Корабокрушенци... ---> Част 2

Форумна игра по Аксиом 16

Модератори: Mistral, Модератори

Отговори
Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон мар 06, 2006 4:08 pm

Подпомогната от двама кавалери Евросия бързо скокна на крака и подкачайки Андрия, че са знаели, че тя е подсавено лице на котаците, смигна на Акабане.
- Ей, катак... как му беше името на тоя... , от де такваз игра успя да докараш! - и размахвай ки му пръсче добави - Ах ти шувинистичен коч! Ади води ни тогаз при ушавата та да можем по-бързо се изнесем от тука!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пон мар 06, 2006 9:47 pm

Акабане се усмихна благо и с любезен тон учтиво й отвърна.
- Ти, въшко дребна, може и да си шутът на групата, но ще е добре да се понаучиш малко кога да си държиш пастта залостена. Работата ми с вас почти приключи, така че, ако наистина ти е това желанието, вместо заобиколно да ми се молиш, поискай си го директно и с удоволствие ще ти направя услугата да ти прекърша хилавото вратле.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон мар 06, 2006 11:44 pm

- Може да съм драбна, но за разлика от някой други които има съмнителната чест да познавам не съм бълхясала и лицето ми трудно може да се збърка с това на уличен котарак - озъби му се Евросия в пълния си ръст след което му съ нахили и приз смях добави - но пък наистина си забавен и ще обмисля предложението да ме разтриеш врата, въпреки страния ти акцент. Тъй че води ни смели водачо към нашата цел заветна!

При коментара й за акцента, част от групата изгледа Евросия накриво - в интерес на истината, Акабане говореше по-правилно и по-книжовно от нея.


Евросия бе родом от централния съюз и пó конкретно от източните му покрайнини, което обясняваше пискливото ú гласче и мекото наречие, разбирасе не толкова колкото в Източния съюз или в елфическия, и доста пó различно от грубото твърдо наречие в Западния съюз. Докато Акебане явно се бе учил от книга и звучеша книжовнво но мъртво като бибютекарката от Търговското движение - така си мислеше Евросия, това й казваше въображението.
Последна промяна от Vilorp на вт мар 07, 2006 2:21 pm, променено общо 1 път.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт мар 07, 2006 9:57 am

Ашли постави ръка на меча си при думите на Акбане (съвсем небрежно, от ония тип жестове, дето казват - "Не съм те нападнал, но може и това да стане") - Евросия може и да беше шут, но беше част от групата. А ако котака си мислеше, че е мнго велик... ами... май така си и беше, но все пак..

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » ср мар 08, 2006 12:50 am

Акабане напълно игнорира думите на недостойния за вниманието му дребнен дразнител и насочи погледа си в друга посока.
- На тебе, Ашли, ще ти кажа, че дръжката на меча не е за да си отпочиваш ръката на нея. Или я вади тая играчка, или я остави на мира. Забавно ми беше, когато разправяше "ще го смачкаме ли или кво? Не ми се иска да жертваме някое от момичетата" - изимитира Акабане гласа на Ашли, и то нарочно малко превъзнесено - ама в крайна сметка всичкия ти ентусиазъм само думи си остана. Или си довеждай действията до завършек, или, като виждаш че са глупави, не ги подхващай изобщо.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср мар 08, 2006 1:19 am

-Ей! Ашли е част от групата, коте, и няма да те оставим просто така да се заяждаш с него! Той поне се опита да се справи с опасността по съзидателен начин, не да да не му пука за жените с нас.
Бевисокия гигант беше опрял ръце на кръста си и стоейки само на крачка от Аш гледаше фелинът-водач. Гледаше го ама не злобон. Трябва да се съблюдават интереси.
-Акабане, пич, вслушай се в собствените си думи и рещи как искаш да прехвърлим тоя конфликт - можем да идем на някоя скапана полянка и да пролеем червено или пък да решим че нещам да стават такива работи и да продължим напред без съмнение, мамак му!
Към Ашли само:
-Аш, поусмири се бе! Мъртвия водач е лош водач.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » ср мар 08, 2006 5:27 am

Неслизащата от лицето на Акабане усмивка сякаш малко се поразшири.
- За съжаление, "грамадо", с теб да си мера силите е напълно безмислено, най-малкото защото жестоко се заблуждаваш като си мислиш, че и двамата ще "пролеем червено". Ако наистина обаче ми отправиш такова предизвикателство, честта ще ме задължи да приема - благо съобщи фелина. - Как може обаче толкова малко вяра да имаш в другаря си, че да не го оставиш сам да се изкаже?
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср мар 08, 2006 10:16 am

- Ще ти кажа само едно Акбане - заяви Ашли много студено - И то е: Дуелирам се само с противници, които си заслужават. А ти... мога спокойно да кажа, че и тя - посочи Евросия - е повече мъж, с много повече чест от теб! А ако си наистина мераклия за двубой... - Меча излезна наполовина от ножницата - никой не може да заплашва мен или някой от приятелите ми безнаказано! - обърна се към Ме и каза - Но водача, който не е готов да умре за приятелите си не е никакъв водач!

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » ср мар 08, 2006 11:15 am

Йонис наблюдаваше последните безмислени събития и вече обмисляше как да спре приятелите си ако решат да нападнат Акабане.Според него не биваше да го подценяват.Изглеждаше прекалено спокоен,въпреки,че двама човека и един гигант искаха да му видят сметката.

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » ср мар 08, 2006 12:10 pm

Илидиан вече се отекчаваше:
- Смело вадиш меча си, Ашли, но уви никой няма нужда от безрасъдна смелост. Ти да не си се одарил лошо при корабокрушението? Естествено, че неможеш да попедиш Акабане и то най-малкото защото си прекалено безрасъден. Като гледам този фелин изобщо не се стряска от ефтиното парче метал в ножницата ти, така че предлагам да престанеш да се правиш на мъж и да потърсим Хелена.
Изображение

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср мар 08, 2006 1:27 pm

Ме е доста нисък за гигант и до сега не бяха го наричали "грамадо", та той остана малко очуден.
Това, че групата се цепеше не беше готино. Не е готино. Ме се озърна към "боррдовия магьосник".
-Пич, наистина ли янма да застанеш на наша страна, ако се счепкаме с котака?
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср мар 08, 2006 3:14 pm

- Ако не го направи ще е типично за елф. И ако още веднъж наречеш меча ми - Ашли изплю следващите думи - "ефтино парче метал"... Няма да ти хареса.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср мар 08, 2006 6:06 pm

Докато останалите са дърляха Евросия щракна с пръсти пред лицето на Акабане.
- Пис, пис, нали спомена че имаш още малко работа за довършване с нас, ади да си я довършиш като добро момч... ъъъ имате ли накакви полове вие?
- Както и да е, довърши си работата, посочи ни пътя към шавката пък после ако щеш ходи си мери мечовете с момчетата! - натърти тя на нужните думи.
- Ади девойчета - подвикна тя на останалите момичета от групата - да се размърдаме че тез пуяци ще ми иземат мястото на "шута"! - пакяза Евросия на Ашли че и тя може да плюе думи и се разсмя.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср мар 08, 2006 8:07 pm

Ашли се огледа, и чак сега зацепи ползата от Евросия - и в най-напрегнатия момент тя можеше да го разсмее... така и стана сега. Меча издрънча в ножницата, а смехът му огласи площада...

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » ср мар 08, 2006 8:47 pm

Илидиан погледна Ашли право в очите.
- Момче, по-добре не ме заплашвай! - тези думи бяха изречени толкова твърдо, че не търпяха никакво възражение. След това продължи спокйно - И естествено, че ще застана на ваша страна, поради известни причини. Просто съм свикнал да не се бъркам в боеве, от които не само, че няма да имам ползва, а ще завъшат доста зле.
Изображение

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » ср мар 08, 2006 8:52 pm

- Къде си мислиш, че се намираме? - отвърна на Ме "бордовия магьосник".

Като се огледа, Ашли си даде сметка, че наоколо се е събрала малка тълпа, съставена предимно от въоръжени войници. Не изглежда да имаха намерение да се намесват, май бяха дошли само за зрелището.
Акабане не обърна внимание на Евросия, само постави ръка на главата й и нежно я разроши, сякаш си играеше с малко детенце. Така поне изглеждаше от страни. Света на Евросия се разтресе и я споходи усещането, че ако още малко усилие бъде приложено, главата и ще се отдели от раменете.
Акабане отвърна на Ашли с все същия си благо-хаплив тон:
- Водач, който не умее да прецени обстановката и се готви да умре безшпричинно, като дори не мисли за благото на другарите си, не е никакъв водач. Мераклия за двубой не съм, защото никой от вас не би бил интересен противник. Е, ако трябва да сме честни, почитаемия там - Акабане посочи Миландрел - би могъл да ме позабавлява ако реши, но той изглежда е много по-разумен от теб. Две неща ще ти кажа. Първо, аз не заплашвам, нито приказвам празни думи. Второ, чест, предизвикателства и обиди, моя народ взима доста на сериозно. Ще трябва или да се научиш да говориш подобаващо, или да овладееш по-добре уменията си... много по-добре. Инак, няма да живееш дълго.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » ср мар 08, 2006 9:17 pm

-Малко по-спокойно всички. Акабане, уверявам те те са добри хора, елфи и гиганти. Но тонът с който им говориш буди егото им и те не могат да го изтърпят. Забелязвам има немалко търкания между нас и теб, така че най-добре за всичкини ще е да продължим.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср мар 08, 2006 9:34 pm

- Знаеш ли, котако, ако бяхме на друго място бих те извикал на един спаринг, но сега... Водач, който не се вслушва в съвети не го бива. - Ашли кимна към събралите се около него наемници. а и не бих казал, че съм избран за водач... не сме го гласували, така че... хъм... май не виждам проблем и да пукна. - усмивката му беше доста налудничава. - И все пак... - обърна се към елфа и каза, изваждайки спокойно и галейки меча си - не един маг си е изпатил от този хубавец. Но ти си част от групата, нямам моралното право да те нападам - прибра меча си и допълни, вече завъртайки се към Евросия - ако все още сме група - после зададе въпрос към момичето - Ей, миньончето, можеш ли да пискаш?

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » ср мар 08, 2006 9:43 pm

Илидиан изгледа меча му с насмешка:
- Само ще ти кажа да не слагаш хората под общ знаменател. И не ме е страх от ръждивия ти метал. Смърта е само път км един по-добър живот.
Изображение

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » ср мар 08, 2006 10:11 pm

Илибринт се озова странно близо до Ашли и замахна (удря ли? удря) с изненадващ (лек! 2 точки шокова щета) шамар към лявата му буза:
- И какво ако може? Вероятно и ти можеш да грачиш, ако се наложи. - смръщи личице тя - Но нямам никакво желание да слушам хленченията ти. Нито хвалебствията ти. Бъди мъж и действай като мъж, а не като незадоволена вдовица.
- А ти хитрецо - обърна се тя към Акабане - какво целиш с тези постановки? И аз мога да чета букви и какво от това?!

Илибринт се ухили, сякаш беше казала най-смешното нещо в последните няколко години. После хвана под ръка Евросия и кимна на някъде, да тръгват.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср мар 08, 2006 10:38 pm

- Абе, я... - започна Ашли, но се отказа, някои просто... - Абе правете квото си искате, аз само искам да се прибера в къщи. Ако ви трябвам - потърсете ме. - после се отдели от общото цяло и зачака намусен. Погледа му обхождаше всички. На някои се спираше за дълго, на други за кратко, но огледа внимателно всички.

(наблюдателност за всички)
До колкото можеш да прецениш, най-малкото защото наблюдаваш същества, за който едва ли не нищо не знаеш, събралите се наоколо войници са добре тренирани, вероятно и в битка калявани (макар белези да не забелязваш), а и явно малко скучаещи. Кожената броня и дългия меч май са стандартното снаражение. Ако нещо отбелязва ранг, вероятно е покритото със символи тъмно-синьо парче плат, завързано около лявото рамо.

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » ср мар 08, 2006 10:50 pm

- Ашли, доста хора си мислят, че бягството е решение на проблема, но то само го подтиска и по-късно се освобождава с още по-голяма сила. Ако искаш да си полезен, защо не се върнеш и не решим на каде да тръгваме, за да намерим Хелена.
Изображение

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет мар 09, 2006 12:23 am

- Казах ви, каквото решите - това ще е.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » чет мар 09, 2006 7:24 am

Забавно му беше на Акабане, че го уверяват как това "са добри хора, елфи и гиганти". Беше видял достатъчно от тях, за да си направи сам заключение какви са. Беше видял и достатъчно от подобните им.
Спря да роши Евросия, и без да отговори на другото женско, извади свитъка, дето беше показал на война по-рано. Извади и тефтера си. Откъсна два листа от него, нави ги и ги пъхна в свитъка. След това го подхвърли на Миландрел.
- Влизате през вратата вляво от главната и се качвате на втория етаж. Отивате в регистъра и това го представяш там. След това, те ще ви опътят. Ако имате късмет, повече няма да ме видите. Осараба, яро-домо - махна за сбогом фелина, обърна най-безцеремонно гръб и потегли нанякъде.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » чет мар 09, 2006 10:23 pm

Андрия последва примера на Акабане и го игнорира. След това каза:
- Абе някой да забие шамар и на елфа. Илидиане, мислиш ли че това е най-доброто време да спориш.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » чет мар 09, 2006 11:06 pm

Илидиан почти се засмя.
- Аз не споря, а само изтъквам някои факти. Предлагам сега да идем и да се регистрираме, а после да потърсим Хелена. Какво ще кажете по въпроса?
Изображение

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет мар 10, 2006 12:18 am

Ако беше малко по-силен, в момента Ме щеше да стои на нокти. Той обаче стоеше само доста изнервен от таман изплъзналия се конфликт. Спря да си повтаря на ум какво точно да направи, ако нещата се объркат
-Айде да се качим. Тука има прекалено много....фелини - се постара Ме да не обиди животните, които макарр и да показваха признаци на елитни форми на живот, все още си оставаха...жиовтни или пък изроди.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » нед мар 12, 2006 8:22 am

Като видяха, че няма да има представление, сайрджийте се разпръснаха.
Миландрел разгърна свитъка и потвърди предположението си, че не може да разбере нищо от написаното.
- Е, поне засега пътя ни е ясен - въздъхна той.

Приближавате се към зданието. От близо то изглежда още по-огромно (ми нали сте по-близо до него...). Централния вход е достатъчно голям за да измарширува цяла армейска част през него, води вероятно към вътрешен двор.
Оказания от Акабане вход го виждате недалече вляво. Макар пред него да има двама стражи, те май проявяват повече интерес към странната си игра включваща разместване на малки плочки по разграфено на квадрати поле, отколкото на вас.
Влизайки вътре се озовавате в малка зала, с коридори вляво и вдясно, и стълбище нагоре право срещу вас. На стените до коридорите съответно са закачени табла, вероятно с оказания какво къде е. Не че това ви помага много, защото всичко е така или иначе написано на местното четмо.
Изведнъж ви сполетява изненада. По стълбите отгоре слиза жена. Жена... Първото безкозинесто двуного (като изключим дракона), което сте виждали от бурята насам! А ето, че виждате и второ! Жената тихо си приказва с някакъв елф.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » нед мар 12, 2006 3:10 pm

:shock:
-Абе, мислите ли че е тази жена там е... Хелена. Тябеше споменала нещо за дракони. Може ли да го е очаквала. НЕЕЕЕ!
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон мар 13, 2006 1:11 am

А Илибринт се запъти към елфа със ситна крачка:
- Ти си елф - каза тя с възхита и зарочи пръстче в опърпаната дрешка, която носеше все едно малко момиченце се радваше на хубав подарък - никога не бях виждала елф. А ти си хубав. О... извинете - наведе тя очи усетила се, че е прекъснала личен разговор и се отдръпна няколко крачки от където скришом започна да се наслаждава на откритието си.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Отговори