я дадем, след което да го проследим...- Артемис се замисли как да продължи-... така хем ще си върнем и девойката, хем ще намерим и бърлогата му. Пък и девойката може да изкопчи нещо от него... предлагам да е някоя, която знае Елаффи, за да могат да контактуват...
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон яну 30, 2006 1:15 am

Евросия тъкмо щеше да отговори хапливо на Йонис когато мълчаливия се намеси, а тя дебнеше подобен случай от много удавна!
- Белязания е прав или седнал но това в страни от нещата! Лошото е че едва ли сред нас има девици, освен Йонис - успя да го захапе тя - така че Илибринт, скъпа, ако ти е останала някакво парцалче нека изпълним пхлана на нашия светеш в тъмното мълчалив другар и го дегизираме като "девойче", както сам предложи. След като дракона го отнесе той лесно ще се справи с гущера... А коткоглавия освмен да го същаляваме за тежката карма която има незнам дали си заслужава боя....
- Ми вище го само, горкото същество дори има опашка - посочиго Евросия - какво по-лошо наказание от това!!! И преди да забравя, следавщия който ми проговори на елафи, без да са изкаже и на общия език ще го сритам, считайте се предупредени!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » пон яну 30, 2006 6:38 pm

Илидиан седна на един камък и мълчаливо заслуша другарите си.
Изображение

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон яну 30, 2006 8:32 pm

[sblock="Еллафи над 6"]Тъпа, глупачка![/sblock]
Ашли й се ухили предизвикателно.
После (ако си получа ритника и завъртам един шамар като предизвикана атака) се обърна към останалите:
- По-дяволите, мислете! Само аз ли имам намерението да се чупя?

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » пон яну 30, 2006 9:20 pm

Йонис не беше добър със "захапките" и за това й отговори с усмивка на лице:
-Лесно можем да проверим,кой е девойката.-после се обърна към другаря си.-Ашли,ако избягаме,какво ще правим?Все едно божи кравички в мравуняк... .Разбираш ме,вярвам.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон яну 30, 2006 9:40 pm

[sblock="за тези с джуджешки над 12"]Такова неща не се казват на някой който може да те разбере! Въздържай се от такива коментари за да незема родовия ти меч и да го напъхам там където светилото е огряло само след поредна пиянска вечер[/sblock]
...или поне си мислеше, че това казва.

Евросия тактично тегли един шут на Ашли, по скоро за предупреждение отколкото да го нарни. И се озъби на Йонис:
- Аз съм повече мъж отколкото ти някога ще бъдеш драги! Ади стига разправи, Ме помогни ми за приспим котака и да тръгваме - с тези думи Евросия извади флейтата и поде успокояваща песен насочена към коткоглавия (ми пробвам няколко пъти докато получим читав ефект с Ме - с чел да го приспим злобно)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон яну 30, 2006 10:09 pm

- Ами, с моите дребни познания по Еллафи, може пък и да успеем да намерим скривалище. Но ще видя. Като гледам някои хора тук, може пък и да намерим жертва за дракона.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон яну 30, 2006 10:13 pm

- Белязания може да е грозен и да се предложи сам за "жертва", но няма нужда да го даваме ако изфирясаме преди това - непропусна да вменте Евросия докато успокояваше дишането си преди за засвири песента.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон яну 30, 2006 10:35 pm

- Оправяйте се! Аз лично изчезвам веднага, независимо дали той е съгласен или не. Някой да идва с мен?

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пон яну 30, 2006 11:20 pm

- И къде си мислиш, че си тръгнал? - Миландрел попита Ашли.
- Капитана е прав - намеси се Вактамш. - Сам няма да стигнеш далече, всички ще трябва да действаме заедно.
- Не това имах предвид! - възпротиви се Миландрел, след което зашепна. - Трябва да намерим Хелена, а господина там ни е единствената следа. Ако ще да трябва да връчим подарак, така да е. Наети бяхте да опазите Хелена, и това включва, дори на цената на живота ви.
- Уважаеми капитане, мислиш ли, че този... фелин наистина ще ни помогне? Каквото знаем, може да се окаже дори, че в робство някъде ни кара.
- Не можеш да знаеш това.
- Иманно! Не знам! - На кораба Вактамш винаги се бе държал повече като единак, говореше рядко. Защо изведнъж, откакто стъпиха на твърда земя, започна да приказва толкова?
- В памет на брат ми, аз съм с Миландрел, до самия край - заяви Панса.
- Прави каквото щеш, Ашли - хладно обяви Миландрел. - Няма да ти преча, но отцепиш ли се, не разчитай на помощта ми. Същото се отнася и за всички други, тръгнали с теб. Аз държа на честта си и ще завърша мисията, с или без помощтта ти.
- Значи, ако искаме свободата си, ще трябва да караме без теб, капитане - заключи Вактамш.

Акабане се бе върнал към писането си.
Песента на Евросия не изглеждаше да има ефект за момента. "Данеби коткоглавия да е такъв музикален инвалид, че да не схваща повелите на мелодията", помисли си тя.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » вт яну 31, 2006 12:02 am

Магьосникът само вдигна ръце в примирие,защото усещаше,че Евросия не е разбрала шегата и за това реши да не се занимава повече,ами да се опита да вразуми приятеля си:
-Ашли Риот,смятам,че този път няма да последвам "съвета" ти,поне за сега.-намигна му той.-Нека почакаме да видим,как ще се развие пътуването по-нататък.Не знам,какво ни готви нашия домакин,но сигурно ще е по-добре от това да си беглец в една страна,пълна с врагове,нали?

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт яну 31, 2006 12:16 am

- Добре, Йонис, добре... Но ако ще хвърляме някоя на дракона, нека да определим чрез шанс - достатъчен брой клечки и която изтегли най-късата...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт яну 31, 2006 4:24 pm

Ме се появи иззад гърба на Ашли, възмутен заговори така че всички да го чуват
-ДА хвърляме някоя от наще мацки ли? Ти си луд, бе пич! Ще изчакаме да се мръкне и ще му приготвим на оня гущер някоя от местнитежителки...те гледам даже общия език не знаят - няма какво да ни е жал за тях! Всъщност проверихте ли дали не разбират общия език, на който говоря в момнента?
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » вт яну 31, 2006 7:40 pm

- Струва ми се, че ако разбираше, щеше да е направил нещо до момента, а не просто да си драска нещо там - сподели Вактамш. - Не ми се струва обаче, че ще имаме време да чакаме да се стъмни. Сега обед наближава, а според "водача" ни, където сме тръгнали, ще стигнем след около час-два.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » вт яну 31, 2006 7:57 pm

- А пък ан мен ми се струва, че той разбира, но не го е страх от нас и си трае.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » ср фев 01, 2006 2:12 pm

- Сега по-важно е да измислеим какво да дадем на дракона. Това е дракон и няма да се задоволи със нещо малко. А от теб, Риот, съм разочарован. Не може някакви си клечици да решават човешки животи. И съм обеден, че ако в снопа имаше клечка и за теб съвсем нямаше да си толкова съгласен.
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср фев 01, 2006 2:41 pm

- *** ** ****** ***** - каза Евросия този път на общия език, след като прекрати мелодията - тая котка е и глуха!
- Айде стига сте мрънкали! Тръгваме, след два часа стигаме там дет е ушавата, взимаме я и изчезваме от проклетото място! - с тези думи тя нарами мешката си пъхна флейтата в пъстрото наметало и развявайки го подире си тръгна напред по пътя.
- Илибринт, идваш ли!? - подметна през рамо - И някой де срита котака, стига е прел!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср фев 01, 2006 4:16 pm

-Все ще срещнем някой по пътя...
измърмори МЕ . Айде да потегляме, тогава.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » ср фев 01, 2006 5:08 pm

Акабане се прозя и... най-спокойно продължи с писането.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » ср фев 01, 2006 7:15 pm

- Да тръгваме, но за къде? Та нима някаде напред по пътя не ни чака огромен дракон искащ една от жените?
Изображение

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср фев 01, 2006 7:44 pm

- Добре! Дайте да го измамим, а? АЗ ще се пременя като жена. Аз ще отида при него. Зацепвам малко еллафи, така че може и да успея да го измоля. Но се съмнявам, че ще го заблудя! И все пак... Йонис може да ти каже, че не от смъртта се страхувам!

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » ср фев 01, 2006 9:07 pm

- Да, драконите са сляпи и глупави - саркастично промърмори Вактамш.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Отговори