Razkazva4-gero

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Alekstraza
Треволяк
Мнения: 1
Регистриран на: нед яну 30, 2005 12:43 pm

Razkazva4-gero

Мнение от Alekstraza » нед яну 30, 2005 12:50 pm

Zdraveite!Ot suvsem skoro imam "Prikliu4enie s men i magiq" i vse edin vupros mi se vurti v glavata.Toi e-razkazva4a moje li da bude i igra4 v edna i su6ta igra?? :roll:

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » нед яну 30, 2005 1:39 pm

Не е много удачно, но да - може.

Не е удачно, защото ти като разказвач знаеш всичко и твоят герой може да се възползва от това и намаже. Или пък играчите да започнат да разчитат на твоят герой да им подсказва и помага.
Но ако например сте няколко човека и се редувате кой да е разказвач така ще трябва твоят герой да изгуби част от опита и ще бъде по-назад от другите.

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » нед яну 30, 2005 2:07 pm

Кид е изпуснал само един вариант - твоят герой да се движи с групата, но да не участва в разговорите (не може да им подсказваш), но лошото е, че той се обезличава.
От друга страна дори и да го разиграваш за теб той пак е просто още един НИП и по-тясната връзка герой-играч се губи.
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед яну 30, 2005 3:46 pm

Ох, може. Набутах се да сложа към групата два НИГ-а, един племенник и възлюблената на един от героите. Ако внимаваш какво говорят, няма да прецакаш загадките, но е адски досадно и противно, когато трябва хем да ги командваш, хем да мислиш и за всичко останало. А и ти отежняват битките.

Aragon
Заек
Мнения: 2
Регистриран на: вт фев 01, 2005 7:43 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Aragon » вт фев 01, 2005 8:06 pm

Много е трудно да се играе разказвач и играч в едно,но на твоя отговорност :) Та то и в книгата си го пише :)
Нищто на света не е безплатно, дори и кислорода
http://www.herowar.com/recruit.phtml?id=20247

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » вт фев 01, 2005 10:27 pm

Играчите играят ролите на своите герои. Разказвача играе ролята на всички останали персонажи в една игра. Защо му е да се натоварва с още една роля. Може някакви НИП-ове да се влачат с групата и да им помагат по различни начини (макар и това да не е много удачно), но смятам че за повечето Разказвачи разиграването на собствен герой, само ще утежни работата им.
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Magus
Заек
Мнения: 3
Регистриран на: чет яну 13, 2005 7:48 pm

Мнение от Magus » ср фев 02, 2005 7:32 pm

Хммм аз мисля да пробвам {просто сюжета го изисква} и ще ти кажа скоро
Професионалния Маг трябва да следва строг морален кодекс.Повечето неща все пак са възможни в границите на тези морални ограничения стига да се вземат необходимите мерки,така че каквото и да направи да не го хванат.
Из "Уроците на Ебенезум" том 9

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет фев 03, 2005 1:50 pm

Не е проблем, но не е наложително. И наистина, героят на Разказвача трябва да е "помощен", за да не се меси в действието. Аз обикновено играя доста глупав войн, за да се оправдавам, че не знам и не мога да преценя нищо :)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет фев 03, 2005 8:48 pm

BatGojko написа:Не е проблем, но не е наложително. И наистина, героят на Разказвача трябва да е "помощен", за да не се меси в действието. Аз обикновено играя доста глупав войн, за да се оправдавам, че не знам и не мога да преценя нищо :)
Хаха... то и аз съм така! Мъкна си героя и се правя на тъпак с Интелект 14! хах не е ли смешно. Пък като взех да им давам съвети и играчите веднага започнаха да ги следват, почнах да им давам гршни съвети и тук там някой верен.

И тук се каза туй-онуй за тия работи:
виж тук

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет фев 04, 2005 5:27 pm

Абе, хора, къде пише, че Водещия не може да подсказва на играчите? Моят войн си го правеше, че и му беше кеф...елиминираше забавянето от тяхна страна тотално :).
Отделен въпрос е, че финалната битка щеше да бъде срещу него...кодексът на честта му изискваше да убие един от героите (който си беше взел "недостатък: Враг"). Същият кодекс казваше, че трябва да им помага, когато са наети от един и същ работодател де, но след като изпълниха куеста... :twisted: доста време го беше търсил...Е, не се стигна до това, но можеше да е забавно :lol: .
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пет фев 04, 2005 6:47 pm

Ако разказвача им помага да се справят с трудностите... за какво ще им дава опит тогава?? За брой изядени вафли по време на сесията?!

Според мен разказвача трябва да води НИП-ове, а не собствени герои. Разликата е малка но съществена.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет фев 04, 2005 8:06 pm

Точно НИГ/НИП...абе я-НПС :) си водех. А опита беше за роулплей и справяне с препятствията (има разлика между "подсказвам малко понякога" и "решавам всяка задача вместо тях", нали?)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
SenDjar
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: вт апр 20, 2004 9:04 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от SenDjar » съб фев 05, 2005 3:09 am

Ами идеята, е че 1то води често до второто. :) Ами не е приятно да има разказвача герой в играта. МОЖЕ и да си го малтретирате от време на време и да го ощетявате по.често, но играчите винаги ще си мислят, че се държите по-добре към него, от колкото към тях. Което няма нужда да казвам, че води до доста негативно отношение играчи->разказвач.
God is dead, and no one cares!
Your God is dead, and no one cares!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб фев 05, 2005 9:55 pm

Не, не води до второто. И според мен от всяко положение има поне два изхода, както е казала Червената Шапчица, (след като я глътнал вълка :twisted: ), но аз се старая да са поне три. Е, проблема е, че той винаги предлагаше най-извратения...в пряк и преносен смисъл 8) . А да не ти разправям като водех по "домашен" сетинг колко помагаше като екскурзовод...:)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Отговори