Корабокрушенци... ---> Част 2

Форумна игра по Аксиом 16

Модератори: Mistral, Модератори

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет мар 24, 2006 10:43 pm

Черепа на създанието бе достатъчно здрав за да се опълчи на опита на Риот и да предпази от нараняване мозъка притежателя си, колкото и мъртав да бе вече той.
Дали от удара, пред очите на Евросия се разиграха всетлинки. Миг по късно, Цялата стая се обля в ярка светлина.

Когато зрението ви се съвзе от дребния шок, помещението си бе както когато за първи път влязохте в него. Трупът на "нещото" бе изчезнал. Вашу бе кръстосала крак, седнала на бюрото (на него седнала, да). Червенокосата, остави на страна тефтера които държеше, усмихна се дружески и запита.
- Нали не се забавих много?
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет мар 24, 2006 10:45 pm

- А ако сега ми кажеш, че посрещате всички гости с чудовища, които да ги нападнат... Май ще предпочета да скоча от някоя скала! - каза Ашли, докато придържаше леко несигурната в баланса си Евросия.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет мар 24, 2006 10:52 pm

- Чудовище? А, низшия демон ли? Не, не, нямаме такъв обичай - махна тя с ръка. - Това вашето бе по препоръка на драгия Акабане. Някои от вас явно са му легнали на сърце - усмихна се още по широко Вашу. - Както и да е, ако не друго, поне ми разнообразихте малко скуката тука, за което съм ви благодарна.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет мар 24, 2006 11:02 pm

- Можеше да умрем!

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пет мар 24, 2006 11:25 pm

- Е са вече му вдигнах мерника на тоя Акабане. Тъп ли е, бе. Леле, как ще го наритам ако ми падне!
Андрия се опитваше да сира гнеа си и досега успяваше, но сега вече полудя. Омръзнало и беше да бъде "разумната". Тя не беше такава.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет мар 24, 2006 11:28 pm

Ашли положи ръка на рамото на Андрия. После прошепна:
- Не му е сега времето! Всички сме му "благодарни" за "помоща" и "поздравите". Но не му е сега времето! Вече ме убедихте във нуждата първо да намерим шефката и тогава да действаме. Нека изчакаме! Все ще можем да му отмъстим. Лично аз предлагам да го обръснем.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет мар 24, 2006 11:45 pm

Вашу продължаваше да се усмихва.
- И на мен би ми било весело да видя някой да нарита драгия Акабане, ама нейсе... А колкото за умирането; ми нали не умряхте? То, думата "човек" ще използвам, може да си умре и докато си се излежава на някоя полянка.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пет мар 24, 2006 11:51 pm

Андрия тъкмо мислеше да каже на Ашли нещо от сорта на " Бе как да се успокоя ,бе. Нимоа.", но чу идеята да обръснат Акабане. Имаше две причини това да я накара да се засмее:
1 Самата идея за бръснат котарак звучеше смешно.
2 Начина за отмъщение беше по вкуса и.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пет мар 24, 2006 11:53 pm

Моя грешка, просто снощи бях много уморен и не съм видял...

Бе ти прочете ли какво става наоколо?
Последна промяна от Kid на съб мар 25, 2006 2:46 pm, променено общо 1 път.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » съб мар 25, 2006 8:05 am

- Така - подхвана Вашу. Сега ще ви задам няколко въпроса, после вие ще можете да ме попитане нещо-дуго, после остават още едно-две дребни неща и се сбогуваме с вас за момента. Нека започнем с това - тя взе пак тефтера - всеки от вас накратко се представи, да ми каже защо е тук, с кой аспект от себе си се гордее най-много и какво очаква да му донесе бъдещето.
Вактамш започна пръв.
- Аз съм Вактамш, от рода Иратор. Тук съм, защото не исках да съм там. Гордея се с това, че имам решимостта да не поглеждам назад. А от бъдещето искам, да не повтаря миналото.
- Мда, мнооого информативно, благодаря - отвърна със саркастична усмивка Вашу и си отбеляза нещо. - Кой желае да продължи?
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб мар 25, 2006 9:16 am

Дали спокойствието на Вактмаш или усмивката на Вашу, можеби дори това, че Илибринт продължаваше да блъска ключалката без да е разбрала какво е станала муждувременно пречупи нещо в Евросия. Тя бе словоохотлива, а не войнствена натура, но само преди миг огромен пипалест изрод я размяташе из стаята. Тя изрева нещо което можеше да е боен вик, ако гласчето и не бе толкова тиничко и се метна към врата на Вашу с крясторечивата це л да я удуши.
- Твойта **** котешка!!!!

замислих се дали да не оставя нещата дотук и Евросия да покаже как се ускубва пиле, пардон котка косъм по косъм и ако Мистарл прецени че ще е забано нека делне другата полувина от действието


Миг преди на Вашу да й се случи нещо наистина неприятно, нещо спря Евросия, тя се извърна рязко и впи полукървясъл поглед в Ашли Риот.
- Пусни ме Риот или не само скочубрата ще си изпати!!! - изръмжа тя и се дръпна, Ашли гледаше с голяма доза объркване и можеби дори капка стах. Евория пак се опита да стигне до котаната и отново замалко неможа, но тезо път бе по-близко от всякога.
- Добре! Добре! Спокойна съм вече - заяви тя с по спокоен но все още треперещ глас и отстъпи наколко крачки назад... след това отново се опита да се метне към Вашу. Котката дори и не потрепна, а ръката на Евросия определено щеше да намери гърлото й.
- Абе аз не ти ли казах да ме пуснеш!?!? Ти явно ич не си държиш на семейните ценности! - озъби се към напълно шашнати я Ашли Евросия, след което пусна яката му* и отида да се трашне на пейката дишаики дълбоко и тананикайки си "приспивна песничка".

*за да не става объркване, може и Ашли сам са се е опитал да я спре, но понеже не му вярва на реакцията Евросия го държи за яката и това я спира да не удуши котката.
Последна промяна от Vilorp на съб мар 25, 2006 6:58 pm, променено общо 1 път.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб мар 25, 2006 2:59 pm

Илибринт се метна на бюрото до Вашу и заклати крака. Протегна врат да види какво точно си записва (и нищичко не можа да разчете), докато казваше:
- Илибринт, от рода Нечий. Тук съм защото бяха добри парите, за съжаление така и не си ги получих - тя продължи да се опитва да разчете нещо (и чуждата писменост все така продължи да й се опъва - то пък и това едни "буквите" бяха...) - гордея се със себе си, с това, че съм красива и с това, че съм жива. Едва ли някоя друга на мое място щеше да бъде!
Илибринт кимна убедително сякаш на себе си, че е наистина така и никой или никоя друга нямаше да може да се справи.
- Освен това очаквам да се науча да чета - тя отново протегна глава да види какво пише - очаквам пари, очаквам и да понауча още толкова много неща. Искам да се науча на елфическия език, искам да се науча да свиря и пея, искам да се науча да подскачам като котенце - тук тя леко престорено се отдръпна и се усмихна съвсем невинно на Вашу - искам да науча повече за флората...

И ако някой не я прекъсне тя ще продължи да говори...

- Разбирам - сложи прът в колелата на Илибринтската тирада Вашу, като се пресегна и я погали по главичката. - Добро момиче! Не забравяй обаче, преди да тръгнеш да разглеждаш флората, да намериш някой да те предупреди за фауната. Инак, вместо ти да научиш нещо, нещо ще научи какъв ти е вкуса.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб мар 25, 2006 3:45 pm

- И да преброди целия свят - Прекъсна я с лека закачка Ашли. - Аз съм Ашли Риот. Последен потомък на рода Риот. В момента наемник и... хъм... някой, който се опита по едно време да се изживява като лидер на групата. - при последното се намръщи - Постоянно побъркван от онуй дребното там. Имащ зъб на Акбане. В момента усилено си търси брънач - той поглади наболата си брада - и се чуди, кога ще се види с Хелена.
- А Хелена е? - попита Вашу невинно.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб мар 25, 2006 9:47 pm

- A тук вече ни хвана - намигна Илибринт на Ашли - нашата цел е да намерим Хелена. И колкото по-бързо, толкова по-бързо.
Тя се изкиска тъничко и побутна с рамо леко Вашу.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » съб мар 25, 2006 11:14 pm

-Хелена е нашата работодателка. Аз съм Андрия от рода Крисианаса. Тък сме защото на кораба с който пътувахме имаше бунт и той се ... как да го кажа, ммм, строши. Горда съм че съм жива. научих се че бъдещето е непредвидимо и затова се надявам скоро да си намеря оръжието.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » нед мар 26, 2006 12:00 am

- Кораба ви се бил строшил... - повтори Вашу. - От няма месец работя тук, а това го чувам за трети път вече. Казват, от морските течения и рифовете било. Това хубаво, обяснява корабокрушенията. Мен ми е любопитно обаче, защо толкова народ се изтърсва в тази води. Не, че имам нещо против някое и друго странно създание да се навърта наоколо, но все пак.... Та каква бе целта на пътуването ви?
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » нед мар 26, 2006 12:02 am

- Идея си нямам.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед мар 26, 2006 12:09 am

- Хехе! Напроаво си ви представям как се опитвате да я разберете от Хелена - Ашли се засмя. - Аз така и не успях "На войника му се плаща за да изпълнява, не да задава въпроси". - изсумтяване. - Ма беше добра ръководителка. Признавам й го. Малко надменна, но добра. Честно казано не се различаваше от по-голяма част от елфите, които познавах преди тая експедиция...

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » нед мар 26, 2006 1:38 am

- Значи тръгвате наняйъде, и идея си нямате накъде и защо. Добре. И къде е тази ваша Хелена сега? - заинтересува се Вашу.
- И ние това бихме желали да разберем - отвърна Миландрел, който тактично си бе мълчал до сега.
- Но предполагам първо би желал да се представиш, господине.
- Извинете, Миландрел съм, роден в рода Денел. Миналото е минало, съм какъвто съм, а бъдещето ми е каквото успея да сътворя за себе си.
- Добре казано. И ти също не знаеш целта на пътуването ви, така ли? - Миландрел отвърна с мълчание. Вашу продължи. - Тая ваша Хелена от тук мина вчера... - позволи си тя кратка пауза - е нещо, което аз не мога да кажа. Най-малкото, защото дори още не сте ми я описали. И как така не е с вас, нали заедно сте плавали? Сигурни ли сте, че е оцеляла?
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед мар 26, 2006 12:52 pm

- Ако се вярва, на тия, дето ни намериха...

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » нед мар 26, 2006 9:59 pm

- Ако се вярва? - попита Вашу. - Внимавайте подобни неща пред кой и как казвате, защото да не лъжем за нашия народ е едва ли не въпрос на чест. А на честта държим много, прекалено много понякога. Макар, че като прочетох на Акабане писанията, този момент с шегата за дракона малко на линията минава в това отношение.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед мар 26, 2006 10:11 pm

- ШЕГА!!! Лично ще го убия!

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » нед мар 26, 2006 11:04 pm

- Ти и коя армия? - подсмихна се червенокосата. - Както и да е, преди да се опиташ, не забравяй да ме извикаш. Такова зрелище не бих желала да го пропусна.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон мар 27, 2006 12:23 am

Илибринт се изкашля многозначително и се обърна към Вашу:
- Слушай Вашу, на няколко пъти споменаваш този Акабане, като за някой много велик. Какъв всъщност е той? Ако беше толкоз велик и могъщ едва ли би се занимавал с няколко пришълци като нас?! С какво се занимава?
Илибринт се настани малко по-удобно, сякаш очакваше да чуе някоя увлекателна и интересна история... И отново надникна над тефтера, но този път опитвайки различен ъгъл (все едно че се чете на опаки) и надявайки се да различи нещо съществено... нъц, макар че, като се зазяпваше така, една буква и приличаше на снежинка друга на... маи всяка от тея букви бе сбирщина от чертички, някой прави, други криви, тук по-дебели, там по-тънки...
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пон мар 27, 2006 1:58 am

- Драгия Акабане, мога да ви кажа само, че принадлежи към едно "дружество", което има навика да се бърка в работите на другите. Кога и защо не ми е ясно, "те" си имат някаква си тяхна представа за това как трябва да са "равностойно" нещата. Едно да ви е ясно: щом него са пратили да ви разхожда, значи с нещо на някой някъде сте привлекли вниманието. Като се има предвид, че току що пристигата, това си е постижение... и не е нещо, което трябва да ви радва.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон мар 27, 2006 8:54 am

- Омръзнало ми е от хора, които мислят че имат право да казват на другите как да живеят! Един ден... - Ашли не довърши. Чак сега му хрумна, че всъщност Хелена спокойно може да е привлякла нечие внимание с надменноста си...

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » пон мар 27, 2006 10:07 am

Илидиан досега просто слушаше внимателно останалите. Наистина какъв ли беше този Акабане. Мислеше да поразпита малко щом вече се регистрират, но първо трябваше да намерят Хелена.

- Приятно ми е, Илидиан ме зоват, от рода Исилдур. Гордея се с това, което съм. Та нима не всеки човек или елф не е достоен за уважение пред самия себе си. Тук съм, поради инцидента с кораба ни, а от бъдещето очаквам това, което то ми донесе. Малко са създанията, които могат да предвидят това. И надявам се, Вашу, не сте забравили за въпросът ми.
Изображение

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пон мар 27, 2006 4:47 pm

Андрия спря да внимава в разговора като чу за шегата на Акабане. Яростта отнова се надигаше в нея, но тя потуши бошуващия огън в нея. Сега за нея задачата и бе да отмъсти на Акабане. Тя знаеше че това няма да стане лесно но времето не я притсняваше.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон мар 27, 2006 4:54 pm

Ашли забеляза реакцията на Андрия и й прошепна:
- Ти го трепеш, ако за мен е честта да го обръсна!

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон мар 27, 2006 10:36 pm

Илибринт се ухили.
- Я, като малка и аз правех такива ченгелчета. Може ли... - тя посегна към писалото и за един лист хартия, но Вашу я перна през пръстите.
- Не може пък, намери си твои - бе игривият отговор.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Отговори