за разказвача

Стари теми

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт фев 15, 2005 12:56 pm

За да е ефективен, кристалът трябва да се "Вгражда", а не да се "поставя", така че е проблем да се сменя по време на битка.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » вт фев 15, 2005 12:59 pm

е може да се измисли някакво изключение от вида на това че изобретател измисля нещо като устройство за сменяне на кристалите или нещо такова :wink:
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » нед фев 27, 2005 8:14 am

Abe pochti e nevuzmojmo,da se smeni kristal tolkova lesno.Toi moje da e vutre v jezula i da ne se vijda!

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » нед фев 27, 2005 9:08 am

Kakvo shte kajete za tova...
Ogromen paiak:)
Opisanie:Dosta edro nasekomo.Sreshta se samo v Chudnata gora i izrabotva madicheski kapani(nai-chesto bezkraini puteki).Izpolzva jiloto si,za da paralizira jertvite i posle da gi iade.
Belejki:Izpolzva prosta taktika,no moje i da sa poveche i togav stavat po-opasni.Pokachva predimno lovkost i pretsiznost.
NI:4 SK:21 PE:25 MR:6 MT:8 SI:17 L:22 PR:21 IN:3 IZ:5 BSHT:6 BZ:24 TD:21 TJ:95
ATAKA1:32(Jilo/4zara(probivna/otrova-8 paralizirashta) /5TD)
ATAKA2:18(Paiajina/oplita samo:)/7TD)
Obshta ZA:38
MZ:4 UO:6 PsU:12 Volia:10 Bdi:10 Sta:24+3
Umenia:Shirok razkrach(+3 Sta)Ako utrovata podeistva 3 puti moje da oplete jertvata.

Taka dobre li e!

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » пон фев 28, 2005 12:58 pm

Ako utrovata podeistva 3 puti moje da oplete jertvata.
ще ми обясниш ли какво имаш в предвид?
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » пон фев 28, 2005 6:24 pm

Ako gadinata injektira 3 puti otrova moje da go oplete bez problemi.Ako vse pak uspee 1 ili 2 puti otrovata okazva efekta si edva sled 10 minuti i namaliava lovkostta i skorostta s 12.
Taka mai e po-dobre.Ili?

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » вт мар 01, 2005 12:24 pm

ти имаш ли представа какво би довело намаляване на ловкостта с 12 та дори и при елф това би довело до критичен изход от битката всяка атака на гадинката може да бъде насочена към главата и от там на татък чао с героя...
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » ср мар 02, 2005 11:26 am

Tova go pravi po-truden i opasen protivnik.-za blade master
A kolkoto do latinitsata-niamam kirilizatsia.Probvah da izteglia ot neta,no ne stana.-za hameleona

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » ср мар 02, 2005 10:47 pm

еми можеш спокоино да намалиш редукцията на ловкоста с 6 щото иначе все едно е да кажеш че направо ако вкара 3-пъти утрова те убива :D ПРОСТО твоята и тази версия са еквивалентни :D
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » чет мар 03, 2005 12:58 pm

Ami da taka e po-dobre.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет мар 03, 2005 1:29 pm

blade master написа:еми можеш спокоино да намалиш редукцията на ловкоста с 6 щото иначе все едно е да кажеш че направо ако вкара 3-пъти утрова те убива :D ПРОСТО твоята и тази версия са еквивалентни :D
Каква е тази редукция на ловкостта изобщо? Няма такава отрова, погледнете реазличните видове! Могат да намаляват Скорост, да натрупват Умора, Шокови щети или директно да отнемат Жизненост! При това изобщо не се взема предвид Устойчивостта на Отрови...е това просто не е Аксиом 16, а някаква друга система:)!
П.С.: Ако УО се взема предвид, моля за извинение, но не чета постовете на гилгалад. Няма и да ги прочета, защото не ги е кирилизирал:).
П.П.С.: А ако намерите, аз лично ще превърна създанието, което я произвежда, в застрашен вид. Просто ще я ползвам, за да си мажа оръжията, но аз обичам да си нося резерви:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » чет мар 03, 2005 1:37 pm

Ниамам флеь тъпе на булгарски бееееее!!!

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет мар 03, 2005 1:55 pm

За Гил-Галад:
Чудно как аз с едно натискане ти смених латиницата с кирилица :)?
Под прозореца за писане има три буртона - "Преглед", "Прати", "Кирилизирай". Точно този последният е дето ти трябва. За целта трябва да пишеш на фонетична кирилица и да не се притесняваш, че Ч ще излиза като `, а Ю, като \, или Ш и Щ, съответно като [ ]. Това е! Няма нищо сложно. Форумът има изискване за писане на кирилица и е осигурил инструмента за това. Всеки, който не спази това правило, няма никакво основание да се сърди на останалите, дето не му четат постовете - и аз не ги чета.

ПП: Изтрих всички мнения, които коментират кирилизирането освен последното на Гил-Галад, което кирилизирах без да редактирам - за да се види как изглежда латиница ако се кирилизира (без да е писано като за кирилица)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » чет мар 03, 2005 1:58 pm

q da vidim.dano stane taka

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » чет мар 03, 2005 1:59 pm

q taka:)

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » чет мар 03, 2005 2:00 pm

Eto vidq li.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет мар 03, 2005 2:07 pm

Пусни ЛС на Аквариус и го питай, защо при теб не се кирилизира. Иначе не ти трябва да имаш Флекс Тайп на компа, а нормална фонетична кирилиза за XP. Пусни една търсачка в Google и ще я намериш - търси на "Phonetic + cyrilic + XP" Става дума за малко файлче от няколк К, което се замества някъде си - в момента не ми се рови да видя как точно ставаше, но не е трудно (щом аз съм се справил, занчи не е :) )

ПП: Като ти се оправи проблема, ще затрия горните ти три мнения, както и моите съвети по въпроса.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » нед мар 06, 2005 12:51 am

по време на една игра стана такава ситуация моят герой имаше ТД за 2 удара с алебарда обаче аз направих прецизна атака към главата вместо тях с концентрация след успешната си атака обаче видях че ще нанеса по голяма щета с 2 удара вместо с един в главата което ме изуми щетата се умножава по 1.5 и не се причинява и грам шок та питам възможно ли е да ползвам усложнение от 8 без да получавам реално никакъв бонус е т,ва ми е интересно.
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » нед мар 06, 2005 7:21 am

blade master написа:по време на една игра стана такава ситуация моят герой имаше ТД за 2 удара с алебарда обаче аз направих прецизна атака към главата вместо тях с концентрация след успешната си атака обаче видях че ще нанеса по голяма щета с 2 удара вместо с един в главата което ме изуми щетата се умножава по 1.5 и не се причинява и грам шок та питам възможно ли е да ползвам усложнение от 8 без да получавам реално никакъв бонус е т,ва ми е интересно.
Никакви бонуси? Веднага ще ти кажа един. Ако довършиш противника с един удар в главата, то той не би имал възможност да отговори на този удар, както би могъл да направи, ако пък атакуваш с два стандартни и оцелее след първия. Сигурно има и други неща, но просто не знам какви са били характеристиките на героя ти.

При всеки случай, правиш си преценка според условията.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » нед мар 06, 2005 10:27 am

Човече представи си че в реални условия те ударят с тояга в корема какво става изкарват ти въздуха при втория удар най-много да ти потрошат някое ребърце. А сега си представи какво ще ти стане ако те ударят в главата... 1-во падането ти е възможно 2-ро чувсваш се малко по зашеметен да не кажа много. Та идеята ми беше удар в главата на едно зомби да му причинява поне Щ/3 шок. Което естествено зависи и от оръжието щото е глупаво алебарда и тупалка да нанасят еднаква щета...
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед мар 06, 2005 3:47 pm

blade master написа:Та идеята ми беше удар в главата на едно зомби да му причинява поне Щ/3 шок. Което естествено зависи и от оръжието щото е глупаво алебарда и тупалка да нанасят еднаква щета...
Искаш да обидиш моята гьостерица ли? Надявам се, че не!:)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » нед мар 06, 2005 9:20 pm

не само твойта въпреки че найстина ти беше с тояга ами моята алебарда с която е по изгодно да ударя 2 пъти вместо 1 път в главата което ме навежда на мисълта че единствено бонусът от +Щ/2 към сечащи е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО дребничък. Ама май се очертава да остана глас в пустиня :( е запитването беше че според мен не е реално да няма шок
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед мар 06, 2005 9:27 pm

Ами, ако разказвача ви е добър би изгладил грешката... ако има такава. И е абсулютно сигурно, че два удъра са по-добри от един. Колкото и да се прицелваш - все тая. Няма да нанесеш повече щети.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед мар 06, 2005 10:46 pm

На мен пък ми се струва, че отговорът беше ясен. Ако този удар свали врага, няма да последва контраатака, която може да е изключително неприятно събитие. Освен това, кой те кара да се прицелваш за толкова? Това е по-скоро метод за герои по-високо ниво да се справят бързо с група опоненти!
А сечащите оръжия имат по-високи щети от мушкащите, ако не си забелязал, така че при прицелване в една и съща локация са равностойни или облагодеетелствани.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед мар 06, 2005 10:47 pm

Асен, както в повечето случеи е прав.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед мар 06, 2005 11:12 pm

hameleona написа:Асен, както в повечето случеи е прав.
Мерси, но е малко прекалено:). Опитвам се да мисля, преди да пиша-това е всичко.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон мар 07, 2005 4:24 pm

Мисля, че отговорът вече е получен. Два удара, няма как да са по-малко от 1, а предимството е в това, че или довършваш врага си, или просто нанасяш два удара за +50% всеки (общо 300%).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » пон мар 07, 2005 9:01 pm

е да ама не може да няма и грам шокова щетица при положение че ударът е в главата ако греша просто искам да ви дам пример какво става когато те ударят в главата просто за секунда си леко замаян
щетите са незначими (в смисъл че не могат да те свършат) обаче си леко замаян така че продължавам да отстоявам мнението си че трябва да има шокова щета при удар в главата и не разбирам защо всички го отричат...
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон мар 07, 2005 9:40 pm

Цитирам стр. 118: "... Трошаща щета нанася допълнително +Х шокова щета..."
То е и логично. Тояга в главата наистина ще те замая, докато меч в главата не те замайва, а направо те убива (нанася +Х/2 реална щета). Ако ми кажете че ръгване с рапира в главата замайва (и ми го докажете), то аз ще отрежа своята.

ПП Четете книгата бе, хора! Много от въпросите в този форум си имат отговор там. И за да не се правя на светец ще кажа, че и аз в началото допусках същата грешка.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон мар 07, 2005 9:47 pm

Ами на всеки му се случва да пита за нещо, за което не е сигурен. В това няма проблем, проблема е като почнеш да оспорваш написаното ;) Освен ако не е подкрепено с много здрава логика ;)

Отговори