За скелетите

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

За скелетите

Мнение от smeshko » пон яну 31, 2005 9:42 pm

Имам два въпроса:
1.За скелетите войни.Те нали нямат ИЗ.Това означава ли,че могат да си правят безкрайно много действия по време на битка?Защото нали 1Точка Умора=1ТД,а точките умора зависят от издръжливостта.То тогава един скелет може да победи всеки и всичко.
2.И да ви попитам защо в книгата не сте описали ножовете за хвърляне,като отделно оръжие?(това е въпрос на един мой приятел)Знам,че има описан "Хвърлен предмет",ама той(приятелят ми)иска цена за един нож,точно тегло и т.н.Аз му обяснявах,ама той не ме слуша,така че-моля ви помогнете!!!

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон яну 31, 2005 11:18 pm

Специално за скелетите:

издръжливоста показва до колко е възможно да се преумори един персонаж. Скелета няма издръжливост, следователно не може да се преуморява и от там е логично, че не може да използва такова действие. Единствено може да се движи, колко е възможно - само нормални ТД.

Ножовете:

Един от специалните удари на ножа е "метателно" или нещо подобно, което разрешава да го хвърляш, като използваш стандартната си атака и щети.
Но не се притеснявай да импровизираш. Например един нож тежи 0.5кг. За малък, метателен нож можеш да го сложиш примерно 0.25кг (2 броя са тежки, колкото един нормален). Погледни най-отзад в секцията с материалите каква е цената на стоманата (примерно), или пък например виж един нормален нож какви материали иска за да се изработи и му кажи спрямо тях цената.

0.25кг - все пак трябва да тежи нещо, но не прекалено много, за да може да се използва като метателно оръжие. Можеш да прилагаш спокойно метода за хвърлен предмет, а можеш например и да кажеш, че ще използва стандартната си атака, когато го ползва за хвърляне, но ще има наказание от 3 да речем (освен, ако не използва специален удар "Метателен").

Това е само пример.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон яну 31, 2005 11:33 pm

Мдаа, след кратка справка със материалите. Шотлански 'дирк' е към 400 гр, онова е със същата дръжка, но по-късо острие (доста по-късо). 250 звучи разумно тегло.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт фев 01, 2005 6:49 pm

Объркал съм действието на специален удар "метателен". Атаката се изчислява като "хвърлен предмет", а щетата е цялата. В противен случай (ако няма специален удар) щетата е равна на Щета/2

Отговори