Първи дни в Шарения... ---> Част 3

Форумна игра по Аксиом 16

Модератори: Mistral, Модератори

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Първи дни в Шарения... ---> Част 3

Мнение от Mistral » нед апр 02, 2006 8:15 pm

Продължение от Корабокрушенци... ---> Част 2. Предполагам всички вече са си обновили статистиките, доста време мина, но аз все пак отново да напомня - отразете ги промените, каквито има, и в темата за персонажите.

***

Групата корабокрушенци излезе от сданието, прекоси площада, и следвайки получените по-рано инструкции, тръкна по пътя и след като излезе извън стените сви в оказаната посока (че там имаше и табела дори).
Гората отстрани си продължаваше, а пътя започна да се изкачва под лек наклон нагоре, минаващ през най-високата точка на каквото вероятно бе малък хълм.

Излизайки на върха ви дъхва лек бриз. Нататък дърветата оредяват и пред очите ви се разкрива ясна гледка на значителна част от околността. Нейде в далечината на запад океанът се синее, а недалеч от фьордата на вливащата се в него река, до брега на неголям залив, се е разстлал Шареният град.
Макар и от това разстояние да не можете да кажете дали, и в какъв смисъл, името е оправдано, градът изглежда от самосебеси е растял, без да следва някакви градоустройствени планове. Крепостни стени няма. В покранините на северойсток от града, по поречието на реката, се забелязват множество ферми.

От тук към града пътя все се спуска. Няма да ви отнеме много време за да стигнете, на Светилото вече ще клони към късен следобед.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб юли 08, 2006 2:28 pm

Илибринт малко умислено крачеше с бърза крачка. Очевидно размишляваше над случилото се до момента и плановете й за бъдещето бяха бързо разгадани от останалите:
- Сега само бих искала да стигна до Сребърната месечина, да хапна, пийна... тез три неща... А и да си поговоря със ... - замисли се за момент тя - Сарина. Да, точно така. Тази мацка ми се стори готина.
Илибринт кимна сама на себе си убедително и с усмивка на уста закрачи още по-бързо.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб юли 08, 2006 5:37 pm

Евросия профилактично ощипа Ашли по задника докато минаваше покрай него след което сде изравни с Илибрин и леко я подбутна. Момичето и се усмихна и тя го приекато знак. Измъкна единствения си останал инструмент от вътрешния джоб на пъстроцветното си наметало и поде веселата песнича за войника завръщаш се при своята любима. В такъв гред се щеше да си намери нещо да припечели доката събере достатъчно за обратния пат към вкъщи. отбеляза си наум, че трябва да погорови и с ушевата мегесница. А пътя весело се търкаляше под крата й.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб юли 08, 2006 7:37 pm

Ашли се потърка по ущипаното четирибуквие, промърмори нещо неразбираемо на развален елаффи и тръгна с походка, която бе усвоил от един майстор на меча - отпуснат и всъщото време на щрек, и толкова арогантен, че няма на къде.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » съб юли 08, 2006 11:08 pm

Виждайки града, Андрия за малко се откъсна от мисълта за Вашу, която я бе обсебила напълно, и се сети как сега ще си намери работа, да спечели пари, да си купи нов меч и да продължи с мисията си. Пак се почивства прецакана от съдбата, но се опита да игнорира тази мисъл и да продължи спокойно. Само си сложи качулката и продължи да крачи безмълвно.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб юли 08, 2006 11:21 pm

- И все пак, какво ще правим, като пристигнем там - Ашли кимна към града.

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » ср юли 12, 2006 12:12 am

Илидиан се наслади на ркасивата гледка и бавно закрачи с останалите, като си мечтаеше да изпуи една лула.
Изображение

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » ср юли 12, 2006 12:26 am

По пътя откъм града се задаваше някаква фигура, за която по-острооките от групата бързо предположиха, че принадлежи на най-любимия им сред фелинския народ - Акабане.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср юли 12, 2006 8:55 am

- Едва ли ще е добре да започнем пребиваването си в таз чужда страна с убииство - подметна неопределено Евросия в поска приблизитлно към Ашли, а след като забеляза, както й се стори, пламъчета в очите му додаде - или побой над домакините...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср юли 12, 2006 10:46 am

- А, кой, аз ли? - Ашли направи невинна физиономия, но всички видяха, как пусна дръжката на меча...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » ср юли 12, 2006 1:08 pm

Изведнъж нови мисли нахлуха в главата на Андрия:
-Акабане-, провикна се тя.- Липсвахме ли ти.

Акабане обаче, ако това бе той де, все още бе прекалено далече за да я чуе.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср юли 12, 2006 1:20 pm

Ашли се наведе и прошепна на Евросия:
- Абе не знам ние дали сме му липсвали, но на тоя му липсва един нож в т*****е.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » нед юли 16, 2006 11:12 pm

Докато си приказвате, фигурата си продължаваше спокойно по пътя. Вече ясно се виждаше, че е Акабане. Не че имаше някаква реакция от негова страна, но ясно бе, че и той ви е разпознал кои сте.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон юли 17, 2006 12:14 am

Илибринт се огледа към небето доста обстойно. Все още не бе съвсем ясно дали преиграва или просто търси нещо там:
- ъъъ... Здрасти... дали онова летящото не е някъде на около? От последния път имам лоши спомени. Предимно изразени в мазоли по ходилата, зачервени уши заради нея - тук Илибринт посочи Евросия - и натъртено дупе. Да не говорим за опасноста от умиране от сърцебиене.

След като се нагледа едно хубаво по лазурния небосвод тя свали поглед към Акабане и малко по-сериозно попита:
- Ако не е тайна, какво има там - посочи тя с поглед зад гърба му - и на къде си се запътил уважаеми? Много път ли има до Шарения?
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт юли 18, 2006 11:25 pm

- Я го остай, не видиш ли, че е нахакан като момче след първото си бръснене... - подхвърли й Ашли.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » ср юли 19, 2006 8:26 am

- Не ме ли чу, драги?!
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » ср юли 19, 2006 10:34 pm

- Слушай какво - започна да заговорничи Илибринт с Андрия - ти му мини от пред централно, а аз ще го издебна изотзатзе и ще ти се изсмея злокобно. Гарантирам ти, че така ще го изненадаме, че ще бъде вцепенен и няма да може да реагира докато умираш... и тогава ще се намеся аз - шушукаше момичето докато ъгълчетата на устните й трепкаха неравномерно

Кит, в предишния си пост му задаваш на Акабане директно въпрос, а сега пък се пробваш да си шушукате разни неща пред него, как това и онова сте щели да му направите... Недоразбиране ли да го броя или да мятам да видя дали ще му хвърля 1:1:1 та да не ви чуе?
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » ср юли 19, 2006 10:49 pm

- Плана ти е неповторим Илибринт. Браво, хайде да го приложим.
- Няма ли здрасти, а стари гробарю, ъъ другарю.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет юли 21, 2006 3:19 am

Акабане забеляза Евросия и се спря.
- Иките ка? - каза той, а гласът му бе изпълнен с разочарожание. - Юме ни генджицу наи - заключи със съжаление фелина.
После се обърна към Андрия:
- Ми здрасти. Гледам, заети сте да задръствате пътя. Това долу - посочи той в далечината - е градът който ви трябва, Шарения. А сега, моля да ме извините, за разлика от вас имам нещо съществено за вършене - каза Акабане и понечи да си продължи пътя.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет юли 21, 2006 11:05 am

- Аха да погаждаш дебелашки шеги на нищо неподозиращи пътници - "прошепна" Ашли.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пет юли 21, 2006 7:54 pm

- Слушай, Андрия, това си беше май чиста заплаха да му се махнеш от пътя, иначе щял да ти направи Гормосянска вратодържачка... нали знаеш, два прореза с нокти на гърлото, дръпва се рязко около една педя и се връзва на фльонга - описваше тя цветисто с жестове докато правеше физиономии. - Мисля, че трябва да се извиниш или да се хвърлиш от висок камък надолу с главата от срам.

Тук вече Илибринт не издържа и се разкиска на шегата си:
- А ти драги ми Шегобиецо - обърна се тя към Акабане - трябва да гледаш по-весело на живота, че е кратък. Ще трябва да ти разкажа някой път за един мой познат шегаджия. Стига да имаш време да ми отделиш на по бира-три за твоя сметка :)
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб юли 22, 2006 7:16 pm

- Пек`о педа пепрапевя - измънка към Акебане Евросия и сви рамене и го запита - пено пемопеже педа песе певипедим пепо-пекъспено пеи педа пеобпесъпедим пеняпекой пенепеща!?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » нед юли 23, 2006 12:00 am

-Извинявай,- каза Андрия и се отмести от пътя на фелина.- Довиждане. Искам да знаеш че не желая нещо лошо да ти се случи по пътя. Като например да те удари гръм ... или дракон да кацне върху кракът ти ... илиии да те сграбчат демони ... илии. Ох извинявай. Отнесох се. Та ти май си тръгваше. Чао.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » нед юли 23, 2006 6:55 am

Малко май рискуваме да се объркат репликите тук, затова ги давам така:

за Ашли

- Правя ви услуга да ви осигуря по-добър финансов старт и това ти е благодарността. О, прощавай - изрече саркастично фелина.

за Илибринт
- Бирите не са проблем, но ме съмнява разказът ти да си струва времето ми.

за Евросия
- Колкото и да пелтечиш, с теб нямам нищо за обсъждане. Ако не ти го е проумяла още главата, не си ми от най-симпатичните неща на света.

за Андрия
- Мерси за пожеланието. Макар че някой по-сериозничък демон няма да ми дойде зле. На теб обаче няма какво да ти желая. Каквото ти се полага, със сигурност ще те намери.

Ако няма повече реплики от ваша страна, Акабане наистина тръгва да си продължава пътя.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » нед юли 23, 2006 8:52 am

След като Акабане обърна гръб, Илидиан каза подире му.
- Чао. Вярвам, че пак ще се видм. - и се усмихна леко.
Изображение

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет юли 27, 2006 11:44 am

Ашли пък тихичко промърмори под нос, така че само Евросия, която стоеше до него да го чуе:
- Аха и тогава да си с нож в окото...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет юли 27, 2006 11:50 am

- Eм, да вървим тогава пък кавото сабля покаже! Днес е първия ден от остатъка от нашия живот! - сякаш цитара Евросия и поде по прашния път към града.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » чет май 31, 2007 7:04 am

Акабане си продължи спокойно пътя, без да обръне и поглед назад. Миландрел обаче го изпроводи с очи.
- И на мен ми се струва, че пак ще го видим, Илидиане, и ме съмнява по весел повод да е. Курса ни на действие засега обаче е един: към града, за събиране на информация.
Капитана може и да беше останал без кораб, но външно поне изглеждаше сякаш още стоеше на мостика.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » чет май 31, 2007 2:02 pm

-Хайде малко да побързаме че умирам от глад!
Андрия беше много развеселена от мисълта как Акабане се среща с демонът Тифон. Това беше най-бруталния демон, за който бе чувала. Веднъж даже го беше и срещала. Върл враг на фамилията Крисианаса, Тифон многобройни се е бил с нейни членове. Веднъж Андрия била на разходка с баща си демона се появил. Това което тя успяла да види било само мрак. Черно петно насред зелената поляна. За щастие баща и го очаквал и от храстите около тях изкочили двайсетина-трийсет войни. Единственото което успяли да постигнат войните всъщност било да спечелят малко време за бягство на Андрия и баща и. Ооо, да! Акабане би го заболяло.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет юни 01, 2007 6:43 am

Вятъра от време на време довява дъха на морето, а вие ходите близо половин час, когато от едно разклонение в пътя се включва теглена от два вола каруца, движеща се по-посока на града.
Когато след още десетина минути застигате бавния марш на добичетата, оспявате да разгледате по-подробно и водача на натовареното със зеленчуци возило. Човек е, а дрехите му не се различават чак толкова от каквото би носил фермер в Магландия.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Отговори